Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.9.2007, 21:09   #1
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom pomoc za odabir rutera za adsl

Posto vec imamo sbb internet i ruter d-link dir100 internet se pokazao jako lose pa prelazimo na telekom adsl.
D-link dir 100 nije za adsl modeme pa tako moramo da nabavimo nesto novo.
Sta preporucujete imam sledece ideje:
1.Racunar koji bi radio pod xp i samo vrsio rutiranje bez antivirusne zastite(tj bez skeniranja internet protoka).Nadam se da bi neki intel na 600Mhz 256mb rama zavrsio posao posto bi bio instaliran samo xp i program za rutiranje i nista vise.Tako bi vezu podelio na jednake delove, naravno ne trazim extra precizno jer je za kucnu upotrebu.Preporuka za program:koji program da instaliram na ovakvom hardveru nasao sam milion ali da li neko ima iskustva sa nekim koji radi na ovoj konfiguraciji,linux bi mozda bio dobar ali ja apsolutno nista neznam o linuxu,tako da mi je pozeljnija varijanta xp.


2.Kupovina rutera za adsl koji bi bio kompatibilan sa telekomovim adsl modemom,na primer

http://www.netiks.co.yu/adsl%20ruter.htm

njega bi smo prikacili na switch jer imamo 5 racunara,on verovatno nema podelu veza kao sto bi uradio sa pc-jem.

Da li bi mi pc omogucio tj softver solidno deljenje veze jer neko koristi p2p(torente)idt koji <<jedu>> vezu.
Ili drugo resenje pa da na svakom racunaru instaliram kao do sada net limiter to je solidno radilo dok je sbb davao priblizno punu vezu.
Sta preporucujete.
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2007, 22:24   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: pomoc za odabir rutera za adsl

Jedan od dva ADSL rutera firme TP-Link koje prodaje Netiks ima četvoroportni svič. Kako je to veoma povoljna kupovina i pouzdan uređaj, a tebi treba 5 portova, možeš ili da uzmeš verziju tog rutera bez sviča pa da dokupiš neki sviš sa više portova, ili da se otvoriš za više para pa da kupiš neki skuplji ruter sa više portova.

Varijantu sa PC računarom mislim da treba da izbegneš.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
starx (17.9.2007)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Telekom ADSL genius Internet usluge 4564 1.11.2022 11:03
Pomoć oko rutera Linksys WRT54GL Nazgrel Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 15.3.2009 17:27
Šta je ADSL? Kako radi ADSL? Struktura DSL mreže..... JovanK Internet tehnologije 9 16.7.2007 12:40
Wireless ADSL router Freeman88 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 12.7.2007 10:40
Odabir procesora, ploce itd... quality Šta da kupim? 6 4.9.2006 2:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com