Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.12.2008, 14:33   #1
Gungrave
Novi član
 
Član od: 24.2.2006.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kvalitet ostiska na kolor laserskim štampačima

Da li mi moze neko reci, jos bolje pokazati, kakav je kvalitet otiska kod kolor lasesrskih stamaca kada su u pitanju fotografije? Na primer, kakav je kvalitet otiska kod HP 3600 modela?
Potreban mi je stampac za stamanje etiketa za domaca vina, stampanje bi bilo sezonsko u malom obimu. Inkjet ne bi da uzmem jer je moguce da se glava zacepi, boje su rastvorljive na vodu i blede posle odredjenog vremena, sto kod laserskog ne bi trebalo da bude slucaj. Ali me brine da li bi kvalitet odstampanih fotografija bio dovoljno dobar, ili je ipak bilje uzeti inkjet stampac za ove stvari?
Imali neko HP3600?
Gungrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2008, 14:37   #2
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.850 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: kvalitet ostiska na kolor laserskim stampacima

Citat:
Gungrave kaže: Pregled poruke
Da li mi moze neko reci, jos bolje pokazati, kakav je kvalitet otiska kod kolor lasesrskih stamaca kada su u pitanju fotografije? Na primer, kakav je kvalitet otiska kod HP 3600 modela?
Potreban mi je stampac za stamanje etiketa za domaca vina, stampanje bi bilo sezonsko u malom obimu. Inkjet ne bi da uzmem jer je moguce da se glava zacepi, boje su rastvorljive na vodu i blede posle odredjenog vremena, sto kod laserskog ne bi trebalo da bude slucaj. Ali me brine da li bi kvalitet odstampanih fotografija bio dovoljno dobar, ili je ipak bilje uzeti inkjet stampac za ove stvari?
Imali neko HP3600?
Cak i da dobijes "dobar" kvalitet sve su sanse da ce takva etiketa izgledati jeftino i kvariti celokupan utisak o proizvodu. Bolja varijanta je raspitati se u lokalnim stamparijama koliko bi kostalo da se odstampa jedan manji tiraz pa ako i ostane mozda se upotrebi sledece godine.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2008, 14:46   #3
Gungrave
Novi član
 
Član od: 24.2.2006.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: kvalitet ostiska na kolor laserskim stampacima

U stamparijama je suvise skupo i imaju minimalnu kolicinu koju moram poruciti, a to je previse za moje potrebe. Imam vise sorti vina u malim kolicinama, tako da mi je u kucnoj izradi mnogo bolja varijanta, bar za sada.
Gungrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2009, 22:17   #4
Angelo Serafin
Član
 
Član od: 15.7.2008.
Lokacija: U vinogradu
Poruke: 441
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 28 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: kvalitet ostiska na kolor laserskim stampacima

Ja sam pre neki dan uzeo Xerox Phaser6110 (Laser Color). Takođe mi treba za štampanje etiketa za moje vino. Pre sam imao HP deskjet D1460 koji jako dobro odradi sliku ali kao što kažeš čim flaša malo orosi ili kapne malo tečnosti, boje se razmažu...
Raspitivao sam se po štamparijama: Minimum 1000 A4 formata (11.000 din) + 3-4 dinara po listu ako hoću pozlaćeni okvir, + 3-4 dinara po listu ako hoću određeni oblik etikete (oni seckaju).
Xerox-a sam platio 12.600 din, pa mogu štampati koliko kojih mi treba...
Angelo Serafin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2009, 20:12   #5
Gungrave
Novi član
 
Član od: 24.2.2006.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: kvalitet ostiska na kolor laserskim stampacima

Da li si odstampao koju etiketu? Kako ti se cini kvalitet, da li si zadovoljan kako je ispalo?
Gungrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2009, 20:49   #6
Angelo Serafin
Član
 
Član od: 15.7.2008.
Lokacija: U vinogradu
Poruke: 441
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 28 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: kvalitet ostiska na kolor laserskim stampacima

Verujem da bi neki HP to malo bolje odradio. Ipak je ovo Xerox za 12.600 din. Najbitnije je to da se boje ne razmazuju a kvalitet štampe 4+
Sve u svemu ja sam zadovoljan!
Angelo Serafin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2009, 20:55   #7
metju
Član
 
Član od: 7.3.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 41
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku metju
Određen forumom Re: kvalitet ostiska na kolor laserskim stampacima

Taj Xerox je isti kao Samsung CLP 300. Mislim da ti je bolje fesenje HP. Skokni do HP demo centra pa pogledaj sta nude
metju je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Toshiba A210-1AO igračka iskustva i saveti mimik Prenosni računari 31 25.11.2008 17:07
Pravljenje butabilne WindowsXP instalacije sa SP3 pomocu NLite Win32 Operativni sistemi 8 4.6.2008 15:13
Konzole vs. PC (sta vam vise odgovara) Ocelot Konzole 497 17.4.2008 12:02
Divx - kvalitet slike na TV-u i monitoru. Nicolas Video/TV softver 6 4.11.2006 4:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com