Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.3.2014, 21:08   #81
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Star Citizen

My bad!
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2014, 21:54   #82
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Star Citizen

Opet, ovaj pay to win sistem mi se ne svidja na prvu. Sta, kao pljunes 300$ i u prednosti si na startu u odnosu na 99% igraca?
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2014, 22:58   #83
FreeMayk
Član
 
Član od: 18.2.2012.
Lokacija: Петровград
Poruke: 112
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 54 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Star Citizen

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Znaci na sajtu najjeftiniji paket koji sadrzi igru kosta 92 evra?? Kakve derikoze, brate mili. A tek kad izadje igra, za sve sitnice imas da placas $. Fuck off!
24e je najjeftiniji paket, mada mi se cini da se moze pazariti glot igra, bez brodova, pa novcem stecenim preko singleplayer kampanje, uci u vode multiplayera, za sta inace i sluze sve ovi silni brodovi koji su na trzistu. Njih ne mozes koristiti u singleplay-u.
Svaki adon koji naplacuju cete moci kupiti kroz zaradu u multiplayu, samo sto ima ljudi koji imaju novaca, pa su u blagoj prednosti u odnosu na one koji nemaju. Ali svi ti skinovi, brodovi, brodski dodaci, UEC krediti, logoi, a i ostali dodaci ce se moci pazariti sa ingame kao i RL kesom.
Onaj koji se bude samo orjentisao na SP, nema potrebe za dodacima poput hagara, dodatnih brodova i zezalica koje su prisutni u MP-u. Tako da je igra jeftina u oba slucaja.

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Oni prave novi zvjezdani sistem za svakih milion dolara. Što im treba čak milion dolara za to?

Mnogo bih volio da igra uspije i da bude dobra, ali vidjećemo.

Da li je neko ovde igrao onaj Hangar Module? Meni ne radi jer imam DX 10 grafičku. Što znači da i kad igra izađe neću je moći igrati pa će morati sačekati do novog kompa
Veruj mi da je do sada bilo glupljih ciljeva od zvezdanih sistema. Evo sada na 40mil, obecavaju 2 nova sistema sto je dobro. Daju igri jednu vecu sirinu.
Kada dostignu 41mil, obecavaju ulaganje u mogucnost posecivanja svake planete on foot, i borbe na istim u fps fazonu.
Hangar Module je samo setkanje po svom hangaru, gledanje svojih brodova iznutra, a i spolja, isprobavanje weapona, voznja space vozila... Nista bitno, samo test. Ocekujemo uskoro dogfight modul, gde cemo se rokati u deathmatch fazonu, sto ce biti super.
Jbg, za igru je trenutno minimum quad core, 8gb rama i grafika dx11 generacije sa minimumom 1gb rama. Ali su obecali da ce peglati igru, da bi mogli igrati korisnici sa slabijim konfiguracijama, a i takodje potpuni support za 6-8 jezgarne procesore.

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Opet, ovaj pay to win sistem mi se ne svidja na prvu. Sta, kao pljunes 300$ i u prednosti si na startu u odnosu na 99% igraca?
Otprilike, ali nije tako jednostavno. Najvecu prednost ce imati klanovi. Jer vec sada postoje klanovi koji broje vise stotina registrovanih usera. Oni ce imati dominaciju svakako, a posle ti koji su solo sa velikim "pljuvanjem".
Drugo, verujem i da ljudi koji su 'siromasno' platili igru, sa skilom i duzim vremenom u igri, lako ce preci te sto su na startu imali prednost. Jer kao svaka space-trade simulacija, sto vise 'valjas', mocniji si.
Sto se tice klanova, zato sam ja predlozio da se skupimo, mi bar koji smo ovde na SK-u, jer za uspeh su potrebno je dosta fahova. Od explorera koji ce davati informacije o sektorima, sto se tice resursa,a i aktivnosti neprijatelja, rudara koji ce kopati po asteroidima, teretnjaka koji ce prevoziti te resurse i trejdovati sa ostalim stanicama, pa oni sto ce raditi u industriji i proizvodnji i na kraju borci koji ce sve to cuvati i pratiti. Tesko moze jedan da pokrije sve te elemente kvalitetno.

Poslednja ispravka: FreeMayk (4.3.2014 u 23:12)
FreeMayk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku FreeMayk na korisnoj poruci:
Asmodeus (4.3.2014), goranmax (5.3.2014), nameless1 (5.3.2014)
Stara 5.3.2014, 1:23   #84
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Star Citizen

Citat:
FreeMayk kaže: Pregled poruke
Od explorera koji ce davati informacije o sektorima, sto se tice resursa,a i aktivnosti neprijatelja, rudara koji ce kopati po asteroidima, teretnjaka koji ce prevoziti te resurse i trejdovati sa ostalim stanicama, pa oni sto ce raditi u industriji i proizvodnji i na kraju borci koji ce sve to cuvati i pratiti. Tesko moze jedan da pokrije sve te elemente kvalitetno.
Ajme koliko toga ima , baš me zanima kako će to zaista izgledati i koliko će biti kompleksno za igrati. Valjda će moći da mijenjaju "zanimanja", da se oproba u više njih da vidimo šta nam leži . Ja sam inače singleplayer gamer ali vidjeću na šta će ovo ličiti

Što se tiče kokpita borbenog broda da li se vidi samo HUD ili se vidi i sam kokpit, upravljačka palica, ruke, pošto mislim sam negdje to vidio a to mi je glupo, hoću samo HUD, veća je preglednost.

Kad izlazi dogfight modul? Mada ni njega neću moći igrati ali bar će biti nekih videa i komentara od drugih.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2014, 11:20   #85
FreeMayk
Član
 
Član od: 18.2.2012.
Lokacija: Петровград
Poruke: 112
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 54 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Star Citizen

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Ajme koliko toga ima , baš me zanima kako će to zaista izgledati i koliko će biti kompleksno za igrati. Valjda će moći da mijenjaju "zanimanja", da se oproba u više njih da vidimo šta nam leži . Ja sam inače singleplayer gamer ali vidjeću na šta će ovo ličiti

Što se tiče kokpita borbenog broda da li se vidi samo HUD ili se vidi i sam kokpit, upravljačka palica, ruke, pošto mislim sam negdje to vidio a to mi je glupo, hoću samo HUD, veća je preglednost.

Kad izlazi dogfight modul? Mada ni njega neću moći igrati ali bar će biti nekih videa i komentara od drugih.

Nema menjanja zanimanja, bavis se sa cime god hoces. Mozes biti sve, a i nista. Nema ono fazon izaberes da budes trader, pa samo to mozes raditi. Ali kada igras recimo klanski, mnogo veca produktivnost je kada se dati citizen usresredi na jednu granu. Recimo ovako izgleda ta podela zadataka u univerzumu: http://img27.imageshack.us/img27/2918/em97.png
Ovo je samo sistem jednog od klanova.

Koliko znam postoji kokpit mod i mod iz treceg lica, gde naravno neces imati mogucnost preciznog ciljanja nego samo bolju perspektivu. Igra podrzava Oculus Rift takodje. Kako ce izgledati borba mozes videti ovde na prealpha dogfight modulu koji je prikazan pre nekog vremena.
http://www.youtube.com/watch?v=Rez7Hy_BfPY

Ovde imas infomacije kada ce se pojaviti dogfight modul.
http://www.polygon.com/2014/3/4/5470...after-pax-east
FreeMayk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2014, 23:47   #86
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Star Citizen

40M = done!

https://robertsspaceindustries.com/
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2014, 16:08   #87
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Star Citizen

Video
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Тормунд (14.4.2014), acaf (11.4.2014), Asmodeus (11.4.2014), doctor (11.4.2014), dragomix (11.4.2014), goranmax (11.4.2014), perablenta (11.4.2014), r0nIn (11.4.2014), reds (11.4.2014)
Stara 11.4.2014, 16:15   #88
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Star Citizen

Ako budem nadogradjivao PC to ce biti zbog Star Citizen-a, cak cu i madafaking dzojstik da kupim.

Poslednja ispravka: r0nIn (11.4.2014 u 16:27)
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2014, 16:33   #89
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Star Citizen

Must not watch.... aaaa hype factor over 9000!

Must resist... agrrrrrrr

...resistance is futile, prepare for liftoff !
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2014, 16:51   #90
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Star Citizen

Evo i full prezentacija.
SC
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2014, 17:00   #91
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Star Citizen

Nažalost moram da konstatujem da Elite Dangerous za sada ima mnogo više konkretnijih stvari da pokaže od Star citizena. Kapiram da je ovo neka pre-alpha ali sa tolikim sredstvima oni se za demonstraciju i dalje oslanjaju na prikazivanje animacija pilota (bacanje šlema? ) i nekakvu pogubljenu šetnju u svemiru gde je jedini i isključivi cilj prikazivanje "pejzaža".

I još jedna stvar. Ne kapiram zašto i Elita i Star citizen potenciraju ovo VR lepljenje informacija na ekranu gde prikaz arsenala oružja oduzima skoro trećinu ekrana. Zašto se sve to jednostavno ne prikazuje na komandnoj tabli gde bi bilo ne samo realističnije već ne bi smanjivalo vidljivost pilota? Ostaviti sistem nišanjenja i eventualno prikaz kontakata (objekata u svemiru) da bude prikazan u VR-u a sve ostalo na komandnu tablu.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
r0nIn (11.4.2014)
Stara 11.4.2014, 17:08   #92
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Star Citizen

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Nažalost moram da konstatujem da Elite Dangerous za sada ima mnogo više konkretnijih stvari da pokaže od Star citizena. Kapiram da je ovo neka pre-alpha ali sa tolikim sredstvima oni se za demonstraciju i dalje oslanjaju na prikazivanje animacija pilota (bacanje šlema? ) i nekakvu pogubljenu šetnju u svemiru gde je jedini i isključivi cilj prikazivanje "pejzaža".
Cek za nisi gledao Multiplayer sa Pax-a ? Iz one Arena Commander, simulacije gde se igra sa virtuelnim brodovima da se ne bi gubili pravi brodovi?
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2014, 17:45   #93
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Star Citizen

Ovo izgleda kao Freelancer 2.0 i to je ono što sam čekao 10 godina
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2014, 18:07   #94
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Star Citizen

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Cek za nisi gledao Multiplayer sa Pax-a ? Iz one Arena Commander, simulacije gde se igra sa virtuelnim brodovima da se ne bi gubili pravi brodovi?
Gledao sam ceo twitch stream i apsolutno nisam video bilo šta što opravdava trenutni hype igre.

"Black Prophecy", igra koja je neopravdano završila pod satarom gaming zelenaša koji nisu znali da prepoznaju potencijal, je recimo imala neuporedivo impresivnije "pejzaže" i kompleksniju dog-fighting mehaniku od trenutnog Star citizen, da ne pominjem open-PvP. Da nisam igrao nju verovatno bi mi ovo što sam video na PAX streamu bilo interesantno ali ovako

Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2014, 18:26   #95
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Star Citizen

Ovo vodi na offtopic ali...

Igrao sam ja Black Prophecy jos od beta i bio sam odusevljen. Problem sa tom igrom je bio sto developeri nisu znali sta hoce sa combat mehanikom. Svaki patch koji je dosao okrenuo bi opremu, statove i combat naglavacke. Kad se samo setim koliko puta su menjali shield mehaniku kao da je to nesto sto je toliko tesko da se napravi.

Anyway, polako sa Star Citizen. Ja nisam ucestvovao u kickstarteru niti doniranju jer ako bude vredela igra i bude mi se svidjala lako cu im dati novac. Do tada samo pratim razvoj i igram Freelancera po Xti put.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2014, 18:59   #96
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Star Citizen

Balans jeste bio problem samo zato što su Gamigo i Reakktor bili dovoljno nesposobni pa su jedino naglim promenama mogli da stvore utisak kao da se nešto radi na igri. Osnova (ono što je napravio 10tacle) je i dalje bila vrhunski odrađena igra kojoj je trebalo samo malo dodatnog brušenja. Umesto toga izdavači i developeri (pre će biti prodavci jer Gamigo/Reakktor tim nije skoro ništa doprineo razvoju) su verovatno shvatili da nemaju potencijal (možda i finansija) da održavaju igru u životu.

Black Prophecy je bila prva igra posle dužeg vremena koja je mogla da postane apsolutni hit za "Elitiste". Perzistentan univerzum koji nije zahtevao hackove i modove (kao što je recimo "Freelancer" morao da ima "Void" itd.), dobar i poprilično realan fizički model, "pejzaži" koji su bili bolji svakim novim sistemom, odličan story-telling...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2014, 20:06   #97
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Star Citizen

Sorry, ali meni Star Citizen izgleda daleko impresivnije od ovih naslova koje pominjete; jedino sto je igra jos u ranoj fazi razvoja, pa deluje nedovrseno.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2014, 22:01   #98
<S2N><Mefisto>
Veteran
 
Član od: 24.5.2010.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 672
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 193 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: Star Citizen

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
2 Miliona su bila minimum minimuma da se napravi bilo kakva igra, zato je on to trazio. Kako su se povecavale donacije, tako je pisao sta je minimum koji ce oni uraditi i sta zajednica finansira! Tako su uspeli da izfinansiraju motion capturing, glumce za voice acting itd. Ima tu jos mnogo mesta za poboljsanje, ali ne znam ko je taj koji ce da investira u PC igru, mozda AMD ili Nvidia, mozda neki likovi koji ocekuju onda procenat od prodatih kopija, ne znam!

Kako god okrenes, igre ce 100% biti, e sad u kom obliku to tek treba da se vidi!

P.S. Zajednica ce odluciti da li ce se jos prihvatati novac za igru!
Producenti nalaze pare sem toga ekipa je iz gaiming industrije, prilicno poznate face ne verujem da ce im biti problem da skupe svu ostalu lovu 6 miliona je dobar boost i za producente i njihove argumente kad nastupe kod investitora...inace mene klip nije nista posebno impresionirao ja sam inace jako skeptican kod novih igara tako da nemam nikakvo misljenje....svidja mi se mobilizacija PC donatora....nadam se da ce u sledecoj deceniji PC gaming biti mogo vise jaci..tesko je potisnuti svu silu konzolaske stoke...
<S2N><Mefisto> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2014, 0:21   #99
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Star Citizen

Citat:
FreeMayk kaže: Pregled poruke
24e je najjeftiniji paket, mada mi se cini da se moze pazariti glot igra, bez brodova, pa novcem stecenim preko singleplayer kampanje, uci u vode multiplayera, za sta inace i sluze sve ovi silni brodovi koji su na trzistu. Njih ne mozes koristiti u singleplay-u.
Svaki adon koji naplacuju cete moci kupiti kroz zaradu u multiplayu, samo sto ima ljudi koji imaju novaca, pa su u blagoj prednosti u odnosu na one koji nemaju. Ali svi ti skinovi, brodovi, brodski dodaci, UEC krediti, logoi, a i ostali dodaci ce se moci pazariti sa ingame kao i RL kesom.
Onaj koji se bude samo orjentisao na SP, nema potrebe za dodacima poput hagara, dodatnih brodova i zezalica koje su prisutni u MP-u. Tako da je igra jeftina u oba slucaja.
Tokom Kickstarter kampanje, posle masovnog oziva i preskakanja prvobitno zeljene cifre, RSI je rekao da svako ko bilo koji novac ulozi ima da dobije SP kampanju za dzabe. Tako sam ja igru dobio za 5 dolara!

Multiplayer me ne zanima za sad, nemam vremena da se bakcem sa tim, pa mislim da ni necu zeleti da povecavam moj ulog.

Inace ima ljudi koji su dobili SP deo kampanje, a dali su samo dolar.

Od toga je samo free jeftinije!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2014, 9:30   #100
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Star Citizen

Sve je to lijepo ali mislim da je Roberts prećerao sa ovim ciljevima tj previše se zaigrao i da igra samo može da izgubi u kvalitetu zbog konstantnog traženje neke širine.Skupio je i više nego dovoljno novca i lično se nadam da je završio sa ciljevima na kickstarteru i da će se ozbiljno posvetiti pravljenju igre.
Moje je mišljenje da konkurencija u vidu Elite: Dangerous izgleda trenutno mnogo bolje a i bolje napreduje nego Star Citizen.
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Star Trek Excalibur Ghost Simulacije vožnje 0 3.5.2011 14:01
'Ajmo, menadžeri! huligan Upravljačke simulacije 1131 10.3.2010 23:17
Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes dzonihsv Akcione igre 18 29.10.2009 19:26
Star Wars Battlefront III Partybreaker Akcione igre 5 25.1.2009 20:11
Star lines alesandro Fotografija 12 13.10.2008 15:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com