Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.11.2006, 12:47   #61
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: koliko se krecu cijene 7600GT kod vas?

Citat:
sasha vukelic kaže:
i meni je bilo (jako) malo duhova, ali sam ih se rijesio kada sam "forsirao" 75hz za sve rezolucije.
ako ti ne moze 75hz u 1280x1024, valjda moze u nizim rezolucijama, probaj...
ok, ali citao sam na netu neki uporedni test gde su zakljucili da ogromna vecina monitora ne moze da radi na 75Hz, ako ti mozes da to ukljucis i da mislis da radi, ali monitor nekako laze...nije ni bitno. preobao sam i nisam primetio nista posebno. ako budem imao vise vremena testiracu ponovo.
@lunatic:
na CRT-u ti treba sto vise Hz da ne bi kvario oci. 85Hz nije lose, ali 100 je prava stvar, sto se tice CRT-a. nazalost, jeftiniji 17" ne mogu da izvuku 100Hz u 1024x768, vec samo 85Hz...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2006, 13:12   #62
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: koliko se krecu cijene 7600GT kod vas?

Citat:
Mr. Garrison kaže:
ok, ali citao sam na netu neki uporedni test gde su zakljucili da ogromna vecina monitora ne moze da radi na 75Hz, ako ti mozes da to ukljucis i da mislis da radi, ali monitor nekako laze...nije ni bitno. preobao sam i nisam primetio nista posebno. ako budem imao vise vremena testiracu ponovo.
probao sam ponovo... volio bih da ti mogu poslati screenshot, ali ne ide to tako bas se primjeti. evo npr. vec na desktopu kada uzmes neki prozor i pomjeras ga po ekranu... na 60hz vec kod malo brzeg pomjeranja tekst postaje mutan i necitljiv, a na 75 se trebas potruditi. takodje rta efekat je znatno manje vidljiv (=bolje radi) na 75.
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2006, 0:43   #63
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: koliko se krecu cijene 7600GT kod vas?

TN i PVA monitori razlicito bluruju (PVA bluruju vise), pa ne verujem da je to opste pravilo. probacu jednaput kad budem imao vremena na bacanje...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2006, 4:43   #64
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: koliko se krecu cijene 7600GT kod vas?

Evo drug kupio Asus 7600gt i platio je 375 maraka, a to je oko 185 evrica...
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2006, 4:48   #65
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: koliko se krecu cijene 7600GT kod vas?

Citat:
LunaticRS kaže:
Evo drug kupio Asus 7600gt i platio je 375 maraka, a to je oko 185 evrica...
evro je malo slabiji od 2... znaci to je u prijevodu ~190eura (ili, jos tacnije 191.734)
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2006, 8:11   #66
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: koliko se krecu cijene 7600GT kod vas?

ok, odokativno sam to napisao...aj kad si tu posavjetuj me na temi 7900gto-gtx
u vezi sa ramom posto se valjda razumijes i u taj problem...
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2006, 15:18   #67
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: koliko se krecu cijene 7600GT kod vas?

Citat:
LunaticRS kaže:
Imam 1gb kingstona tj,2x512, zanima me posto ne mogu da nadjem vise kingstona koji ram da uzmem da se frekvencija ne s.j.e.b.e.(probao sam sa jos 512 transcedenta i u gothicu 3 ne da nije doslo do poboljsanja nego je jos vise stekalo)
zavisi koju plocu imas. ako, npr. imas dual chanel na svojoj, to bi ti znacilo da trebas dodati jos 2 identicna modula, da bi on funkcionisao. naravno, ta dva mogu biti razlicita od kingstona sto imas, ali opet bilo bo bolje kada bi mogao naci jos 2 kingstona. ugl. koja ti je ploca, pa da vidimo?
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2006, 9:28   #68
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: koliko se krecu cijene 7600GT kod vas?

ploca mi je - Asus A8N sli Deluxe sa nforce chip setom 4.Imam dva modula od 512 MB ddram sdram na 400MH...
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2006, 9:59   #69
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: koliko se krecu cijene 7600GT kod vas?

Citat:
LunaticRS kaže:
ploca mi je - Asus A8N sli Deluxe sa nforce chip setom 4.Imam dva modula od 512 MB ddram sdram na 400MH...
pa da, dual chanel, moras na ta 2 dodati jos 2 medjusobno identicna (ali ne moraju biti isti ko to sto imas)
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2006, 15:43   #70
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: koliko se krecu cijene 7600GT kod vas?

Pa dodao sam jos 512 transcedenta pa je stekalo cini mi se jos vise.mislis mogu dodati jos npr giga transcedenta ili kingmaxa samo da ta dva modula budu medjusobno identicna...
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2006, 17:48   #71
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: koliko se krecu cijene 7600GT kod vas?

pa naravno, kada si dodao samo jos jedan modul od 512, vise ti nije radio dual chanel = memorija ti je isla duplo sporije.

na ta svoja 2 koja imas dodaj bilo koja 2 ista (najbolje bi bilo da su isti ti koje vec imas na ploci, ali mogu proci i 2 transcenda, kingmax-a, itd.)
najbolje bi bilo da nadjes kakav program za benchmark memorije i testiras, prije i poslije dodavanja nova 2 modula
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 0:53   #72
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: koliko se krecu cijene 7600GT kod vas?

Vidis nisam to znao...Ubacicu onda jos giga transcedenta.Vidicu da skinem gold memory ili slicno nesto za ram...thx
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
GF7 za AGP Predrag Stankovic Grafika 289 24.11.2006 17:06
G73-7600 NenadN Vesti 457 30.9.2006 11:02
Ploča+procesor, procena stare konfe BIG BROTHER DZONI ŠDK - Osnovne komponente 18 22.9.2006 19:52
7600GT, RAM, FEAR peformance TARANTULA-_- Grafika 58 31.8.2006 19:37
Nemoguce Cijene Auror Osnovne komponente 34 26.8.2006 15:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2026, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com