Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.5.2013, 16:58   #1
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.305
Zahvalnice: 86
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Neozbiljnost korišćenja email-a u našoj zemlji

Koliko vam se puta desilo da ne dobijete odgovor kada posaljete mail nekoj firmi, redakciji, ministarstvu, agenciji itd ??
Dal vam se desavalo to da dobijete odgovor na vas mail posle mesec dana i vise (meni nazalost ni to nije) ?

Ne znam sta je to sa nasim ljudima ili sam samo ja baksuz pa moj mail iskuliraju ( pri tom uljudno napisem i pitam sta me zanima). Strancima kad sam slao kao npr WHATSAPP support, Apple,Nike itd jos ih to pitao tipa onako informativno sto necega nema kod nas itd oni mi odg u roku od 1 dana.

Cekam dan kad ce ljudi napokon da shvate mail ozbiljno a ne kao sprdnju od komunikacije. Srpski slepci
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2013, 17:04   #2
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Neozbiljnost email-a u nasoj zemlji

Pa u Srbiji pola sajtova drze e-mail radi reda, cak i neke IT prodavnice su stavile e-mail, a moguc je samo kontakt putem telefona, jer e-mail adresa ili vise ne postoji ili citaju svakih nedelju dana. Mada ima i onih savesnijih prodavaca, pa sam nailazio cak i na male prodavnice koji em imaju dobar e-mail support, stavise uz to imaju i Live chat i prilicno su ljubazni / detaljni pri opisu predmeta. Licno imam savrsenu komunikaciju sa jednom prodavnicom IT opreme u Nisu i otad kupujem stalno kod njih cica-boce.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2013, 17:10   #3
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.305
Zahvalnice: 86
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Neozbiljnost email-a u nasoj zemlji

A ja ne kapiram kako ljudima nije lakse da procitaju i otkucaju to nego da se javljaju na tel. Em jeftinije em manje akanja. PRocita bre jednom u 3 dana, odg svima i aj cao opet na 3 dana!
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2013, 17:34   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.587
Zahvalnice: 436
Zahvaljeno 4.043 puta na 3.759 poruka
Određen forumom Re: Neozbiljnost email-a u nasoj zemlji

dobijem od vip-a da platim nešto 100 dinara i ja pozovem na telefon i smorim se čekajući da se neko javi i ajd kao poslaću email da ne čekam da se neko javi na telefon, i posle 3 meseca mi odgovaraju da im pošaljem kopiju lične karte da bi utvdili identitet
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2013, 17:49   #5
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: Neozbiljnost email-a u nasoj zemlji

Prvo, drzavnim sluzbama ljudi su uglavnom niskog informatickog obrazovanja, tako npr. imas e-upravu jednog naseg grada, gde na zvanicnom sajtu stoji "Gradjani mogu da putem interneta poruce potrebna dokumenta. Zahtev treba poslati postom na adresu". I to je napisao neko ko je odgovoran za E-upravu, sta ocekivati od obicnog sluzbenika.

Drugo je da ih ne interesuje, zasto bi ti uopste odgovarali na mail. Dodji izmedju 10-11 ponedeljkom svake prve nedelje u mesecu kada rade na strankama, cekaj u redu pa ako stignes dobices odgovor. Kome ces da se zalis? Vecina njih primljena preko veza i vezica, siguran posao, niko nece nikome da se zamera.

Sto se tice privatnih firmi, tu vec zavisi od delatnosti firme i pitanja koje postavljas preko maila.
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2013, 18:23   #6
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.305
Zahvalnice: 86
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Neozbiljnost email-a u nasoj zemlji

Znam ali cim ti to spomenes tako znaci da je to normalno.

Njih neko treba da napenali zbog toga i onda bi se opametili. Znam da zivimo gde zivimo i da ima kudi-kamo precih stvari ali ljudi to je cista odgovornost. Verujem da mozda i nema ljudi koji su zaduzeni za to, ali ipak to je must have za bilo koje iole ozbiljnije preduzece,ustanovu ...
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2013, 18:45   #7
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Neozbiljnost email-a u nasoj zemlji

Zavisi kako šta... Čini mi se baš da i nemate puno iskustva za društveni aktivizam =)

Zavisi i kome se obraćate i šta tražite... Recimo, komunalnu policiju ni u snu ne možete dobiti preko e maila (bolje da ne znate zašto sam im slao ), ali recimo sam jedan čitav projekat odradio sa jednim ministarstvom upravo preko maila.

Iz mog iskustva iz jedne studentske organizacije gdje sam radio u fund raisingu, obično nikad ne gledaju mail koji stave na sajtove (a slao sam gotovo svim firmama u srbiji) - međutim, uvijek postoji i "onaj drugi" mail, nža koji u 99% slučajeva dobijate odgovor. Sad, dokopati se tog maila nije lako i zahtjeva malo ubijeđivanja, istoriju saradnje i sl. Jednostavno, ako vam od nekog organa ili firme treba nešto, vama zapravo treba pojedina osoba i njen lični mail, a danas rijetko ko, kada su država i privreda u krizi, zapošljava osobu koja će čitav dan da čita mejlove i prosleđuje dalje ako je to potrebno... Tako sam siguran za 20tak najvećih firmi u Beogradu da imaju mejl koji uopšte ne radi i to niko i ne čita jer im to nije u interesu.

Vjerovali ili ne, iako se čini da javna administracija zapošljava previše ljudi, na mnogim mjestima ih ima premalo... JEdan moj drug radi u jednom ministarstvu sa fakultetom sa platom kao kasirka u maksiju, i na tom mjestu po sistematizaciji ih treba 5 da bude, i odire se od posla... Tako da i zah mnogo bitnije zadatke nema dovolno zaposlenih, a kamoli onih koji će biti zaduženi samo za mailove. Osim toga, mailovi "ohrabruju" ljude da se obraćaju institucijama, jer je lakše poslati mail iz kuće nego se cimati po šalterima sa raznim štampanim zahtjevima i sl.

Problem je mnogo, mnogo dublji nego inače. Što se e - uprave tiče, to je blagi užas u ovom trenutku...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2013, 19:17   #8
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: Neozbiljnost email-a u nasoj zemlji

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Njih neko treba da napenali zbog toga i onda bi se opametili.
Potrebno bi ih napenaliti zbog mnogo ozbiljnijih stvari nego sto je citanje mail-ova. Ali kao sto mozes da primetis to se ne radi.

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Vjerovali ili ne, iako se čini da javna administracija zapošljava previše ljudi, na mnogim mjestima ih ima premalo... JEdan moj drug radi u jednom ministarstvu sa fakultetom sa platom kao kasirka u maksiju, i na tom mjestu po sistematizaciji ih treba 5 da bude, i odire se od posla...
Slazem se sa tobom. Ali evo imam ja 2 poznanika, obojica rade u drzavnim sluzbama.
Prvi dobio posao po politickoj liniji - radi od 9-13h i kaze da nikad ne bi menjao posao upravo zbog radnog vremena.
Drugi dobio posao preko oca - na temu kada nisu radili dan posle srpske Nove godine rekao "Dobro je sto je neradan dan, barem ne trosimo struju. I ovako nista ne radimo".
Sa druge strane znam i dosta ljudi koji posteno rade kao i tvoj drug kojeg si spomenuo. Ali ako bi ova dvojica neradnika dobila otkaz mozda bi tvom drugu i bila bolja plata.

Ali to je ono sto hocu da kazem, problem sa mailovima je samo jedan od simptoma mnogo ozbiljnijeg problema.

I iskreno, nalazim fascinantnijim to sto Starface toliko bio iznenadjen ovim.
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2013, 19:42   #9
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.305
Zahvalnice: 86
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Neozbiljnost email-a u nasoj zemlji

Pa fascinantno mi je to sto druge mnogo jace firme ( koje dobijaju po 1000 majlova dnevno ako ne i jace) su u stanju da odgovore a ovi nasi slepci koji dobiju lupam 10 mejlova mesecno nisu u stanju da odgovore sa MOZEMO, NE MOZEMO.

Opali me samar realnosti i krene odjednom himna Banana Republike dok se u mojim ocima pojavljuje zastava iste.

Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2013, 19:44   #10
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Neozbiljnost email-a u nasoj zemlji

Ne nerviraj se bez veze, toga ima svuda ne samo u Srbiji.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2013, 20:28   #11
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.113
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.358 poruka
Određen forumom Re: Neozbiljnost email-a u nasoj zemlji

Moje iskustvo je takođe iznenađujuće, al' samo zato što je pozitivno. MUP odgovara na mejl slanjem skeniranog kucanog (zvaničnog) odgovora, sa sve pečatom, u roku 24h.

Doduše, čuh kasnije da su uveli taksu za odgovor, al' "u moje vreme" toga nije bilo pa ne bih da tvrdim

Takođe, privatne firme odgovaraju, pogotovo manje i one orijentisane na web, doduše kao što reče NjegovaWisost, mnogo je lakše ako znaš kako da ih kontaktiraš i u koje vreme. Neke je čak lakše dobiti na društvenim mrežama nego putem e-maila.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2013, 22:38   #12
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Neozbiljnost korišćenja email-a u našoj zemlji

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Cekam dan kad ce ljudi napokon da shvate mail ozbiljno a ne kao sprdnju od komunikacije. Srpski slepci
A pa to su nove tehnologije, čekaj da se ljudi naviknu... recimo, tamo negde oko 2175. godine
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Game fever (11.5.2013), JohnnyNT (28.5.2013), sale94 (11.5.2013)
Stara 16.5.2013, 19:48   #13
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.747
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 927 puta na 687 poruka
Određen forumom Re: Neozbiljnost korišćenja email-a u našoj zemlji

Imaj na umu da email komunikacija nije pouzdana (zbog milijardi antispam filtera koji su po meni doneli više štete, nego koristi), tako da je moguće da jednostavno nisu primili mail, da je odbačen od servera ili je uleteo u spam folder.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2013, 20:20   #14
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Neozbiljnost korišćenja email-a u našoj zemlji

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Imaj na umu da email komunikacija nije pouzdana (zbog milijardi antispam filtera koji su po meni doneli više štete, nego koristi), tako da je moguće da jednostavno nisu primili mail, da je odbačen od servera ili je uleteo u spam folder.
Do sada nikada nisam imao ovakve probleme, a poslao sam i primio do sada na desetine hiljada emailova sa svih strana.

Istina da koji email zna zalutati u spam folder, ali nikada nisam video odgovore od kompanija, etc tamo. U najgorem slucaju automated responses zavrse kao spam.

Vise da je slucaj da ne odgovaraju
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2013, 20:23   #15
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.587
Zahvalnice: 436
Zahvaljeno 4.043 puta na 3.759 poruka
Određen forumom Re: Neozbiljnost korišćenja email-a u našoj zemlji

a ima i spamera, meni kad šalju neželjene poruke ako ne vidim unscribe prijavljujem za spam
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2013, 18:48   #16
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Neozbiljnost korišćenja email-a u našoj zemlji

Iz mog iskustva mnogo kompanija (kako domaćih tako i stranih) se uopše ne cimaju da odgovore na mail. Čak neke od svetskih organizacija su me iskulirale za odgovor.

Istina je da mnogo mailova završi u spam folderu i gde sve ne ali je i obaveza te kompanije/pojedinca da proveravaju te foldere redovno u slučaju greške. Eto, meni već godinu dana stiže gomila spam poruka iz nekadašnjeg Sovjetskog saveza. Pre neki mesec mi drugarica iz Ukrajine šalje fotografije na mail i mail završi u spam folderu.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2013, 9:54   #17
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.126
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 390 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Neozbiljnost korišćenja email-a u našoj zemlji

Kao neko ko je nazalost do skora radio u drzavnoj firmi mogu vam reci da su ljudi kompletno tehnicki nepismeni, do te mere da se mejlovi UVEK stampaju kad stignu na office i salju internom postom po firmi. To je cak i da kazemo zvanican protokol u svim javnim preduzecima u Beogradu.

Ono sto je najcrnje je cinjenica da je takodje protokol da svi dopisi spolja moraju da se cuvaju, pa jedan mail od pet reci kad proleti kroz par sluzbi zavrsi kao knjiga od 20 strana A4. I jos svako ko je ucestvovao u tome cuva par verzija tog "e-maila" i odgovora iz raznih sluzbi dok se sve informacije ne skupe. I onda to vuce po registratoru 5 godina.

Jednom sam sracunao koliko nas sve to kosta, zajedno sa platama za 32 kurira koji to raznose po firmi (koja nije samo na jednoj adresi, ima 20-ak "radnih" jedinica , znaci baca se i benzin u ogromnim kolicinama) i poslao novom generalnom direktoru na mail, pošto je čovek relativno mlad i sad je DS u frci pa rekoh ko zna mozda se nesto i dogodi. Posle 20 min dolazi njegova sekretarica kod mene u kancelariju da me pita da li mogu da odstampam ono sto sam poslao direktoru, njoj ne radi stampac a on ne koristi mail....
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2013, 10:06   #18
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.587
Zahvalnice: 436
Zahvaljeno 4.043 puta na 3.759 poruka
Određen forumom Re: Neozbiljnost korišćenja email-a u našoj zemlji

a tek kad krenu da šalju račune
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2013, 12:22   #19
Svetislav
Član
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 320
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 79 puta na 75 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Svetislav
Određen forumom Re: Neozbiljnost korišćenja email-a u našoj zemlji

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
a tek kad krenu da šalju račune
U pravu si 10 godina imamo informacioni sistem. I dalje stampamo sami sebi 8 primeraka racuna i nosimo kroz knjigu iako svi imaju kompjuter i mrezu i isti taj racun na racunaru. E majlovi se stampaju i zavode. Izlaznice i otpremnice takodje sve po starom. Gospodje ne mogu da podignu d... u svakoj kancelariji po1 dva stampaca ili stampac i jedan multifunkcijski. Mrezno stampanje se koristi samo kada nestane tonera. Rf citaci i kamere su tu, naravno radi se brojno stanje sa kartonima od pre 100 godine.Ali to su drzavne, drustvene javne firme. Mozes uvesti kaku hoces tehnologiju ne mozes promenuti ljude i navike.
Svetislav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Svetislav na korisnoj poruci:
Iris (28.5.2013)
Stara 28.5.2013, 12:40   #20
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Neozbiljnost korišćenja email-a u našoj zemlji

Ja sam slao nekom državnom elektroprivrednom preduzeću, tj. upravniku ili direktorčiću nešto, i naravno da mi nikad nije odgovoreno Odgovore najčešće dobijem od kompanija koje se bave nekom IT delatnošću.
Telekom mi je na pitanje kada planiraju ADSL u mom kraju (pre nego što sam ga dobio), odgovarao posle 3 nedelje do mesec dana.
Stranci su u proseku dosta brži od naših kompanija.

Dešava se ponekad da npr. gmail označi kao spam, mejl poslat sa adrese koja adrži domen kompanije (nekoime@sajt_kompanije.com) ali to mu opet dođe krivica kompanije jer nisu dobro podesili DNS zapise (SPF konkretno), ko im je to već radio.

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Posle 20 min dolazi njegova sekretarica kod mene u kancelariju da me pita da li mogu da odstampam ono sto sam poslao direktoru, njoj ne radi stampac a on ne koristi mail....
Welcome to the 21st century...
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Microsoft Mega Jackpot Email Lotto Winnings Programs.. ?? Down Force Brbljaonica 12 8.5.2009 23:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com