Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.4.2012, 13:09   #1
rexxxona
Novi član
 
Član od: 9.6.2011.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pomoc,hitno...!!!!!

Poz svima,naime ima jedan problem sa starim racunarom,jutros sam pokusao da ga upalim ali su svetlele crvene lampice na maticnoj i jedno 3,4 puta se culo ono bip,na monitoru nema slike samo svetli zuta lampica,kao na stand by,pokusavao sam svasta,menjanjem graficke,vadjenjem baterije,menjanjem napajanja ali nista,nasao sam semu od maticne i video sam da nisu dobro rasporedjeni dzamperi prebacio sam sve kao sto sam nasao,i prestala je da svetli jedna lampica,samo svetli samo jedna,ali nece idalje da se upali..? Ima li ko ideju neku sta bi moglo biti,neki savet,nesto,svaka pomoc je dobro dosla..?
rexxxona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2012, 14:16   #2
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Pomoc,hitno...!!!!!

Pre svega izbegavaj da postavljas naslove teme kao sto su: Pomoc,hitno...!!!!! i slicne varijante jer prosto deluje odbojno. A sto se tice problema sada mogu samo da nagadjam koji su to BIOS post kodovi koje cujes ( to je ono BIP )jer nisi naveo nista od naziva i modela komponenti. Ovako uopsteno ti mogu reci da je najverovatnije neki problem sa ramom, ali nista konkretno vise ne mogu da ti kazem dok ne navedes komponente. Ako ce ti biti lakse na ovom linku pogledaj spisak najcescscih bios post kodova pa probaj i sam da zakljucis sta je problem.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2012, 15:13   #3
pRoskiLLz
Veteran
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: ZR >> NS >> BGD
Poruke: 935
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 48 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Pomoc,hitno...!!!!!

Citat:
rexxxona kaže: Pregled poruke
Poz svima,naime ima jedan problem sa starim racunarom,jutros sam pokusao da ga upalim ali su svetlele crvene lampice na maticnoj i jedno 3,4 puta se culo ono bip,na monitoru nema slike samo svetli zuta lampica,kao na stand by,pokusavao sam svasta,menjanjem graficke,vadjenjem baterije,menjanjem napajanja ali nista,nasao sam semu od maticne i video sam da nisu dobro rasporedjeni dzamperi prebacio sam sve kao sto sam nasao,i prestala je da svetli jedna lampica,samo svetli samo jedna,ali nece idalje da se upali..? Ima li ko ideju neku sta bi moglo biti,neki savet,nesto,svaka pomoc je dobro dosla..?
vadi RAM, posebno ako imas vise modula... probaj 1 po 1, jer je najverovatnije to problem... javi jel' proradilo, da radimo dalje ako nije...
pRoskiLLz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2012, 16:42   #4
rexxxona
Novi član
 
Član od: 9.6.2011.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc,hitno...!!!!!

Probavao sam sa ramom,ima dve od 256mb,sdram je upitanju,taj zvuk bip se samo jednom pojavio prvi put kad sam ga palio,pokusavao sam i na integrisanu graficku ali nista,maticna je MX3S AOPEN,512 sdram,na grafickoj pise samo a9200se/t r1.00,ako vam nesto znaci
rexxxona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2012, 16:55   #5
pRoskiLLz
Veteran
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: ZR >> NS >> BGD
Poruke: 935
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 48 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Pomoc,hitno...!!!!!

Citat:
rexxxona kaže: Pregled poruke
Probavao sam sa ramom,ima dve od 256mb,sdram je upitanju,taj zvuk bip se samo jednom pojavio prvi put kad sam ga palio,pokusavao sam i na integrisanu graficku ali nista,maticna je MX3S AOPEN,512 sdram,na grafickoj pise samo a9200se/t r1.00,ako vam nesto znaci
pazi, kad vrisne RAM, pistace ti pri ukljucivanju i nece ni u BIOS uci, naravno...
e sad', da li tebi pisti, pa ti izbaci neku crvenu poruku ili tako nesto, ili nemas ni slike ni nicega? da li vrti hard posle pistanja? opisi malo preciznije...

sad procitah opet i vidim da imas slike... oslusni hard...
pRoskiLLz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2012, 12:07   #6
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Pomoc,hitno...!!!!!

Citat:
pRoskiLLz kaže: Pregled poruke
pazi, kad vrisne RAM, pistace ti pri ukljucivanju i nece ni u BIOS uci, naravno...
e sad', da li tebi pisti, pa ti izbaci neku crvenu poruku ili tako nesto, ili nemas ni slike ni nicega? da li vrti hard posle pistanja? opisi malo preciznije...

sad procitah opet i vidim da imas slike... oslusni hard...
Nisi dobro procitao NEMA slike pale se samo lampice na maticnoj i na kucistu, ako sam i ja dobro shvatio.

@rexxxona Pokusaj ovo sto pRoskiLLz preporucuje, a sto se graficke tice verovatno je neka od ati radeon 92000 modela. Za ram pokusaj da izduvas slotove na maticnoj ( mozda u njima ima prasine pa gube kontakt) a kontakte na samim ram modulima prebrisi gumicom za brisanje. Ako to ne prodje idemo dalje metodom eliminacije.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2012, 13:14   #7
rexxxona
Novi član
 
Član od: 9.6.2011.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc,hitno...!!!!!

E ovako ljudi probavao sam sa ramom ali nista idalje kacio sam drugi hdd i osluskivao radi sve,ali komp nepisti pri paljenju nista,nikakve znake,nz vise sta moze biti da nije procesor riknuo ili maticna,nema slike i dalje,ali sad samo jedna svetli lampica na maticnoj posto sam ja menjao dzampere na njoj pa je jedna prestala svetleti,sad ima taj jedan dzamper kod cmos baterije njemu kad promenim leziste nece ni da se upali komp jel vam znaci to sta?hdd od tog kompa sam kacio na drugi komp i krene da dize sistem pise ono windows xp,i pojavi se na sekund plavi ekran i restartuje se pa sam mislio da je do harda,pa sam kacio drugi i nista
rexxxona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2012, 14:16   #8
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Pomoc,hitno...!!!!!

Sistem sa tvoje masine je gotovo nemoguce podci na drugom racunaru ( situacija kada samo prebacis hard). Sada ides sistemom eliminacije mada je sasvim moguce da je ploca vrisnula ( ili procesor) ako ne daje bas nikakve znake zivota osim tih lampica.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2012, 15:04   #9
pRoskiLLz
Veteran
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: ZR >> NS >> BGD
Poruke: 935
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 48 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Pomoc,hitno...!!!!!

Citat:
Nutsbre@ker kaže: Pregled poruke
Nisi dobro procitao NEMA slike pale se samo lampice na maticnoj i na kucistu, ako sam i ja dobro shvatio.

@rexxxona Pokusaj ovo sto pRoskiLLz preporucuje, a sto se graficke tice verovatno je neka od ati radeon 92000 modela. Za ram pokusaj da izduvas slotove na maticnoj ( mozda u njima ima prasine pa gube kontakt) a kontakte na samim ram modulima prebrisi gumicom za brisanje. Ako to ne prodje idemo dalje metodom eliminacije.
procitao sam ponovo i skontao ali nisam dobro napisao... izvinjavam se...

k'o sto covek rece, verovatno je ploca ili procesor, mada bih ja pre posumnjao na plocu, jer mnogo cesce crkaju...

za svaki slucaj, probaj tvoje RAM module na drugom kompu prvo... lakse je to nego odma' da udarimo po ploci...
pRoskiLLz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Valve Hammer Editor/cs 1.6 pomoc,hitno markos807 Programiranje 15 22.2.2011 9:45
Pomoć, hitno :-D Djapsi ŠDK - Grafika 14 18.10.2009 22:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com