Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.1.2006, 3:58   #1
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 855
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Kako da apdejtujem DVD firmware

ovako:

Imam DVD-ROM Asus DVD-E616 sa firmwareom 1.04 od pre nekih godinu dana...
Na oficijalnom sajtu sam nasao najnoviji firmware *(prvi put ovo radim), i na tom sajtu izmedju ostalog pise i ovo:
Citat:
v2.2 firmware (execute in Window system)
Solve the time delay spend on slave IDE detection while DVD-E616 setting as Master on Secondary IDE Channel.

Note:
Please change your device from DMA mode to PIO mode and remove all virtual drive software before you update firmware.
E sad sta znaci ono DMA i PIO i kako se to uopste menja?


Takodje upravo sam kupio rezac Pioneer 110D koji ima verziju 1.37 a na pioneerovom sajtu sam nasao 1.39, samo nisam nasao nikakvu informaciju u vezi toga kako se updateuje firmware kod njega... Ne znam da li se to radi iz DOSa ili direktno iz Windowsa i kakva je uopste procedura..... any help?
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2006, 13:31   #2
Baki
Novi član
 
Član od: 16.12.2005.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kako da updateujem dvd firmware

Nisam ni ja bas nesto strucan,ali mozda ti nesto znaci
Menjanje DMA u PIO mod trebalo bi da da brze citanje diskova,ako se ne varam.Negde davno sam to procitao.Ako gresim neka me neko ispravi
Da imas u vidu:
Pre oko godinu dana sam i ja pokusao update firmware-a ali mi je na pola instalacije zabo!Nije mi nista preostalo vec da ga resetujem,posle tog reseta vise nikada nije proradio.Sada krasi moju policu pokvarenih uredjaja.Bio je to LG cmbo uredjaj.
Ja sam to radio iz Windowsa
Baki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2006, 13:37   #3
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Kako da updateujem dvd firmware

Citat:
Baki kaže:
Nisam ni ja bas nesto strucan,ali mozda ti nesto znaci
Menjanje DMA u PIO mod trebalo bi da da brze citanje diskova,ako se ne varam.Negde davno sam to procitao.Ako gresim neka me neko ispravi
Grešiš, DMA je brži mod od PIO i manje opterećuje sistem (kad je Direct Memory Access mod aktivan, podaci idu iz DVD-a u memoriju direktno bez angažovanja procesora, što dovodi do znatnog ubrzanja nego kad se koristi PIO mod).
U PIO prebaci samo dok flešuješ (verovatno sa DMA modom može biti nekih problema pošto se uređaju pristupa na niskom nivou), ali posle flešovanja obavezno vrati u DMA.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2006, 13:40   #4
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 855
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Kako da updateujem dvd firmware

OK, pitanje Asusa sam resio (moglo bi se reci), a kako stoje stvari sa Pioneerom?
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2006, 16:08   #5
sokratbg
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Poruke: 264
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 20 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Kako da updateujem dvd firmware

Citat:
zvucnjak kaže:
OK, pitanje Asusa sam resio (moglo bi se reci), a kako stoje stvari sa Pioneerom?
Kako si resio asusa ja imam fw 1.05
sokratbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2006, 16:12   #6
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 855
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Kako da updateujem dvd firmware

Pa "resio" sam tako sto sam skontao da ne postoji noviji firmware... Taj 2.2 nije za moj dvd, pa sam otisao ponovo na sajt i skinuo neki programcic za automatsko nalazenje firmwarea i on mi je rekao da ne postoji nov. ..
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2006, 20:59   #7
FIREBIRD
Novi član
 
Član od: 15.2.2006.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako da updateujem dvd firmware

Citat:
zvucnjak kaže:
OK, pitanje Asusa sam resio (moglo bi se reci), a kako stoje stvari sa Pioneerom?
Iskreno, na ovom forumu sam zbog jednog druga koji mi ne veruje neke stvari oko update-ovanja... Video sam Tvoju poruku, pa sam rešio da Ti pomognem - ako mogu... Stvari stoje ovako... Ja imam 110D i do sada sam menjao firmaware već 2 puta... Ako Te je strah da To radiš... Batali dalje da čitaš... Ako ne - idemo dalje... Potrebno Ti je da imaš onaj 80 wire kabli (kabli koji se koristi za HDD) - to je kao prvo... Drugo (neko tako kaže ali neko i ne misli tako - ja sam u ovoj drugoj grupi ali samo do pola) 110D mora da bude sam na drugoj grani kao master (kod mene je master a moj stari teac cr-rw je slave)... Treće trebaš da imaš "skinut" firmware i otvoriš ga preko win explorera... Pojaviće Ti se mali DOS prozorčić... U njemu će Ti pisati da želiš da flešuješ firmware i nudiće Ti opciju da nastaviš i cancel da odustaneš... AKO SI spreman da to uradiš - ideš na OK taster - ako nisi baš siguran... UDRI PO CANCEL... TOLIKO... POZDRAV!!! (flešovanje traje nekih 30-tak sekundi - ne sme biti resetovanja. Kada završi pisaće da je updateovan.) Posle flešovanja - resetuj komp - da bi sistem prepoznao kako treba Tvoj 110D. P.S. U koliko flešuješ firmware UPAMTI da nećeš moći ni da sačuvaš stari firmware... Tako je to kod 110D firmware - updateovanja iz win okruženja... Možeš da updateuješ samo napred - nazad = NEMA!!!
P.P.S. DISKOVI NE SMEJU DA BUDU U DVD-u - mada će on to i sam da prijavi!

Poslednja ispravka: FIREBIRD (15.2.2006 u 21:06)
FIREBIRD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2006, 9:47   #8
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 855
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Kako da updateujem dvd firmware

Odradio sam update pre nekoliko dana, samo sam ga skinuo i pokrenuo i on je sve uradio sam...
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2006, 13:48   #9
FIREBIRD
Novi član
 
Član od: 15.2.2006.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako da updateujem dvd firmware


P.S. Jesi li primetio neka poboljšanja?
P.P.S. Zanima me koliko Ti je potrebno da prekopiraš jedan DVD film na HDD? Ovo Te pitam iz razloga što ne volim da "mučim" moj 110D (niti bilo koji drugi optički uređaj - ako ne moram) gledajući "direkt" sa DVD diska...
HVALA UNAPRED!
FIREBIRD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2006, 19:33   #10
FIREBIRD
Novi član
 
Član od: 15.2.2006.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako da updateujem dvd firmware

Citat:
Garson kaže:
Firmware-i za CD/DVD uredjaje poboljshavaju kompatibilnost sa odredjenim vrstama medija..Ne treba ocekivati povecanje brzine.
Ja sam postavio DVA pitanja odvojena p.s. i p.p.s.om... Dali je primetio neka poboljšanja - bilo kakva... I koliko mu treba vremena da kopira neki dvd (film) sa diska na hdd... Nadam se da sam sada bio malkice jasniji šta sam hteo da pitam...
FIREBIRD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2006, 8:53   #11
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 855
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Kako da updateujem dvd firmware

Citat:
FIREBIRD kaže:

P.S. Jesi li primetio neka poboljšanja?
http://www.sk.co.yu/forum/showpost.p...5&postcount=16
Citat:
P.P.S. Zanima me koliko Ti je potrebno da prekopiraš jedan DVD film na HDD? Ovo Te pitam iz razloga što ne volim da "mučim" moj 110D (niti bilo koji drugi optički uređaj - ako ne moram) gledajući "direkt" sa DVD diska...
HVALA UNAPRED!
Ne znam, ja uvek gledam filmove direktno sa DVDa (u citacu)...
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2006, 13:57   #12
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Kako da updateujem dvd firmware

Citat:
zvucnjak kaže:
Asus DVD-E616
Kako ti radi drajv i da li cita sve DVD-R DL diskove jer ortak ima isti takav koji nece da cita uopste DVD-R DL. Posle gore navedenog updejtovanja problem ostaje ali tako u Nero Info Tool-u uopste nije stiklirano DVD-R DL samo DVD+R DL. Jer u proseku 95% DVD-R DL original filmovi, a ovih 5% su DVD+R DL
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2006, 14:04   #13
FIREBIRD
Novi član
 
Član od: 15.2.2006.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako da updateujem dvd firmware


Drago mi je što si mi barem Ti odgovorio...
Iskreno, ja imam onu "drugačiju verziju" 1.37 firmware-a kod mene...
I šljaka - SAMO TAKO! Za prebacivanje jednog DVD filma - treba mi nekih 5-6 minuta, dok recimo mome drugu koji je letos (dok još nisam imao DVD) trebao da mi od jednog DVD koncerta napravi DiVX trebalo verovao Ti ili ne celih 50 minuta. DOBRO SI PROČITAO! NE VARA TE VID! CELIH 50 MINUTA ZA JEDAN JEDINI DISK! Nagde na NET-u - našao sam i verziju 1.39 (hacknutu) i mislim se da stavim i nju... Ali trenutno još ne, jer u uputstvu koje ide uz taj firmware piše da mora da bude onaj 80 žilni kablić (kao za HDD) - dok ja trenutno imam samo onaj kao za CD-ROM-ove tj onaj od 40... Verovatno će Ti biti čudno kako ja smem da stavljam to? Pa recimo da u ovom uputstvu postoji deo koji kaže da se mogu stavljati bilo koji firmware-ovi... Ja sam, čim sam bio kupio DVD RW, sa NET-a (a po nagovoru jednog druga koji je moj najveći savetnik oko DVD RW-a = ima nekoliko godina unazad DVD RW) "skinuo" originalni firmware koji čuvam na HDD-u i na jednom RW-u (za svaki slučaj) pa ako i dođe - mada do sada nisam imao prilike da bilo gde to vidim - do nekog problema sa mojim PIONEER-om 110D - ..... Pretpostavljam da i sam znaš šta ću da učinim...
HVALA TI JOŠ JEDNOM ZA ODGOVOR! POZDRAV!
P.S. Zar Ti se ne čini malkice bezveze da Ti je 110D non-stop upaljen dok gledaš film?
FIREBIRD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2006, 23:04   #14
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 855
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Kako da updateujem dvd firmware

@ FIREBIRD
Kao sto rekoh, za citanje koristim Asus DVD-E616, ne 110D.

@ NenadN
Ne znam sta da ti kazem, jedini DL diskovi koje imam su originali i njih cita bez problema.
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2006, 18:43   #15
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Kako da updateujem dvd firmware

Citat:
zvucnjak kaže:
Ne znam sta da ti kazem, jedini DL diskovi koje imam su originali i njih cita bez problema.
Je si siguran da nisu ovi za sto dinara.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2006, 13:09   #16
mijatovic_86
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 52
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Arrow Re: Kako da updateujem dvd firmware

Jedno srodno pitanje, imam Asus dvd-rw 0804p, imam problema sa njim!!
Sto se tice rezanja, tu radi kao sat, mislim da mi za 2 godine nije puklo vise od 4 diska, ali problem je citanje, dosta diskova koje je on narezao on sam nece da procita, zasto ne znam??
Ima je firmware 1.05, i skoro sam ubacio posledji za njega a to je 1.21, ali problem ostaje, samo sto sada hoce da procita neke diskove koje nije hteo, a vecinu onih koje je citao sada nece, ponasa se kao da nisam ni ubacio disk, ili napise kao nije fajl sistem koji podrzava windows, disk corrupted bla bla...
(zavisi od diska do diska sta izbaci)

Da li neko ima neku ideju, ili da kupujem NEC-a (pre bi da resim ovo sto imam)

Pozdrav i unapred hvala

Poslednja ispravka: mijatovic_86 (14.3.2006 u 13:20)
mijatovic_86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 13:47   #17
DiskoDasa
Član
 
Član od: 13.11.2005.
Poruke: 103
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Kako da updateujem dvd firmware

Resenje svih problema naci cete na sajtu www.rpc1.org
Pozz!!!
DiskoDasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 11:21   #18
Mking
Banned
 
Član od: 4.10.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 209
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Kako da updateujem dvd firmware

E da ne otvaram novu temu pitacu ovde...zanima me kako da update-ujem firmware na dvd.....Lg - HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B ATA Device....i preko kog programa...da li mozda ima neki program koji ce naci sam na netu i instalirati....nisam ovo nikad radio pa ne znam....svaka pomoc bi dobrodosla....dvd mi cas radi a cas nece....kad nece onda ga racunar ne prepoznaje kao da ga nema.....koristim win 7 x64 ako je to bitno....hvala unapred
Mking je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 11:26   #19
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Kako da updateujem dvd firmware

Citat:
Mking kaže: Pregled poruke
E da ne otvaram novu temu pitacu ovde...zanima me kako da update-ujem firmware na dvd.....Lg - HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B ATA Device....i preko kog programa...da li mozda ima neki program koji ce naci sam na netu i instalirati....nisam ovo nikad radio pa ne znam....svaka pomoc bi dobrodosla....dvd mi cas radi a cas nece....kad nece onda ga racunar ne prepoznaje kao da ga nema.....koristim win 7 x64 ako je to bitno....hvala unapred
Tada kada ga win ne prepoznaje da li se vidi makar u bios-u i na post ekranu ?
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 11:29   #20
Mking
Banned
 
Član od: 4.10.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 209
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Kako da updateujem dvd firmware

vidi se u biosu.....
Mking je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Detaljno objašnjenje - kako napraviti forum i sajt miša topola Web dizajn 32 2.1.2011 14:12
Koji je sud nadležan za sporove, kako se postaje vlasnik sajta... rebelmouse Web razvoj 3 11.3.2009 17:55
A kako da apdejtujem BIOS? NIDZA bOj Osnovne komponente 9 7.1.2009 17:00
Moze li neko da mi objasni kako da ubacim novi firmware u MSI-533 mp3 plejer? makinen Foto i audio/video 0 20.1.2007 13:06
Kako da vidim koji firmware? Ron_Jeremy Nosači podataka 3 21.3.2006 0:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com