![]() |
![]() |
|
|||||||
| ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora |
![]() |
|
|
Alatke vezane za temu | Vrste prikaza |
|
|
#1 |
|
Veteran
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
|
Pozdrav, interesuje me koja je realna razlika izmedju ove dve graficke? Uzimajuci u obzir moju konfiguraciju koju ne mogu da promenim ni na jedan nacin zbog mog budzeta. Znachi da li cu videti razliku iako imam semprona 140 na def. taktu? Bolje pitati nego se kajati
![]() ![]()
|
|
|
|
|
|
#2 |
|
V.I.P. Test Drive
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
|
Razlika se na rezolucijama do 1680x1050 uvek vidi, a zagushenje od strane procesora ce samo odluchiti u kojoj meri. Mislim da ne treba da razmishljash o 5570, radi se o vrlo osetno slabijoj kartici, a procesor mozhesh eventualno i da zamenish kasnije, tvoja plocha podrzhava vecinu Athlona II/Phenoma II, a njihova cena je zaista smeshna
![]() 5670 all the way. Koliko slabijoj... pa eto, overi ovo, u vecini testova je slabija i od 4670, koji je vec sada apsolutni minimum za gaming... Pored svega toga, iako ce dosta ljudi naleteti da kazhe da ce 5670 sasvim lepo ici na kinez napajanje, ja bih uvek preporuchio da bar ulozhish ~1800 dinara u LC Power 420H... |
|
|
|
|
|
#3 |
|
Veteran
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
|
Znam i ja bih da ga kupim ali trenutno nisam u mogucnosti. Znaci igram u 1024x768 rezoluciji pa da li bi za tu rezoluciju bila slaba 5570?
|
|
|
|
|
|
#4 | |
|
Starosedelac
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
|
Citat:
Poslednja ispravka: vlajo (17.4.2010 u 3:02) Razlog: zasada |
|
|
|
|
|
|
#5 |
|
Veteran
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
|
Dali ce uz moj procesor biti dovoljna?
|
|
|
|
|
|
#6 | |
|
Starosedelac
|
Citat:
dx11 neces videti na 5670 \5570 |
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DAKINS na korisnoj poruci: | ||
yahhoo (16.4.2010) | ||
|
|
#7 |
|
Veteran
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
|
Nadam se da je 4670 brza od 5570. Takodje pitao sam se da li bi bilo razlike na ovoj rezoluciji razlike izmedju tih grafickih.....Ipak to nije neka giga mega rezolucija vec neki minimum minimuma
|
|
|
|
|
|
#8 |
|
Veteran
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
|
Da odgovorim sam sebi, mozda bude korisno nekome...... dokaz: http://www.gamespot.com/pages/forums...ic_id=27193292
http://www.gamespot.com/pages/forums...ic_id=27179092 Poslednja ispravka: yahhoo (16.4.2010 u 22:26) |
|
|
|
|
|
#10 | |
|
Starosedelac
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#11 |
|
Veteran
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
|
|
|
|
|
|
|
#12 |
|
Veteran
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
|
|
|
|
|
|
|
#13 |
|
Starosedelac
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
|
Mislim da je Resident evil jedina igra u kojoj je HD4670 bolja, što je verovatno rezultat bolje optimizacije drajvera. U ostalim testovima performanse su podjednake, prema tome je logičan izbor 5570. Troši manje struje i očekuj bolju optimizaciju igara za nju u budućnosti.
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vlajo na korisnoj poruci: | ||
yahhoo (17.4.2010) | ||
|
|
#14 |
|
V.I.P. Test Play
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.913
Zahvalnice: 5.980
Zahvaljeno 4.150 puta na 2.713 poruka
|
Presnost 4600 serije je u tome sto ima 32 TMU jedinice (Texture Maping Units), bas kao i jaci modeli 4800 serije. Dok kod 5000 kartica, broj istih je vezan za broj shadera, tj. jednak je dvadesetini broja shadera, tj. 400/20 = 20.
Tako da iako 5570/5670 imaju vise shadera (400, umesto 320), 4650 i 4670 imaju vise TMU-a, sto zna da da interesantne rezultate u nekim igrama. |
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci: | ||
yahhoo (17.4.2010) | ||
|
|
#15 |
|
Veteran
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
|
I na kraju koja je jaca za moju rezoluciju?
|
|
|
|
|
|
#16 |
|
V.I.P. Test Play
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.913
Zahvalnice: 5.980
Zahvaljeno 4.150 puta na 2.713 poruka
|
Otprilike: 4650<<5570<4670<5670.
Mada zna da zavisi od igre do igre. Evo npr. Crysis, 5570 blago slabiji od 4670: ![]() Al eto, neko je pomenuo Resident Evil 5, gde 5570 bas ne ume da se snadje: (pretpostavljam da ovde one ekstra TPU iz 4670 dolaze do izrazaja) ![]() Dawn of War II, 5570 je jaci: (pretpostavljam da tome doprinose ekstra shaderi koje doticna ima u odnosu na 4670) ![]() Farcry 2, 5570 je nesto slabiji: ![]() Preuzeto sa AnandTech-a: http://www.anandtech.com/show/2935/1 Uz sve receno, ne bi me cudilo, da ako se uzme ista igra i detalji podese na neki specifican naci, da moze da se napravi i scenario u kome je 5570 jaci iod 4670, i scenarijo u kome vazi suprotno. Poslednja ispravka: player1 (17.4.2010 u 21:41) |
|
|
|
|
|
#17 |
|
Starosedelac
|
Ja bi da sam na tvom mestu ili bi odmah isao na 5670 zbog buducnost dalje nadogradnje itd ili uzeo sada 4670 5570 bi preskocio ,ako bi bilo moguce sad bi uzeo 4670 sa jos 1 gb rama kako bi imao 2 gb rama na tebi je odlucis sta hoces mozes svatam zavisi i od budjeta
|
|
|
|
|
|
#18 |
|
Veteran
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
|
Pa sada bih trebao da imam negde oko 4000rs, mogu prodati bike posto ga ne vozim i eto jos 60e.....Ako se ne varam to je 100e.....Pa bih mogao odneti plocu u servis da poprave slot posto ne radi, i da uzimam 1gb memorije sa 4670.....
|
|
|
|
|
|
#19 |
|
Deo inventara foruma
|
Verujem da ste jako zbunili coveka i stavili ga u dilemu . Cuo sam ovakve i onakve odgovore . U vecini slucajeva 4670 je pokazao bolje rezultate od 5570 , ali postoje igre u kojima se 5570 bolje pokazao.Tvoj izbor je jasan . Uzmi ili 4670 ili 5670 uz malo vecu cenu .Realno ni jednu ni drugu karticu neces iskoristiti 100 % ali planiraj da uskoro menjas taj procesor .
|
|
|
|
|
|
#20 |
|
Starosedelac
|
SAJEVAC je upravu ili 4670 ili 5670 sto se tice rama i cpu bilo bi preporucljivo da gledas da se nadogradis cim bude moguce ali nije stani pani i nemoj nikad da prodajes stvari sem ako ih stvarno neces koristiti .
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DAKINS na korisnoj poruci: | ||
yahhoo (18.4.2010) | ||
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Tagovi |
| radeon |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| Procesor za 5770 | Ganbjorn | ŠDK - Grafika | 29 | 25.4.2010 14:06 |
| Kupovina grafičke karte i nedoumice (5750, 5670, 4850, GTS250...) | JAZO | ŠDK - Grafika | 32 | 11.4.2010 15:31 |
| HD 5670 grafičke karte | Dusan Despotovic | Grafika | 114 | 10.4.2010 3:04 |
| ATi Radeon HD5350 i 5570 | DobroslaV | Grafika | 30 | 1.3.2010 19:55 |
| ATI Radeon HD 5570 Performance Preview | player1 | Vesti | 11 | 11.2.2010 13:05 |