Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.5.2009, 2:31   #1
Ilmarinen
Novi član
 
Član od: 14.9.2006.
Lokacija: U mojoj Maksiprotonskoj Kuli
Poruke: 24
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom ASCIIronum: of Spellworks and gramMechanika Obscura

Dobro dosli u ASCIIronum: of Spellworks and gramMechanika Obscura

U svoje vreme, dok je svetu pretila velika opasnost od ludackog sna jednog drevnog nekromansera da zaogrne ceo svet u vecnu blagoslovenu tisinu smrti, jedan junak se pojavio i dao sve od sebe da spase sve druge. Izabrani, poslednja reinkarnacija velikog Vilovnjackog boga Nasrudina, takozvani "Living One", bez imalo strave i straha uputio se u "Void" i konacnu bitku iz koje mozda nece ni biti povratka, da bi zaustavio naum Kerghana Uzasnog. Njihov duel u tom strasnom ostatku nekog drevnog sveta je bio kratak i zestok, a uz Arronaxovu pomoc i neke manje konvencionalne saveznike, druzina je izvojevala pobedu nad Kerghanom i njegovim mracnim slugama. Ipak dok su bili tamo, niko nije mogao da se ne zapita, zasto su svi u "Void"-u prestajali da stare. I kako to da ni Arronax, veliki Vilovnjacki princ, a ni Silni Nekromanser, Kerghan, nisu ostarili ni sata...a u "Void"-u su bili zarobljeni vec nekoliko milenijuma.

Da su imali malo vise vremena da malo podrobnije ispitaju situaciju, drugaciji zakljuci bi im se sami po sebi nametnuli. Jer malo ko je znao, a jos manje razumeo, da vreme ne stoji u Praznini...vec tece isto tako. Ali mnogo, mnogo sporije.

I kada je momenat kucnuo da druzina prodje kroz portal napravljen od strane patuljackih tehnologa, svet koji ce ih zateci po povratku nece u potpunosti nalikovati onome koji su napustili. Jer dok je jedna bitka vodjena za spas Arkanuma, jos jedna veca je vodjena za - konacnu prevlast u njemu...Tehnologije ili Magije to ce se tek videti.

Za to "kratko" vreme, svasta se ispodesavalo izmedju naroda smrtnika i besmrtnika Arkanuma, njihovih kraljevstava i Gospodara, koji su svi umorni od iscekivanja povratka Nasrudinovog Duha nazad iz puste Praznina, da im podari konacni sud i povrati balans moci u svetu, odlucili da sami prekroje Arkanum po sopstvenom naumu. Ovo je njihova prica...


---

Da, da, ovo ce biti jos jedan forum rpg Ali dosta drugaciji od ongo koji vec tece venama brbljaonice. Za razliku od Falloutshtine koja traje, ovde ce svako imati svog lika i igra ce biti mnogo vise linearna i okrenuta ka strategiji, sa mnogo manje komplikovanim pravilima. Ona se nalaze u sledecem poustu. Ja cu preuzeti ulogu Game Mastera i odradjivati svu mehaniku igre a vama preostaje zabava. Dacu sve od sebe da sto bolje ispeglam pravila, tako da ako imate neka pitanja u vezi njih ili nedoumice, slobodno pitajete i poustujte na ovoj temi. Ako mislite da bi nesto moglo bolje da radi, slobodno recite. Ako je nesto nejasno, slobodno kazite u cemu je problem i probacemo da razjasnimo stvar.IC tema startuje cim se podele likovi.

---

Trenutno dostupni likovi/jedinice su: Elven War Wizard, Half-Orc Scoundrel, Lizard Warrior i Human Gun Mage.

Poslednja ispravka: Ilmarinen (11.5.2009 u 3:53)
Ilmarinen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2009, 12:21   #2
Ilmarinen
Novi član
 
Član od: 14.9.2006.
Lokacija: U mojoj Maksiprotonskoj Kuli
Poruke: 24
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: ASCIIronum: of Spellworks and gramMechanika Obscura

Pravila Igre

Igra je potezna. Svaki igrac poustuje svoje akcije i radnje za odredjeni "krug" (turn) i ja cu ih izvrsavati po sistemu ko pre devojci tom se prvom vazi poust. Ako se nesto neocekivano desi, kao na primer da vas neki neprijatelj napadne iz zasede ili vi otkrijete novu prostoeiju/oblast, krug ce biti pauziran i igraci ce imati pravo da iskoriste akcione poene koji su im preostali na nacin na koji misle da ce se najbolje prilaogditi situaciji. Pauziranje kruga znaci da pravilo ko pre devojci opet vazi i da igrac ciji je krug prekinut ne mora automatski da bude i onaj koji ce prvi nastaviti sa potezom. Sve akcije protivnika ce biti odigrane nakon sto su igraci zavrsili svoje poteze, a onda ce konacni rezultat biti otelotvoren u novom updejtu.

Mapa

Mapa ce biti predstavljena igracima u ASCII fazonu (tekstualna grafika) u kojoj ce biti prikazana bliza okolina i jedinice. Mapa ce biti updejtovana kako avantura bude napredovala. Likovi igraca su prikazani znakom "@" u odredjenoj boji. Protivnici su prikazani slovima razlicitih velicina i boja, dok se za scenografiju koriste svi drugi znaci.

Akcioni Poeni

Akcioni poeni su ono sto cini da se igra krece. Svaki igrac pocinje svoj novi potez sa tacno dva akciona poena. Oni mogu biti iskorisceni za nekoliko stvari:

Kretanje

Svaki igrac moze da se pomeri odredjeni broj polja svakog poteza. Kretanje za pun iznos polja koje vasa jedinica moze da prevali konzumira oba akciona poena. Kretanje za pola iznosa konzumira jedan. Ako iskoristite akcione poene za druge stvari, nemate pravo da se pomerite.

Primer: Ako imate brzinu (SPD) 4 i pomerite se za jedno polje to vas ostavlja sa 2 akciona poena, pomeranje za dva ili tri polja ce vas ostaviti sa jednim akcionim poenom, dok ce vas pomeranje za 4 ostaviti bez akcionih poena. Ali ako na primer pocnete svoj krug otvaranjem vrata/davanjem predmeta/itd, ta akcija vas ostavlja sa samo jednim akcionim poenom te se stoga mozete pomeriti za samo 2 polja.

Koriscenje Predmeta

Predmeti kao sto su napitci, oruzja itd konzumiraj jedan akcioni poen. Isto vazi zsa otvaranje vrata, menjanje oruzja/napada koje koristite, podizanje necega sa poda, pljackanje lesa do malopre zivog protivnika.

Primer: Ako vasa jedinica ima domet od 6 polja, otvaranje vrata ce vas ostaviti sa 1 akcionim poenom/tri poena za kretanje koje sad mozete iskoristit za dalje pomeranje ili izvodjenje napada/koriscenje/uzimanje/davanje predmeta.

Davanje

U igri mozete dati neki predmet svojim saborcima dokle god ste bar pet polja blizu jedan drugom. Davanje konzumira jedan akcioni poen, ali primanje predmeta ne konzumira nijedan AP.

Borba

Bilo koji napada da izvrsite, dalekometni ili bliski, konzumira jedan akcioni poen. Odbrambene akcije su automatske i ne konzumiraju akcione poene. Jedan napad je podeljen u nekoliko razlicitih "udaraca", i svaki napad potencijalno moze naneti 1 poen stete. Broj udaraca koje vas napad izaziva zavise od oruzja koje koristite i njegovih modifikatora napada. Odbrambena akcija je podeljena u "pariranja". Svako pariranje ima sansu da negira jedan udarac. Broj pariranja koji imate zavisi od vaseg nivoa, oklopa i drugih modifikatora.

Uspeh nekog napada/udarca ili pariranja se odredjuje bacanjem 6-ostrane kockice, kao sto je ispod objasnjeno. Napad se moze izvrsiti samo u pravoj liniji, vodoravno ili uspravno, ne dijagonalno.

Udarac: Svaki udarac se odredjuje bacanjem kockice. Kocka ima dva pogotka (1-2), dva promasaja (3-4), jedan broj za "prijateljsku vatru" (friendly fire) (5) i jedan broj za 100% pogodak (bullseye) (6). Ukoliko nema prijateljskih jedinica izmedlju napadaca i mete, 5 se racuna kao promasaj. Bullseye je neodbranjiv pogodak (ne podpada pod pariranje). Samo igraci imaju pravo na 100% pogodak na 6ici, protivnicke jedinice ne. Za njih se 6 racuna kao obican pogodak.

Pariranje: Svako pariranje se odredjuje bacanjem kockice. Kocka ima dva uspesna pariranja (1-2), tri neuspesna (3-5) i jednu sansu da meta bude osamucena (stun) (6). Stun ne nanosi nikakvu stetu ali znaci da meta gubi jedan akcioni poen za svoj naredni krug. Nakon sto neka meta izgubi sve akcione poene usled osamucenja, svaki naredni napad ce se racunati kao -1 zivotni poen.

Primer: Vasa jedinica ima brzinu 4 i pocinjete krug otvaranjem vrata. Ovo vas kosta jedan akcioni poen. To vas ostavlja sa jednim akcionim poenom, sto znaci da vam je preostali broj polja za kretanje prepolovljen. Otvaranjem vrata otkrili ste da se jedan neprijatelj nalazi unutra bas preko puta vas. Ako izaberete, mozete da se pomerite za jedno polje i da ostanete sa jednim akcionim poenom ili da iskoristite taj akcioni poen direktno. Ovaj akcioni poen mozete iskoristiti za napad. Posto vam vase oruzje daje pravo na 3 udarca, kockica se baca 3 puta i vi dobijate dva pogotka i jedan promasaj. Vas protivnik ima pravo na jedno pariranje i posle bacanja kockice i uspeva u tome. To znaci da je uspeo da blokira jedan vas napad, ali da je drugi uspeo da probije njegovu odbranu i nanese mu -1 Life stete. Time ste potrosili sve svoje akcione poene i zavrsili svoj krug.

Dalekometna Borba

U borbi na daljinu svako oruzje ima svoj domet. Neka oruzja mogu da dobace dokle vam pogled seze, a druga imaju uticaja samo na neposrednu okolinu. Dalekometna oruzja trose municiju, ali kako, to zavisi od samog oruzja. Luk i strela u proseku trose jednu strelu po udarcu (strike) a neka druga oruzja koja imaju uticaja na odredjenoj povrsini okoline koju gadjate (kao na primer Hand Cannon) trose jedan metak za ceo napad (svi udarci). Ovo je specificno objasnjeno za svako oruzje.

Mozete da nosite dva dalekometna oruzja ali da istovremeno koristite samo jedno. Menjanje izmedju oruzja koje trenutno koristite kosta 1 akcioni poen.

Bliska Borba

Menjanje napada sa oruzja za dalekometnu na oruzja za blisku borbu ne kosta nijedan akcioni poen. Ako se nalazite u bliskoj borbi sa neprijateljem (polje do polja) napustanje borbe (pomeranje u bilo kom pravcu od neprijatelja) ce vasem protivniku dati pravo na jedan instant napad protiv koga ne mozete da parirate. Svaka jedinica/lik ima jedan fixan i specifican napad za blisku borbu koji joj je na raspolaganju u svim uslovima.

Poslednja ispravka: Ilmarinen (12.5.2009 u 17:01)
Ilmarinen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2009, 12:22   #3
Ilmarinen
Novi član
 
Član od: 14.9.2006.
Lokacija: U mojoj Maksiprotonskoj Kuli
Poruke: 24
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: ASCIIronum: of Spellworks and gramMechanika Obscura

Zdruzeni Napad

I vi i vasi protivnici mozete zdruzeno da napadate protivnike. Do toga dolazi kada vise igraca napada jednu metu za vreme istog kruga. Posto svaka jedinica ima odredjeni broj kocki za pariranje, povecani broj napada/udaraca na jednu metu znaci da imate vece sanse da je pogodite. U bliskoj borbi ovo moze da se uradi ako okruzite jednog protivnika i napadnete ga istovremeno, dou u borbi na daljinu to mozete da uradite ako pucate jedni iza drugih. Doduse, tada rizikujete i da dodje do friendly fire efekta ("prijateljska vatra") koji nanosi -1 Life (kao i bilo koji drugi napad) vasem savezniku.

Magija i Koriscenje Carolija

Magije su carobni efekti za koje su neke jedinice sposobne. Bacanje magije vas kosta jedan Poen Moci (Power Point ili samo Power). Nivo magije odredjuje koliko je Powera potrebno potrositi da biste izveli taj magicni efekat. Magije prvog nivoa kostaju 1 Power. Magije 3ceg nivoa kostaju tri Power poena. Magije 10og kostaju 10. Bacanje magije kosta 1 akcioni poen. Takodje Power statistika se ne obnavlja sama od sebe tokom avanture, tako da cini treba koristiti mudro. Neke magije zahtevaju da ste u ravni sa svojim protivnikom dok druge to ne zahtevaju. Ovo ce biti objasnjeno u opisu svake magije.

Postoje 3 vrste carolija u ASCIIronumu:

1 Enchantments - magije koje daju neki bonus/penal jedinici
2 Ruin - magije koje nanose direktnu stetu
3 Global - carolije koje se koriste za postizanje ne-borbenih magijskih efekata

Svaka magija moze da se unapredi do tri puta kroz tok avanture. Nacin unapredjivanja varira od situacije do situacije (uz pomoc nekog toma magijskog znanja, carobnog predmeta, saveta nekog arhimaga, special abilitya itd).

Tehnologija i Shematici

Shematici predstavljaju uputstva za pravljenje odredjenih predmeta ili poboljsavanje postojecih. Zavisno od toga do kog nivoa ste razvili svoje tehnoloske sposobnosti, zavisi i kakve cete sve predmete moci da pravite. Jedan shematik moze biti iskoriscen samo jednom, osiim ako nije drukse napomenuto. Efekti shematika bice objasnjeni potanko u njihovim unosima. Koriscenje shematika i proizvodjenje njihovih efekata kosta 2 akciona poena.

Moral

Predstavlja stanje duha vaseg lika. Izuzetno nizak moral ucinice da pobegnete glavom bez obzira iz borbe. Izuzetno visak moral ucinice da dobijete jos jedan potez za redom za vreme svog poteza u istom krugu.

Fate Poeni

Predstavljaju nagradu kada igrai urade nesto kapitalno u igri - bilo to dobro ili lose. Fate poeni se mogu iskoristit za prakticno bilo sta u igri od dobijanja tone dz XP-a do mogucnosti da naucite jos neki special ability/unapredite spell/napravite nesto iako nemate sve komponente potrebne za recepat. Sve sto igracima padne napamet da rade sa fate poenima - moze. Nakon sto prodje Game Master komisiju naravno. Samo igraci imaju pravo na fejt poene.

Iskustvo i Nivoi

Iskustvo i nivoi se dobijaju resavanjem zadataka i ubijanjem neprijatelja. Svaki neprijatelj vredi 1 XP. Zadatci daj urazlicit broj XP poena. Kada sakupite dovoljno iskustva (zavisno od jedinice) napredujete za jedan nivo. Tada lik moze da izabere jedno od tri unapredjenja:

1 Offensive - cisto borbeno unapredjenje i special ability-ji
2 General - uopsteno unapredjenje koje imaju efekta na samu jedinicu a ponekad i na njene saborce
3 Defensive - unapredjenje koje poboljsava odbrambene sposobnosti jedinice

Ostalo

Zlatno Pravilo

Kao i u mnogim frp, board i tcg igrama, i ovde vazi pravilo: ako neki predmet u igri ili sposobnost protivreci osnovnim pravilima (pravilima na ovoj stranici), predmet/sposobnost ima prednost. Prilagodjavanj pravila ove vrste bice opisana i oznacena na mestima gde do njih i dolazi (u opisima sposobnosti i predmeta koji ih krse).

Vidno Polje

Vasi likovi imaju ograniceno vidno polje. U svom vidnom polju mozete da vidite sve likove i predmete. Van njega prostor je neistrazen.

Prva Avantura

Za nasu prvu avanturu imacemo 4 dostupne jedinice: Elven War Wizarda, Half-Orc Scoundrela, Lizard Warriora i Human Gun Magea. Idealno bilo bi dobro kad bismo imali 4 igraca (mada pod malo ekstremnijim uslovima minimum bi bio da dva igraca vode 2 jedinice). Imate slobodu da smislite sopstvena imena i pozadinsku pricu ako zelite, a u suprotnom cu koristit vase forumske nickove ili vec nekakvu derivaciju istih. Kad svako izabere svog karaktera poustovacu vase jedinice i opremu sa kojom pocinjete u novoj temi i potom zapoceti IC temu - u kojoj ce se prica i odigravati

Prica (hint): Vasa avantura pocinje u skrivenom gradu magova Arkanuma, velicanstvenoj Tuli (Tulla). Mirnodopska vremena su iza nas i rat izmedju Tulanskih Carobnjaka i Unifikovane Kraljevine traje vec skoro punih 5 godina, a grad je pod punom opsadom poslednja tri meseca otkad su se vodje Oligarhskog Saveta Taranta dokopale lokacije Nevidjivog Grada. Gnomi su nepopustljivi i tvrdoglavi, vodjeni samo njima znanim hladnokrvnim kalkulacijama, da li zbog profita ili ko zna cega drugog. Magovi sa druge strane odbijaju da se odreknu svog magijskog i Vilovnjackog nasledja u korist "djavolje" tehnologije i skoro verskim zanosom brane svoju zemlju i svoje tradicije. Obe strane su tesko iscrpljene i...*end of spoiler*

Diskvalifikacija

Igranje potezne strategije na forumu je pozamasan izazov (kao sto je "fallout tema" pomalo i pokazala). Ja cu se truditi da apdejtujem pricu i mapu 1-2 puta dnevno i da vas upozorim ako je doslo do nekog usporavanja (i iz kojih razloga, GMovih ili igraca). Ocekujem da igraci poustuju svoje poteze najkasnije dva dana nakon poslednjeg apdejta. Ako igrac ne apdejtuje svoj potez u roku duzem od nedelju dana, neki drugi igrac ce dobiti kontrolu nad njegovim likom. Ako su apdejti izostajali sa valjanim razlogom, promena kontrole ce biti samo privremena (do povratka originalnog igraca). Ovakva promena moze biti i najavljena (ako igrac zna da ce da izostane zbog odredjenih razloga) i moze svojevoljno da preda kontrolu svog lika nekom drugom clanu druzine (dok se ne vrati).

Pa nadam se da to i nije bilo toliko opasno ...i zelim vam, tj. nam, srecno frpovanje! Naval'te igraci!

Poslednja ispravka: Ilmarinen (12.5.2009 u 17:01)
Ilmarinen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2009, 21:36   #4
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: ASCIIronum: of Spellworks and gramMechanika Obscura

Ja cu gun magea, jel to ovde sad pisem ili...

Ma obrisacu ako smeta...
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2009, 21:53   #5
Ilmarinen
Novi član
 
Član od: 14.9.2006.
Lokacija: U mojoj Maksiprotonskoj Kuli
Poruke: 24
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: ASCIIronum: of Spellworks and gramMechanika Obscura

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Ja cu gun magea, jel to ovde sad pisem ili...

Ma obrisacu ako smeta...
Da da, sve ideje o liku idu ovde. Slobodno smisli background pricu itd, upravo kucam units/items temu sa statistikama tvoje jedinice. I nemoj da se demoralises tako lako
Ilmarinen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2009, 23:17   #6
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: ASCIIronum: of Spellworks and gramMechanika Obscura

Count me in... Od ponuđenog biram Elven War Wizarda (mada bih najradije nekog Human Roguea ).

Što se tiče backgrounda lika, nije mi problem da ga smislim, samo ne znam koliko bi se uklopio u setting koji si zamislio...? I da li treba da smislim samo neki osnovni background (tipa lik se bavi time i time, živi tamo i tamo...), ili i sam početak priče (na primer, lik je našao mapu zakopanog blaga)?

Kao što se da primetiti, neiskusan sam u igranju forumskih RPG-ova (a i u igranju bilo kojih drugih.. sem cRPG).
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2009, 23:29   #7
Ilmarinen
Novi član
 
Član od: 14.9.2006.
Lokacija: U mojoj Maksiprotonskoj Kuli
Poruke: 24
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: ASCIIronum: of Spellworks and gramMechanika Obscura

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Count me in... Od ponuđenog biram Elven War Wizarda (mada bih najradije nekog Human Roguea ).
Od ponudjenog najpriblizniji bi ti tome bio Half-Orc Scoundrel (iliti polu-ork lupez u slobodnom prevodu ). Samo mi potvrdi za kog lika si se konacno odlucio and you're all set.

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Što se tiče backgrounda lika, nije mi problem da ga smislim, samo ne znam koliko bi se uklopio u setting koji si zamislio...?
Ako si igrao arkanum onda ne bi trebao da imas problema da se uklopis u Steampunk okruzenje.

A da i deo koji sam greskom izostavio u osnovnim pravilima je pocetak price gonna fix that right about now.
Ilmarinen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2009, 0:07   #8
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: ASCIIronum: of Spellworks and gramMechanika Obscura

Ipak sam za War Wizarda, orkovi mi dođu nekako... glupi
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2009, 0:31   #9
Ilmarinen
Novi član
 
Član od: 14.9.2006.
Lokacija: U mojoj Maksiprotonskoj Kuli
Poruke: 24
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: ASCIIronum: of Spellworks and gramMechanika Obscura

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Ipak sam za War Wizarda, orkovi mi dođu nekako... glupi
Ok, prodato, statistike za war wiza postavljam sutra, sad sam umoran za kucanje
Ilmarinen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2009, 12:34   #10
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: ASCIIronum: of Spellworks and gramMechanika Obscura

Neka se gun mage zove Viktor, sad samo ja odlucujem kako ce da se zove i ima da se zove Viktor, i neka se preziva Silverballer ipak je gun mage, sad cu da izlupam neku biografiju a ako bude nepodobna reci pa cu da je korigujem.

Rodjen u malom selu na obodu sad nepostojeceg kraljevstva, prvo cega sa seca bilo je da sedi sakriven u polusrusenom selu samo sa veoma lepim pisltoljem u rukama, od tad mu je taj pistolj bio sve i zbog njegovog specificnog izgleda nazvao ga je "Skorpion". Kada je posle mnogo godina stigao do velikog grada i hteo da ga prime u skolu za magove, posto je pokazivao zavidan magijski talenat, bio je odbijen zbog svoje preterane vezanosti za pistolj, jer glavni magovi nisu bili ljubitelji novih tehnologija. Posle mnogo godina lutanja svetom i zaradjivanja novca i slave ubijanjem magaova koji su bili dovoljnog glupi da ga izazovu, u novom ratu za poredak vidi sansu da se proslavi i dokaze svima da je daleko superiorniji od obicnih magova, prema kojima oseca samo odbojnost i zelju za osvetom.

@Ilmarinen
Sto mi nisi odgovorio na PM?
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2009, 13:18   #11
Ilmarinen
Novi član
 
Član od: 14.9.2006.
Lokacija: U mojoj Maksiprotonskoj Kuli
Poruke: 24
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: ASCIIronum: of Spellworks and gramMechanika Obscura

Ok ljudi, lepo, za sad imamo naseg Gun Mage-a Viktora i trenutno bezimenog War Wizarda. Ostali su dakle jos Half-Orc Scoundrel i Lizard Warrior.

Delic price je updejtovan medju stavku "prva avantura" u pravilima igre, tako da svi vi role play geeky people mozete da smislite price za vase karaktere uz pomoc onih nekoliko opstih smernica koje sam tamo ostavio. Vise podataka dobicete u prvom poustu same avanture kada ista bude i otpocela.

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Neka se gun mage zove Viktor, sad samo ja odlucujem kako ce da se zove i ima da se zove Viktor, i neka se preziva Silverballer
Silverballer, kazes? Silver - BALLER? ok, nema problema

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
@Ilmarinen
Sto mi nisi odgovorio na PM?
My apologies fren'. Fix'd and done.
Ilmarinen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2009, 21:26   #12
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: ASCIIronum: of Spellworks and gramMechanika Obscura

Da ne bi trazio preteranu filozofiju u prezimenu, recicu ti da je to ustvari iz Hitmana, po pistoljima koji su osnovno oruzje protagoniste (antigoniste) igre . A i da bio sam svestan i drugog segmenta ovog imena . Kao nije super .
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2009, 22:50   #13
Solesoslav
Član
 
Član od: 30.7.2008.
Poruke: 87
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: ASCIIronum: of Spellworks and gramMechanika Obscura

Ja zelim Lizzard-a.
Solesoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2009, 22:56   #14
Ilmarinen
Novi član
 
Član od: 14.9.2006.
Lokacija: U mojoj Maksiprotonskoj Kuli
Poruke: 24
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: ASCIIronum: of Spellworks and gramMechanika Obscura

Citat:
Solesoslav kaže: Pregled poruke
Ja zelim Lizzard-a.
Kupljeno

EDIT: Ok, stastse za lizzya postavljam sutra, taman da se nakuntam i da se tema sredi, sto znaci da nam ostaje samo jos jedno nedonosce - Half-Orc Scoundrel. Any takers? Prvi put? Drugi put?...

Poslednja ispravka: Ilmarinen (13.5.2009 u 1:19)
Ilmarinen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2009, 21:50   #15
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: ASCIIronum: of Spellworks and gramMechanika Obscura

Elven War Wizard:

Bivši visoki funkcioner Tulle (recimo, direktor škole za ofanzivne magije.. ako tako nešto postoji) povučeno živi u srcu ______ (insert random epic name) šume, pokušavajući da nađe duševni mir.
Postao bivši jer je pod pritiskom ucene (oteta žena) prodao lokaciju Tulle Tarantu... Došavši na mesto gde bi žena trebalo da mu bude vraćena, prisustvuje njenom pogubljenju od strane maskirane čovekolike figure koja zatim nestaje u oblaku dima.
Početak priče ga zatiče ispred (magične) kapije Tulle, gde ga je doterala rešenost da izučavanjem alhemičarskih veština stvori novu ženu (istu kao prošla).

Jel dobro?

Što se imena tiče, izaberi ga sam, tako mi je nekako realnije (pošto su roditelji oni koji deci daju imena, a ne biraju ih deca sama)...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2009, 23:13   #16
Ilmarinen
Novi član
 
Član od: 14.9.2006.
Lokacija: U mojoj Maksiprotonskoj Kuli
Poruke: 24
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: ASCIIronum: of Spellworks and gramMechanika Obscura

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Jel dobro?
Hard-core svidja mi se ideja, samo ne znam da li si spreman da postanes poznat kao Izdajnik Tule i Svega Carobnjackog. Ne daj Boze da se izlanes ili da to neko sazna in-game

Pomoci cu ti preko pma da jos malo uoblicis lika, cisto da ne spojlujemo ostalima.

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Što se imena tiče, izaberi ga sam, tako mi je nekako realnije (pošto su roditelji oni koji deci daju imena, a ne biraju ih deca sama)...
Ja da ti biram ime? Cudno. Pa dobro bicu ti kum ako tako zelis. Od sada ces biti znan kao (ako ti se ime dopadne, naravno):

Korfias Thálánthyr, od kuce Crnog Meseca, oca Caranthir Sáralondëa i majke Nerwen Ancalimë...

How's that?

Poslednja ispravka: Ilmarinen (13.5.2009 u 23:21)
Ilmarinen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2009, 23:22   #17
Solesoslav
Član
 
Član od: 30.7.2008.
Poruke: 87
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: ASCIIronum: of Spellworks and gramMechanika Obscura

A random epic name shume?
Solesoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2009, 23:41   #18
Lokigodofirendlies
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: {Julie's} in the Drug Squad
Poruke: 317
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 178 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: ASCIIronum: of Spellworks and gramMechanika Obscura

Da li bi ovaj Scoundrel bio dostupan za role playing?

PS Ja inace retko svracam na forum ali cu za ovakvu zanimaciju uloziti extra effort.
Lokigodofirendlies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2009, 23:45   #19
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: ASCIIronum: of Spellworks and gramMechanika Obscura

Citat:
Ilmarinen kaže: Pregled poruke
Korfias Thálánthyr, od kuce Crnog Meseca, oca Caranthir Sáralondëa i majke Nerwen Ancalimë...

How's that?
Može, pristajem na šta god odabereš (kontam da je i u Arcanumu moguća promena imena za određenu novčanu nadoknadu... mada, pretpostavljam da neću imati vremena za to u toku avanture).
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2009, 0:52   #20
Ilmarinen
Novi član
 
Član od: 14.9.2006.
Lokacija: U mojoj Maksiprotonskoj Kuli
Poruke: 24
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: ASCIIronum: of Spellworks and gramMechanika Obscura

Citat:
Solesoslav kaže: Pregled poruke
A random epic name shume?
Jedina, khm, random epic suma u Arkanumu gde Vilovnjaci jos zive u kakvom takvom (ne)miru je "Sijajuca Suma" iliti the "Glimmering Forest". Tako da to potpunjuje to. S'obzirom na pricu koju je caine izabrao kao background, mogao bi da se obelezi i kao pristalica Dark Elfova (taman bi mu pasovalo na dosadasnji look&feel karaktera).

Citat:
Lokigodofirendlies kaže: Pregled poruke
Da li bi ovaj Scoundrel bio dostupan za role playing?

PS Ja inace retko svracam na forum ali cu za ovakvu zanimaciju uloziti extra effort.
Pozz i dobrodosao. Naravno da je dostupan, jos je samo taj lik i ostao slobodan; samo cekam(o) da njega neko uzme i da avantura zapocene. Ako ga zelis, it's yours.

Smisli backround (ako hoces) and we're ready to take-off. Samo molim te potvrdi claim, da mogu mirne duse i statistike da mu postavim. Extra effort je naravno appreciated
Ilmarinen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com