Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.4.2010, 19:05   #21
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Procesor za 5770

Ma lazu i u Corsair i u LC Power, s tim sto u Corsair lazu na svoju stetu a u LC Power na stetu kupaca.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku ivanza na korisnoj poruci:
Nik86 (9.4.2010), nikola87 (22.4.2010), unique93 (9.4.2010)
Stara 14.4.2010, 13:42   #22
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.206
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 243 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Procesor za 5770

Evo ja na mojoj komfi iz profila (grafika 5770) imam napajanje lc power 6550 v2 silent 550w i lepo radi tako da je sasvim dovoljno a mislim da kosta nesto oko 4k dinara.

Sto se tice napajanja i o tome ko koga laze mislim da je ipak samo ono jedno: Lazu oni SAMO na nasu stetu!!!
maska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2010, 13:50   #23
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Procesor za 5770

Citat:
maska kaže: Pregled poruke
Sto se tice napajanja i o tome ko koga laze mislim da je ipak samo ono jedno: Lazu oni SAMO na nasu stetu!!!
Corsair ne laze na nasu stetu a evo i zasto. Ja sam kupio Corsair TX 750W misleci da ono ima samo pravih 750W i ni vat vise kad ono na review testovima po raznim sajtovima je davalo peak od 900W.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivanza na korisnoj poruci:
Morandi (14.4.2010)
Stara 14.4.2010, 13:57   #24
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.206
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 243 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Procesor za 5770

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Corsair ne laze na nasu stetu a evo i zasto. Ja sam kupio Corsair TX 750W misleci da ono ima samo pravih 750W i ni vat vise kad ono na review testovima po raznim sajtovima je davalo peak od 900W.
To sam rekao iz sledeceg razloga:

Istina je to sto kazes ali ima tu i druga strana medalje.... covek kupio Corsair 400w zato sto mu je neko rekao da daje i vise od 400w, ponesen lepom kupovinom nagura lepo komponente za 450-500w i sta onda?? Shvati da "bas" njegovo ne daje vise od 400w i crkne...... Bilo je slucajeva

I obrnuto, kupis lc od 550w i narokas komponente kad ono cvrc max 470w

Na to sam mislio
maska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2010, 14:03   #25
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Procesor za 5770

Ok je to. I ja takodje imam stav da nisam toliko sisao vesla da npr. natrpam komponente koje mogu da trose vise od 750W i da ocekujem da ce to da radi. Na svim napajanjima koja su iskoriscena blizu granice svojih mogucnosti skracuje im se zivot po ubrzanom postupku.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2010, 14:36   #26
Nik86
Banned
 
Član od: 12.12.2008.
Lokacija: BG-KV-Zurich
Poruke: 461
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 62 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Procesor za 5770

LOL molim za opis masine koja u FULL load-u trosi vise od 500W Samo da se ne navode Intel980X i GTX kombinacije. Svaka normalna quad masina, cak sa razumnim OC-om i jednom grafickom iz vise klase trosi ispod 500W. Oni konfiguratori na net-u u tu racunicu ubacuju jos i opadanje snage kondenzatora i par zvrcki. U idle-u ni jedna makina cak ni klokovana ne prelazi 250W. E sad preporucljivo je uzimati jaca napajanja zbog buke koju prave kuleri kada se opterete i zbog buduceg apgrejda. U sustini idealno bi bilo kada bi se uzimalo napajanje koje daje 50-60% vise W od onoga sto maximalno trose komponente u njemu.
Nik86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2010, 21:56   #27
Milos96
Član
 
Član od: 15.2.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 408
Zahvalnice: 337
Zahvaljeno 16 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Milos96
Određen forumom Re: Procesor za 5770

Znaci moje napajanje je za moju masinu idealno.Super,a mene svi ubedjuju da sam bacio pare,jer ima bar 50% vise snage nego sto komp moze da povuce
Milos96 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2010, 22:18   #28
Nik86
Banned
 
Član od: 12.12.2008.
Lokacija: BG-KV-Zurich
Poruke: 461
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 62 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Procesor za 5770

Pa da resis sutra da uzmes GTX470 i ne moras da menjas napajanje, a ovako svaki bitniji upgrade te kosta i novo napajanje ( u tome je prednost kvalitetnih i skupih napajanja)
A kazu da je najzdravije za napajanje kad daje 60 procenata svoje snage
Nik86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2010, 13:48   #29
obidijus
Član
 
Član od: 25.4.2010.
Lokacija: Black hole sun
Poruke: 121
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Procesor za 5770

Ja imam chiftec 450w za konfiguraciju iz profila i sve radi ok,bez ikakvih smetnji.a znam i po ceo dan da teram igre.
obidijus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2010, 14:06   #30
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Procesor za 5770

Citat:
maska kaže: Pregled poruke
To sam rekao iz sledeceg razloga:

Istina je to sto kazes ali ima tu i druga strana medalje.... covek kupio Corsair 400w zato sto mu je neko rekao da daje i vise od 400w, ponesen lepom kupovinom nagura lepo komponente za 450-500w i sta onda?? Shvati da "bas" njegovo ne daje vise od 400w i crkne...... Bilo je slucajeva

I obrnuto, kupis lc od 550w i narokas komponente kad ono cvrc max 470w

Na to sam mislio
Pa iskreno da ti kazem lose mislis,450-500 trose konfe sa core i7 + 5850,mozda i neka iznad,realno gledano...Ti sad mislis da covek koji daje 1000 i vise e za komp uzima napajanje od 400w(nevezano koji proizvodjac,i da li ono daje vise nego sto je deklarisan)..???Ne nego ce uzeti nesto tipa cors hx 620,ili vise(nema potrebe),ili neki enermax ili koji jos djavo..
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
5770, radeon

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
5770 1GB vs 4890 1GB bojanh Grafika 91 17.4.2010 14:57
Napajanje do 5000 za VGA 5770 Milana1 ŠDK - Ostale komponente 2 16.3.2010 17:15
Asus 5770 vs XFX 5770 ? lobster ŠDK - Grafika 2 1.3.2010 13:43
Koje napajanje za 5770? Sting ŠDK - Ostale komponente 3 26.1.2010 22:15
9500GT vs 5770 SyoncMaster Grafika 28 5.1.2010 16:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2026, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com