Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Play, Net Play itd.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.4.2007, 19:32   #1
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Question Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

Sećam se da sam kao klinac video u SK opis
igre STREET FIGHTER 2 za arkadne mašine.
Sećam se takođe da je taj opis bio totalna sramota i raspad.
Bilo je očigledno da taj "novinar" nikada nije igrao SF2,
pa je dosta toga izmislio čisto kako bi popunio prostor.

Znate li gde može da se nađe taj tekst
i šta se kasnije desilo sa tipom koji je tu sramotu napisao?
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2007, 20:09   #2
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

Sećam se tog teksta, ali ne i broja... nemam sačuvan SK iz tog vremena. Mislim da je taj opis iz 1992-93. godine.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2007, 4:15   #3
_DLC_
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Г.М. Србија
Poruke: 212
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

Imam taj broj! Mislim da je iz '92!!

Pokušaću da ga nađem ovih dana... pa ću da ti skeniram opis, i okačim ovde!
_DLC_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku _DLC_ na korisnoj poruci:
Jaguar (17.4.2007)
Stara 17.4.2007, 21:28   #4
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

Ništa čudno, u SK su sve ne-PC igre skoro uvek bile "ružno pače".
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2007, 21:35   #5
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Ništa čudno, u SK su sve ne-PC igre skoro uvek bile "ružno pače".
Ma dobro, sad su donekle preležali tu boljku.

Sećam se druge polovine 90'ih kada igre za SeguMegu, SNES i PSX nikako nisu mogle da dobiju ocenu veću od 78, a i opisivali su neke krševe,
a kakvi su opisi bili, bolje da ih nije ni bilo.
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2007, 0:11   #6
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

Ja mislim da se secam opisa za Street Fighter 2, i to mislim da je Honda bio na skrinshotu. Ne mogu tacno da se setim sta je pisalo u tekstu, ali mislim da su nabrojani i opisivani borci. Ne bih dalje da komentarisem dok ne pogledam tekst opet (bio je na pola strane cini mi se, vertikalno podeljene i grayscale)... ali mislim da mi se SF bas igrao posle tog opisa.
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2007, 0:30   #7
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

Citat:
Oggy kaže: Pregled poruke
Ja mislim da se secam opisa za Street Fighter 2, i to mislim da je Honda bio na skrinshotu. Ne mogu tacno da se setim sta je pisalo u tekstu, ali mislim da su nabrojani i opisivani borci. Ne bih dalje da komentarisem dok ne pogledam tekst opet (bio je na pola strane cini mi se, vertikalno podeljene i grayscale)... ali mislim da mi se SF bas igrao posle tog opisa.
Jeste, E.Honda je bio na slici, ali su imena likova u opisu totalno izmenjena,
a sam opis igre je bio po principu teenager's wet dreams.

Sećam se da sam sutradan otišao i igrao SF2 po prvi put negde na Kalemegdanu,
i sećam se da je SF2 bio mnogo bolji nego što sam očekivao.
U stvari, SF2 je u odnosu na borilačke igre pre njega bio nešto
kao da si posle Juga seo u Bentley.
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2007, 2:29   #8
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

SF2 je bio opis u Svetu igara (valjda zadnjem), mislim da je bila u pitanju verzija za Amigu.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2007, 2:53   #9
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

Citat:
Garson kaže: Pregled poruke
SF2 je bio opis u Svetu igara (valjda zadnjem), mislim da je bila u pitanju verzija za Amigu.
Ne, ne, opis za automate tražim.
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2007, 10:00   #10
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

I ja sam isao na Kalis da igram SF2 i to mi je dugo vremena bila omiljena igra. Birao sam uglavnom Guile-ta, mada sam igrao sa skoro svim likovima. I dalje mi nije jasno jel Zangief zaista toliko los, ja ga nisam birao jer su mi svi govorili da je najgori.. Nesto kasnije se pojavila jos jedna tabacina na Kalisu koja nije bila losa, Shogun Warriors se ja mislim zvala, ali MAME je jos uvek ne podrzava...
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2007, 16:01   #11
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

I ja sam često birao Guile-a ili Blanku, ali mnogo češće Zangiefa, koji uopšte nije loš, naprotiv, ne sećam se da sam sa njim izgubio više od 2-3 partije, ali i Dhalsima, koji je takođe bio skoro nepobediv kada je pod mojom kontrolom Ostale sam ređe birao. Doduše, likovi u igri su sjajno izbalansirani, tako da više zavisi od onoga ko igra, nego od lika kojeg odabere. Bitno je ovladati potezima svog lika i znati kad koji upotrebiti. Video sam da ljudi čuda rade sa Kenom sa kojim ja lično nisam pobedio više od 2 puta.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2007, 20:09   #12
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

Dobar je Street Fighter, ali naravno, skroz je (bar kod mene) izgubio na smislu kada se pojavio, grafički bolji, igriviji, atmosferom neprevaziđeni Mortal Kombat.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2007, 5:28   #13
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

ja sam zbog takvih kao sto je Bobi zamrzeo Mortal Kombat - u moju odbranu likovi su imali slicne poteze, krv je izgledala bezveze... naravno, to me nije sprecilo da igram MK2 i MK3 ko lud. U jednom topicu sam se vec pohvalio, poslo mi je za rukom da uradim u MK3 friendship sa Shang-Tsungom slucajno, a priznacete male su sanse za to.

@Marko L: Slazem se, svaki borac je odlicno izbalansiran i prica za sebe.
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2007, 8:19   #14
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

"Strit" je bio legendaran. Mortal1 je bio zanimljiv samo zbog fatalitija, igrivost je inače bila sasvim prosečna. Posle su mi bile omiljene SNK tuče, Samurai Showdown, KoF 94-96, ali da ne offtopic-ujem.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2007, 9:23   #15
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

Ma dajte ljudi... (sad ću da spamujem malo i da nerviram Oggija )

Ajde da upoređujemo...
(jednostavno ni jedan jedini aspekt Street Fightera nije bolji)

Kako može Street Fighter II da bude igriviji od Mortal Kombata? Igrao sam i jednu i drugu mali milion puta. Mislim, kao prvo Street Fighter je dosta sporiji od Mortal Kombata, nekako imam utisak da borci sporije reaguju na komande, da sporije bacaju magiju. Zatim, utisak kada nekog zveknete. Dok mi je u Mortal Kombatu i dalje srce puno kad nekog udarim aperkatom (nikad mi neće dosaditi taj potez), šta imam u Street fighteru? Imam da kad šibnem protivnika, on uglavnom ne padne, nego se onako ceo sprajt pomeri malo unazad.
Kažete da su likovi izbalansirani. E pa po mojem mišljenju nisu. Guile (narodski zvan Gile ) je najjači i to zahvaljujući svojoj makazice magiji kojom može da dočeka bilo kog protivnika koji mu naleti odozgo sa "letećim" majgerijem.

Grafiku je malo nezahvalno upoređivati pošto Street Fighter u odnosu na Mortal Kombat izgleda kao da uporedite paju patka i gospodara prstenova. Digitalizovana grafika u Mortal Kombatu je unela novi nivo realističnosti u igricama i bila je dugo pamćena po tome. Samim time što je grafika realističnija, atmosfera u Mortal Kombatu je neuporedivo bolja. Atmosferu u Mortal Kombatu dodatno diže krv i digitalizovani naratorski glas koji je postao zaštitni znak.
Pozadinska priča? buahahahaha
Dok Street Fighter ima klasičnu bljuvotinu u Žan Klod Van Damovskom debilnom stilu, gde je neki lik koga niko ne zna, zavladao svetom u Mortal Kombatu (a znam zaključno sa četvrtim delom celu priču) može da se napiše jedan sasvim solidan roman.
Postoji scenario za mnogo godina pre turnira (koji je zapravo deseti po priči) u prvoj Mortal Kombat igrici. Postoji dosta rasa i klanova, i mnoge nisu crno bele obojene već imaju svoju politiku (poput sub zerovog klana Lin Kuei), postoje individue koje su se zbog svojeg ćefa priključile turniru i td. da ne smaram više.

Street Fighteru II mogu samo da priznam da je prva koja je postavila neke standarde na tom polju (i kasnije dobila milione klonova) dok se nije pojavio Mortal Kombat (kojeg nije ni mogao svako da isklonira).
Upoređivati Mortal Kombat II i III sa kasnijim nastavcima ultra-giga-turbo-mega Street Fightera je, morate da priznate, smešno, jer su samo vrteli jedan te isti engine, i dodavali po par likova.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2007, 9:58   #16
purposemaker
Član
 
Član od: 1.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 186
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku purposemaker
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

Secam se kad sam u 4. razredu (92') za rodjendan dobio SNES i Super Mario World. Dodushe dobio sam ga 2 nedelje pre rodjendana a na sam rodjendan SF2 i josh jedan joypad
To mi je bio jedan od srecnijih dana u zivotu
Peglao sam se sa ortacima danonocno dok nisam pocheo bukvalno zmureci da ih derem , a sve krajeve sam napamet nauchio
Chak sam za jedan interview iz srpskog koristio muziku iz SF-a za reklame u emisiji
Muzika je super, posebno u Guile-ovom i Balrog-ovom stage-u.
Najvishe sam birao Rya i Guilea a posle nekog vremena sam nabavio i Super SF2 u kome su mogli da se izaberu svih 12 boraca iz SF2 i josh 4 nova.

Jedno pitanje za sve SF2 fanove:
Ruy i Ken imaju sve iste poteze osim jednog. Koji je to potez?
Ajde SF2 freakovi da vas vidim

Shto se Mortala tiche, startovao sam kuci sa MK2 (keca sam pre toga igrao na automatu) i mislim da je to igra koju sam ubedljivo najduze igrao.
Kada sam kupio igru nisam znao kako se rade fatalities pa sam jedno 3 meseca igrao bez njih ali kada sam ih saznao...Eto nove dimenzije
Josh kad su se u trojci pojavili trchanje i combo potezi! Ajao!
Ne znam da li ste obratili paznju, ali muzika je fenomenalna u sva tri dela.
A shto se tiche poredjenja... jednostavno ne mogu da se uporede... SF2 moze da se poredi sa igrama slichnog tipa recimo KoF ili Fatal Fury serijalima i slichnima, a Mortal...Mortal je vec malo ozbiljnija igra
purposemaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2007, 11:25   #17
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
Ma dajte ljudi... (sad ću da spamujem malo i da nerviram Oggija )

Ajde da upoređujemo...
(jednostavno ni jedan jedini aspekt Street Fightera nije bolji)

Kako može Street Fighter II da bude igriviji od Mortal Kombata? Igrao sam i jednu i drugu mali milion puta. Mislim, kao prvo Street Fighter je dosta sporiji od Mortal Kombata, nekako imam utisak da borci sporije reaguju na komande, da sporije bacaju magiju. Zatim, utisak kada nekog zveknete. Dok mi je u Mortal Kombatu i dalje srce puno kad nekog udarim aperkatom (nikad mi neće dosaditi taj potez), šta imam u Street fighteru? Imam da kad šibnem protivnika, on uglavnom ne padne, nego se onako ceo sprajt pomeri malo unazad.
Kažete da su likovi izbalansirani. E pa po mojem mišljenju nisu. Guile (narodski zvan Gile ) je najjači i to zahvaljujući svojoj makazice magiji kojom može da dočeka bilo kog protivnika koji mu naleti odozgo sa "letećim" majgerijem.

Grafiku je malo nezahvalno upoređivati pošto Street Fighter u odnosu na Mortal Kombat izgleda kao da uporedite paju patka i gospodara prstenova. Digitalizovana grafika u Mortal Kombatu je unela novi nivo realističnosti u igricama i bila je dugo pamćena po tome. Samim time što je grafika realističnija, atmosfera u Mortal Kombatu je neuporedivo bolja. Atmosferu u Mortal Kombatu dodatno diže krv i digitalizovani naratorski glas koji je postao zaštitni znak.
Pozadinska priča? buahahahaha
Dok Street Fighter ima klasičnu bljuvotinu u Žan Klod Van Damovskom debilnom stilu, gde je neki lik koga niko ne zna, zavladao svetom u Mortal Kombatu (a znam zaključno sa četvrtim delom celu priču) može da se napiše jedan sasvim solidan roman.
Postoji scenario za mnogo godina pre turnira (koji je zapravo deseti po priči) u prvoj Mortal Kombat igrici. Postoji dosta rasa i klanova, i mnoge nisu crno bele obojene već imaju svoju politiku (poput sub zerovog klana Lin Kuei), postoje individue koje su se zbog svojeg ćefa priključile turniru i td. da ne smaram više.

Street Fighteru II mogu samo da priznam da je prva koja je postavila neke standarde na tom polju (i kasnije dobila milione klonova) dok se nije pojavio Mortal Kombat (kojeg nije ni mogao svako da isklonira).
Upoređivati Mortal Kombat II i III sa kasnijim nastavcima ultra-giga-turbo-mega Street Fightera je, morate da priznate, smešno, jer su samo vrteli jedan te isti engine, i dodavali po par likova.
Mrzelo me da čitam ceo post, ali ću ti priznati da si pobedio
u diskusiji, ako obećaš da ćeš da prestaneš da pišeš.
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2007, 12:31   #18
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

Mortal brži? Hahah... Tamo se likovi vuku kao crevo, mada možda i bacaju magiju brže. Da nema fatalitija i krvi, ne bi bio ni upola popularan. Uvek su mi bili bolji crtani likovi - što su odustali od tih likova iz Mortala I u ostalim delovima ako su bili tako dobri? Ne vredi pominjati mortal II i III, kao što ne vredi ni uključivati u razgovor SSF Alfa itd.
Ken i Ryu - mislim da je razlika bila u strong kick-u i/ili "vrtešci" (ne znam kako se taj udarac zvao u vašem kraju inače mislim na tatsumakisenpukyaku)?
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2007, 12:32   #19
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

--Napisao sam nesto pa sam se predomislio i izbrisao, da ne zapocinjem raspravu, a i ovako je cela ova SF VS MK rasprava offtopic--
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2007, 12:46   #20
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

@Jaguar
haha ... pa niko te ne tera da čitaš, uostalom to nije ni bilo namenjeno tebi. Mani me sa tim fazonima.

@Bryan Fury
Šta pričaš bre čoveče? Od kojih su likova odustali? Sub zero i Liu kang se na primer pojavljuju u sva četiri dela, scorpion u I, II i IV, isto tako i raiden i Jony Cage i td. da ne nabrajam sada.

@Nash Knight
Kolut i nogu možeš da presečeš aperkatom kada god hoćeš, možeš da presečeš tvojim kolutom i nogom, samo da brže odreaguješ, neki borci magijama mogu da uzvrate... ima mnogo načina.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Encyclopedia of Game.Machines (kratak opis)... aLti Stare igre 4 1.1.2008 12:01
Najbolje igre 2006. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 73 1.7.2007 16:22
G-thing program za LG(imam U8180) za java igre trazim gde ima? besplatno?trial? Ilic Marko Programi za mobilne telefone 1 9.2.2006 14:09
Jos neku avanturicu... dzambo Avanturističke igre 9 12.12.2005 16:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com