Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.1.2010, 17:39   #1
kneler
Novi član
 
Član od: 21.1.2010.
Poruke: 5
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Mali hard disk - šta sa njim?

Pozdrav svima,
Imam prastari racunar sa hard diskom od 40 gb. Posto mi je ovih dana bilo potrebno da crtam neke grafikone u matlabu, a koliko shvatih, on trazi vise prostora nego sto ima na celom mom disku. Posto kupovina nove konfiguracije sigurno ne dolazi u obzir posto moji vec stekaju pare da kupe laptop na jesen kada krenem na faks, resenje je novi hard disk. Razmisljam da kupim eksterni, posto mi je to najjednostavnije resenje, ali nisam siguran da li cu moci sa njega da pokrecem matlab i neke slicne programe.Tako da se obracam forumasima za savet-hocu li svoj problem moci da resim kupovinom eksternog diska ili moram da kupujem ovaj klasicni, i da li cu u ovom drugom slucaju moci da sacuvam podatke na sadasnjem disku?
kneler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2010, 17:41   #2
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Mali hard disk-sta sa njim?

Mislim da ces morati da kupis klasicni,ne verujem da su te zahtevnije aplikacije "portabilne".
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2010, 17:57   #3
Crusader88
Veteran
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Vasiona
Poruke: 1.080
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 90 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Crusader88
Određen forumom Re: Mali hard disk-sta sa njim?

ako kupis 3.5 incni a ne 2.5 incni hard disk, mogao bi bez usporavanja da instaliras na njemu neophodne programe i da radis sa njima.
Za 2.5 incni mogao bih isto ali bi ti verovatnije sporije ucitavalo malo jer je maksimalna brzina upisa i citanja no klasicni eksterni.
Crusader88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2010, 20:00   #4
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Mali hard disk-sta sa njim?

Najbolje bi ti bilo da nadjes neki interni ATA hard disk, zbog brzine, na eksternom ces sigurno osetiti usporenje, mada, cisto sumnjam da bi to usporenje bilo strasno, osim ako nemas USB 1.1 a ne 2.0.

Dalje, mozes i da kupis Firewire karticu i eksterni HDD i fioku koja podrzava Firewire, verujem da bi to radilo brze nego li preko USB interfejsa...

Pricam napamet, nemam iskustva sa ovim, pa je moguce i da gresim.

Sto se tice portabilnosti programa instaliranog na eksternom hard disku-konkretno taj program bi mogao da pokreces samo na racunaru na kome je instaliran, cisto sumnjam da bi radio kao portabilna aplikacija...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2010, 12:46   #5
kneler
Novi član
 
Član od: 21.1.2010.
Poruke: 5
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Mali hard disk-sta sa njim?

E hvala vam na odgovorima, danas kupujem interni hd. Moze li samo neko da mi kaze kako da sacuvam podatke koje imam na sadasnjem disku , da li cu ponovo morati da instaliram windows i koliko je komplikovan taj proces stavljanja novog hd-a?
kneler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2010, 13:10   #6
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Mali hard disk-sta sa njim?

Citat:
kneler kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima,
Imam prastari racunar sa hard diskom od 40 gb. Posto mi je ovih dana bilo potrebno da crtam neke grafikone u matlabu, a koliko shvatih, on trazi vise prostora nego sto ima na celom mom disku.
Kako leba ti ovo moze biti moguce.
Program da trazi nekoliko desetina GB prostora .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Trenutno najbolji hard sa rackom za eksternu upotrebu? touch_master ŠDK - Nosači podataka 11 24.6.2010 15:54
Problem sa hard diskovima kovacevicdr Kvarovi 4 15.6.2009 14:46
Hard disk problem - treba mi pomoć da iščupam podatke fingerprint Nosači podataka 2 22.12.2008 21:48
Problem sa samsung hard diskom (verovatni uzrok - Vista) veseliburek Kvarovi 1 7.11.2008 0:00
Instaliranje Windows 98SE sa harda na hard GagiPappa Operativni sistemi 10 15.3.2008 17:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com