Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.5.2017, 11:44   #1
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Thumbs up Superlux HD-385 (in-ear)

Evo mene i dalje sa opisima slušalica, i ponovo Superlux samo ovog puta in-ear model HD385. Njih sam odabrao zato što su jedini njihov in-ear model koji nema crveni i beli krug na levoj i desnoj slušalici... jeste zvuk najvažniji, ali ni malo stila nije na odmet. Koštaju oko 12€ ali su mi oporezili 2 para tako da su me izašle ~15€ komad.



Spoiler za još fotki:




Specifikacija i pakovanje

Frekventni Odziv: 20-20 000Hz
Impedansa: 16 Oma
Osetljivost: 103 dB
Težina: 16 g
Nemaju mikrofon

Pakovanje je standardno sa 3 para silikonskih uložaka i torbicom za nošenje.

Izgled i izrada

Nisu baš male jer se unutra nalazi veliki 13.5 mm neodimijumski drajver, imaju neke otvore na sebi prekrivene mrežicama (izgleda da su semi-open iako su in-ear) koji deluju prljavo iako su novi, valjda ostaci lepka na tim mrežicama ili šta već. Imaju pristojnu težinu. Kabal je onaj najobičniji, nikakava anti-tangle i sl. Sve u svemu, neće nikoga oboriti sa nogu na izgled, Piston i slični modeli deluju 3x skuplje. Ergonomija odlična, jednom kada se postave u uvu stoje odlično.

Zvuk

Zvuk je prilično detaljan od basa pa do visokih, tu nema primedbe. Frekventni odziv je začuđujuće umeren tj. iako jeste blago V-shaped, u poređenju sa drugim modelima iole približne cene ovo je ravan odziv. Da stvar bude još bolja zvuk je prostran i uopšte nema onog osećaja kompresije u ušima kao kod većine in-ear modela (još jedan detalj zbog kog verujem da su semi-open) a bas iako moćan ne bubnji, već je prijatan i mek.

Zakačio sam ih na svoj DAC i umesto da menjam pesme ostao da slušam neke cupkajući u ritmu. Kvalitet zvuka je dovoljan da kada ih prikačim na Redmi 3 odmah čujem degradaciju i želim nazad na bolji izvor.

Poređenje sa drugim modelima do 50€

Xiaomi Hybrid i slični "slavni brand killer" modeli nemaju šta da traže pored ovih slušalica koje ih jasno ostavljaju 2 koplja iza sebe. Ono kako Xiaomi divnno izgleda - tako ove zvuče. Poređenje je odmah moralo da padne i sa mojim referentnim Bayerdinamics DTX 41iE od 35€... Nivo detalja je tu negde ali HD-385 imaju daleko uravnoteženiji frekventni odziv i otvoreniji zvuk bez i najmanjeg pritiska i napora pa odnose pobedu. Omamljen uspehom idem na direktno poređenje sa Sennheiser CX300-II, suverene vladare klase od ~50€ već dugi niz godina. I CX300-II izlazi uzdignute glave jer imaju brži i jasniji bas, punije vokale i više detalja generalno, ali sve pod uslovom da im priuštite dobar izvor.

Zaključak

Od mene aplauz za Superlux po drugi put u kratkom periodu. Ove slušalice su za mene ono što ljudi na internetu pričaju za Piston - best bang for buck. Odnele su pobedu nad Beyerdynamics od 35€ i izgubile tek od 3 puta skupljih Sennheiser. Ko zaista želi kvalitetan zvuk na budžetu a ne marketing sa aluminijumom/titanijumom/berilijumom ovo su za sada najbolje in-ear slušalice koje sam čuo a da su jeftinije od 50€.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
mp3lopov (11.5.2017), Picard (10.5.2017), sale94 (12.5.2017)
Stara 10.5.2017, 14:02   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Superlux HD-385 (in-ear)

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Poređenje sa drugim modelima do 50€

Xiaomi Hybrid i slični "slavni brand killer" modeli nemaju šta da traže pored ovih slušalica koje ih jasno ostavljaju 2 koplja iza sebe. Ono kako Xiaomi divnno izgleda - tako ove zvuče.
Ma ne'a šanse, mojne da mi diraš Xiaomi
Prosto se razočaram kad krenem da čitam o tome kako ih neki drugi kinezi biju bez problema a onomad kad sam čitao o njima po forumima nisam nalazio ništa osim "totally worth the asking price". Realno, i meni malo smeta taj "kompresovani" zvuk ali šta je tu je, ionako ih koristim maks 1-2h dnevno, nekad ni toliko. Ne osećam se kao da sam ih preplatio, to mi je najbitnije.

Kakav je kvalitet kabla i izrade generalno u poređenju sa Xiaomi? Vidim da nisi nešto oduševljen oko te mrežice ali meni je kabl najbitniji kad uzimam bubice što se kvaliteta tiče, jedan od najvažnijih razloga što sam uzeo Pistons sa kevlarom oko kabla.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2017, 14:36   #3
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Superlux HD-385 (in-ear)

Kabal je ovde onaj najprostiji gumeni, tanak, što hoće i da se zamrsi... I na Xiaomi Hybrid i na Rock Zircon je daleko bolji kabal, a i kompletan osećaj izrade. Drugo ove su jedine koje nemaju mikrofon npr. Baš su onako spartanske, ali je sva pažnja otišla na zvuk. Nije za svakoga, ali ko baš hoće što verniji zvuk za što maneje pare - prava stvar.

I nemoj da budeš razočaran uopšte, ako si ti zadovoljan slušalicama tu nema šta dalje da se priča, nismo svi isti. Imam ja par prijatelja koji se ne bi složili sa mnom jer vole naglašen bas i zveckave visoke koje npr. Hybrid pruža, pa sve i da kupe ove oni bi u ekvilajzeru namestili da budu kao Hybrid. A čim uključiš ekvilajzer bilo koje vrste, kvalitet zvuka i sterea odmah opada - barem ja još nisam naišao na player ili uređaj na kom nije tako. I zadnje, ja sve slušalice protnem preko svog DAC-a gde sve te razlike najviše dođu do izražaja. Na prosečnom telefonu nisu toliko velike razlike. Npr. džaba što Superlux ima širu i detaljniju zvučnu scenu kada moj Redmi 3 to odmah zbije nazad.

Tako da bez brige, to što one zvuče ovako dobro ne znači nužno da si ti napravio lošu kupovinu, pogotovo ako ti treba mikrofon, da se ne mrsi kabal... A što se samog zvuka tiče - zvuče bolje i od slušalica koje sam ja platio 35€ pa nikom ništa, život ide dalje.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2017, 16:45   #4
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Superlux HD-385 (in-ear)

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
I nemoj da budeš razočaran uopšte, ako si ti zadovoljan slušalicama tu nema šta dalje da se priča, nismo svi isti.
Loše sam se izrazio, pre svega sam razočaran u moje veštine istraživanja po netu ali i ljude po audio/audiofilskim forumima koji se zalepe za neki model pa ne puštaju kao što je to slučaj sa Pistonsima. Ali, da, kvalitet izrade je stvarno top-notch za taj novac i zvuk je pristojan.

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Imam ja par prijatelja koji se ne bi složili sa mnom jer vole naglašen bas i zveckave visoke koje npr. Hybrid pruža, pa sve i da kupe ove oni bi u ekvilajzeru namestili da budu kao Hybrid. A čim uključiš ekvilajzer bilo koje vrste, kvalitet zvuka i sterea odmah opada - barem ja još nisam naišao na player ili uređaj na kom nije tako.
Jok, ja volim lepo izbalansiran zvuk sa pristojnom količinom basa koji pre svega treba da bude lepo definisan što se tonaliteta tiče a ne samo da mi probija uši i tu su Hybrid relativno okej. Mid tonovi nisu baš jasni.
Ljudima koji koriste ekvilajzer ili ga, ne daj Bože, koriste da boostuju bas treba odseći uši.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2017, 23:18   #5
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Superlux HD-385 (in-ear)

Da li bi vredelo da ih ubodem u PS4, preko džeka na džojpedu? Trenutno koristim slušalice koje sam dobio uz Z3, rekao bih da su prilično dobre, samo me nervira što nemaju potenciometar.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2017, 9:17   #6
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Superlux HD-385 (in-ear)

Mislim da ne bi dobio nešto tim potezom, ni ove nemaju potenciometar a ako se dobro sećam Sony je uvek delio vrlo dobre slušalice uz svoje vodeće modele, uz Z3 beše idu one u obliku diska, jer se unutra isto nalazi ogroman drajver.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Ocelot (11.5.2017)
Stara 11.5.2017, 12:38   #7
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Superlux HD-385 (in-ear)

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ljudima koji koriste ekvilajzer ili ga, ne daj Bože, koriste da boostuju bas treba odseći uši.
EQ može biti koristan u situacijama kada je potrebno korigovati određeni deo spektra koji fali ili ga ima previše i u tim slučajevima je njegova upotreba opravdana. Normalno da nikada nije to "to" kao kada slušalice izvorno daju zvuk odgovarajućeg kvaliteta, ali kao ispomoć do nabavke boljeg modela svakako ne škodi, ukoliko se pravilno koristi.

Nije ni svaki EQ isti, sećam se da je onaj u Winampu bio užasan, dok su u Foobar-u i AIMP-u ipak pristojniji.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2017, 18:20   #8
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Superlux HD-385 (in-ear)

Po meni, EQ postoji da bi napravio zvuk kako hoces. Zvuk je totalno subjektivna kategorija, ima ljudi koji se kunu da im je Beats zakon, spram AKG ili Sennheisera. Isto tako, licno, potpuno ravan zvuk ne gotivim, pre svega zato sto na kvalitetnijoj opremi vidis greske u masteringu, odnosno cesto nesto fali u zvuku, nema te dinamike.

Ko voli, nek izvoli. Ne vomit​ preterivanje sa zvukom, kad ljudi preteraju sa basom recimo, meni je to uzasno zamorno.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2017, 22:08   #9
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Superlux HD-385 (in-ear)

Prosto mi dodje da se upucam ciglom u glavu kad vidim cenu za koju si ih nabavio a onda uporedim uzak izbor kod nas ne u tom cenovnom rangu no inace. Svaka cast za recenziju.

Poslednja ispravka: sale94 (11.5.2017 u 22:19)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2017, 10:28   #10
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Superlux HD-385 (in-ear)

Sale, pa naruči i ti sebi iste.
Aibo, odakle si ih pazario?
Ne vidim da si negdje napisao.
Vidim da ima i na Gearbest, ako nisu fake: http://www.gearbest.com/earbud-headp...pp_616041.html
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2017, 11:21   #11
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Superlux HD-385 (in-ear)

Da sa Gearbest-a, nisu fake i ne verujem da postoje fake Superlux.

Još samo imam želju da isprobam SoundMagic E10 koje su 30+ € da se naruče originalne sa Alija i da zatvorim kolo. One su svojevremeno pokupile baš puno pohvala i npr. bile slušalice godine do 50€ u What-HiFi par godina za redom dok ih nisu smenile Sony MDR-EX650AP, koje su nažalost teško dostupne i 90% su kopije.

Čisto da se zna, e-bay je najgore smetlište kopija od svih sajtova. Gearbest ne prodaje kopije koliko vidim, na Aliju se uvek naglasi kada je nešto 100% original i onda stvarno jeste, dok za replike obično ima naglaska da su replike, samo treba pravilno čitati... Samo je na e-bay totalni haos i pojma nemaš šta kupuješ, razočaravaju me po tom pitanju. Npr. otkucam u search Sony MDR-EX650AP na GearBest i nema rezultata, otkucam n Aliju i ima nekih stilskih kopija na kojima uopšte ne piše Sony već nešto levo, otkucam na e-bay, hiljadu rezultata -raspon cena ogroman, neke su nerealno jeftine a slike iste za sve, nigde jasnog opisa da li je replika ili garancija da je to sigurno Sony, nađu se tu i tamo komentari kupaca koji su ispi*deli zbog prevare... Znači Kineski sajtovi su gospoda za njih.

Poslednja ispravka: Aibo (12.5.2017 u 14:40)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2019, 15:13   #12
slavel
Novi član
 
Član od: 24.12.2012.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Superlux HD-385 (in-ear)

Pozdrav. Treba mi savet za kupovinu in ear slusalica. Nisam otvarao novu temu. Ako smeta bilo kome izvinite, obrisacu. Trebaju mi in ear slusalice ali ne one sa gumom koje zabijem u uvo nego one obicne koje stavim u usnu skoljku. Kao sto pravi Samsung slusalice za modele S6-S7 mobilnih. Hocu da trcim sa slusalicama i te su mi uvek odgovarale. Koristim slusalice i kad pricam na mob jer pricam ko manijak po pola sata i vise. Planiram izdvojiti do 50 evra. Ako moze jeftinije to bolje . Izrada i izdrzljivost moraju biti na nivou. Zvuk bi isto volio da je odlican ali znam da od tog tipa slusalica ne mogu mnogo ocekivati. Slusam elektronsku muziku, IDM, ambient... i taj srednji ton ili bas kad je cist i mekan najvise volim. Ne znam da opisem ali jednom sam cuo zvuk na Sennheiser slusalicama koje su kostale oko 150 evra. Ne znam model. Model je isao preko celog uha. Ja sam bio odusevljen. Ako neko ima iskustva sa ovim modelom u tom do 50 evra cenovnom rangu neka mi preporuci. Gledao sam recimo ove
Philips SHB5250
slavel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
hd385, in-ear, slušalice, superlux

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Slušalice/mikrofon] Superlux HD-681 Aibo Opisi, recenzije i testovi 0 20.4.2017 14:39
SUPERLUX - SAMSON ISK Predlozi dobrodosli MacvaSabac ŠDK - Ostale komponente 4 25.9.2016 21:29
[Slušalice/mikrofon] Superlux HD-681 EVO Accuphase Opisi, recenzije i testovi 21 28.8.2015 18:11
Slušalice Presonus HD7 (Superlux HD681) - Filter mod qryak Zvuk na računaru 11 25.4.2013 20:56
[Slušalice/mikrofon] Superlux HD-668B Accuphase Opisi, recenzije i testovi 1 17.1.2012 18:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com