Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.3.2017, 19:59   #41
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za full hd monitor

Citat:
weedman984 kaže: Pregled poruke
Mislim da si doneo pravu odluku, znaci trebao si da slusas ljude ovde sa foruma i ne uzimas Dell jer su oni dosta problematicni koliko mogu da vidim iz iskustva drugih.Jednom se zalomi dobar pa cetvrica narednih ne*ebu....
Jao samo da ovaj povrat prodje glatko, vec sam poljubio t220 u ekran

Kako to izgleda https://www.dropbox.com/s/4xkm1o11gv...75926.mp4?dl=0 inace svaki sajt ima razlicitu boju, majko moja, kako je ovo proslo QA
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2017, 22:26   #42
weedman984
Veteran
 
Član od: 21.9.2011.
Lokacija: Mount Everest
Poruke: 566
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 136 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za full hd monitor

Druze ja nisam rekao da je Dell los vec da samo nas istocnjake bombarduju sa losim primercima... Sve ti je to rulet...
weedman984 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2017, 23:50   #43
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za full hd monitor

nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2017, 13:38   #44
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za full hd monitor

Nažalost, kao što sam ti rekao, prava lutrija i kocka šta će ti zapasti. Tako je i ranije bilo sa starijom 14H serijom. Sve ono što ne prođe norme kvaliteta u normalnim zemljama, dolazi po ovom našem tužnom Balkanu.

Barem sam te na vreme obavestio da spremiš živce oko zamene.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2017, 10:42   #45
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za full hd monitor

Da otkucam za slučajne posetioce teme…

Dell Professional P2417H je jedan izuzetno problematičan model ovde u Srbiji (škart) i to je prijavljeno već nekoliko puta.
Još su ponovo dobijani problematični modeli u zameni. Naravno, postoje i pojedinci koji su dobili ok. Čak i da nije, postoje
modeli sa boljim panelima.

Najbolji Dellov 24“ model je UltraSharp U2417H, ali kod nas u maloprodaji ima malo više naduvanu cenu zato što je Dell
(to je kao neka premijum marka monitora u Srbiji?) i UltraSharp serija.

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
Nažalost, kao što sam ti rekao, prava lutrija i kocka šta će ti zapasti. Tako je i ranije bilo sa starijom 14H serijom. Sve ono što ne prođe norme kvaliteta u normalnim zemljama, dolazi po ovom našem tužnom Balkanu.

Barem sam te na vreme obavestio da spremiš živce oko zamene.
Ovo naprosto nije tačno kada su u pitanju monitori.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
Mocko (8.4.2017)
Stara 8.4.2017, 11:23   #46
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za full hd monitor

Tako je gotovo za svaku tehniku, pa i same monitore. U fabrikama postoje odvojene trake za tržišta prvog reda i ostatak sveta. Za sada su jedino PC komponente i sitne periferije pošteđene.

Citat:
"Na tržišta istočne Evrope stiže i roba koja se, zbog neispunjavanja propisanih standarda kvaliteta i drugih zahteva ne može prodavati u razvijenim zemljama, koje na taj način štite svoje interese i interese svojih građana – potrošača. Ovo je poseban problem, jer se takvi proizvodi prodaju bez dovoljnog informisanja potrošača, bez potpune dokumentacije, uz smanjene mogućnosti za reklamaciju I obeštećenje. Oni se često plasiraju kroz delove tržišta koji su u zoni sive, možda i crne ekomomije. Ovim su prava i interesi potrošača posebno ugroženi.”

Pokret za zaštitu potrošača
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2017, 10:09   #47
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom tako je to kad smo neobavešteni

Tema su monitori i apsolutno nije tačno za njih.

Škartovi od panela (i time monitori) se prodaju svuda u svetu. Potpuno je nebitno da li si u ‘Merici, Nemačkoj, Srbiji i
Bangladešu. Ne postoje trake za Balkan i razvijene zemlje.

Ta teza pojedinaca na ovom forumu (tako je bilo i na benchu, ali više niko ne osporava) da se na razvijenim tržištima ne
prodaju škart monitori je tako lako oboriva samo da se na 5 minuta pogleda iole koji posećeniji strani IT forum / reddit
ili internet prodavnice tipa amazon, newegg i sl. ili sajtovi koji se profesionalno bave testiranjem monitora. To što niste
u stanju da pogledate po internet prostoru van Srbije je vaš problem, ali nemojte širiti lažne vesti ako ne znate.
Rekla-kazala u doba interneta odavno ne pije vodu.

TL; DR – pričate napamet zato što pravite pogrešne analogije sa robom široke potrošnje.
-------

Čak i za robu široke potrošnje niste u pravu uključujući i udruženja za zaštitu potrošača kojih ima ko zna koliko. U najvećem
broju slučajeva, postoje fabrike u Zapadnoj Evropi i postoje fabrike u Istočnoj Evropi, a neki proizvođači imaju i na Balkanu.

Ta priča o paralelnim trakama (čast izuzecima) je totalna budalaština ko se iole razume u osnove ekonomije. Šta vi mislite
npr. da P & G proizvodi H & S šampon u Francuskoj sa njihovom cenom radne snage za Balkan na paralelnim trakama? Kako
da ne, za to imaju fabriku u Rumuniji. Gde Nestle proizvodi robu za ovaj deo Evrope? U Mađarskoj. Zašto veliki trgovinski lanci
imaju svoje marke za koje proizvode lokalni proizvođači (npr. Metro i njihova aro marka)?

I naravno da iz fabrika gde je jeftinija radna snaga nećete dobiti isti kvalitet gde je skuplja (govorim o robi široke potrošnje).
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2017, 14:30   #48
weedman984
Veteran
 
Član od: 21.9.2011.
Lokacija: Mount Everest
Poruke: 566
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 136 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za full hd monitor

Lutrija u zerbiji, sto se tice svega a monitora ponajvise. Dobro gledaj, najbolje ako imas prilike da licno odes u radnju i proveris monitor pre kupovine. Uvaljuju Madjarima duple standarde (koji su u EU) a sto nebi i nama...? Samo prati ovde sta se desavalo ljudima na forumu i videces kakvo je stanje, a to nije 0.1% problema jer ogroman broj ljudi sto ih ovi nasi zeznu ne posecuje forume... Pusti ti ove strane placenike koji kazu da je isto stanje kod nas i u Nemackoj (nije mi jasno kako tako nesto neko moze da napise, taj nije izasao van svog sela, do zadruge na pivo najdalje...)...
weedman984 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2017, 10:51   #49
korisnickoime
Član
 
Član od: 15.12.2011.
Poruke: 150
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 49 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za full hd monitor

Da ne otvaram novu temu, treba mi monitor koji moze da se okrene vertikalno (pivot), dijagonale ~24" i ima IPS/(AM)VA panel. Budzet je 30k (ako moze jeftinije da se prodje jos bolje).

Bio sam zagrejan za Dell P2417H, deluje idealno za moje potrebe ali sam procitao dosta losih komentara pa sam odustao od njega.
korisnickoime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2017, 12:31   #50
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za full hd monitor

Pivot košta. U Srbiji ti je to nažalost odmah premijum ako je još Dell ime uz njega...

Prvo ću krenuti od monitora sa VA panelima.

Tu ti je jedini izbor iiyama sa 23,8“ 1080p AMVA+ panelima. Očigledno nedostupni u Srbiji, ali ih zato ima
u Mađarskoj poprilično.
Najbolji izbor je iiyama ProLite XB2483HSU-B2DP. Cena u Germaniji ~170 ojra, preko je ~200 €. Koliko bi
tražili ovi sa kp-a, to bi morao videti ako se odlučiš na tu opciju.

Što se tiče IPS-olikih modela.
Dell UltraSharp U2414H – čak i da se ispružiš, to je danas ispodprosečan model.
Dell UltraSharp U2417H je odličan model sa modernim PLS panelom, ali van tvog budžeta.
Ne znam kakav je Dell Professional P2317H, ali je prethodnik P2314H oduvek bio ispodprosečan model. P2417H za
izbegavati, da ne ponavljam.
AOC I2475PXQU je u Germaniji ~170 €, a preko ~180 €. Sasvim solidan model.

I to bi bilo to. Pregledao sam i druge marke i modele kojih ima preko, ali ništa da valja.

To je ovako na brzinu pregled, a za detalje, pitaj. Preporučeni modeli su profesionalno testirani (linkovi ako budu bili potrebni),
znači ne kucam na pamet . I ne trepere (ne koriste PWM).
Pomoglo bi i ako bi se otkucala namena pošto i VA i IPS-oliki paneli imaju svoje prednosti i mane.

Ako neko nađe još neki model, neka otkuca pa ću proveriti da li ima bar neki test. Ne preporučujem kupovinu modela koji nisu
testirani zbog kupovine mačke u džaku. Ovo ne znači da se ne može kupiti, al‘ tu onda ne mogu pomoći osim generičkih odgovora.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
korisnickoime (11.4.2017)
Stara 11.4.2017, 15:42   #51
korisnickoime
Član
 
Član od: 15.12.2011.
Poruke: 150
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 49 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za full hd monitor

Hvala puno na detaljnom odgovoru.

Monitor mi treba za programiranje, pivot bi mi znacio zato sto tako staje vise linija koda.

Ne znam koliko je zgodno uzimati monitor od "Madjara", zbog cimanje oko reklamacije ako dobijem los primerak...

Onda ostaje U2417H koji kosta 38k i pitanje da li zaista toliko vredi :/
korisnickoime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2017, 18:58   #52
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom P2317HWh

Ako bi koristio samo za programiranje, onda kvalitet prikaza u suštini nije bitan. Dovoljno ti je da monitor ne
treperi i da nije problematičan po pitanju kontrole kvaliteta. I najbolji monitori su pogođeni time pogotovo
određeni paneli (zato se i zove panel lutrija).

Ne znam iz kog si mesta pa da imaš ponudu da proveriš model pre kupovine da nije problematičan. Ovako, uvek
otkucam isto – kupi preko interneta zbog prava na raskid ugovora na daljinu od 14 dana od isporuke. To rade
napolju i to treba da se radi i ovde tako, a i ja sam to pravo već jednom iskoristio (neki drugi hardver je bio
u pitanju). Nikada ne kupovati monitor na slepo u prodavnici. To ti je najvažnije od svega.

Moj predlog je Dell Professional P2317WH (pravi naziv je P2317HWh). To je bela verzija (bela boja kućišta je
ubedljivo najbolja). Za testiranje monitora i amatersku kalibraciju, koristiti Eizo MonitorTest. Relativno lako
otkriješ ako je panel defektan. Na SK su opisali/“testirali“ novu P seriju. Ima određenih netačnosti i malo se
preterivalo sa ironijom, al‘ bolje i to nego ništa. Na amazon.de možeš videti kako izgleda, jedan kupac je
objavio fotografije.
http://www.sk.rs/2016/08/sktd09.html

Dell U2417H jeste odličan, ali se nećeš baviti profi radom sa bojama tako da ćeš baciti novce na nešto što nećeš koristiti.

Poslednja ispravka: DukeofSerbia (11.4.2017 u 19:09)
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2017, 23:34   #53
INSANE
Član
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 160
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za full hd monitor

Da ne otvaram novu temu. Planiram da kupim novi monitor. Budzet je oko 20000 (mogu da se isprsim i malo vise ali bih da prodjem i jeftinije ako je moguce ).
Monitor bih koristio za office, surf, gledanje filmova i serija sa vremena na vreme... Igrice ne igram.
Razmisljam pre svega o 24", mozda i o 27", ali nemam nikakvo iskustvo sa 1080p na 27".

Modeli o kojima sam razmisljao:
BenQ GW2406Z AH-IPS: odziv 14ms, da li cu to primetiti tokom rada?
LG 24MP48HQ-P IPS
LG 24MP58VQ-P IPS
Dell SE2416H IPS
HP 24es IPS
LG 27MP38VQ-B LED IPS

BENQ GW2470H LED
BenQ GW2470HM
BenQ VZ2470H
BenQ VZ2770H


Trenutno koristim prehistoric ASUS VW193D
Molim za komentare. Hvala unapred
INSANE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2017, 11:15   #54
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za full hd monitor

„Igrice“ ccc…

Ako te interesuje 27“ 1080p, pročitaj moju poruku iz druge teme. To ti je van budžeta.
http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...15&postcount=2

Međutim, ako bi probio malo budžet, mogao bi kupiti 28“ (BenQ GC2870H (S-MVA)). Pročitaj moju poruku ovde:
http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...94&postcount=6

Od navedenih IPS-olikih modela ne preporučujem ni jedan, već Philips E-Line 246E7QDSW (PLS). Pročitaj sledeću temu,
a pogotovo moju poruku #5:
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=104470

BenQ GW2470HM i VZ2470H imaju AMVA+ panele sa svojim inherentnim prednostima i manama u odnosu na IPS-olike
(i TN). VZ imaju noviju reviziju panela koja ima duplo bolji odziv piksela i bolje je fabrički kalibrisan pa je zato i skuplji.
Dva člana na benchu su ga kupili u roku nekoliko nedelja na osnovu mojih preporuka i prezadovoljni su.

VA ili IPS-oliki? Oko toga možemo diskutovati .
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2017, 12:14   #55
INSANE
Član
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 160
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za full hd monitor

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
„Igrice“ ccc…
Igre

VA ili IPS, ne znam ni sam. Nemam neka iskustva ni sa jednim tipom panela. Citao sam tvoje postove u vezi ovih panela, ali nekada je lakse biti u neznanju

BenQ GC2870H - on je oko 20000, ne probijam budzet. Brine me velicina pixela na tako velikoj dijagonali?

Ozbiljno se mislim oko BenQ GW2470HM (OK su dizajn i cena, oko 17000), a medju opcijama su i Philips E-Line 246E7QDSW, AOC I2481FXN ili BenQ VZ2470H.

BenQ GW2406Z da ne razmatram zbog odziva od 14ms?
INSANE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2017, 14:11   #56
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za full hd monitor

Za VA panel, potraži na netu Monitori sa VA panelima. To je očigledno moja tema pa pročitaj, da je ne linkujem, nije u redu .

Sve modele koje preporučujem su uvek profesionalno testirani ili makar kompatibilni model i ne koriste PWM. Uvek. Nikada
ne kucam napamet: rekla-kazala, subjektivno mišljenje i lovačke priče .

Za veličinu piksela bi morao da vidiš. Po meni je to čist lov na veštice, a sa time se slažu i određeni testeri kao npr. Adam
Simmons vlasnik i profi tester sa čuvenog PCMonitors.info sajta. Pogledaj moj profil – 31,5“ Samsungov TV 768p na 60 cm
razdaljini . Nikako da ode u penziju, razvuklo mi se, al‘ razlog sigurno nije rezolucija.

AOC I2481FXN je ok monitor ako se „ložiš“ na dizajn, ali po pitanju kvaliteta slike je Philips 246E7QDSW superioran pogotovo
još belo kućište koje drastično poboljšava percepciju crne (iluzija kontrasta).

Na odziv piksela koji stoji u specifikacijama nikada ne obraćaj pažnju zbog načina merenja i raznih muljavina proizvođača.

BenQ GW2406Z je nov model (dec. 2016.) za koji nema test i nema šanse da je bolji od Philipsa, ako ništa drugo a ono zbog
kućišta koje ima unutrašnji crni okvir koji degradira percepciju crne, a ovo je problem kod IPS-olikih panela zato što oni ne
prikazuju pravu crnu kao VA.

Moj glavni problem sa GW2470HM je slaba kalibracija (na stranu odziv piksela). sRGB mod je ok, ali je gama previsoka, dok je
Movie mod definitivno najbolji, ali bi moralo bolje. Za VZ2470H postoji objavljena kalibracija tako da bi dobio skoro
perfektnu sliku (postoje varijacije među panelima, nemoguće je napraviti dva ista).

Ne znam iz kog si mesta pa da vidiš GC2870H zbog rezolucije… Ako ne možeš pre kupovine da testiraš monitor, kupi samo i
jedino preko interneta zato što onda imaš rok od 14 dana da bezuslovno raskineš ugovor sklopljen na daljinu i moraju
ti vratiti novce. Nemoguće je znati unapred da li ćeš dobiti problematičan primerak.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2017, 15:16   #57
INSANE
Član
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 160
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za full hd monitor

U BG-a sam tako da cu narednih dana otici do radnji da uzivo pogledam GC2870H i Philips 246E7QDSW. Za sada su to dve glavne opcije.

Nekako sam sumnjicav prema 28", plasim se da nije preveliko, tj to je jos malo pa kao TV od 32", onda mogu da razmislim i o nekom TV-u
Mada bih se ipak drzao monitora
INSANE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2017, 16:19   #58
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za full hd monitor

Pošto si iz BG-a, onda si na konju .

GC2870H treba da ga ima izloženog, proveri uživo da li ti odgovara zbog piksela i kako radi uopšte. I opet ga nemoj kupiti uživo,
nego preko intrneta, ako nešto krene naopako ili ti se ne svidi, lako ćeš ga vratiti nazad, a zaštićen si 14 dana . I zaista bi bio
odličan mali TV da je ekran sjajan i da ima TV tjuner zbog ogromnog kontrasta (skoro 5.000:1 ), uniformne i duboke crne i
skoro 100% sRGB pokrivenost boja.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
INSANE (22.4.2017)
Stara 31.5.2017, 2:54   #59
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za full hd monitor

Opet sam se zagrejao da uzmem monitor novi, nakon debakla sa dellom i ips-om, trazim neka druga resenja. Iscitai sam dosta poruka ovog ludog vojvode (lik stvarno nije normalan koliko je upucen). I nekako sam dosao do modela

PHILIPS 246E7QDSW, nesto manji od 24", pls ekran, bele boje, oko 20k kod nas. Buni mi samo sto na prvo reviewu kad se ukuca na guglu pise da nije za gaming, a na ostalim manje vise pise da moze da se igra na njemu...Jel ima neko iskustva sa istim ili neki savet, uzimati ili ne...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2017, 11:32   #60
SportsGamer
Član
 
Član od: 9.5.2014.
Poruke: 354
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 45 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za full hd monitor

Pozdrav,ja bi zeleo neku preporuku od vas za full hd monitor od 15 do 18 hiljada max,inace jedan majstor mi preporucio ovaj monitor http://www.comtradeshop.com/aoc-i227...itor-21-5.html nahvalio ga do neba znaci lik rekao kako ima neke ips panele onda jako ostra slika,kao kad bi on kupovao uzimao bi taj pa vase misljene o tom monitoru,inace ja bi kupovao u emi emi uz neku vasu preporuku ako znate povoljnije ali da je provereno moze i preko M,pozdrav veliki i hvala unapred
SportsGamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
3d ready monitor 24" neka preporuka? [SteF] ŠDK - Grafika 1 4.8.2012 10:16
Preporuka za monitor? Miso26 ŠDK - Grafika 14 31.7.2012 18:44
Dual Monitor system JoeX ŠDK - Grafika 12 12.7.2012 21:07
Monitor preporuka. Hurricane ŠDK - Grafika 20 30.5.2012 15:53
Preporuka za monitor do 200e. Emix ŠDK - Grafika 27 6.4.2012 16:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com