Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.5.2017, 2:55   #11441
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Shack (2017)
http://www.imdb.com/title/tt2872518/



Fantastičan film! Može li bolje od ovoga da se zagazi u bol ljudske duše? Čisto sumnjam. Lokacije na kojima je film snimljen su sjajne, te će verujem i vama kao meni biti puna duša kad odgledate ovaj film. Znam da će neki plakati kao kiša (kao što sam i ja).
P.S. Moj prevod je gotov, engleski sam sklonio. Uživajte.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip The Shack (2017) WEB-DL.x264-FGT.zip (33,3 KB, 11 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (17.5.2017 u 19:48)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2017, 3:00   #11442
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Get Out (2017)
http://www.imdb.com/title/tt5052448/

Auu kakva filmcina. Odlicna gluma glavnog glumca, a ko voli misteriju, pasce mu kao kec na deset. Velika preporuka ljubiteljima horora i misterije.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
ZoNi (2.6.2017)
Stara 18.5.2017, 22:58   #11443
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Savage Dog (2017)
http://www.imdb.com/title/tt5851014/



Scene pesničenja još i nekako, ali obračuni uz upotrebu oružja su smejurija. A kako se čini, ovo je prvi film iz serije.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip savage.dog.2017.bdrip.x264-bipolar.zip (16,6 KB, 4 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (19.5.2017 u 4:57)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2017, 16:48   #11444
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Bravados (1958)
http://www.imdb.com/title/tt0051433/



Ništa posebno, no lepo je setiti se Gregori Peka. Vesterni su mu baš ležali.

Spoiler za Nelogičnost:
Mali gradić ima crkveni hor na kome bi mu pozavidela i Metropoliten opera.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip The Bravados (1958) 720p.BluRay.H264.AAC-RARBG.zip (23,0 KB, 7 puta viđeno)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2017, 6:32   #11445
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@Get Out (2017)

Film je ok i to je to, ovo dizanje u nebesa na rotten tomatos mi nije jasno...
U prvih 5-6 minuta filma svaki ozbiljniji filmofil moze da nasluti kraj sa 80% tacnosti.
Glumci su svi odradili odlican posao cak i minorne uloge,ujedno i najveci kvalitet filma, verujem da bi mi lepse legao da nisam ocekivao novi klasik misterije zbog 99% na RT... I da ne zaboravim ,osetio sam se prevarenim ,nervira me kad reziseri to rade,da ne spojlujem sad,pogledjte film vredan gledanja svakako,moze i u drustvu ,dubine za koncentraciju nema ,pih 99% nije sto je bilo lol


7/10
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Markonije na korisnoj poruci:
gorann (21.5.2017)
Stara 20.5.2017, 13:39   #11446
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
@Get Out (2017)
U prvih 5-6 minuta filma svaki ozbiljniji filmofil moze da nasluti kraj sa 80% tacnosti.
7/10
Ја то могу са 98% филмова, али поента филма као уметности није "непредвидив крај", нити је "непредвидив епилог" квалитет више (или мање). У овом случају, и оно што пише на imDBu је 70% самог филма (црнац посећује кућу родитеља своје беле девојке) тако да..

Мени лично је овде мана недовољно дефинисана и изграђена порука аутора о расизму (што јесте главни мотив филма) и повремене бизарности које су, ваљда, покушај хумора. Има добрих сцена (као она са хипнозом) али гомила сумњивог материјала...

5/10.

А "популарност" у Америци је логична - само дај нешто о расизму и то ових дана пролази лагано.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Doomche (21.5.2017), gorann (21.5.2017), player1 (20.5.2017)
Stara 20.5.2017, 18:54   #11447
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Captain Horatio Hornblower R.N. (1951)
http://www.imdb.com/title/tt0043379/



Još jedan sjajan film.
P.S. Titl je malo dopunjen španskim i francuskim dijalozima koji nedostaju.

Poslednja ispravka: Suad Novic (22.5.2017 u 4:41)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2017, 20:04   #11448
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@Rockstar

Po meni je diskutabilno da li je predvidivost filma dokaz umetnickog kvaliteta ,slazem se da vecina filmova nije teska za procitati (98% je preterivanje ) ,ali konkretno kod zanra misterije(detektivske da ne spominjem) predvidivost je ekstremna mana.

Spoiler za predvidivost/rasizam:
posto je kasting devojke tipicna neuroticna zapadna dumb dumb kujica ,koja na momente vestacki ispada iz klishea , shvatih od pocetka da je ona mamac to jest da igra ulogu u odnosu na decka ,a sto se tice rasizma ,on je na silu predstavljen da zavara gledaoca o cemu se zapravo radi , zato sam i rekao da me nervira kad reditelji to rade,bacaju prasinu u oci ,umesto da kvalitet/uverljivost radnje sam to odradi ,opet na drugu stranu film poseduje dovoljno drugih kvaliteta za soldinu 7-cu po meni , pomocnica je ISKIDALA onaj dugi kadar kad se prvi put pogubi pred njim


Ja gresim sto se previse oslanjam na ocene ljudi koji su vec gledali ,ali covek nekako mora da izabere sta ce da gleda.
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2017, 21:42   #11449
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
markonije kaže: Pregled poruke
@rockstar

po meni je diskutabilno da li je predvidivost filma dokaz umetnickog kvaliteta ,slazem se da vecina filmova nije teska za procitati (98% je preterivanje ) ,ali konkretno kod zanra misterije(detektivske da ne spominjem) predvidivost je ekstremna mana.
ОК, технички јеси у праву и слажем се али ја овај филм нисам доживео као неку "мистерију" и иако јесте тог жанра, мислим да је аутор заправо желео да каже нешто сасвим друго, тј. да се бави управо поменутим расизмом а ту твоје "тумачење мистерије" је вишак. Овде је нека тешка апологетска позиција, са све уплитањем у најновија дешавања у Америци (Доналд Трамп је у Холивуду непријатељ број један), што је превише циљева за један филм. Све је то нека метафора али, као што рекох, од мене 5/10 и то једва.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2017, 22:17   #11450
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Philosophy of GET OUT
hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku hate na korisnoj poruci:
Rockstar (20.5.2017)
Stara 20.5.2017, 23:07   #11451
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Alien: Covenant




Ima svojih problema, sredina filma malo gubi tempo (nekako odudara), malo klasicnih situacija iz horor filmova, i dalje ima nekih nelogicnosti (ne kao u Prometeju) ali se meni dopao.. Meni se dopao i Prometej, i posto je ovo njegov nastavak mozda se nece svideti ljudima koji ga ne podnose (mada je meni film fina mesavina Alien filmova i Prometeja). Cak i ako vam se sve to ne dopada, jednostavno mora da se prizna da Ridli Skot ume da snimi naucnu fantastiku koja izgleda fenomenalno. Od rezije, kadrova, scena itd. Od mene preporuka
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Ekiman (23.5.2017), MladenIsakovic (21.5.2017), Rockstar (20.5.2017), shrafko (31.5.2017)
Stara 21.5.2017, 0:31   #11452
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Meni su najvece mane slaba karakterizacija vecine likova (sluze samo kao zrtve za aliene), i slaba razrada glavne teme filma vezane za Davidovu filozofiju. Inace mislim da je film vise nego ok, Majkl Fasbender je vrlo dobar i David/Walter mi je najupecatljiviji deo filma, uz neke prilicno intenzivne akcione scene... Dobra zabava bez neke posebne dubine i posebno nadahnutih ideja.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2017, 0:54   #11453
MladenIsakovic
Član
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Šabac
Poruke: 375
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 54 puta na 39 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku MladenIsakovic
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@ pentraksil

Jel izašao HD snimak, ili si gledao CAM verziju?
MladenIsakovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2017, 0:55   #11454
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Before I Fall
Диван, а опет нетипичан тинејџ. филм који има јако инспиративну причу. Понављање дана као у Groundhog Day је присутно, али је сама радња зрела. Мени је ово 1 од најбољих филмова ове године до сада.
Оцена 8,5/10.

A Dog’s Purpose
Режисер Хачика је режирао и ово и емоције су ми биле...па, знате како је у филмовима тог типа. Додуше, сви ми знамо шта се подразумева под тужним када су у питању ти филмови а све то тужно срећемо и овде, мада је у овом филму приступ иновативнији, али се свеједно вежете за пса или још боље – за његову душу, узевши у обзир шта ће му се све издешавати. Овај филм је срећан, али и тужан и тако у круг. На неки начин је и поучан...А и натера вас да мислите о неким стварима у животу.
Оцена 8,5/10.

The Shack
Одушевљен сам филмом, глумом и приказом природе, али је филм препун емоција што и не чуди, јер је рађен по јако добром роману. Феномени који се не могу објаснити постоје и то је само по себи довољан доказ да се верује...Овакви филмови ми враћају снагу у доброту, љубав...Након овог филма имате жељу да ширите љубав, такав је неки ефекат, јер праштати, помагати, чинити добра дела је најтеже, а очигледно највредније. Овај филм су засули критикама пре свега јер мисле да се тиче саме религије, али су пропустили поенту филма. Како год да је, филм је диван.
Оцена 8/10.

Get Out
Квалитетан психолошки трилер где се прича полако гради, мада је наслов филма сам по себи велики спојлер, а и на почетку филма отприлике провалите смер филма. Глума је маестрална, а пре свега је главни глумац глумио перфектно. У самој причи се види да су сви психопате по понашању, а чак и да не пратите како треба, видите да нешто не штима, али развој те напетости је посебно добро приказан. П. С. Што се тиче Обаме и уплива политике, да, слажем се да би чланови породице оне девојке гласали за Обаму и 3. пут, јер само такве психопате би и гласале за њега и то је добра клопка у коју је упао комичар режисер те је играње на карту расизма од стране режисера овде изгубило смисао. У сваком случају, врсна глума подиже овај филм, али сам ја као и увек благонаклон када филм оцењујем за од пола оцене до целе оцене у односу на реалну, јер је моја оцена отприлике само неки путоказ људима шта да очекују од филма, а не нека професионална оцена или шта већ.
Оцена 7,5/10.

Fifty Shades Darker (unrated)
Први део ми се умерено допао, а наставак је доста квалитетнији, са много више детаљности у еротској причи Кристијана Греја и Анастасије Стил, мада то сада престаје да буде еротска прича и постаје нешто друго. Сада има много више суочавања са прошлошћу Греја, са прекидом разних навика, са пар негативних ликова итд. Да је неки други филм у питању, реакције би биле боље, али пошто је филм трилогије 50 нијанси, сви су у фазону да то мрзе само због те чињенице. Једина замерка ми је можда мало дрвена глума Дакоте Џонсон јер ми се чинило да је била сва некако крута, неопуштена.
Оцена 7,5/10.

Beauty And The Beast
Леп филм, емотиван само на моменте, хумора има ту и тамо, али ми често није деловало као Дизнијев филм за разлику од осталих пар адаптација. Има претерано много певања, преко границе за мој укус што ме доста нервирало и утицало је да ми утисак на крају буде доста слабији. Ема Вотсон је права звезда филма, преслатког нежног лица и дивног гласа. Анимација је, као и увек од Дизнија, фасцинантна. Ипак, сама прича по начину на који је испричана, по егзекуцији, ми није легла превише мада сам то донекле знао и по трејлерима. Сценарио делује некако извештачен у много момената, али добро, у сваком случају, леп и доста гледљив филм, али ништа више од тога. Кад сумирам утиске, осећам разочарење на крају.
Оцена 7/10.
Spoiler za Остала 3 филма - нема спојлера:
Office Christmas Party (unrated) – Џенифер Енстон, луди Т. Џ. Милер, Џејсон Бејтман, Оливиа Ман и још пар познатих фаца праве будале од себе, како не одгледати ово? Милсим, реално, овај филм колико год бесмислен, има много откачених сцена, глупих, али ту и тамо занимљивих форица и одвала...Препорука за пражњење мозга.
Оцена 6,5/10.

The Space Between Us – Неуверљива глузма младог глумца...али макар имамо Гери Олдмана и ону младу глумицу који извлаче просек бар што се тиче глуме...У погледу саме приче...пристојна је као идеја, али егзекуција...слабо.
Оцена 5/10.

Personal Shopper – После дуго времена, после одличне серије Bates Motel, сам одгледао филм и наравно, разочарао се, што је у задње 2 године по питању филма све чешће. Ово је стандардна драма са Кристен Стјуарт, дакле прича базирана на тишини, кратким реченицама, тврдим и укоченим фацама и просечном радњом, а у овом случају је радња и преспора осим негде на средини када је било занимљивије.
Оцена 5/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2017, 1:16   #11455
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
MladenIsakovic kaže: Pregled poruke
@ pentraksil

Jel izašao HD snimak, ili si gledao CAM verziju?
Bioskop
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
MladenIsakovic (21.5.2017)
Stara 21.5.2017, 1:26   #11456
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke

Fifty Shades Darker (unrated)
Први део ми се умерено допао, а наставак је доста квалитетнији, са много више детаљности у еротској причи Кристијана Греја и Анастасије Стил, мада то сада престаје да буде еротска прича и постаје нешто друго. Сада има много више суочавања са прошлошћу Греја, са прекидом разних навика, са пар негативних ликова итд. Да је неки други филм у питању, реакције би биле боље, али пошто је филм трилогије 50 нијанси, сви су у фазону да то мрзе само због те чињенице. Једина замерка ми је можда мало дрвена глума Дакоте Џонсон јер ми се чинило да је била сва некако крута, неопуштена.
Оцена 7,5/10.

Одгледао сам га и ја (нажалост). Буквално је све супротно од овог што си рекао, од тога да ми се први део неумерено није допао па да је Дакота била "крута, неопуштена", једини евентуални "квалитет" овог смећа јесте што су се глумци опустили и што те сцене почињу да личе на нешто (сваки Б-филм из `80/90-их има далеко слободније сцене и аутентичније, нпр) али огорман део филма је тотална будалаштина. У просеку је бољи од катастрофалног првог дела али је и даље невиђена глупост.

Такође, Personal Shopper је врло добар филм.

Овај мој коментар је више "друго мишљење" него жеља да контрирам теби
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2017, 2:40   #11457
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Boss Baby (2017)
http://www.imdb.com/title/tt3874544/



Lep dečji film, ali i za odrasle.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip The Boss Baby (2017) WEB-DL.x264-FGT.zip (34,8 KB, 4 puta viđeno)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2017, 15:48   #11458
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

iBoy (2017)
http://www.imdb.com/title/tt3171832/



SF triler sa odvratnom glumačkom postavom koju kao da su pokupili iz nekog zatvora.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip iBoy.2017.WEBRip.XviD.MP3-FGT.zip (22,5 KB, 4 puta viđeno)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2017, 18:24   #11459
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.469
Zahvalnice: 1.095
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
The Boss Baby (2017)
http://www.imdb.com/title/tt3874544/



Lep dečji film, ali i za odrasle.
Drugačije mišljenje:
Gledao sam ga sa mojom 12.godišnjom ćerkom i nas 2 se složismo da je film loš.
Originalna ideja doduše, ali razrada nezanimljiva. To što je kraj predvidljiv više i ne uzimamo za veliki minus.
Inače, puno filmova zajedno gledamo, tako da gornje rečenice nisu- tek tako.

Npr. veoma nam se dopao: Dogs purpose, pomenut par postova ranije.
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pedjosav na korisnoj poruci:
nenad_kvrgic (18.8.2017)
Stara 24.5.2017, 19:27   #11460
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pa, film je SF ipak komedija ali o vrlo stvarnoj stvari, misliš li da je tvoja curica dorasla zadatku? Znam da deca svet odraslih vide kroz "dvogled".
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com