Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.9.2008, 21:03   #1
message
Član
 
Član od: 22.8.2006.
Poruke: 93
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom router i access point

Pozdrav svima, jos nisam zavrsio sa povezivanjem, pa izvinjavam se, evo ovako, na tavanu imam access point, dole imam router, a na ovaj router hocu da povezjem jos jedan access point da bih na njega povezao wireless laptop racunar, hoce neko da mi objasni malo kako to da povezujem, s obzirom da router i novi access point imaju istu ip adresu..192.168.0.1...pocetnik sam pa se ne razumem bas, kad ulazim pronadjem samo router, verovatno treba da promenim ip adr.od routera ili kako, da bih stigao do drugog access pointa...sve najbolje i hvala.
message je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2008, 21:19   #2
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: router i access point

Ovako, i ja imam istu situaciju (wireless predpostavljam ). Znaci taj access point sa krova povezi na wireless router (to bi ti bilo super resenje). Znaci tebi ne treba taj novi ap nego samo jedan wireless router kojeg ces da lan/utp kablom da povezes sa AP na krovu/tavanu i posle samo taj wireless router-a povezi utp/lan kablom sa desktopom a laptop povezi wireless putem.

Potrebno :
1. Wireless Router (za male pare najbolji router kod nas Tp-Link WR340G) - moja preporuka.
2. Ako treba i kabla nekim slucajem.

I to je to. Nadam se da si shvatio, jer nisam bas nesto najjasnije objasnio .
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2008, 21:51   #3
message
Član
 
Član od: 22.8.2006.
Poruke: 93
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: router i access point

Hvala ti prijatelju, evo upravo sada sam povezao, posto imam taj drugi access point, samo sam ga prikjucio na stari router nisam ni usao u setovanje, jer ne mogu uci u access point, ista ip kao kod routera, i laptot se odma prikacio na internet, tako da zasad sve radi super, laptot je wireless povezan na net bez ikakvog setovanja, jos ostaje problem kako da promenim ip od novog access pointa jer ne mogu uci. Jos jednom puno hvala...
message je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2008, 1:24   #4
Ninoslav
Veteran
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 632
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 235 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko AIM-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Yahooa korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Skypea korisniku Ninoslav
Određen forumom Re: router i access point

Pa otkaci ih... znaci uzmes komp koji nije povezan uopste, ubodes ga, udjes lepo u admin i promenis...
Ninoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2008, 15:47   #5
message
Član
 
Član od: 22.8.2006.
Poruke: 93
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: router i access point

Ok, Nino, pokusacu veceras, hvala puno.
message je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2008, 15:55   #6
Rasa
Član
 
Član od: 23.4.2007.
Lokacija: Zubovac - Ribarska banja - Kruševac
Poruke: 410
Zahvalnice: 110
Zahvaljeno 89 puta na 73 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rasa Slanje poruke preko Skypea korisniku Rasa
Određen forumom Re: router i access point

Kada vec imas laptop ti samo ukljuci mrezni u laptop, promeni IP i vrati u ruter.
Rasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2008, 19:47   #7
message
Član
 
Član od: 22.8.2006.
Poruke: 93
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: router i access point

Aha, dobra ideja, sad cu da vidim.....
message je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2008, 22:17   #8
message
Član
 
Član od: 22.8.2006.
Poruke: 93
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: router i access point

E super drugari, promenio sam ip adr.na access pointu, sad ako hoce neko da mi kaze kako da se zastitim, da se neko drugi ne prikljuci na moj access point, kako da saznam koja je mac adresa od laptopa ili na koji drugi nacin da ima access na access point samo moj laptop....hvala svima jos jednom i izvinite sto gnjavim mozda...sve najbolje.
message je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2008, 6:47   #9
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: router i access point

Samo stavis WEP password i niko bez pass-a nece moci da ti se nakaci.
To je jedna opcija a druga je da samo odredjene MAC adrese "propustis" .

Kako da saznas svoju mac adresu ? ...MAC adresa u slikama .

1. Klikni na obelezeno.



2. pa zatim pogledaj ono sto zelis
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2008, 21:20   #10
message
Član
 
Član od: 22.8.2006.
Poruke: 93
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: router i access point

O, veliko hvala, sad cu da vidim da sredim to, nadam se da cu uspeti, posle samo da se snadjem gde da ukucam pass, valjda nece biti problema.
message je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 2:46   #11
Ninoslav
Veteran
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 632
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 235 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko AIM-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Yahooa korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Skypea korisniku Ninoslav
Određen forumom Re: router i access point

Po meni, bolja opcija je sa WEP passwordom...

Kad neko useta sa wifi u tvoj "reon", skrenira i pokusa da se poveze, iskace mu prozor za pass... ukuca i to je to... router mu odmah dodeljuje slobodnu IP adresu preko DHCP (ukoliko si tako podesio router) i sve radi bez problema...

MAC je isto ok, ali me smara da svaki put ulazim u admin kad hocu nekom da dopustim pristup mrezi...
Ninoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 8:57   #12
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: router i access point

Ako se na ruter povezuje samo jedan uređaj onda je pristup preko MAC-a bolje rešenje (sa sigurnosnog stanovišta), WEP key se vrlo lako razbija...
Iskreno govoreći i MAC pristup je moguće probiti, ali je za to potrebno mnogo više vremena i znanja.
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 9:18   #13
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: router i access point

Jeste da se lako razbija za one koji znaju. Npr. ako neko provali WEP pass ja cu ga videti na wireless statistikama u opcijama router-a, a kad provalim ko je to, ima da ga nema... .
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 15:15   #14
message
Član
 
Član od: 22.8.2006.
Poruke: 93
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: router i access point

Hvala drugari. Ja sam povezan ovako. Antena gore na krovu wireless, na tavanu jedan access point, odande ide lan kabl u router dole, a iz routera imam ukljucen lan kabl do sat receivera, dreambox, drugi lan u kompjuter, a treci ide u drugi access point dole na koji sam povezao laptop racunar. To mi funkcionise ok, ali neznam sada kako da se zastitim, u ovaj acces point dole kad sam ukucao u securyti encrypted key br.1 osam cifara koje sam ja odredio, posle ne mogu vise da se ukljucim na internet, kad hocu da se kacim na access point pored njega stoji jedan mali katancic, i pise encrypted, i neznam gde da ukucam pass odnosno key koji sam stavio u key br.1.....morao sam da resetujem access point da mogu ponovo da ga prikljucim na net....ne razumem to jer kad hocu da se prikljucim na net nigde mi ne trazi da ukucam encrypted key koji sam stavio.....znam da gnjavim, ali nisam bas u ovim vodama...pozdrav svima.
message je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2008, 10:31   #15
bofi
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 151
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: router i access point

Aj da kazem nesto i ja. Sto se tice kacenja na AP nisam bas razumeo tvoje povezivanje ali kada sa laptopom skeniras mrezu i nadjes tvoju trebalo bi da te pita za sifru.
Sto se tice WEP - a na primer Black track linux ce ga bez problema za 15 minuta probiti zavisno od protoka koji se ostvaruje u mrezi. Sa WPA je drugacije. Ja nisam uspeo da je razbijem sa pomenutom distribucijom. Jednostavno ako stavis kombinaciju slova, znakova i brojeva skoro nemoguce ju je zaobici.
bofi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
router MSI RG60SE message Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 17.9.2008 21:48
Wireless wireless router srka Komunikacioni uređaji i umrežavanje 12 12.4.2008 19:47
PTT ADSL - Modem Vs. Router Pharaoh86 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 16 26.3.2008 21:22
Umrežavanje preko wireless access pointa KING JACK Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 17.2.2008 20:23
Access point i wlan JovanK Komunikacioni uređaji i umrežavanje 9 25.1.2007 0:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com