Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.5.2017, 20:00   #1
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Precice u Word-u POVREMENO ne rade!?

Naslov sve kaze... Keyboard shortcuts tipa Ctrl+c, Ctrl+v, ctrl+z, ctrl+s itd. mi u Word-u POVREMENO ne rade!!

jednostavno, radim sa tekstom, sve radi normalno, i odjednom - precice vise ne funkcionisu i moram da se prebacujem na misa. Naravno, pre toga 3x proverim da ja nisam pogresio, i svaki put gubim po malo vremena i zivaca.

Probao sam sa drugim verzijama Worda, ali problem ostaje. Ne znam sta ga buni, da li to sto prebacujem sa ENG na SRB, ili sto imam add-on (Translit GT) da mi prebacuje tekst iz cirilice u latinicu i obrnuto ilis ta vec.. ali nesto ne funkcionise, a ranije jeste...

pitam se da li je do windows 8.1 x64. nisam imao slican problem pre njega, odnosno pre godinu i kusur dana, cini mi se.

naravno, pokusao sam prvo da nadjem resenje na netu, ali mi iskacu samo resenja za slucaj kada su shortcut-i izmenjeni, sto kod mene nije slucaj, tj. kada je problem stalan, a ne povremen)

Poslednja ispravka: polarnimeda (3.5.2017 u 20:12)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2017, 1:50   #2
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Precice u Word-u POVREMENO ne rade!?

ok, guglao sam jos i utvrdio da gore pomenuti problem nema veze sa translitgt-om. desava se SAMO kada word ukljucim dok mi je u taskbaru za jezik izabranа srpskа cirilica!
znaci, nije problem ako word otvorim dok je u taskbaru izabran english, jer ce u tom slucaju sve precice normalno raditi i posto naknadno promenim jezik na cirilicu.

kakogod, evo resenja, ako nekom jos zatreba:
- ukljucim word dok je u taskbaru ukljucena cirilica
- odem na word options / customize ribbon / customize
- rucno izmenim, odnosno odredim sve komande za copy, paste, save, undo i select all
(te su meni bile bitne, a neke druge rade i bez menjanja)

i to je to.
sad sve radi kako je po meni i trebalo. isto, kako god startovao word i menjao jezike.

Poslednja ispravka: polarnimeda (9.5.2017 u 2:10)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mis i tastatura wireless ne rade u mom prisustvu! sonenmp Kvarovi 4 12.12.2010 15:09
Multi uredjaji da li rade bez jedne boje dados Ostale komponente 28 1.12.2010 1:41
Titlovi za HD ne rade u wmp? zoca Video/TV softver 12 30.6.2010 22:48
Ne rade torrenti. kriziram. stepanov Aplikativni softver 4 28.5.2010 14:51
Kako da EA (electronic arts) igre rade posle reinstall-a OS-a Predrag Stankovic O igrama uopšte 12 10.7.2009 22:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com