![]() |
![]() |
|
|||||||
| Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije... |
![]() |
|
|
Alatke vezane za temu | Vrste prikaza |
|
|
#1 |
|
Starosedelac
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
|
Evo svima koji su htjeli da vide cijene komponenti pogledajte ovaj sajt.Nevjerovatno da su cijene ovako male! AMD Athlon 3000 66$(znaci u eurima jos manje).Pogledajte cijene i ostalih komponenti 6800GS ispod 200$!
http://www.newegg.com/Product/Produc...o.y=0:to_care: |
|
|
|
|
|
#2 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
|
Pa ne treba tu nista da ti bude cudno.Razlog za to je sto se tamo proizvodi i nema carine i sto tamo se njihovi prodavci ne ugradjuju na cenu 100%
.
|
|
|
|
|
|
#3 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
|
ko kaze da se tamo proizvodi? nesto se proizvodi, nesto ne. uglavnom ne.
|
|
|
|
|
|
#4 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
|
Pa ima i tamo jedne ne znam kako se zove.U Nemackoj je Fab 36 ima nesto na Tajvanu i ne znam da li ima u Kini.I kako uglavnom ne, ne razumem te.Jedino sto ce od nove godine samo u Drezdenu da se proizvode 65nm procesori.
|
|
|
|
|
|
#5 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
|
a sta se pravi u Americi, osim Intel procesora i par americkih kartica? a nije samo to jeftino, nego je sve jeftino. dakle, to sto se prodaje u americi je jeftino iz nekog drugog razloga...
|
|
|
|
|
|
#6 |
|
V.I.P. GNU/Linux
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.302
Zahvalnice: 2.265
Zahvaljeno 5.040 puta na 2.933 poruka
|
Poenta je što kod newegga ne priznaju reklamacije. Znači, što si kupio, to ti je.
|
|
|
|
|
|
#7 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#8 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
|
ko kaze da nema reklamacije? proizvodjac daje najnormalniju garanciju...ako nesto crkne, zalis se proizvodjacu...
|
|
|
|
|
|
#9 |
|
Član
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
|
poenta svake online prodavnice je nemanje poslovnog prostora i brda zaposlenih blejaca u firmi otud dobre cene
|
|
|
|
|
|
#10 | |
|
Darth Moderator
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
|
Citat:
![]() Jezgra se prave u nemackoj, ali se onda transportuju i lepe na "pakovanje" u aziji. Tamo se stampaju i kutije u koje se pakuju procesori i dodaje kuler. Sve u svemu, na kraju je proizvod made in kina/azija/malezija/gde vec. Iz neamcke stize polupriozvod. |
|
|
|
|
|
|
#11 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
|
Citat:
Jedan od razloga za niske cene je odsustvo tzv. takse (nash PDV) pri kupovini u on-line radnjama.Medjutim, to vazi ako kupujete u on-line radnji koja se ne nalazi u americkoj saveznoj drzavi (Kalifornija,Teksas i sl.) u kojoj zivite.Ja sam npr. narucio na newegg-u (koji se nalazi u Dzordziji) MSI 7600GT koji je poslat na Floridu i taksa od 15% nije placena.
|
|
|
|
|
|
|
#12 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#13 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.335
Zahvalnice: 861
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#14 | |
|
V.I.P. GNU/Linux
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.302
Zahvalnice: 2.265
Zahvaljeno 5.040 puta na 2.933 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#15 |
|
Starosedelac
|
Ljudi, ja sam ih kontaktirao prije par mjeseci kada sam kupovao karticu. Da skratim priču - ne isporučuju ovamo.
|
|
|
|
|
|
#16 | ||
|
Deo inventara foruma
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
|
Citat:
Takva je uredba, pri on line kupovini racunarske opreme porez se ne placa.Shta tu nije jasno? I kod nas se pre par godina nije placao porez na racunarsku opremu. Citat:
|
||
|
|
|
|
|
#17 |
|
Veteran
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
|
U Americi je PDV 6%.
To je najvece trziste pa trgovci imaju vece popuste od proizvodjaca jer narucuju ogromne kolicine svega. On-line trgovina je kod njih odlicno zastupljena. Ne bih se slozio da zaradjuju jer imaju manje radnika.Jeste da manje ljudi radi ali ti sto rade su visi obrazovni nivo jer veliki deo odrzava sajt i bazu podataka.Imaju i mnogo magacionera. Glavna prednost on-lina je broj porudzbina koji im stigne dnevno. kod nas vecinu firmi zoves da vidis da li je nesto na lageru i tu firma gubi musterije jer ne mogu da imaju dovoljno telefonista. Verujem da ce uskoro i kod nas sve vece firme preci na neku vrstu on-line. I da pojam garancije u Americi je drugaciji nego u Srbiji.Ja kada sam (davno) kupio HP845c pisalo je da garancija za USA je svega 30 dana.Za Evropu je 365 dana. Na newegg-u cete videti znatno jefitinije proizvode a u polju za garaniciju stoji 3 meseca.Ali vi imate mogucnost kupovine garancije( 1godina ili 2godine) za male pare. Ali kod njih se garancija extra postuje (nema onih nasih foliranja tipa napon je kriv, mislim kako napon je kriv,vi ste nesto pokvarili,to tako treba, tuzi nas itd) |
|
|
|
|
|
#18 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
|
Prvo, u Americi PDV nije 6% iz razloga shto svaka americka savezna drzava ima posebnu vrednost takse, negde je 12% negde 15%.
Drugo, ovo za garanciju naravnio nije tacno.Garancija je onolika koliku proizvodjac odredi, znaci MSI 3 god. XFX , eVGA lifetime.Evo primera, u firmi gde sam uzeo OCZ memoriju ASUS 7600GS ima 3 god, garancije http://www.monarchcomputer.com/Merch...e=nvidia-PCI-E Ja sam npr. pazario i SanDisk MP3 plejer koji ima 1 god. garancije (koju daje SanDisk)+ 3 meseca koju mi daje firma gde sam je uzeo.Znaci ukupno 15 meseci. |
|
|
|
|
|
#19 | |
|
Neozbiljni kolega
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
|
Citat:
Nije da ti ne verujem, ali stvarno ne vidim logiku! K'o da je skpulje to uraditi tamo gde se prave i jezgra, nego ponovo plaćati transport, takse, carine...
|
|
|
|
|
|
|
#20 | |
|
Drug Član
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| cijene GPRS kod nas | sasha vukelic | Internet usluge | 4 | 19.6.2006 23:14 |
| Nemoguce sporo otvaranje properties-a | cages | Kvarovi | 6 | 19.5.2006 14:11 |