Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.8.2010, 11:26   #1
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Противостояние (Sudden Strike - ruske verzije)

Pozdrav svima!

Primetio sam da na forumu ne postoji tema vezana za, po meni najbolje RTS strategije, Sudden Strike I i II. Znam da su igre starije pa neću o njima ovde, ali sam neki dan pronašao nešto što se meni, kao ljubitelju prva dva dela, jako svidelo, a mislim da će se svideti i drugim ljubiteljima Sudden Strika. Radi se o ruskoj verziji Sudden Strike I i II serije gde su izgled i mehanika igre ostali isti, ali je vreme pomereno nakon Drugog Svetskog Rata. I ove igre su, zapravo, malo starije ali ja sam na njih naišao tek nedavno pa rekoh da podelim sa vama.

Противостояние: Азия в огне (Azija u plamenu) izašla je 2003. godine a pokriva period Korejskog rata, gde možete igrati na strani Severne Koreje ili Amerikanaca, te Izraelsko - Egipatski rat koji takođe možete proći sa obe strane.



Противостояние. Война в заливе (Rat u Zalivu) izašla je 2004. godine a pokriva rat između Iraka i Irana.



Противостояние. Битва за черное золото (Bitka za crno zlato) izašla je 2005. godine i pokriva Američki rat u zalivu.



Противостояние: Европа 2015 izašla je 2008. godine a u ovoj igri odigrava se hipotetski konflikt između NATO-a i Rusije, i obe strane su dostupne za igru.



Противостояние. Принуждение к миру (Prinuđeni na mir??) izašla krajem 2008. godine i obuhvata ratna događanja na Severnom Kavkazu i Abhaziji.




Od svih navedenih ja sam do sada igrao Evropu 2015 i Aziju u plamenu i, kao dugogodišnjem igraču Sudden Strika, veoma mi se sviđaju. Tu je sve moguće naoružanje koje pripada odgovarajućem vremenu, a posebno je impresivno ono prikazano u Evropi 2015. Dobar, stari duh Sudden Strika u novijem vremenu mene je oduševio. Nadam se da ima još ljubitelja ovog serijala kome će ova tema koristiti. Sve igre podržavaju multiplayer (koji još nisam imao prilike da isprobam) ali ako bude zainteresovanih, vrlo rado ću se odazvati.
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku =FI=Ghost na korisnoj poruci:
drale000 (23.8.2012), Malik Tintilinic (9.6.2016), U-SERB (22.8.2010)
Stara 22.8.2010, 16:19   #2
U-SERB
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Lokacija: Podmornica U-88
Poruke: 220
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 34 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku U-SERB
Određen forumom Re: Противостояние (Sudden Strike - ruske verzije)

Ja sam svojevremeno provodio dane i noci igrajuci SS... Veruj da mogu da se setim svake misije iz prvog dela... Secam se cuvene 4. misije sa dva mosta koje, naravno, Ruje odmah uniste, pa moram da pravim mostobran, probijanje kroz brisani prostor, dve uzvisice, prebacivanje generala i oficira preko mostova,a onda ispred mene GRAD!!! Secam se kao da je juce bilo, borba za svaku kucu, za svaki metar.... Neverovatno!

Tad sam skapirao zasto je Vukovar bio onako sramljen...
Eee to su bili dani...
U-SERB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2010, 16:39   #3
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Противостояние (Sudden Strike - ruske verzije)

Citat:
U-SERB kaže: Pregled poruke
Eee to su bili dani...
Baš tako. Ja sam prvi deo igrao samo sa Sovjetima i sećam se da mi je jako, jako dugo vremena trebalo da pređem Staljingrad. U drugom delu sam prešao sve kampanje i kao što ti kažeš, provodio dane i noći igrajući. Zato mi je baš bilo drago kada sam našao ove igre, evo sada u pauzama od učenja tražim Izraelske tenkove po pustinji
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2010, 18:32   #4
U-SERB
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Lokacija: Podmornica U-88
Poruke: 220
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 34 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku U-SERB
Određen forumom Re: Противостояние (Sudden Strike - ruske verzije)

Hahah... A reci mi jel engine i dalje isti? Jel kao iz SS II? E a ja sam poucen svojom (nemackom) 4. misijom, Staljingrad presao taktikom sprzene zemlje! Tj. sramnio sve pred sobom i polako nastupao ka gradu...

Medjutim, na obodu grada su bili cuveni ruski pandami Flak-ovima 88, ruske 85-ice i sa boka su mi haos pravile...

Pa jos mi posalju neke kontre... Uzas jedan...

E a ovo sam ja dosta igrao u MP... E to je filing... Tu ne samo da odlucuje vojska vec i dosta lukavstva... Secam se da sa se stalno sa drugarom nadmudrivao... Moja omiljena taktika je bila miniranje i ostavljanje ljudi u kuce da spijuniraju...

Glavni cilj je otkriti protivniku tesku aljtiljeriju i tad je pola posla zavrseno...

Takodje i zauzimanje sto visih lokacija...
U-SERB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2010, 19:22   #5
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Противостояние (Sudden Strike - ruske verzije)

Potpuno isti engine kao SS II (u nekima kao obični SS II a u nekima kao u Resource War-u, znači dodato je gorivo kao varijabla). Možeš na ove igre da gledaš kao na "modovanu" verziju originala.

Ja nisam mnogo igrao u multiplayeru. U onim "starim, dobrim danima" imao sam dial up pa sam svega 2 puta igrao sa prijateljem (koji se toliko bojao "špijuna" u zgradama da je išao redom i sve zgrade uništavao). U skorije vreme (pre oko 2 godine ) igrao sam sa jednim prijateljem koji se samo štekao u ćošku mape

Nabavio sam sve ove igre ali za sada instalirao samo Aziju u plamenu i Evropu 2015. Priložio sam nekoliko screenshotova vojne tehnike iz "Evrope". Zaista su prelepo odrađene jedinice, i to je još jedan razlog zbog kojeg mi do sada ni jedna 3D strategija nije bila lepša od ovoga. Ako ti se sviđao original SS I i II onda će ti se sigurno sviđati i ovo.




Ovo je screen iz "Azije u plamenu" gde tražim Izraelske tenkove u pustinji.


Poslednja ispravka: DeCoy (22.8.2010 u 21:18)
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2010, 19:53   #6
NikolaS93
Veteran
 
Član od: 27.1.2009.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.006
Zahvalnice: 257
Zahvaljeno 199 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NikolaS93
Određen forumom Re: Противостояние (Sudden Strike - ruske verzije)

Eh lepo bese...Kad se setim kakva sam ja bio napaljotka na Suden Strike Resource War, secam se da sam jednu misiju igrao oko 15 sati, mnogo za*ebana bese.... Mnogo sam voleo tu igricu
NikolaS93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2016, 9:38   #7
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.244
Zahvalnice: 301
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Противостояние (Sudden Strike - ruske verzije)

Postoji i Противостояние Modern Warfare Mod, koji obuhvata YU ratovanje.

Poslednja ispravka: Malik Tintilinic (25.5.2016 u 10:28) Razlog: pojeo sam slovo :)
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Malik Tintilinic na korisnoj poruci:
=FI=Ghost (13.6.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Batus Mod 2.0 za Sudden Strike 3 Anson Strateške igre 0 21.3.2010 22:33
IP SERVERI za Sudden Strike 3 Arms f.Victory v.1.4 i za SS3 THE LAST STAND v.1.5 Mr.Marko Online susreti 1 22.6.2009 3:08
WD640AAKS - dve verzije ivanza Nosači podataka 20 7.12.2008 11:51
Sudden Strike 3 SuperG Strateške igre 9 26.3.2007 11:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com