Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.10.2008, 14:59   #1
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Exclamation Koliko naplaćujete svoje usluge

Ovo je topic za one koji poput mene u slobodno vreme rade "Honorarno" tj. nisu registrovani i ne plaćaju porez državi , interesuje me koliko se koja usluga gde naplaćuje i da li radite po satu ili po učinku i šta koliko procenjujete da vredi, naravno mislim na posao oko kompjutera: sklapanje konfiguracije, ugradnja hardware-a, instal ili reinstall OS-a, instalacija software-a, sredjivanje problema, chishcenje virusa, raznorazna podeshavanja i ostalo, intersuje me u kom kraju sta koliko vredi i kolika je konkurencija, kod mene na primer na 500 ljudi dodje jedan koji je malo vishe upucen a i sad pred zimu i u toku zime je sezona tj. ima vishe posla, kod mene je cena usluga od 300 din do 3000, i na shta se vadite kada nemozete da resite neki problem?
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2008, 15:08   #2
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete svoje usluge

Ja sam se naucio na tudjim kompovima i samo sam jednu maticnu spalio...

A nisam nikad naplatio, mada sam dobiao toblerone, velike milke i tako to Ustvari kad dobro razmislim dobio sam jednom 1k din za Install OS-a potrebnih programa, podesavanja mail-a i konekcija i pravljenje back-up-a...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2008, 15:42   #3
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete svoje usluge

Nema tu pravila, jer vrlo vrlo retko radiš nepoznatom liku, koji te je pozvao samo zbog toga, već najčešće prijateljima, familiji, poznanicima, kolegama, bivšim kolega ... a onda proceniš koliko on tebi može pomoći u svom nekom polju delovanja (pandur, službenik u nekoj javnoj ustanovi, portir) pa na osnovu toga delaš ... npr, jednoj drugarici sam par puta instalirao OS, i par programa, i stalno sam dobijao DVD filmove za Dž iz kluba u kome je radila .....

Znači, najčešće je dante za kukuriku ....
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2008, 16:01   #4
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete svoje usluge

100 evra na sat.... moze manje ako izgleda dobro...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2008, 16:03   #5
Greko Darstiva
Veteran
 
Član od: 5.4.2008.
Lokacija: Ivanjica
Poruke: 752
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 191 puta na 125 poruka
Određen forumom

Cene su kako za koga ako su mi bas dobri prijatelji ne naplatim nista, dok za druge cena reinstalacije sistema sa sve programima je izmedju 500 i 1000 din.
Ako ne zele da plate ja im uzimam neke diskove koje nemam.

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
100 evra na sat.... moze manje ako izgleda dobro...
Cime se ti bavis covece ?

Poslednja ispravka: Highlander (20.10.2008 u 18:02)
Greko Darstiva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2008, 16:28   #6
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete svoje usluge

Citat:
Greko Darstiva kaže: Pregled poruke
Cime se ti bavis covece ?
Pravi auto turete, patuljak
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2008, 17:34   #7
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete svoje usluge

moj brat od strica je skoro na moru (Tasos) reinstalirao OS u jednoj Rent-a-car agenciji i dobio kola na 2 dana for free
jes` da se namucio sa grckim,al` nema veze...
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2008, 17:50   #8
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete svoje usluge

Citat:
Greko Darstiva kaže: Pregled poruke
Cime se ti bavis covece ?
mislim da je jasno, samo procitaj opet.
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2008, 19:37   #9
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete svoje usluge

Slazem se sa DragonSlayer-om. Pa mislim kako da trazim od rodbine, prijatelja kintu...Prvo sto ne bih uzeo kintu...

Za sad je sve ono...odem kod ortaka slozim konfu ili nesto sredim sta vec treba a onda keva/mama: "Evo ti sokic, pa hoces nesto da jedes?"

Kako da odbijes kad znas ako odbijes da ce se uvrediti .

Videcemo za dalje kako cu da idem...kojim putem...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2008, 19:43   #10
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete svoje usluge

Rodbini i prijateljima ne naplacujem nikakve usluge,inace nikad i ne bi, jedino im kazem sta da kupe od delova ako je nesto neispravno ( najcesce me cascavaju milkama, pivom, sokovima, itd). Jedino ponekad naplacujem ako predpostavim da ce neko da me maltretira do zadnjeg atoma snage(retko kad pogresim), ili ako hoce da mu komp radi kao glanc nov , a najcesce je krsina stara vise godina( to je ona kombinacija prijateljev prijatelj koji najcesce nema pojma a pravi se pametan).
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2008, 19:47   #11
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete svoje usluge

Uh što ne podnosim prijateljevog prijatelja koji nema pojma a pravi se pametan. Ali izgleda svi ih imaju negde zaturene...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2008, 19:56   #12
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete svoje usluge

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Uh što ne podnosim prijateljevog prijatelja koji nema pojma a pravi se pametan. Ali izgleda svi ih imaju negde zaturene...
Pogotovo kad je čitao help fajl ili mu je stric rekao...

Prijateljima i rođacima ne naplaćujem, inače, 500 kinti za opravke, 1000 za reinstalaciju... ako je neka fina, onda može i u naturi
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2008, 20:07   #13
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete svoje usluge

Ok i ja rodbini i blizim prijateljima ne naplatim, mada neki budu veoma zadovoljni uslugom i insistiraju da me chaste, kazu evo barem da imas za pice ili tako neshto, e sad menja stvari ako je neko prijatelj prijatelja mog prijatelja tada se vec profesionalno ponasam i cena zavisi od toga sta mu odradim i koliko vremena izgubim, ipak niko nema vremena za bacanje, pogotovu kad mi u toku rada ide na zivce i postavlja mi glupa pitanja tad ga oderem, pa ako nece da plati izbrisem mu ntldr sa sistemske particije, inache ne naplatim svakome isto, jer postoje dobre i loshe mushterije, mada vecina te ponude picem, kafom pa cak ruckom ili vecerom cak mi i ponude da me vrete kolima kuci, a pojedini ti cak ni kafu ne ponude i ne zele da saradjuju ako im resavas neki problem, Kazu ne pitaj me nista ti si Majstor i radi, e takvi losije prolaze
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2008, 20:34   #14
La.Prestige
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2008.
Lokacija: Vienna
Poruke: 1.865
Zahvalnice: 634
Zahvaljeno 461 puta na 290 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko AIM-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko MSN-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Yahooa korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Skypea korisniku La.Prestige
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete svoje usluge

kod mene najlosije prodju oni koji se drze visoko i koji se prave pametni..npr.Ja dodjem nesto da uradim i on mene napada,ja mislim da to ne ide tako itd itd.Eh sto mi je drago takve da oderem,sve idem kuci pevajuci..
La.Prestige je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2008, 21:16   #15
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete svoje usluge

Necu ni da kazem na sta sam pomislio kad sam procitao ime teme i prva dva reda prvog posta...
Retko kada ceprkam ljudima oko OS-a, iz jednostavnog razloga: ne zelim da im placam pravu popravku posle.
Srlandand je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2008, 21:59   #16
rokitansky
Član
 
Član od: 13.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 57
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 14 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rokitansky Slanje poruke preko Skypea korisniku rokitansky
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete svoje usluge

Ja radim za dz! Al ne radim svakome.

A i racunari mi nisu primarna profesija, pa kad nesto ne znam onda zovem drugara koji zna, da mi pomogne da im pomognem, pa onda i on radi za dz !
rokitansky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2008, 22:57   #17
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete svoje usluge

uf nisam ovo radio odavno, jednostavno zato sto je dosadno, a i ljudi cesto imaju cudne neke zahtjeve (npr. hoce neki program kojeg znaju samo po opisu od prijatelja)... i onda se sve to oduzi jer zafali neki driver za, npr, modem i onda nista od interneta, a nigdje cd-ova sa driverima itd... na kraju koliko god naplatio, nije dovoljno, tako da sada uglavnom (i to rado) dajem savjete preko telefona, a teze slucajeve upucujem drugim ljudima ili na cika google
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2008, 0:28   #18
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Arrow Re: Koliko naplaćujete svoje usluge

Drugari , mnogo vam loša ta logika da prijateljima i rodbini ne naplaćujete ništa . Rodbini i "prijateljima" obavezno naplaćujem jer odkako sam to počeo da radim od pre par godina mnogo me više poštuju i zovu me kad im nešto starno treba . Ranije , sećam se održavao sam računare u pola duvaništa raznoraznim "prijateljima" i "drugarima" a odkako sam počeo da naplaćujem po satu svi me oni gledaju malo drugojačije , a ne ko ranije "e pa šta je to za tebe , klik ovde klik onde i rešen problem" ... Nema dok ne počnete da naplaćujete svoje usluge ima da radite za fala , kafu i sok a to nevalja .... kad sam počeo da naplaćujem ljudima svoje usluge ja sam konfu iz profila kupio konfiguraciju iz profila u roku od dva meseca , a trenutno imam dve indentične sa kvadićimma stim što je na moćnijoj konfi GA-EP45-DQ6 ... A od istih para koje sam zaradeo na sadšnjem poslu sam josškupio weireles opremu u vrednosti od 1000€ a ostatak prihoda sam potrošio na gluposti i pivo i večito sam dužan preko 20000 dionara .. al mogu vam reći da mi nije loše ni ovako ...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2008, 0:32   #19
rokitansky
Član
 
Član od: 13.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 57
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 14 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rokitansky Slanje poruke preko Skypea korisniku rokitansky
Određen forumom Re: Koliko naplaćujete svoje usluge

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Drugari , mnogo vam loša ta logika da prijateljima i rodbini ne naplaćujete ništa . Rodbini i "prijateljima" obavezno naplaćujem jer odkako sam to počeo da radim od pre par godina mnogo me više poštuju i zovu me kad im nešto starno treba . Ranije , sećam se održavao sam računare u pola duvaništa raznoraznim "prijateljima" i "drugarima" a odkako sam počeo da naplaćujem po satu svi me oni gledaju malo drugojačije , a ne ko ranije "e pa šta je to za tebe , klik ovde klik onde i rešen problem" ... Nema dok ne počnete da naplaćujete svoje usluge ima da radite za fala , kafu i sok a to nevalja .... kad sam počeo da naplaćujem ljudima svoje usluge ja sam konfu iz profila kupio konfiguraciju iz profila u roku od dva meseca , a trenutno imam dve indentične sa kvadićimma stim što je na moćnijoj konfi GA-EP45-DQ6 ... A od istih para koje sam zaradeo na sadšnjem poslu sam josškupio weireles opremu u vrednosti od 1000€ a ostatak prihoda sam potrošio na gluposti i pivo i večito sam dužan preko 20000 dionara .. al mogu vam reći da mi nije loše ni ovako ...
Ma neka... I meni je neko ceo zivot krpio hardver/softver, instalirao, popravljao... I nikada nista nisam platio. Uostalom, i ovo na forumu dodje kao "free advice", a 100 puta mi je pomoglo da resim problem
rokitansky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2008, 0:43   #20
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Exclamation Re: Koliko naplaćujete svoje usluge

Citat:
rokitansky kaže: Pregled poruke
Ma neka... I meni je neko ceo zivot krpio hardver/softver, instalirao, popravljao... I nikada nista nisam platio. Uostalom, i ovo na forumu dodje kao "free advice", a 100 puta mi je pomoglo da resim problem

Pazi forum je nešto drugo ... radim sve ovo iz čistog zadovoljstva i radim ga koliko mi to slobodno vreme dozvoljava a pritom me niko ništa ne nameće niti išta slično . Ali ovo je virtualni svet i ovde važe neki drugi aršini . Dok je u realnosti star malo drugojačija , ranije dok sam imao dosta slobodnog vremena pre 2-3 godine i meni nije bilo problem da ne naplatim reinstalaciju . Ali u posleednjih godinu dve stvari su se malo promenile .. treba više love (znaš li kolko je tura piva , za nas osmoro za stolom subotom naveče kad izađem u grad sa društvom !) i plus se ima sve manje slobodnog vremena a u firmi se radi mnogo . I odkako sam ostao sa veoma malo slobodnog vremena počeo sam i više da ga cenim i skuplje da ga naplaćujem . za komp sa crt monitorom ne sedam ispod 2000 dinara . Šta da ti kažem ja sam juče za setovanje TP-Link rutera da deli kablovski i lan uzeo 2400 Din i plus sam imao prevoz u oba pravca ... jednostavno bre neću da radim džaba , a nebranim ko ima na pretek slobodnog vremena i ne ceni sebe i svoj rad može i dalje da nastavi da radi za kafu i kolače ne branim ... samo napred !
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Procena računara alien Šta da kupim? 6942 17.12.2023 10:28
Koliko često koristite prečice na tastaturi? DarkNemos Brbljaonica 26 29.12.2007 21:43
Koliko pagefile-a??? Zoran_KS Osnovne komponente 14 28.5.2007 23:18
Koliko megapiksela je dovoljno za sliku (15x10cm) ? Robert Foto i audio/video 8 19.12.2006 19:33
Ploča+procesor, procena stare konfe BIG BROTHER DZONI ŠDK - Osnovne komponente 18 22.9.2006 19:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com