Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.8.2017, 17:23   #1361
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Andromeda ima tu (ne)srecu da je prvobitni utisak bio katastrofalan. Oni koji su je odigrali posle izvesnog vremena nisu mnogo ocekivali od nje, a i mnoge ocigledne mane su ispravljene (bagovi i facijalne animacije).

Zato igra deluje sasvim ok kad je odigras, pa su ljudi skloniji da daju bolje ocene.
Medjutim, realno igra ne zasluzuje vise od 7/10. Rangirao bih je po kvalitetu negde kao ME1, a ispred ME2 i ME3.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2017, 12:59   #1362
sasagrof
Član
 
Član od: 18.12.2006.
Poruke: 132
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 74 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Andromeda je banalizovana Me trilogija (prvenstveno uprosten gameplay sto je generalni pravac od ME1 ali ovde se otislo najdalje) ali ja sam uzivao u igranju jer sam znao sta da ocekujem. Prvo ko ocekuje vrhunsku pricu taj neka uzme knjigu u ruke, bilo koja sf knjiga cak i druga liga (a to je vec subjektivna stvar sta je to ali recimo jedan Jene Wolfe) su za tri klase bolji od bilo koje igre sem mozda Witchera a znamo zasto je tako. Ali u skladu holivudske groznice za teen zvezdama koje spasavaju univerzum i Andromeda je tako uradjena, glavni lik je smrkavac a takvi su i dijalozi. Sporedne misije repetitivne, ponekad te iznanadi skok u kvalitetu ali takvi trenuci nisi cesti. Ali to je pulp fiction koji ja obozavam a nema ga u igrama cesto (pa vise ni u knjigama),tako da ne samo da sam blagonaklon prema igri nego joj oprastam sve mane zato sto postoji i u ovakvom obliku. Mislim kada bih krenuo da kritikujem sve sto je lose uradjeno da ne bi stalo na dve stranice. Ali postavlja se pitanje cemu to, nece se preko noci iznedriti neki novi poljaci koji ce napraviti umesto fantazija sf igru vrednu igranja, pa da je svi dizemo u nebesa. Opet sa vedrije strane i to je dobro tako jedino i imam vremena za replay starih kvalitetnih naslova.

Poslednja ispravka: sasagrof (12.8.2017 u 13:08)
sasagrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2017, 16:27   #1363
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Kapiram da se na osnovu iznosenja samo stvari koje se kritikuju stice utisak da je igra losa, sto nije pravo stanje stvari. Pre mene je buraz dao ocenu 7/10. Sa tim se slazem, Andromeda, takodje po mom misljenju, ne moze da ima vecu ocenu od 7/10. Ima dosta stvari koje se odlicno odradjene, ali i ima i dosta stvari koje meni licno srozavaju kvalitet i ocena je kad se sve sabere i oduzme tolika.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2017, 16:36   #1364
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Citat:
Laserstorm kaže: Pregled poruke
Kapiram da se na osnovu iznosenja samo stvari koje se kritikuju stice utisak da je igra losa, sto nije pravo stanje stvari.
Naravno, ali internet je retardiran pa kao ovce skacu na sve i svasta.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2017, 11:41   #1365
sasagrof
Član
 
Član od: 18.12.2006.
Poruke: 132
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 74 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

http://kotaku.com/the-story-behind-m...ive-1795886428
Covek se potrudio da prikupi sve relevantne informacije o produkciji igre i problemima koji su je pratili. Dugacak tekst, objasnjava skoro sve.
sasagrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2017, 13:19   #1366
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Evo odma' cu da citam
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Leonida (14.8.2017)
Stara 14.8.2017, 14:31   #1367
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Citat:
sasagrof kaže: Pregled poruke
http://kotaku.com/the-story-behind-m...ive-1795886428
Covek se potrudio da prikupi sve relevantne informacije o produkciji igre i problemima koji su je pratili. Dugacak tekst, objasnjava skoro sve.
Jako zanimljiv tekst sa puno specifičnih detalja i insider informacija. U principu igru je ubila prevelika ambicija, posebno deo vezan za proceduralno generisanje galaksije.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2017, 9:43   #1368
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Nije igra baš toliko loša koliko je pipava. Idi tamo na Eos pa ako me nađeš vrati se na Nexus da mi to kažeš pa ako sam dobro idi na Voeld pa mi tamo dostavi poruku da sam dobro..... Ova Sara Rajder je puslica prava u poređenju sa Commander Šepard koja je ruthless soldier and warrior. Svima brate ugađa bre ko francuska sobarica dok bi Šepardova nekima odvalila šamarčinu a drugima pucala u nogu... Mass 3 igrao sam stotine sati i uvek me ponese (posto zavisnik družeći se sa Šepardovom, nikad igro muški lik) a ovo je igraj(čitaj pljuni) pa zaboravi. Mlogo je dosadno sa svim tim sporednim misijama šećkanja. Davi, davi dok ne udavi... i gle udavih se.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2017, 11:57   #1369
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Citat:
analayzer kaže: Pregled poruke
Nije igra baš toliko loša koliko je pipava. Idi tamo na Eos pa ako me nađeš vrati se na Nexus da mi to kažeš pa ako sam dobro idi na Voeld pa mi tamo dostavi poruku da sam dobro..... Ova Sara Rajder je puslica prava u poređenju sa Commander Šepard koja je ruthless soldier and warrior. Svima brate ugađa bre ko francuska sobarica dok bi Šepardova nekima odvalila šamarčinu a drugima pucala u nogu... Mass 3 igrao sam stotine sati i uvek me ponese (posto zavisnik družeći se sa Šepardovom, nikad igro muški lik) a ovo je igraj(čitaj pljuni) pa zaboravi. Mlogo je dosadno sa svim tim sporednim misijama šećkanja. Davi, davi dok ne udavi... i gle udavih se.
Jeste malo offtopic, ali mislim da igre retko kada istražuju nov način davanja questova, i baš juče sam čitao apdejt za nadolazeću igru "We Happy Few", prvenstveno ovaj Narrative Team deo gde se govori o tome kako quest giveri u igrama često nemaju pozadinsku motivaciju, tipa - zašto neko od njih ne ode da uzme taj predmet već tera glavnog junaka
https://compulsiongames.com/en/news/...price-heads-up
Drago mi je da se makar neko dotakao toga jer je to vrlo bitno za samu imerziju u svet igre. U suprotnom se čini kao da čitav ****** svet čeka na tu jednu osobu da im odradi obaveze.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2017, 12:48   #1370
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Baš tako za svaku glupost očekuju da im ti rešiš. Idi po planeti i traži de su im dronovi i postavi bikon da ih oni posle nađu. ***la ih igra.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2017, 16:12   #1371
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Citat:
analayzer kaže: Pregled poruke
Baš tako za svaku glupost očekuju da im ti rešiš. Idi po planeti i traži de su im dronovi i postavi bikon da ih oni posle nađu. ***la ih igra.
Pa ko vas tera da radite te kvestove? Pa skoro svaki RPG ima kvestove tog tipa. Mozda malo bolje "leze" nekim drugim igrama (kao npr. Witcher 3 sa onim ugovorima, posto je ipak vestac) ali svaki RPG ih ima. Ocekivati da svaki kvest bude smislen ili nekih epskih razmera da odgovara Pathfinderovom statusu je poprilicno nerealno. Na srecu, sve je to opciono.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2017, 16:55   #1372
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Ima logike takve questove raditi, šta ako su dronovi zalutali negde u 3 PM gde je opasno, a jadan vlasnik dronova nema oružje ili zna da je rizično po život da ih on traži.

U Witcher 3 se to bolje uklapa, jer realno monsteri su svuda, i običan civili neće ni u pećinu da uđe a čak i vojska se plaši kad je nešto krupnije.

Ali definitivno se slažem za questove "Idi iza kuće i skupi mi 3 kamena, ili uberi mi 10 biljaka u obližnjo bezbednoj šumi".

Edit: Čar u Witcher 3 questovima što vrlo često ima neki twist tj. od questa koji se čini kao smor u trenutku se pretvori u neku misteriju/frku itd.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2017, 18:20   #1373
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Citat:
zokocx kaže: Pregled poruke
Ali definitivno se slažem za questove "Idi iza kuće i skupi mi 3 kamena, ili uberi mi 10 biljaka u obližnjo bezbednoj šumi".
Slazem se i ja, ali takvih kvestova skoro i da nema u Andromedi. Jedino sto mi pada na pamet je ono skeniranje minerala i zivotinja po planetama, mada to mu nekako dodje logicno jer je ipak to jedna od glavnih stavki Andromeda inicijative. Istrazivanje i kolonizacija. Ali opet, jako malo i resava se usput.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2017, 19:17   #1374
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Mass Effect Andromeda

Meni je u Andromedi sve to bolje leglo nego u Inkviziciji.

Tamo za pola regija nema nikakvog valjanog razloga da uopste udjes u njih, dok ovde svaki svet je potencijalna kolonija i bilo koji kvest koji se indirektno tice postavljanja kolonije ima smisla jel je sustina Inicijative.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
pentraksil (16.8.2017)
Stara 16.8.2017, 19:29   #1375
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Citat:
zokocx kaže: Pregled poruke
Ima logike takve questove raditi, šta ako su dronovi zalutali negde u 3 PM gde je opasno, a jadan vlasnik dronova nema oružje ili zna da je rizično po život da ih on traži.

U Witcher 3 se to bolje uklapa, jer realno monsteri su svuda, i običan civili neće ni u pećinu da uđe a čak i vojska se plaši kad je nešto krupnije.

Ali definitivno se slažem za questove "Idi iza kuće i skupi mi 3 kamena, ili uberi mi 10 biljaka u obližnjo bezbednoj šumi".

Edit: Čar u Witcher 3 questovima što vrlo često ima neki twist tj. od questa koji se čini kao smor u trenutku se pretvori u neku misteriju/frku itd.
Odmah mi pade na pamet quest sa pocetka Witchera - kada istrazujes nestanak one devojke i njena sestra ti ponudi novac ako batalis dalje istrazivanje. Naizgled obican "fetch missing person quest" dobija potpuno neockivan obrt nakon borbe sa vukodlakom u onoj pecini i prosto moras da se zapitas kako je CDPR uspeo toliko paznje da posveti skoro svim aspektima igre... Cak i Witcher contracti koji bi mogli da se ubroje u fetch questove... imaju svoju pricu, svoje obrte i neke zaista epic borbe (Striga u Skeligeu, Elemental u podrumu kuce u Novigradu, itd).

Nerealno je to ocekivati od Biowarea.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2017, 20:26   #1376
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Meni je u Andromedi sve to bolje leglo nego u Inkviziciji.

Inkvizicija cak nema ni objasnjenja za pola tih zadataka...Samo tipa "Bobodi 10 zastavica"......pitaj Boga zasto.....Samo se odjednom pojave i to je to.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2017, 21:56   #1377
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Bas to. Mnogo mi je lose legla Inkvizicija zbog toga.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2017, 0:32   #1378
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Bas to. Mnogo mi je lose legla Inkvizicija zbog toga.
I mene je to licno ubilo u pojam, zbog toga sam i batalio da igram.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2017, 6:09   #1379
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

https://www.masseffect.com/news/mass...rom-the-studio

Stavljena tacka na Andromedu i na ME..na duze vreme
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2017, 6:18   #1380
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Steta...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mass effect, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mass Effect PC version WU TANG CLAN Role-Play 1545 2.7.2023 19:33
Problem sa Mass effect igrom Vestax Kvarovi 6 24.6.2009 14:00
Mass effect Bozidar Konzole 33 11.3.2009 21:26
HTPC (tih, ne greje se, moze da gura Mass Effect) Vladimiros Šta da kupim? 8 30.5.2008 19:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com