Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente > Overklok

Overklok Kako overklokovati osnovne komponente i ubrzati sistem

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.10.2015, 15:11   #1
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom CPU usage i task manager

Malo sam se poigravao sam klokom, i digao sam multiplier od procesora, sa osnovnog 3.3 ghz kloka na 4.0 ghz i digao sam vlotazu za 0.060 i sada je 1.26, jer na fabrickom podesavanju voltaze sam imao pad performance jezgra broj 4 posle nekoliko minuta prime95 testa. Kada sam digao voltazu stabilizovalo se.
E sad, posle OC-a primetio sam u Task Manager-u, dok mi radi prime95 test ,da je CPU usage ~93% i 3600mhz, dok Prime 95, HW monitor, i rainmeter gedzet pokazuju 100% usage i ~4000mhz brzinu rada procesora.



Zanima me dal je pouzdaniji mikrosoftov sistemski program ili 3rd party programi, koji mi pokazuju suprotno?
Da li je pak Task manager upravu, pa mi se stvara onaj throttle koji se spominje po internetu, dok ti je Turbo core aktivan u BIOS-u? Trebam li mozda jos da dignem voltazu, mozda procesor ne prima dovoljno?
Sumnjam da je to, al sve jedno bih da cujem vase sugestije.

Inace sto se tice procesora, dizao sam ga i preko 4.7ghz sa vecom voltazom, al to mi ne treba, volim kad mi je hladniji sistem.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2015, 15:56   #2
Vule991
Član
 
Član od: 24.11.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 267
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 61 puta na 47 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Vule991
Određen forumom Re: CPU usage i task manager

Proveri u BIOS-u da li su ti isključeni C - state (C1E, C3, C6, C7) parametri. Oni služe za regulaciju takta procesora redukujući multiplier. Zavisno od ploče proveri šta imaš podržano.

Ostavi samo AMD Cool'n'Quiet jer jedino on može biti od koristi. Sve ostalo nije u relaciji sa overklokom.

Vule991 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vule991 na korisnoj poruci:
dacajak (25.10.2015)
Stara 25.10.2015, 16:17   #3
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: CPU usage i task manager

Citat:
Vule991 kaže: Pregled poruke
Proveri u BIOS-u da li su ti isključeni C - state (C1E, C3, C6, C7) parametri. Oni služe za regulaciju takta procesora redukujući multiplier. Zavisno od ploče proveri šta imaš podržano.

Ostavi samo AMD Cool'n'Quiet jer jedino on može biti od koristi. Sve ostalo nije u relaciji sa overklokom.

Sve mi je to ukljuceno, u pitanju je gigabyte ud3p maticna. Kad sve ugasim gigabyte ima neku zasitu, pa kad izaberem save and exit, kompjuter se izgasi, pa posle 2 sekunde se uplali i tako stalno posle restarta. Tek kad nasaviram voltazu, ne gasi se.
To sam bas citao po netu, kao da ima neki "loop" posle restarta. Izgleda je to slucaj sto ti kazes, posto su mi upaljeni oni parametri, da mi pod 100% opterecenjem to regulise procesor i obara ga.

Nista onda, ako neko ne zna resenje, ostaje mi da se malo igram sa podesavanjima u biosu, da neke od onih opcija izgasim, pa kad se komp bude ugasio, znacu sta je u pitanju i ostavicu je upaljenu.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2015, 22:03   #4
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: CPU usage i task manager

Iskljucio sam C1E, C6, i vise nemam onaj "throttle" kako ga nazivaju po netu. Sada je 100% usage u task manager-u i radi na 4ghz.
APM nisam izgasio jer nisam znao sta je, sad sam proverio na netu, pa cu i to da iskljucim. Turbo core ne mogu da izgasim, jer se onda desava ono gasenje pa paljenje kompjutera posle 2 sekunde, ali sam to resio tako sto sam izgasio Turbo core iz AMD overdrive programa. Tu caku sam video preko Overclock foruma.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Game-o-Kwiz Patton Opšta kultura 15955 9.6.2017 14:42
Android 5.0 task manager. mateja99 Programi za mobilne telefone 0 10.3.2015 20:44
WinXP SP3, Task Manager BUG marko_informaticar Operativni sistemi 10 3.5.2009 22:45
Task manager has been disabled by your administrator? Do@ OldSchool Operativni sistemi 5 1.2.2009 20:06
TASK MANAGER - Process problem!! Dapper Operativni sistemi 3 26.12.2008 15:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com