Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.11.2013, 12:50   #1501
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Po meni G3 ne moze da stoji ravnopravno sa prva Gothica, ali posle silnih zakrpa i community patcheva, dosao je bar na jednu stepenicu od njih (ranije je bio sprat ispod ).
Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Jedino sto mi ostaje sada je ostaje je da opet krenem sa Risen kecom jer mi je to jedino ostalo kao nezavrsena prica, al otom potom.

Ja bih i dalje rekao da je Gothic 3 sprat ispod prva dva. Sam po sebi, to je jedna fantasticna igra (presao 3 puta), ali je pravljenjem ogromne (stvarno ogromne) mape, menjanjem combat sistema i poprilicnim redizaniranjem grafike jednostavno nestao onaj pravi Gothic smek koji prva dva dela imaju. Ali jos jednom da ponovim, sam po sebi G3 je jako dobar, meni licno bolja od recimo Obliviona i Skyrima i jos poneceg. Valjda nema igre u kojoj su gradovi, sela, naseobine i ostalo tako realisticno uklopljeni u prirodu, a soundtrack je totalna pobeda.

A sto se tice Risena 1 , samo da nije onako .... neocekivano los kraj, ta igra bi od mene imala 10/10. RPG na tropskom ostrvu, sta 'oces vise od toga
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2013, 15:28   #1502
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Ajd da udjemo malo u diskusiju, tj. bar da kazem nesto pohvalno za Skyrim

Iako mi mnogo vise prija taj Gothic osecaj nego Elder Scrolls, po meni je Skyrim sigurno bolja igra od Gothica trojke (iako nisu isto godiste, te je treba porediti sa Oblivionom - al za njega nikad nisam imao zivaca).

To pricam iz krajnje subjektivnog stava igranja lika koji je archer. Skyrim je pruzio prakticno najbolje iskustvo ikada za tu klasu, dok je G3 vrlo vrlo los (kazem generalno kombat sistem je los, dok je hunting skil, mozda i najgori).

Negde na 3/4 skajrima - imao sam tako dobar osecaj, profilisao sam lika do te mere, da sam se bas uziveo u ulogu archera koji se krece tiho (ili sa druge strane vrlo brzo), po senkama, dolazi sa ledja, cije strele dealuju ogroman dmg, koje mogu da stunuju ili. zalede protivnika, koji nosi iskljucivo daggere koji iza ledja daju 15x dmg ako te meta ne primeti, usput obija sve moguce i nemoguce cestove i vrata, i nosi crnu kapuljacu i lagani crni armor koji se ne vidi u mraku.

Taj moj silent assassin je najbolje iskustvo u nekoj RPG igri, a bilo koji Gothic ili bilo koja druga igra su miljama daleko od tako necega (osim ako nisu usko vezane za takav nacin izvodjenja ala Thief ili Dishonored). U Gothicu tako nesto, ma 20% tako necega, je prakticno nezamislivo, iako ti igra daje "izbor" da buildujes lika kao range karaktera.

Opet, ceo G serijal ima druge atribute zbog kojih odskace od konkurencije, a na kojima Skyrim pada, sto se pogotovo odnosi na taj osecaj staticnosti citavog sveta, koji igrama iz PB-a daje taj extra kvalitet.

A za Risen 1 sam vec upozoren par puta, tako da cu ocekivati pad kvaliteta u poslednjoj trecini igre - al otom, potom - kada je savatam na nekom popustu, uopste mi se vise ne bakce vise sa pirate bay fajlovima - osim ako bas ne moram
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2013, 16:10   #1503
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Opet, ceo G serijal ima druge atribute zbog kojih odskace od konkurencije, a na kojima Skyrim pada, sto se pogotovo odnosi na taj osecaj staticnosti citavog sveta, koji igrama iz PB-a daje taj extra kvalitet.
E, upravo o tome se radi, ti "drugi" kvaliteti PB igara kod mene igraju mnogo vecu ulogu, tj. taj ceo "story driven" osecaj koji Gothic (pa i Witcher) serijal pruza, za razliku od TES igara.

Da me ne shvatis pogresno, potpuno razumem o tome sto govoris za Skyrim, koji je i za mene veoma dobra igra samo sto mi se , eto, Gothic serijal mnogo vise dopada. Nivo personalizacije koji pruzaju Elder Scrolls igre ne pruza bukvalno ni jedan drugi RPG.
Morrowind je jedna od igara koju sam najduze i najdetaljnije igrao, i potpuno sam imao isti trip kao i ti s archerom u Skyrimu
Glavna stvar koja kod mene uzdize Gothic iznad Elder Scrolls-a je nesto veoma obicno - lutanje. Iako obe igre imaju neverovatno lepo odradjenu prirodu i bogovske soundtrackove - kod Gothica, tokom obicnog lutanja po mapi, oseti se kao da je taj gameworld stvarno ziv, i tu isticem drugi deo (sa ekspanzijom).

Mada nemogu da generalizujem TES igre u jednu grupu, jer je za mene Morrowind daleko bolji od sledeca dva nastavka, u skoro svim mogucim aspektima (cak i za danasnje pojmove zastarela grafika iz Morrowinda daje mu taj neki poseban smek).
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Skenderevo na korisnoj poruci:
Rainman (7.11.2013)
Stara 7.11.2013, 21:48   #1504
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Nostalgija. Gothic 1 i 2(sa i bez NotR), kao i Morrowind, su verovatno jedine igre koje bih mogao igrati n puta, gde n tezi beskonacnosti. Svaka ima svoj smek, svoje prednosti i mane, ali zajednicko im je to sto sve tri predstavljaju legendarne igre, na koje bi trebalo da se ugledaju svi noviji predstavnici RPG zanra. Mogao bih tu smestiti i TW serijal.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
bojan1080 (17.9.2014), Skenderevo (7.11.2013)
Stara 8.11.2013, 11:41   #1505
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
na kojima Skyrim pada, sto se pogotovo odnosi na taj osecaj staticnosti citavog sveta, koji igrama iz PB-a daje taj extra kvalitet.
To je zaista najveca mana Skyrima - "zivotnost" tog sveta potice samo od njegove puke velicine. Nema apsolutno nikakve nezavisnosti zivota celog tog sveta - kao da je zamrznut. Zanimljivo je samo dok spartas novim delovima mape. Igra vremenom postaje jednostavno dosadna (mada je main quest dobar kao i guild questovi) pa i ti RPG elementi ne mogu da izvade stvar posle nekih 40 sati igranja. Doduse, posle tih 40-ak sati igranja lik je jednostavno prejak i ima jako malo iskusenja na mapi pa i RPG elementi pomalo izgube smisao. I da, grinding obesmisljava igranje ali to je vec do igraca Sa druge strane, Gothic nema tako dobre RPG elemente, dijalozi su uglavnom genericki i losi (sta me mozes nauciti, sta imas da prodas kupis, gde je to i to i sl), sistem borbe se sustinski svodi na mlacenje macem levo-desno ali je svet predivan i zivotan.

Poslednja ispravka: Laskaris (8.11.2013 u 11:50)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2016, 2:00   #1506
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Gothic 3 nam je napunio deset godina. Gledam ovaj video, i takve su me emocije spopale, naročito zbog muzike. E to je prava igra kad takav trag ostavi.
https://www.youtube.com/watch?v=m4g7WQcEXcc

Krivo mi je što nije izlazio dosledan nastavak od istog razvojnog tima i to da se nastavi priča koja je svakako trebala da se još više zaplete.

PS neka što je Gothic napunio deset, godina nego što sam ja omatorio. Gothic sam bezbrižno ko osnovac igrao, a sad, rad rad i samo rad.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku White Ripper na korisnoj poruci:
Paladin (3.11.2016), Skenderevo (3.11.2016)
Stara 3.11.2016, 12:00   #1507
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

G3



Boljeg soundtracka jednostavno nema.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Skenderevo na korisnoj poruci:
Krilce (3.11.2016), Stenmark (3.11.2016), White Ripper (3.11.2016)
Stara 3.11.2016, 20:50   #1508
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

OST je genijalan. Igra je bagovito, nezavrseno djubre; ili je barem bila kada sam ja igrao. Jedno od mojih najvecih gaming razocarenja, buduci da sam obozavao prva dva dela..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2016, 23:53   #1509
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Jeste bagovita bila na releaseu ali opet je kultna igra.

Gothic 3 > Oblivion
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2016, 0:37   #1510
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Ja sam je igrao tek 3-4 godine nakon izlaska, sa svim patchevima sa world of gothic, i iako sam uzivao, u jednom trenutku mi je postala previse dosadna pa sam batalio i nikada je nisam ni zavrsio.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2016, 12:36   #1511
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
OST je genijalan. Igra je bagovito, nezavrseno djubre; ili je barem bila kada sam ja igrao. Jedno od mojih najvecih gaming razocarenja, buduci da sam obozavao prva dva dela..
Potreban je samo jedan patch, 1.75.14 i sve radi kao podmazano...
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2016, 17:08   #1512
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Mene ubija ono gde se sve svede na oslobadjanje gradova/ubijanje pobunjenika, i to je to. Vise me podseca na MMO u single player okruzenju nego na ranije delove gothic-a(mada je i tamo bilo malo grindanja pri kraju, od lizardmen-a do orc elite-a).
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
nameless1 (4.11.2016)
Stara 17.11.2016, 21:33   #1513
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Jel može preporuka šta instalirati (i da li uopšte treba nešto instalirati) nakon CP patch-a?

Kada sam instalirao Gold verziju i poslednji CP patch, igra je radila odlično i bez ikakvih štucanja. Onda sam u nameri da još poboljšam stvari instalirao neke silne modove i menjao ini fajl,teksture.. I igra je kuckala na oko 30 frejmova.

Pratio sam uputsvo odavde:
https://www.reddit.com/r/worldofgoth...5s&sh=ccf5f28b
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2016, 1:27   #1514
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Jel može preporuka šta instalirati (i da li uopšte treba nešto instalirati) nakon CP patch-a?

Kada sam instalirao Gold verziju i poslednji CP patch, igra je radila odlično i bez ikakvih štucanja. Onda sam u nameri da još poboljšam stvari instalirao neke silne modove i menjao ini fajl,teksture.. I igra je kuckala na oko 30 frejmova.

Pratio sam uputsvo odavde:
https://www.reddit.com/r/worldofgoth...5s&sh=ccf5f28b
1. Gothic III (GOG verzija je najbolja)
2. Patch 1.75.14.
3. Gothic update pack v1.04.10

I nista drugo, igra je veoma obimna, tako da nema potrebe za dodatnim modovima...
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2017, 22:30   #1515
skorpius
Član
 
Član od: 29.12.2005.
Poruke: 354
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Kakva je ovo Gothic 3 - Enhanced Edition verzija igre cega novog sve ima u igri
skorpius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2017, 12:15   #1516
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
skorpius kaže: Pregled poruke
Kakva je ovo Gothic 3 - Enhanced Edition verzija igre cega novog sve ima u igri
Uglavnom bug fixevi, mod kit, neke nove graficke opcije koliko se secam, itd.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2017, 12:20   #1517
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Enhanced Edition je verzija sa integrisanim "community" patchom

https://upload.worldofplayers.de/fil...angelog_en.txt
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2018, 14:23   #1518
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Sta savetujete u vezi ove igre? Koja verzija, koji dodani pec? I koji dobar mod za grafiku?
Da prvo odigras prvi i drugi deo

Za trojku ce ti trebati 1.75 Community Patch i Update Pack 1.04 za njega. Ovo je mandatory.

Od ostalih stvari tu su Quest Pack 4.2 (novi questovi), Content Mod (nove teksture, NPC-ovi, predmeti itd.) i Consequences mod (novi raidovi). Ja od ovoga nisam nista probao pa ne mogu da tvrdim da li vredi instalirati ili ne. Mislim da igra ionako ima previse questova i likova da bi jos dodavao, a grafika izgleda sasvim pristojno i dan danas.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2018, 16:31   #1519
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Mislim da je Community Patch 1.75.14 sasvim dovoljan, nikakav apdejt za njega i ne postoji. Cak je i sa 1.74 i starijim community patchevima igra radila odlicno.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2018, 19:40   #1520
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Mislim da je Community Patch 1.75.14 sasvim dovoljan, nikakav apdejt za njega i ne postoji. Cak je i sa 1.74 i starijim community patchevima igra radila odlicno.

https://forum.worldofplayers.de/foru...75-Update-Pack
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gothic, gothic 3, role-play, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic II Gold Edition voodoo_ Role-Play 1329 31.12.2022 0:58
Gothic II addon NOTR grofnula Role-Play 70 18.9.2007 12:38
6600 nedovoljna za Gothic 2.Kako je moguce? Jim Bravura Grafika 24 9.8.2007 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com