Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.5.2017, 11:44   #1
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Thumbs up Superlux HD-385 (in-ear)

Evo mene i dalje sa opisima slušalica, i ponovo Superlux samo ovog puta in-ear model HD385. Njih sam odabrao zato što su jedini njihov in-ear model koji nema crveni i beli krug na levoj i desnoj slušalici... jeste zvuk najvažniji, ali ni malo stila nije na odmet. Koštaju oko 12€ ali su mi oporezili 2 para tako da su me izašle ~15€ komad.



Spoiler za još fotki:




Specifikacija i pakovanje

Frekventni Odziv: 20-20 000Hz
Impedansa: 16 Oma
Osetljivost: 103 dB
Težina: 16 g
Nemaju mikrofon

Pakovanje je standardno sa 3 para silikonskih uložaka i torbicom za nošenje.

Izgled i izrada

Nisu baš male jer se unutra nalazi veliki 13.5 mm neodimijumski drajver, imaju neke otvore na sebi prekrivene mrežicama (izgleda da su semi-open iako su in-ear) koji deluju prljavo iako su novi, valjda ostaci lepka na tim mrežicama ili šta već. Imaju pristojnu težinu. Kabal je onaj najobičniji, nikakava anti-tangle i sl. Sve u svemu, neće nikoga oboriti sa nogu na izgled, Piston i slični modeli deluju 3x skuplje. Ergonomija odlična, jednom kada se postave u uvu stoje odlično.

Zvuk

Zvuk je prilično detaljan od basa pa do visokih, tu nema primedbe. Frekventni odziv je začuđujuće umeren tj. iako jeste blago V-shaped, u poređenju sa drugim modelima iole približne cene ovo je ravan odziv. Da stvar bude još bolja zvuk je prostran i uopšte nema onog osećaja kompresije u ušima kao kod većine in-ear modela (još jedan detalj zbog kog verujem da su semi-open) a bas iako moćan ne bubnji, već je prijatan i mek.

Zakačio sam ih na svoj DAC i umesto da menjam pesme ostao da slušam neke cupkajući u ritmu. Kvalitet zvuka je dovoljan da kada ih prikačim na Redmi 3 odmah čujem degradaciju i želim nazad na bolji izvor.

Poređenje sa drugim modelima do 50€

Xiaomi Hybrid i slični "slavni brand killer" modeli nemaju šta da traže pored ovih slušalica koje ih jasno ostavljaju 2 koplja iza sebe. Ono kako Xiaomi divnno izgleda - tako ove zvuče. Poređenje je odmah moralo da padne i sa mojim referentnim Bayerdinamics DTX 41iE od 35€... Nivo detalja je tu negde ali HD-385 imaju daleko uravnoteženiji frekventni odziv i otvoreniji zvuk bez i najmanjeg pritiska i napora pa odnose pobedu. Omamljen uspehom idem na direktno poređenje sa Sennheiser CX300-II, suverene vladare klase od ~50€ već dugi niz godina. I CX300-II izlazi uzdignute glave jer imaju brži i jasniji bas, punije vokale i više detalja generalno, ali sve pod uslovom da im priuštite dobar izvor.

Zaključak

Od mene aplauz za Superlux po drugi put u kratkom periodu. Ove slušalice su za mene ono što ljudi na internetu pričaju za Piston - best bang for buck. Odnele su pobedu nad Beyerdynamics od 35€ i izgubile tek od 3 puta skupljih Sennheiser. Ko zaista želi kvalitetan zvuk na budžetu a ne marketing sa aluminijumom/titanijumom/berilijumom ovo su za sada najbolje in-ear slušalice koje sam čuo a da su jeftinije od 50€.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
mp3lopov (11.5.2017), Picard (10.5.2017), sale94 (12.5.2017)
 

Bookmarks sajtovi

Tagovi
hd385, in-ear, slušalice, superlux

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Slušalice/mikrofon] Superlux HD-681 Aibo Opisi, recenzije i testovi 0 20.4.2017 14:39
SUPERLUX - SAMSON ISK Predlozi dobrodosli MacvaSabac ŠDK - Ostale komponente 4 25.9.2016 21:29
[Slušalice/mikrofon] Superlux HD-681 EVO Accuphase Opisi, recenzije i testovi 21 28.8.2015 18:11
Slušalice Presonus HD7 (Superlux HD681) - Filter mod qryak Zvuk na računaru 11 25.4.2013 20:56
[Slušalice/mikrofon] Superlux HD-668B Accuphase Opisi, recenzije i testovi 1 17.1.2012 18:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com