Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.2.2013, 22:23   #181
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Sa koliko godina ste PRVI PUT iskusili čari... IGARA?

Aaaauuu nisi ni svestan kakve si igre prepustao na Amigi. Kada su Amigine igre harale na PC-u si mogao samo da skakuces sa princom i da pitas u DOS-u bez jasnog odgovora - kako se zove moja baba jer, toboz, PC je tada prestavljen kao vestacka inteligencija bar je tako nama klincima bilo objasnjeno.
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2013, 23:02   #182
King SRB
Član
 
Član od: 2.2.2013.
Lokacija: In Space
Poruke: 422
Zahvalnice: 310
Zahvaljeno 94 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Re: Sa koliko godina ste PRVI PUT iskusili čari... IGARA?

Citat:
dzambo kaže: Pregled poruke
Aaaauuu nisi ni svestan kakve si igre prepustao na Amigi. Kada su Amigine igre harale na PC-u si mogao samo da skakuces sa princom i da pitas u DOS-u bez jasnog odgovora - kako se zove moja baba jer, toboz, PC je tada prestavljen kao vestacka inteligencija bar je tako nama klincima bilo objasnjeno.
Pa da derane al citiram: "mnogo godina kasnije" sto bi bilo da pojasnim 1996 ili je to bilo pak 1998 kad sam krenuo na svojoj prvoj Ultimate PC station da derem prave igre a amiga je vec tada davno pala u zaborav tako da i ako sam nesto propustio na amigi posle sam na PC nedoknadio i to valjano pa sve do dana danasnjeg

Sent From My UltraSpeed S.E Xperia Arc S 1,4GHz Gaming Edition
King SRB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2013, 23:32   #183
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Sa koliko godina ste PRVI PUT iskusili čari... IGARA?

Ja sam se mozda prvi put igrao sa 12 meseci, kad mi je mama bila kupila neku plisanu igrackicu, tako da sam ja prilicno rano poceo da se igram. A kad sam imao 4-5, onda sam igrao one pijacarske terminator igrice. I normalno sa dedom sam igrao lov na patke, sa onim pistoljem sto nakacis umesto gamepada.
PC odnosno Komodor64 sam prvi put igrao kod druga, kad sam mozda isao u prvi razred osnovne, I kasnije pentiume, PS1, Nintendo I sta god da je izlazilo ,sve sam probao.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2017, 18:11   #184
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Sa koliko godina ste PRVI PUT iskusili čari... IGARA?

Mislim da je to bio Sega Master System 1994. godine, kada sam polozio prvi razred sa svim peticama pa je keva htela da me casti. Bilo je da li da mi uzme neku maketu automobila ili konzolu. I tako je krenulo. Prva igra je bila Psycho Fox i Alex Kidd in Miracle World, pa zatim AK in Shinobi world. Posle sam u drugom razredu od babe dobio GameBoy. Posle toga Super Nintendo, pa Sega Mega Drive II i posle bommbardovanja - prvi racunar.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Leonida (3.1.2017)
Stara 3.1.2017, 19:53   #185
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Sa koliko godina ste PRVI PUT iskusili čari... IGARA?

Cini mi se 1994-5. Imao sam 5 skoro 6 godina. Stalno smo isli kod prijatelja koji su imali Gameboy, mislim da je bio Super mario u pitanju. Iste godine sam dobio i SEGU sa buvljaka koja je imala sportse igre, maria neke dinosaurse posle toga i pistolj pa pucaj u patke i ostalo.... Malo kasnije pao je i 386 pa 486, secam se nekih igara crnobelih al najvise Gurka
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2017, 20:21   #186
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Sa koliko godina ste PRVI PUT iskusili čari... IGARA?

Prvo kod drugara zx spectrum sredinom osamdesetih oni blokovi i loptica što je juriš pa posle par godina c64 krajem osamdesetih, onda sam čekao PC da se malo sazri do 2000 a u međuvremenu konzole, c64, pc AOE, doom, i sve što je tad bilo popularno uglavnom fudbal, mada one kineseke nisam igrao i mario mi je bio nezanimljiv, i posle 2000 NFS, Tomb Raider 2 i 3 itd. A da zaboravih i hanheld sa početka osamdesetih prvi sam kupio u grčkoj, posle jedan u srb i posle sam nabavio još par komada u razmeni za stripove. Bila su to neka druga vremena. Tada sam čitao i sk do početka devedesetih posle kriza..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
filpan (3.1.2017), Lex987 (17.1.2017)
Stara 17.1.2017, 21:26   #187
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Sa koliko godina ste PRVI PUT iskusili čari... IGARA?

Ufff davno, mislim da sam bio tipa prvi/drugi razred bese kopija Atari 2600 Rambo se zvala ako se nevaram ,onda posle godinu dana ujak mi donese Famicom klon iz Rusije Sjubor Dandi se valja zvao (tastatura sa kertridzom koji je bio pun edukativnog softvera)
Davno bese haha

Sent from my Acer Iconia One 7 B1-780 using Tapatalk
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2017, 23:05   #188
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Sa koliko godina ste PRVI PUT iskusili čari... IGARA?

Davno bese 1993-94.
Sega, Nintendo, Terminator 2 (cuvena konzola sa buvljaka, gomilu adaptera promenio, crkavali kao jeftine sijalice), igrao kod komsije Prince of Persia, Quake... posle bombardovanja dobio PC.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 10:01   #189
BigBadWolf
Član
 
Član od: 23.9.2015.
Lokacija: Beograd
Poruke: 143
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 52 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Sa koliko godina ste PRVI PUT iskusili čari... IGARA?

7-8god. na baterije neko čudo,pa aparati na žetone sa video igrama
Na kompu kad sam krenuo u srednju školu pa evo i dan danas od tada ,pa dok ne umrem i na spomeniku da piše Game Over.
BigBadWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 21:34   #190
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.297
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Sa koliko godina ste PRVI PUT iskusili čari... IGARA?

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Ufff davno, mislim da sam bio tipa prvi/drugi razred bese kopija Atari 2600 Rambo se zvala ako se nevaram ,onda posle godinu dana ujak mi donese Famicom klon iz Rusije Sjubor Dandi se valja zvao (tastatura sa kertridzom koji je bio pun edukativnog softvera)
Davno bese haha

Sent from my Acer Iconia One 7 B1-780 using Tapatalk
Skoro identični počeci. Prvi osnovne - kopija Atarija 2600 tj. Rambo, pa nakon toga odlična kopija NES-a (tj. Famicom, kako god...). Ja sam u to vreme mislio da je to pravi NES bio jer je bilo Nintendo brendinga na sve strane i potpuno identičan dizajn originalu, sve igre kao i on.. i neuništiva je bila. Nakon toga sam se dokopao i pravog SNES-a, i danas mi srce preskoči kada se setim ta dva preliva sive i 4 boje na gamepad-u.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
C64freak (18.1.2017)
Stara 28.1.2017, 0:05   #191
Clayton
Član
 
Član od: 26.11.2011.
Lokacija: The Gusarski Zaliv
Poruke: 30
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Sa koliko godina ste PRVI PUT iskusili čari... IGARA?

Pozdrav ekipo, registrovao sam se ovdje prije nekih 6 godina ali nikada nisam našao za shodno da počnem pisati ali eto došao je i taj trenutak. Ovo mi se čini kao savršena tema za moj prvi post s obzirom da sam se ovde prvenstveno prijavio zbog diskusije o video igrama pa onda o svemu ostalom. Prva igra koju sam imao prilike da igram bila je Rambo na Commodoreu 64 ucitana preko nekog uredjaja koji podsjeca na kasetofon, tada sam imao mozda nekih 5-6 godina i bila je to ljubav na prvi pogled koja traje i do današnjeg dana. Kasnije su mi roditelji kupili (na moje insistiranje) legendarni "Terminator" koji je zapravo bio jefitni klon Nitendove konzole, i tada je uslijedilo upoznavanje sa hitovima poput Super Mario Bros, Adventure Island, Battle City i tako dalje. Toliko za moje prvo javljanje ovdje, nadam se da ćemo se lijepo slagati i naravno diskutovati o igrama.
Clayton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2017, 14:55   #192
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Sa koliko godina ste PRVI PUT iskusili čari... IGARA?

Racunaju li se posete igraonicama koje smo tada zvali "buvare"? Gaming automati i fliperi..zetoni..najcesce neki dekica koji ih prodaje. Gomila solidno matorih zgubidana iz kraja (kasnije sve vidjeni krimosi) i klinci. Medju najstarijim igrama sa automata kojih se secam je bio ultrapopularni Defender i, naravno, Feniks. Moon Patrol, neka zaba sto prelazi auto put (ime igre zaboravio), Green Beret, Captain Silver, Ghostbusters (aparat sa ruckama za tri igraca), Packman, kasnije i u 3D (iso pogled), Donkey Kong, Arkanoid..jos kasnije Dragon's Lair... Godine..pa recimo od 1981 do 88.. 1981-ve sam imao sest godina
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com