Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.6.2011, 13:11   #121
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

Citat:
citizenx kaže: Pregled poruke
Da li ce kontroler moci da se koristi kao handheld konzola, i da se nosi bilo gde i koristi bez tv-a?
NE! Imace odredjeni domet od nekoliko metara! Zavisi kavu su konekciju napravili izmedju konzole i kontrolera, ako je wifi onda cela kuca, ako je Bluetooth onda ne vise od par metara, mada mislim da ce biti WI-FI, dakle cela kuca!

Nece biti moguce kupiti samo kontroler, konzola nece podrzavati vise od jednog, svi ostali igraci ce igrati ili na wiimote-u ili na nekom kontroleru koji ce biti predstavljen kasnije! Wiimote je siguran, za ovo drugo se ne zna!

Ali sama mogucnost igranja nekih igara sa odlicnom grafikom i jos plus dok lezis u krevetu, to niko drugi ne moze da ponudi! Ne zaboravi ovo cudo ce pokretati svakako prelepe igre!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2011, 13:16   #122
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

Citat:
citizenx kaže: Pregled poruke
Da li ce kontroler moci da se koristi kao handheld konzola, i da se nosi bilo gde i koristi bez tv-a?
ne, to su specificno naglasili vise puta. NIJE prenosna konzola, MORA da komunicira sa konzolom, jer ona sve radi, kontroler samo prima sliku i salje je na ekran.

za domet nisu hteli da kazu konkretno vec samo "da je predvidjeno da se koristi u istoj sobi kao i konzola"

EDIT
dok sam ja kucao, dragomix je vec odgovorio.
Al mogu da dopunim njegov odgovor. sam Reggie je direktno izjavio da kontroler NECE biti Wi-Fi, nije rekao da li bluetooth ili ne, ali je rekao da nece moci iz druge prostorije.

Inace, sto se tice malog sukoba oko toga da li je prosli put prvo pokazana konzola ili kontroler (2005-e pred izlazak Wii-ja) prilicno sam siguran da se secam da je prvo prikazan kontroler.
A evo naleteh i na kotaku sajtu na ovo " In 2005, Nintendo showed off the controller for its then-upcoming home console at the Tokyo Game Show."

opet, sam Reggie rece ove godine u razgovoru posle prezentacije (parafraziram) "the console is just a box with a cpu and a gpu, it's boring, the controller is unique and a new experience, that's why we're not emphasizing the console."

Poslednja ispravka: irreal (9.6.2011 u 13:25)
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2011, 13:35   #123
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

Mislim da sam u pravu jer evo na E3 sajmu 2005 su pokazali konzolu, a kontorler tek posle na TGS koji je posle E3 sajma zar ne?

http://wii.ign.com/articles/116/1167582p1.html

A evo i jednog zanimljivog videa! Vec pomenuti Ghost Recon Online, free to play FPS na wii U!

http://www.ign.com/videos/2011/06/08/e3-2011-tom-clancys-ghost-recon-online-drone-gameplay-off-screen?objectid=110820
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2011, 13:44   #124
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

Ubisoftova ekskluziva za Wii U
http://wii.ign.com/articles/117/1174728p1.html
a ako se dobro secam mislim da su najavili dve iz ubisofta.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Stranger2 na korisnoj poruci:
dragomix (9.6.2011)
Stara 9.6.2011, 13:47   #125
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

Citat:
Stranger2 kaže: Pregled poruke
Ubisoftova ekskluziva za Wii U
http://wii.ign.com/articles/117/1174728p1.html
a ako se dobro secam mislim da su najavili dve iz ubisofta.
Jos da CO-OP moze na jenoj konzoli, usta sam 90% uveren! Super!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2011, 22:21   #126
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

Evo ga trailer za Killer Freaks! Za sad me igra nesto ne privlaci, ako bude bilo Co-opa bice drugacije!

Trailer
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2011, 12:35   #127
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

Nesto sam istrazivao i dosao do zakljucka da je tesko da ova konzola ima R700 AMD graficki cip koji se nalazi u 4xxx serijama grafickih, iz jednog razloga. AMD je izjavio da je ponosan sto u novoj nintendovoj konzoli ima svoj custom made chip koji ima tehnologiju da podrzi vise displeja (Eyefinity). Cip R700 koji se nalazi u radeon HD 4xxx karticama ne podrzava tu tehnologiju, dok cip R800 koji se nalazi u 5xxx seriji podrzava ovu tehnologiju! Verujem da su se odlucili za neku jeftiniju varjantu R800 cipa, ali koja god da je varjanta R800 podrzava bukvalno sve efekte koji trenutno postoje, najnovije shader-e i ostala cuda.

Ako sam u pravu, onda se ne moze osporiti nex-gen karakter ove konzole i u grafickom smislu!

Fascinantna je i tehnologija sa kojom prostim pomeranjem onog tableta mozete da gledate oko sebe. Kad malo bolje covek pogleda, nema nikakvog uredjaja koji prati pomeranje u odnosu na zemlju (referentnu tacku), dakle svo pomeranje je relativno u odnosu na pocetni polozaj, sto dovodi do zakljucka da je bukvalno fascinantno kako sa takvom tehnologijom covek moze da gleda oko sebe. A i kako konzola zna odmah koji je raltivni polozaj relevantan (pocetni) je veoma cudno.

Evo ga i trailer za Ghost recon online:
Ghost recon online

Poslednja ispravka: dragomix (10.6.2011 u 13:15)
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2011, 13:21   #128
DavidovicN.S
Član
 
Član od: 30.9.2007.
Poruke: 203
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 80 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke

Fascinantna je i tehnologija sa kojom prostim pomeranjem onog tableta mozete da gledate oko sebe. Kad malo bolje covek pogleda, nema nikakvog uredjaja koji prati pomeranje u odnosu na zemlju (referentnu tacku), dakle svo pomeranje je relativno u odnosu na pocetni polozaj, sto dovodi do zakljucka da je bukvalno fascinantno kako sa takvom tehnologijom covek moze da gleda oko sebe. A i kako konzola zna odmah koji je raltivni polozaj relevantan (pocetni) je veoma cudno.
Zar nece da funkcionise sa akcelerometrom, kao sto je i wiimote? Valjda ne meri po pocetnom polozaju vec po polozaju tableta u odnosu na sensor bar.
DavidovicN.S je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2011, 13:41   #129
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

Citat:
DavidovicN.S kaže: Pregled poruke
Zar nece da funkcionise sa akcelerometrom, kao sto je i wiimote? Valjda ne meri po pocetnom polozaju vec po polozaju tableta u odnosu na sensor bar.
Mislim da to nije moguce, jel si video da gledaju i skroz levo i skroz desno, a senzor bar je samo na sredini! Definitivno ne radi na tom principu sa senzor barom! Akcelerometar je dobar za merenje promene polozaja, ali ne i tacnog polozaja, uzasno je tesko odrediti tacan polozaj u prostoru samo sa akelerometrima ako je uopste i moguce.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2011, 14:07   #130
DavidovicN.S
Član
 
Član od: 30.9.2007.
Poruke: 203
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 80 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Mislim da to nije moguce, jel si video da gledaju i skroz levo i skroz desno, a senzor bar je samo na sredini! Definitivno ne radi na tom principu sa senzor barom! Akcelerometar je dobar za merenje promene polozaja, ali ne i tacnog polozaja, uzasno je tesko odrediti tacan polozaj u prostoru samo sa akelerometrima ako je uopste i moguce.
Ne razumem kako ti nije jasno? Funkcionise na istom principu kao i wii mote, i wii mote moze da se okrece levo desno, ili pomera levo desno (npr u boksu kad pomeris wii mote u desno ili levo za izbegavanje udarca,) i to je prepoznavanje polozaja u prostoru. http://www.youtube.com/watch?v=ETAKfSkec6A
DavidovicN.S je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2011, 14:38   #131
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

Citat:
DavidovicN.S kaže: Pregled poruke
Ne razumem kako ti nije jasno? Funkcionise na istom principu kao i wii mote, i wii mote moze da se okrece levo desno, ili pomera levo desno (npr u boksu kad pomeris wii mote u desno ili levo za izbegavanje udarca,) i to je prepoznavanje polozaja u prostoru. http://www.youtube.com/watch?v=ETAKfSkec6A
Ovo je gotovo nemoguce da radi ovako, iz prostog razloga, ne preciznost. Wiimote ne zna tacne uglove koje zahvata prema x,y,z ravni, sa motion + je precizniji, ali i dalje je gotovo nemoguce da zna tacan polozaj ka tv-u. Ti sa wiimote-om mozes da igras i da ne gledas u tv, isto ti je, a ovo cudo tacno zna, gde god da pogledas, koji deo slike treba da renderuje. Dakle wiiremote zna svoj relativni polozaj, ali nikad tacan polozaj u odnosu na TV sto mozes videti i na ovom videu, a ovaj wii u mote zna svoj tacan polozaj u odnosu na TV, ako me kapiras? Dakle wii mozes da igras i okrenut ledjima tv-u, wii u bi ti u tom slucaju renderovao sliku iza TV-a tj. sta bi bilo iza tebe kad bi ti gledao u TV.

Da i bitno ti je sto nikako na znas rotaciju po Y osi po ovom videu, nemoguce je da ti akcelerometar kaze tacan polozaj wiimota po Y osi rotacije, a i translacije!

Poslednja ispravka: dragomix (10.6.2011 u 14:47)
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2011, 15:06   #132
DavidovicN.S
Član
 
Član od: 30.9.2007.
Poruke: 203
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 80 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ovo je gotovo nemoguce da radi ovako, iz prostog razloga, ne preciznost. Wiimote ne zna tacne uglove koje zahvata prema x,y,z ravni, sa motion + je precizniji, ali i dalje je gotovo nemoguce da zna tacan polozaj ka tv-u. Ti sa wiimote-om mozes da igras i da ne gledas u tv, isto ti je, a ovo cudo tacno zna, gde god da pogledas, koji deo slike treba da renderuje. Dakle wiiremote zna svoj relativni polozaj, ali nikad tacan polozaj u odnosu na TV sto mozes videti i na ovom videu, a ovaj wii u mote zna svoj tacan polozaj u odnosu na TV, ako me kapiras? Dakle wii mozes da igras i okrenut ledjima tv-u, wii u bi ti u tom slucaju renderovao sliku iza TV-a tj. sta bi bilo iza tebe kad bi ti gledao u TV.

Da i bitno ti je sto nikako na znas rotaciju po Y osi po ovom videu, nemoguce je da ti akcelerometar kaze tacan polozaj wiimota po Y osi rotacije, a i translacije!
A da li kontroler ima kameru sa zadnje strane? ako ima onda mozda nalazi referentne tacke i onda na osnovu njih odredjuje polozaj.
DavidovicN.S je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2011, 15:33   #133
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

Citat:
DavidovicN.S kaže: Pregled poruke
A da li kontroler ima kameru sa zadnje strane? ako ima onda mozda nalazi referentne tacke i onda na osnovu njih odredjuje polozaj.
To i jeste problem! Nema! Sony i Microsoft koriste kameru za pracenje apsolutnog polazaja sa njihovim sistemima, ovde mora postojati ili neki sistem, ili je u pitanju totalna revolucija koju Sony zajedno sa vitom nema sanse da kopira za sad, a taman su se ponadali!

Mozda je samo pametno postavljem akcelerometar, nikad se ne zna!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
DavidovicN.S (10.6.2011)
Stara 10.6.2011, 17:34   #134
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

mozda bi ti voleo da je ovo neka super ultra mega giga nova tehnologija za koju niko do sada nije cuo, al to jednostavno nije tako

pa uzmi bilo koji android telefon sa > 1.5 OS-om i instaliraj google sky map.

uperi telefon ka suncu i pokazace ti sunce na ekranu i okolne zvezde, uperi ka mesecu pokazace mesec, naravno, pokazace i mnooogo drugih nebeskih tela, al sa ova dva ces lako videti da telefon zna tacno kako je okrenut.

potrebna je kombinacija samo dva senzora. ziroskop i kompas.


sto se tice prethodne rasprave o grafici, ne sumnjam da ce biti ista ili slicna kao ono sto xbox360 i ps3 sada pruzaju.
ali da ima sanse da bude znacajno bolja mislim da bi se proculo. Reggie u intervjuu nikako nije hteo konkretno da kaze da li ce biti bolja grafika ili ne, bas se videlo da izbegava. rekao je samo, vise da se izvuce iz pitanja "well, it will support 1080p, so it's HD." i "you saw the demo with the owl of what the wii u is capable of".

ne kazem, sve je moguce, mozda ce super grafiku vuci iz novog wii-ja, ali je realno gledajuci malo verovatno.
pogledaj i gameplay clipove od ove nove pucacine, kao i onaj zelda demo sa E3.

da bi vremenom uz finalni dizajn mogli da izvuku dovoljno dobru grafiku da razmisljamo u pravcu next gen grafike, onda bi ovi demoi i prototipi vec morali da imaju bar malo bolju grafiku od sadasnjih. a svi demoi i prototipi prikazani imaju istu ili nesto sitno losiju.

e sad, mene iskreno boli uvo, lepo je sto ce imati osetno poboljsanje u odnosu na klasican wii, ali me boli uvo da li ce biti mnogo bolja, bolja ili ista kao xbox 360, meni je bitno da cu opet moci da iskusim potpuno novi nacin igranja sa ovim cudom od kontrolera i raznim sasavim idejama koje ce bez sumnje imati.

Poslednja ispravka: irreal (10.6.2011 u 17:44) Razlog: dopunio detalje
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku irreal na korisnoj poruci:
DavidovicN.S (10.6.2011), Eddy (12.6.2011), _Grotesque_ (10.6.2011)
Stara 10.6.2011, 19:45   #135
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
mozda bi ti voleo da je ovo neka super ultra mega giga nova tehnologija za koju niko do sada nije cuo, al to jednostavno nije tako

pa uzmi bilo koji android telefon sa > 1.5 OS-om i instaliraj google sky map.

uperi telefon ka suncu i pokazace ti sunce na ekranu i okolne zvezde, uperi ka mesecu pokazace mesec, naravno, pokazace i mnooogo drugih nebeskih tela, al sa ova dva ces lako videti da telefon zna tacno kako je okrenut.

potrebna je kombinacija samo dva senzora. ziroskop i kompas.
Ovo je moguce, ali malo verovatno jel opet nemas mogucnost da citas kolika je elevacija po Y osi, prema onom videu sto je DavidovicN.S okacio (mislim na koordinatni sistem). I opet ti je bitna kamera koja na osnovu slike opet dobije neke podatke. Uradili su mu nesto, sad sta ne znam.

Sto se tice grafike, tu je polemika samo zbog jedne stvari, da li ce igre koje ce biti na novim konkurentskim konzolama moci da pokrece wii u, i to je ono nasta treba odgovoriti, ali ja mislim da ce moci i to bez problema. Tesko ce se u skorijoj buducnosti ostvariti tehnologija koja ce omogucavati fotorealan prikaz za 300-500$, a to je ono najbitnije. U tom segmentu grafika ne moze biti nista specijalno bolja od onoga sto vec imamo sad. Bice manjih poboljsanja (ne tako velikih kao izmedju recimo PS 2 i PS 3) i poboljsanje u frameratu i to je to!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2011, 21:28   #136
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

ma kakva crna kamera.

ne znam za wii u, al znam sto posto za android telefone, NE koriste kameru da bi znali kako su okrenuti.


pogledaj ovo, pobogu : http://www.youtube.com/watch?v=p6znyx0gjb4

jednostavno su dovoljni osnovni senzori + kompas.

(to sto u videu spominje gps i datum i vreme je da bi znao polozaj zvezda iz tvoje perspektive, nema nikakve veze sa poznavanjem kako je okrenut telefon, naravno, radi i unutra itd)

Cak sve to radi jako, jako glatko na modernijim telefonima (kod mene na Desire-u stvarno bez ikakvog seckanja)
za razliku od ovog klipa gde je jos matori G1.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2011, 21:32   #137
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
ma kakva crna kamera.

ne znam za wii u, al znam sto posto za android telefone, NE koriste kameru da bi znali kako su okrenuti.


pogledaj ovo, pobogu : http://www.youtube.com/watch?v=p6znyx0gjb4

jednostavno su dovoljni osnovni senzori + kompas.

(to sto u videu spominje gps i datum i vreme je da bi znao polozaj zvezda iz tvoje perspektive, nema nikakve veze sa poznavanjem kako je okrenut telefon, naravno, radi i unutra itd)

Cak sve to radi jako, jako glatko na modernijim telefonima (kod mene na Desire-u stvarno bez ikakvog seckanja)
za razliku od ovog klipa gde je jos matori G1.
Ok, ali i dalje postoji problem elevacije, tj. polozaja po Y osi. A i jos jedna stvar, kako wii u zna na koju stranu sveta je televizor, i to onako precizno da moze da sluzi kao lupa za uvecavanje? Ok to moze sa nekim podesavanjima da se kalibrise, ali da li bi ta kalibracija bila toliko precizna?
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2011, 22:06   #138
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ok, ali i dalje postoji problem elevacije, tj. polozaja po Y osi. A i jos jedna stvar, kako wii u zna na koju stranu sveta je televizor, i to onako precizno da moze da sluzi kao lupa za uvecavanje? Ok to moze sa nekim podesavanjima da se kalibrise, ali da li bi ta kalibracija bila toliko precizna?
wii zna gde je televizor jer kad uperis u televizor ima sensor bar da mu kaze da je tu.

elevacija ima uticaja samo kada kontroler sluzi za, sto ti kazes, "lupu" a tada opet vidi sensor bar.

ako gledas sa strane nesto i cucnes ili ustanes, ne menja se slika na ekranu kontrolera.
moze zahvaljujuci akcelerometru da nesto uradi kada pomeras po y osi, ali ne i da precizno prati i zna poziciju.

-EDIT-
btw, ovo za sensor bar je moja pretpostavka, mozda ni ne zna gde je sensor bar, ne znam da'l ima infrared kameru sa zadnje strane.

to sto imitira "lupu" uopste ne mora da znaci da je ultra precizno i da zna translaciju po y osi.
ovi "fake" demoi u promotivnim video klipovima ne znace nista, za wii se mislilo da ce imati 1:1 mapiranje kontrolera od pocetka po klipovima, ali je dobio tek sa motion plus-om.

u svakom slucaju nije nista do sada ne vidjeno jer bi vec ceo net eksplodirao pricom o tome.
da, jeste napredno, ali nista preterano specijalno.

ako ove poruke izgledaju kao da prozivam novi wii, hteo bi jos jednom da napomenem da jedva cekam da izadje i da cu vrlo verovatno u nekom trenutku kupiti.
sigurno pre nego novu ultra fensi zbudzenu konzolu iz ms-a i sony-ja (i ako trenutno posedujem i wii i xbox 360)

Poslednja ispravka: irreal (10.6.2011 u 22:20)
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2011, 22:41   #139
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

Kad budes imao vremena pogledaj malo bolje one igre, i sam kontroler, videces da nema IR na poledjini vec sa strane. Dakle nije moguce bas sve objasniti. Nisam reko da je cudo tehnike, ni wiimote to nije, samo je neverovatno pametno smisljena ideja, cini mi se da je i ovde to slucaj.

Kad bih imao novca bez razmisljanja bi kupio konzole svih proizvodjaca, svaka ima svojih prednosti, ali posto je situacija takva kakva jeste mora da se izabere ono resenje koje donosi najsiri spektar mogucnosti.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2011, 22:53   #140
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

evo gledam klipove vec neko vreme, osim onog koji je i te kako fake rendera iz same prezentacije nigde nisam video da se pomeranje po y osi oslikava na ekranu (rotiranje da, al to je ziroskop)

daleko od toga da nije pametno. ja ne pamtim ni jedan nintendo proizvod vec dugo, dugo, dugo vremena da nije bio vrlo pametan i inovativan.

al cenim da se ne oslanja na nesto posebno osim standardnih senzora. e sad sto su ih tako pametno iskombinovali i dizajnirali genijalan kontroler, skidam kapu.

u svakom slucaju jedva cekam vise podataka, pre svega datum izlaska. 2012-a moze da znaci bilo sta. valjda ne planiraju tek za praznike 12-e :/
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku irreal na korisnoj poruci:
dragomix (10.6.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
nintendo, project cafe, touchscreen, wii 2

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Igre za nintendo 64 Aulbat Stare igre 23 6.9.2010 0:57
Nintendo 3DS dzoni.czv Konzole 4 3.7.2010 23:50
Konzolaške igre: da ili ne Beagle Tekstovi u SK 374 3.5.2010 0:49
Nove igre za Wii sa Nintendo konferencije renegade_of_funk Konzole 7 9.10.2008 21:09
Koji je to Nintendo PeTkO Konzole 6 8.8.2007 14:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com