![]() |
![]() |
|
|||||||
| ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora |
![]() |
|
|
Alatke vezane za temu | Vrste prikaza |
|
|
#21 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
|
Ma lazu i u Corsair i u LC Power, s tim sto u Corsair lazu na svoju stetu a u LC Power na stetu kupaca.
|
|
|
|
|
|
#22 |
|
Starosedelac
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.206
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 243 puta na 174 poruka
|
Evo ja na mojoj komfi iz profila (grafika 5770) imam napajanje lc power 6550 v2 silent 550w i lepo radi tako da je sasvim dovoljno a mislim da kosta nesto oko 4k dinara.
Sto se tice napajanja i o tome ko koga laze mislim da je ipak samo ono jedno: Lazu oni SAMO na nasu stetu!!!
|
|
|
|
|
|
#23 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
|
Citat:
Ja sam kupio Corsair TX 750W misleci da ono ima samo pravih 750W i ni vat vise kad ono na review testovima po raznim sajtovima je davalo peak od 900W.
|
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivanza na korisnoj poruci: | ||
Morandi (14.4.2010) | ||
|
|
#24 | |
|
Starosedelac
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.206
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 243 puta na 174 poruka
|
Citat:
Istina je to sto kazes ali ima tu i druga strana medalje.... covek kupio Corsair 400w zato sto mu je neko rekao da daje i vise od 400w, ponesen lepom kupovinom nagura lepo komponente za 450-500w i sta onda?? Shvati da "bas" njegovo ne daje vise od 400w i crkne...... Bilo je slucajeva ![]() I obrnuto, kupis lc od 550w i narokas komponente kad ono cvrc max 470w ![]() Na to sam mislio
|
|
|
|
|
|
|
#25 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
|
Ok je to. I ja takodje imam stav da nisam toliko sisao vesla da npr. natrpam komponente koje mogu da trose vise od 750W i da ocekujem da ce to da radi.
Na svim napajanjima koja su iskoriscena blizu granice svojih mogucnosti skracuje im se zivot po ubrzanom postupku.
|
|
|
|
|
|
#26 |
|
Banned
Član od: 12.12.2008.
Lokacija: BG-KV-Zurich
Poruke: 461
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 62 puta na 56 poruka
|
LOL molim za opis masine koja u FULL load-u trosi vise od 500W
Samo da se ne navode Intel980X i GTX kombinacije. Svaka normalna quad masina, cak sa razumnim OC-om i jednom grafickom iz vise klase trosi ispod 500W. Oni konfiguratori na net-u u tu racunicu ubacuju jos i opadanje snage kondenzatora i par zvrcki. U idle-u ni jedna makina cak ni klokovana ne prelazi 250W. E sad preporucljivo je uzimati jaca napajanja zbog buke koju prave kuleri kada se opterete i zbog buduceg apgrejda. U sustini idealno bi bilo kada bi se uzimalo napajanje koje daje 50-60% vise W od onoga sto maximalno trose komponente u njemu.
|
|
|
|
|
|
#27 |
|
Član
|
Znaci moje napajanje je za moju masinu idealno.Super,a mene svi ubedjuju da sam bacio pare,jer ima bar 50% vise snage nego sto komp moze da povuce
|
|
|
|
|
|
#28 |
|
Banned
Član od: 12.12.2008.
Lokacija: BG-KV-Zurich
Poruke: 461
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 62 puta na 56 poruka
|
Pa da resis sutra da uzmes GTX470 i ne moras da menjas napajanje, a ovako svaki bitniji upgrade te kosta i novo napajanje ( u tome je prednost kvalitetnih i skupih napajanja)
A kazu da je najzdravije za napajanje kad daje 60 procenata svoje snage
|
|
|
|
|
|
#29 |
|
Član
Član od: 25.4.2010.
Lokacija: Black hole sun
Poruke: 121
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
|
Ja imam chiftec 450w za konfiguraciju iz profila i sve radi ok,bez ikakvih smetnji.a znam i po ceo dan da teram igre.
|
|
|
|
|
|
#30 | |
|
Deo inventara foruma
|
Citat:
..
|
|
|
|
|
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Tagovi |
| 5770, radeon |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| 5770 1GB vs 4890 1GB | bojanh | Grafika | 91 | 17.4.2010 14:57 |
| Napajanje do 5000 za VGA 5770 | Milana1 | ŠDK - Ostale komponente | 2 | 16.3.2010 17:15 |
| Asus 5770 vs XFX 5770 ? | lobster | ŠDK - Grafika | 2 | 1.3.2010 13:43 |
| Koje napajanje za 5770? | Sting | ŠDK - Ostale komponente | 3 | 26.1.2010 22:15 |
| 9500GT vs 5770 | SyoncMaster | Grafika | 28 | 5.1.2010 16:16 |