Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.11.2010, 15:02   #1
goran123
Novi član
 
Član od: 24.4.2009.
Poruke: 28
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom joomla vs dw vs flash?

1. Htjeo bih da napravim informativni sajt, da skinem neki templejt, izmjenim ga, ubacim svoj logo, napravim image slider na pocetnoj stranici npr. Azurirao bih ga par puta sedmicno, ne tako cesto. Ubacio bih neku galeriju slike+video ...

2. E sad, skinuo sam joomlu, dreamweaver, cackao oko njih malo i ne znam za koji da se odlucim. Joomla mi je idealna za azuriranje, jednostavna, dok za editovanje templejta u joomli moram znati CSS ... Isto to moram znai i u DW ali kod njega mi je nekako lakse zbog design moda.
Zbunjen sam, sta da radim, tj u kom programu da radim?
goran123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2010, 18:02   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: joomla vs dw vs flash?

DW ima 3 moda : live, code i design mode.
Joomla ima tonu template-a na netu koje možeš da poskidaš i prepraviš ali moraš paziti da su templejti open source ili pod creative commons licencom da te niko ne ganja sudski ako se danas-sutra odlučiš da ozbiljno predstaviš svoj sajt nekoj publici, komercijalizuješ ga i/ili pokreneš web business.
Flash je takođe dosta zahvalan ali traži znanje i ništa ne možeš bez uloženog vremena.

DW mi se čini kao najbolja opcija za tebe jer ćeš u hodu učiti i savladavati osnovne, a kasnije i naprednije stvari.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 10:31   #3
goran123
Novi član
 
Član od: 24.4.2009.
Poruke: 28
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: joomla vs dw vs flash?

da li mogu, kad skinem templejt, prepravim ga u DW, naucim se kako i sta i kad budem zadovoljan kako to izgleda, da taj templejt uvezem u joomlu? Jer, cini mi se, da je u Joomla dosta laksa za azuriranje itd ...
goran123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 15:32   #4
pedjastudio84
Veteran
 
Član od: 4.3.2009.
Lokacija: X:15 Y:22 Z:10
Poruke: 625
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 193 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: joomla vs dw vs flash?

Naravno da može, samo pazi da template bude besplatan.
pedjastudio84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2010, 14:48   #5
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: joomla vs dw vs flash?

E ovako,moje znanje o pravljenju web sajtova je ravno nuli.
Moj cale je predsednik nekog kluba i taj klub ima svoj sajt koji nije duze vreme azuriran.
I sad oni naravno mene nabedjuju da ja radim taj posao,a ja blage veze o tome nemam,jer niti me interesuje niti sad ikad radio.

Pa me zanima,da li je to lagano za nauciti,neke osnovne funkcije kao sto su dodavanje i editovanje texta,slika,video zapisa itd ?

Mislim da je sajt pravljen u Jomli ili tom Dream weaweru tako nekako.
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2010, 21:15   #6
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: joomla vs dw vs flash?

Pa razlika je bitna, saznaj tačno u čemu je pravljen sajt.Ako je u Joomla, lagano možeš naučiti kako da edituješ članke, nije ništa teže od pisanja postova na ovom forumu Jedino ako ti budu tražili da značajnije izmeniš izgled ili neke elemente i funkcije sajta, tada će ti neko osnovno znanje iz CSS i HTML bit potrebno.Iako Joomla na prvi pogled deluje jako komplikovano, kad shvatiš neke stvari ići će lagano.Međutim, kao što rekoh, ako je samo potrebno da ubacuješ neke novosti (tj. članke) lako ćeš se snaći.

A što se tiče DW, tu ti je već potrebno neko veće znanje i više vremena, sve zavisi od toga kako je sajt odrađen u startu.A ako te baš ne zanima sve to, ne bih ti savetovao da se hvataš tog posla ako je sajt urađen u DW.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
bojanh (26.12.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
MultiBoot USB flash - vodič za preživljavanje laikexpert Slobodni softver 5 11.12.2015 21:15
Puppy vodič za preživljavanje (Live linux) CD-USB flash laikexpert Slobodni softver 26 18.9.2009 0:49
Flash (swf) igre za Mobilne Telefone Predrag Stankovic Igre za mobilne telefone 3 17.5.2007 20:16
Mem.kartica & flash Ivana Mijatovic Nosači podataka 3 20.4.2007 13:07
Novi proboj Samsunga: najavljen 40nm proces za 32 Gb NAND flash memorije! Kostarum Rex Persia Vesti 0 11.9.2006 21:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com