Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.12.2009, 1:31   #1
Acid
Član
 
Član od: 18.9.2007.
Poruke: 188
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 14 puta na 6 poruka
Određen forumom Masina se gasi :(

konfiguracija sledeca:

Ploca: Asus m3n78 (stara oko 4-5 meseci)
CPU: AMD x2 5200 @ 2.7mhz
Memorija: 3GB ddr2 @ 800mhz
Storage: hdd 320gb sata2 wd+hdd 1tb hitachi sata2 (na ovom hitachijevom je i sistem Win 7 ultimate)
Grapfika: ATI RADEON 4870
Optika: 2 dvd-rw drive-a
OStalo: 3 led coolera,usb tastatura,usb mis,dodatna mrezna karta,dodatni pci kartica za usb portove

Dakle da pocnem:

Pre nekoliko dana dodjem kuci sa posla a komp ugasen,znam vrlo dobro da sam ga ostavio ukljucenog kao i svakog dana

Pritisnem dugme na kompu on se ne pali led cooleri samo bljesnu i ugase se nema struje zato mi prvo na pamet pade napajanje (CHIEFTEC 750w 14c cini mi se

puna oznaka) uzmem skinem napajanje,poskidam i ostale komponente,ubacim drugo napajane od 400w i pritisnem dugme i gle..komp ozivi

Elem podigne od sistem ucita win i sve,radi 10min i ugasi se opet....

Ajd jovo nanovo opet poskidam sve monitor nakacim na integrisanu grafiku,otkacim drugi hard,otkacim oba dvd rezaca,ostavim prikopcano samo 1 hard i 2 led

coolera,opet ukljucim komp opet on podigne sistem otvorim firefox budem na netu 15tak min i skot se opet ugasi.....

Mene pocne polako da hvata nervoza ne budem lenj uzmem poskidam memoriju i startujem komp bez memorije skot se oglasi sa 3 beep-a da ne moze da

nadje memoriju...

Opet uzmem vratim sve povezem uplaim komp i opet ista stvar radi 10-15min i onda se ugasi sam od sebe....

Onda se desi sledeca cudna stvar upalim komp i on radi i radi i radi i tako 4-5 sati i vise onda uzmem i ugasim ga i odem na pivo medjutim kad se vratih i pritisnuh dugme da ga upalim on ni da bekne....tek posle 2-3 pritiskanja na power dugme se upali i onda nastavi da mi tera inat sa gasenjem na 10-15min..

Proverio sam temperature sve su u,da kazem granicama normale,ploca do 30c najvise ide, cpu do 50C,chipset do 55Cnaponi na ovom napajanju od 400w su uredni (3.3v, i za 12V 12.67 barem prema onome sto EVEREST pokazuje),kondezatori na ploci su celi nisu busni niti su uvecani,naduveni i sl

Da li je problem do ovog napajanja od 400W ili nesto drugo?
Acid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2009, 9:32   #2
indok
Član
 
Član od: 8.11.2008.
Poruke: 91
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Masina se gasi :(

Pa vrlo moguce da ti ni ono napajanje od 400w nije u redu posebno jer si sa njim gurao 4870 potrazi kod nekog neko jace i kvalitetnije napajanje pa probaj sa njim pa javi sta se desava da vidimo da nije sta drugo
indok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2009, 9:39   #3
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Masina se gasi :(

Naravno isto tako moguce je i neko pregrejavanje, ali vise verovatno je napajanje, vidi temperature dok se ne ugasi.........
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2009, 11:00   #4
Acid
Član
 
Član od: 18.9.2007.
Poruke: 188
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 14 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Masina se gasi :(

Citat:
indok kaže: Pregled poruke
Pa vrlo moguce da ti ni ono napajanje od 400w nije u redu posebno jer si sa njim gurao 4870 potrazi kod nekog neko jace i kvalitetnije napajanje pa probaj sa njim pa javi sta se desava da vidimo da nije sta drugo
Nisam na njemu gurao 4870 monitor je prikacen na integrisanu graficku a i ovo napajanje konektore za graficku

Citat:
Naravno isto tako moguce je i neko pregrejavanje, ali vise verovatno je napajanje, vidi temperature dok se ne ugasi......
Kao sto napisah pratio sam temperature nijedna temperatura nije presla 58C
Acid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2009, 11:43   #5
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Masina se gasi :(

Pa, mislim da je ovde nesto stradalo (mozda) od nekog strujnog udara. Eh, sada riknuo je Chieftec a zatim i nesto na ploci mozda. Moze da bude svasta ali ja tipujem na riknutu plocu... Bar mi tako deluje.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2009, 12:59   #6
Acid
Član
 
Član od: 18.9.2007.
Poruke: 188
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 14 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Masina se gasi :(

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Pa, mislim da je ovde nesto stradalo (mozda) od nekog strujnog udara. Eh, sada riknuo je Chieftec a zatim i nesto na ploci mozda. Moze da bude svasta ali ja tipujem na riknutu plocu... Bar mi tako deluje.
Evo od jutros od 8h masina radi i nijednom se nije ugasila za sada....i ja sam sumnjao (i dalje sumnjam) da je isto mozda nesto na ploci otislo ali ne znam sta bi moglo biti....

Kao sto rekoh kondezatori svi u redu,nema fizickih ostecenja sve da kazem funkcionise a opet....

Narucio sam novo napajanje pa cu da vidim kako ce se ponasati....
Acid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2009, 13:07   #7
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Masina se gasi :(

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Pa, mislim da je ovde nesto stradalo (mozda) od nekog strujnog udara. Eh, sada riknuo je Chieftec a zatim i nesto na ploci mozda. Moze da bude svasta ali ja tipujem na riknutu plocu... Bar mi tako deluje.
Ma da ponekad nemoze da covek tacno kaze, mora na proveru, jbg....



Citat:
Evo od jutros od 8h masina radi i nijednom se nije ugasila za sada....i ja sam sumnjao (i dalje sumnjam) da je isto mozda nesto na ploci otislo ali ne znam sta bi moglo biti....

Kao sto rekoh kondezatori svi u redu,nema fizickih ostecenja sve da kazem funkcionise a opet....

Narucio sam novo napajanje pa cu da vidim kako ce se ponasati....




A bas je to i znak da nesto nije u redu radi normalno pa neradi, daj boze da te nezeza ali videces kako ce biti...

Moj chiftec se pokvario tako sto mu je trebalo po 5 minuta da se upali, i onda radi ok bez problema sve dok nisu pocela restartovanja prilikom opterecenja, ali njemu su oslabili elektroliti, a i dobre stvari se kvare,sta da se radi...
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2009, 14:16   #8
Acid
Član
 
Član od: 18.9.2007.
Poruke: 188
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 14 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Masina se gasi :(

Ja planiram ovog chief-a da nosim u servis da vidim ima li mu spasa steta da ga ovako masivnog odmah zafrljacim u kantu bez provere
Acid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gasi mi se komp zeksss-ar Kvarovi 21 10.7.2009 22:33
Gamer masina do 700e predlozi aleus ŠDK - Osnovne komponente 37 25.6.2009 1:40
MSN se gasi vesna-82 Aplikativni softver 2 19.3.2009 21:54
Rapala Pro Fishing gasi monitor pedjja Sportske simulacije 8 19.1.2009 22:23
Racunar se pali...pa gasi...pa pali...pa gasi Andyui Kvarovi 4 7.7.2007 9:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com