Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.4.2010, 21:03   #21
darkom
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Poruke: 507
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

kad izlazi ova igra, i meni se treiler sviđa.
darkom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2010, 21:06   #22
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Na netu pise da izlazi u toku druge cetvrtine ove godine... Sad sta je istina
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2010, 21:16   #23
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

@zoca
Da je vojnik ubijen,dao bih ti zahvalnicu,a ovako,ništa...

Ima li neki trailer?
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2010, 21:47   #24
purke62
Veteran
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 762
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 301 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Sniper: Ghost Warrior

Release Date:
2010-05-25
Platform:
PC
Publisher:
City Interactive
Developer:
Genre:
Shooter
purke62 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2010, 0:11   #25
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Citat:
Upravo tako.Mislim ipak da je u pitanju druga municija jer Juba ( bagdadski snajperista)koristi Dragunov (7.62x54) ali je to i dalje moćan kalibar sa velikom kinetičkom energijom zrna.U ovom trejleru nisam primetio da ima preterivanja i dosta su različite animacije od slučaja do slučaja.Ne mogu da nađem na YouTube( verovatno su sklonili) originalne snimke Jube gde ima jako puno raličitih reakcija pogođenih vojnika.Ima upravo i onih gde odleti po metar-dva unazad ali ima o onih kad se samo sruči na zemlju.
hej pa sad sam se setio... E pa ja imam valjada sve snimke od Jube. Definitivno su ti snimci odlican primer da reakcija na pogodak ima raznih.

Citat:
Upravo tako.Mislim ipak da je u pitanju druga municija jer Juba ( bagdadski snajperista)koristi Dragunov (7.62x54) ali je to i dalje moćan kalibar sa velikom kinetičkom energijom zrna.
Ma niko ne zna ni da li taj covek postoji ili su to zbirke snimaka razlicitih snajperista. Ako je stvarno dobar snajperita pre ce biti da korsiti neku repetirku u malo vecem kalibru od dragunova. Pogotovo mi je to logicno jer repetirke prenose vecu energiju na metak a to je svakako bitno protiv vojnika sa slemovima i pancir kosuljama.

Dragunov je rovovska snajperka najbolja za situaciju tokom borbe kada vojnik treba da pogodi sto vise protivnika koji nailaze. Medjutim Juba i ti iracki snajperisti ne gadjaju tokom borbi nego se sakrivaju obicno u zadnji kraj automobilai vrebaju pogodnu situaciju za jedan pogodak. Njima vise odgovara neka snaznija repetirka.

Bilo je u jednim nasim novinama pisalo o tome. Rekli su koju pusku najvise koriste. Mislim da je u kalibru 7.62x39 kao kalasnjikov ali mi to zvuci kao glup izbor za snajperiste. ?!
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2010, 10:08   #26
zoca
Član
 
Član od: 2.5.2009.
Poruke: 204
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 64 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Mogu da se nadju snimci od Jube,nasao sam sinoc i gledao,ima dosta snimaka gde se vojnici odteturaju posle pogodka,ne padaju kao na ovom snimku,ali to izgleda da zavisi sa koje je daljine pucao snajperista,pa zrno izgubi energiju dok dodje do pancira.Snimci na kojima su pogodci u glavu su odmah padovi na zemlju,tenkisti koji vire iz tenkova su najgore prolazili.Definitivno je u pitanju dragunov i kalibar 7,62 mnogo vojnika je nosilo pancir (na ovim snimcima sto sam gledao) i prezivelo pogodke da je bio neki tezi kalibar ne bi im pomogao pancir npr:
http://en.wikipedia.org/wiki/Barrett_M82

Poslednja ispravka: zoca (27.4.2010 u 10:18)
zoca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2010, 12:55   #27
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Malo vojnih snajperki:

Na demou, je ova snajperka, novi model, M110:

http://world.guns.ru/sniper/sn13-e.htm

kalibar je sttandardni kalibar američke armije, dakle, 7.62x51NATO, ili ti 308Win.

Dargunov, ko nezna koja je to puškica (ako upošte ima takvih) :

http://world.guns.ru/sniper/sn18-e.htm

Kalibar 7.62x54R, ruski standard pre drugog svetskog rata, izuzetno precizan metak, nije čudo štom je zadržan.

A standardna snajperka amerčikke armije je ova:

http://world.guns.ru/sniper/sn10-e.htm

Remington model 700, kalibar kao onaj prvi, tačna informacija je da je u pitanju verzija M40, ali pošto nešto z.... prikaz slike za nju, i ovo je sasvim dovoljno za prikaz. Naslednica je isti model, ali malo lepše našminkana, verzija MSR, ima malo levo link, ko želi da to vidi.

Sad, najbitnije je ovo: i pomenuti M700 i Dragunov, kad se gleda preciznost oružja su praktično iste. Čak i kada uvedemo u priču i M110. Dragunov ima oreciznost od 1,04MOA sa snajperskim metkom 7N1 i 2.21MOA sa standardnim metkom 57N323S. Snajperke Remingotn 700/M24/M40 (ista stvar, razna imena, manje razlike) ima preciznost od 1,18MOA sa metkom M118SB, a M110 ima preciznost od 1,27MOA sa metkom M118LR. Sve tri, bez bajki i legendi, realno su upotrebljive do max 800m, samo izuzetno i sa mnogo sreće preko toga. Način određivanja preciznosti je standardizovan za snajperke, rasturanje grupe od 5 metaka na 300 metara. Energija na cilju je ista, ili ti vrlo približna kod svih njih, dakle, ni tu nema prevelike razlike. Jednina bitna razlika je ova: poluautomat ima veću brzinu paljbe jer nema repetiranja oružja, što u praksi znači da lakše dejtvuje na višestruke ciljeve, ili obezbeđuje pre drugi metak po istom cilju. Za Ruse je ovo bila mnogo bitnija karakteristika od jednog preciznog metka, ne zaboravimo da ove snajperke su kod Rusa kao i kod nas, raspoređene po pešadijskim odeljenjima a ne posebno na nivou bataljona i brigada. I zadnja napomena, naša snajperka se razlikuje od Dragunova i ima nešto manju preciznost od nje, iako je na prvi pogled vrlo slična. Druga napomena, vojni standard za snajperske puške je rasturanja od 38mm na 100m (ili ti 220mm na 500m, ili ti 480mm na 1000m), a jedan MOA je 1.047 inchna 100 yards, pa ko želi da računa tačno, neka radi ali to je nekih 30mm na 100m, čisto da se zna. Ili ovako, ko želi da se malo bolje obavesti:

http://riflestocks.tripod.com/moa.html

Dali malo preteruju sa slikom u igrici, po pitanjima preciznosti i po pitanjima energijaa? O, daaaaa, Ali to je igrica, zar ne, lepo je to videti .

Poslednja ispravka: vasiljevic (27.4.2010 u 13:03)
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
draske73 (5.5.2010), purke62 (29.4.2010)
Stara 30.4.2010, 16:20   #28
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Citat:
i pomenuti M700 i Dragunov, kad se gleda preciznost oružja su praktično iste.
Repetirke su uvek bar malo preciznije jer se prilikom opaljenja ni jedan deo unutar puske ne pomera. Poluautomatske kao dragunov se zbog pokretnih delova, pre nego sto metak napusti cev uvek malo prodrmaju sto blago skrene putanju metka. Dragunov malo vuce u stranu koliko sam video na snimcima i prikazima meta u koje je gadjano.

Razlika jeste mala ali da je nema niko ne bi ni koristio repetirke.

Jos jedna prednost repetirki je sto mogu da imaju tezu i kvalitetniju cev a i dalje da puska ne bude vece mase od dragunova. Jer samo delovi koji omogucavaju automatsku palljbu dodaju puski oko 2 kilograma.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2010, 16:37   #29
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Sic... .

Pogledamo podatke o masi dragunova i pomenutih snajperki, videćemo da je razlikamase kod dragunova 200 grama. Snajperistika je malo drugačija nauka.

Prvo, teorija kaže da je repetirka preciznija jer cev može da slobodno oscilira, ne što ima pokretnih ili manje pokretnih delova u puški. Rešenje koje je nađeno na dragunovu je vrlo prosto, tu je pokretni klip gasnog cilindra odvojen od nosača zatvarača u puški pa ima minimalan uticaj na slobidno kretanje cevi (bitna razlika u odnosu na našu verziju snajperke koja je de facto uvećan Kalaš).
Drugo, savremena poluautomatska snajperka može da ima cev bilo koje težine, pa i one teške.
Treća, savremena snajperka sa optikom, ima masu koja je oko 6 kilograma pa na više, a razlog je da se po opaljenju puška što manje pomeri sa cilja posle opaljenja. Govorim o repetirkama. I tu poluautomat nalazi svoju prednost prema klasičnim snajperima. Njegov način dejstva u startu smanjuje odskok oružja i obezbeđuje brže dejstvo. A to znači sda može da bude manje mase. I pitanje gde vuče, pa svaka puška vuče na svoju stranu, i to se rešava podešavanjem optičkog nišana. Svaka puška vuče na svoju stranu, ništa novo.

Za kraj dva linka:

http://world.guns.ru/sniper/sn14-e.htm

HK PSG-1, danas najprecizniji snajper u proizvodnji, poluautomat, izuzetno skup proizvod. Teško je naći repetriku koja može da mu izađe na megdan. Standardno oružje nemačkog GSGa, i mnogih drugih jedinica ovoga tipa. Inače, danas, moj favorit po pitanju snajpera. I jedna zanimljivost: koristi principijelno isti način bravljenja koji koristi i nekadašnji ponos švapske vojske, kod nas popularni Batin Šarac (najgenocidnije oružje današnjice, pobio pola nemačke nacije, samo Bata Životinja lično i personano, pa ti vidi ).

http://world.guns.ru/sniper/sn15-e.htm

E ovo je najprecizniji snajper na svetu, po svim podacima koje ja imam. On je po preciznosti na tačkama koje još nijedan snajper nije dostigao. Dobro upucana sa Match municijom postiže 0.2 MOA preciznost. Razlog što je nema, pa recimo je ovaj: kad se pojavila, njena cena je bila 17.000 maraka, tadašnjih. Cena tadašnjeg Golfa je bila oko 10.000 maraka. Ili prevod na današnji odnos cena: golf osnovini oko 14.000€ ona bi bila oko 25.000€. Zato je i napravljeno oko 170 komada ukupno. Ali da se razumemo, dobar pokazatelj da poluautomat nikalo ne zaostaje za repetirkom, naprotiv . Jedina repetrika koja mu izlazi na megdan je isto nemački proizvod, nekadašnjih Mauzerovih inžinjera, isto čuveni proizvod, vrlo redak, DSR-1 (imaš link sa strane). Ili recimo Ruska SV-98, isto vrlo precizno oružje po testovima (napravljena na bazi njihove takmičarske puške za triatlon).

Ono što je bitno po meni, bilo koja snajperka koja vredi je pravo malo umetničko delo precizne mehanike i proizvodnje, u koju je uloženo mnogo truda i testiranja, sve da bi se dobilo koji milimetar manji krug.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
draske73 (5.5.2010)
Stara 1.5.2010, 20:36   #30
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Sad jos samo da objasnis zasto bi bilo koji snajperista izabrao repetirku? A ima ih u upotrebi koliko hoces...

Citat:
Drugo, savremena poluautomatska snajperka može da ima cev bilo koje težine, pa i one teške.
Treća, savremena snajperka sa optikom, ima masu koja je oko 6 kilograma pa na više, a razlog je da se po opaljenju puška što manje pomeri sa cilja posle opaljenja. Govorim o repetirkama. I tu poluautomat nalazi svoju prednost prema klasičnim snajperima.
Vojne ne smeju biti previse teske jer bi snajperista lipsao noseci je stalno ratistem. Druga stvar su policijske jer policijski snajperista samo ponekad ima zadatak da ga nosi i obicno mu samo zadaju da ceka na nekoj zgradi. Za vojne se pravi kompromis pa ne moze biti teska koliko bi bilo idealno. Dakle zavisi za sta je savremena snajperska puska, za policiju ili za ratovanje.

Citat:
I pitanje gde vuče, pa svaka puška vuče na svoju stranu, i to se rešava podešavanjem optičkog nišana. Svaka puška vuče na svoju stranu, ništa novo.
ne da vuce nego ... ja sam bas citau u jednom testu da dragunov razabcuje vise po sirini nego po visini. Ne znam koliko je to tacno ali verovatno taj primerak sa tog testa je takav. Pretpostavljam da iz nekog razloga malo jace trzne u stranu pre nego sto metak napusti cev...
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2010, 9:01   #31
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Ajd ovako, kreni po onom sajtu gde sam ti postovao linkove. Svuda gde vidiš podatak o masi, ako nije drugačije navedeno, to je masa oružja bez optičkog nišana. Masa optičkog nišana sa nosačem je oko 1 Kg, neki prosek. I kreni redom:
Sako TRG 42 od 4.7 do 5.2 Kg (inače jedna od lakših pušaka)
francuska FR F2 sa optikom je 5.75Kg, isto francuska PGM od 6 do 6.6 Kg bez optike
HK MSG-90 6.4 Kg bez optike, PSG 1 je preko 8 sa optikom
Accuracy International (inače standard zapadnih snajpera u skoro svim zemljama NATO pakta) je 6.8Kg prazna bez optike
Izraelski Galil je 8 Kg napunjen i sa optikom i opremom.
Od amera:
američki vojni standard M21 i M24 su oko 5.5 Kg bez optike
najnoviji predlog za snajper je našminkan model 700 Remington MSR sa masom od 6 Kg napunjena sa 5 metaka bez optike
M110 je 7.3 Kg sa optikom o opremom prazan
Barrett 98 Bravo najnoviji produkt firme za male kalibre ima masu gola od 6.1 Kg.....
Da ne pominjem isto ne manje čuven CheyTac sa masom od 12.3 Kg ...

Ovo gore je izbor onih snajperki koje su u upotrebi u armiji (ima nekoliko meni dragih koje nisu ali su tu po masi), i karakteristika svih njih je da su im mase opremljene i spremne za dejstvo minimum 6.5+ Kg, one najčešće kao AI imaju i dosta veću masu. Sve su malog kalibra (dakle nijedna nije 12.7mm). Davno je prošlo vreme kad je snajperista imao malo bolju standardnu pušku kao snajper, bar za zapad. Danas, on nosi ne lako oružje i nema toliku pokretljivost kao pre. Koliko je to opet jedan link:

http://world.guns.ru/machine/mg17-e.htm

I vidiš da sve one su opasno tu sa puškomitraljezom Minimi, standardom za puškomitreljeze u NATO. Dakle, snajperista ili puškomitraljezac danas, ista stvar, trebaju leđa za taj posao, i ruke, i znati da se sakriješ jer nema lakog bekstva.

Izgleda da je u celoj ovoj priči Dragunov pero laka kategorija koja se nalazi u svakom odeljenju, i kojoj zbog toga može lako da se oprosti i mnogo više od malo većeg šaranja po širini.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2010, 14:32   #32
matrix_ninja
Veteran
 
Član od: 13.1.2007.
Poruke: 864
Zahvalnice: 505
Zahvaljeno 161 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Sic... .

Pogledamo podatke o masi dragunova i pomenutih snajperki, videćemo da je razlikamase kod dragunova 200 grama. Snajperistika je malo drugačija nauka.

Prvo, teorija kaže da je repetirka preciznija jer cev može da slobodno oscilira, ne što ima pokretnih ili manje pokretnih delova u puški. Rešenje koje je nađeno na dragunovu je vrlo prosto, tu je pokretni klip gasnog cilindra odvojen od nosača zatvarača u puški pa ima minimalan uticaj na slobidno kretanje cevi (bitna razlika u odnosu na našu verziju snajperke koja je de facto uvećan Kalaš).
Drugo, savremena poluautomatska snajperka može da ima cev bilo koje težine, pa i one teške.
Treća, savremena snajperka sa optikom, ima masu koja je oko 6 kilograma pa na više, a razlog je da se po opaljenju puška što manje pomeri sa cilja posle opaljenja. Govorim o repetirkama. I tu poluautomat nalazi svoju prednost prema klasičnim snajperima. Njegov način dejstva u startu smanjuje odskok oružja i obezbeđuje brže dejstvo. A to znači sda može da bude manje mase. I pitanje gde vuče, pa svaka puška vuče na svoju stranu, i to se rešava podešavanjem optičkog nišana. Svaka puška vuče na svoju stranu, ništa novo.

Za kraj dva linka:

http://world.guns.ru/sniper/sn14-e.htm

HK PSG-1, danas najprecizniji snajper u proizvodnji, poluautomat, izuzetno skup proizvod. Teško je naći repetriku koja može da mu izađe na megdan. Standardno oružje nemačkog GSGa, i mnogih drugih jedinica ovoga tipa. Inače, danas, moj favorit po pitanju snajpera. I jedna zanimljivost: koristi principijelno isti način bravljenja koji koristi i nekadašnji ponos švapske vojske, kod nas popularni Batin Šarac (najgenocidnije oružje današnjice, pobio pola nemačke nacije, samo Bata Životinja lično i personano, pa ti vidi ).

http://world.guns.ru/sniper/sn15-e.htm <----

E ovo je najprecizniji snajper na svetu, po svim podacima koje ja imam. On je po preciznosti na tačkama koje još nijedan snajper nije dostigao. Dobro upucana sa Match municijom postiže 0.2 MOA preciznost. Razlog što je nema, pa recimo je ovaj: kad se pojavila, njena cena je bila 17.000 maraka, tadašnjih. Cena tadašnjeg Golfa je bila oko 10.000 maraka. Ili prevod na današnji odnos cena: golf osnovini oko 14.000€ ona bi bila oko 25.000€. Zato je i napravljeno oko 170 komada ukupno. Ali da se razumemo, dobar pokazatelj da poluautomat nikalo ne zaostaje za repetirkom, naprotiv . Jedina repetrika koja mu izlazi na megdan je isto nemački proizvod, nekadašnjih Mauzerovih inžinjera, isto čuveni proizvod, vrlo redak, DSR-1 (imaš link sa strane). Ili recimo Ruska SV-98, isto vrlo precizno oružje po testovima (napravljena na bazi njihove takmičarske puške za triatlon).

Ono što je bitno po meni, bilo koja snajperka koja vredi je pravo malo umetničko delo precizne mehanike i proizvodnje, u koju je uloženo mnogo truda i testiranja, sve da bi se dobilo koji milimetar manji krug.
Sniper Agenta 47
matrix_ninja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2010, 15:18   #33
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Pa zna čovek šta vredi .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2010, 12:51   #34
purke62
Veteran
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 762
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 301 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Pa zna čovek šta vredi .
Vidim da prilično dobro poznajš temu snajpera pa bih voleo da nešto kažeš o ovim našim snajperima.Kako se "drže" u svetskim razmerama.
Zastava M76
http://en.wikipedia.org/wiki/Zastava_M76

Zastava M91
http://en.wikipedia.org/wiki/Zastava_M91

Zastava M93 Black Arrow
http://en.wikipedia.org/wiki/Zastava_M93

Zastava M07
http://www.zastava-arms.co.rs/cms/index.php?id=150


Negde sam pročitao da je negde u Aziji ( mislim Indonezija) , izbio međudržavni spor jer je jedna zemlja nabavila za potrebe vojske i policije dvadesetak komada naše "Crne Strele".
purke62 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2010, 21:42   #35
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Na brzinu:

M76: Standardna odeljenska snajperka u pouzdanom starom nemačkom kalibru 7.92x57mm IS Mauser. Namen dejstvo do daljina od oko 600m, dakle odeljenska daljina. Preciznost na tim daljinama je zadovoljavajuća, verovatno najveća daljina upotebe je oko 800m. Unotrašnji dizajn je uvećan Kalašnjikov sistem. Mana: postoji veza gasni klip i nosač zatvarača, što utiče na preciznost ( Dragunov nema tu vezu pa je precizniji). Isto tako cev je mogla da se odradi preciznije i da je hromirana zbog lakšeg održavanja u dužeg života.

M91: Ovo gore u kalibru 7.62x45R, standardnom ruskom kalibru. Uveden kad smo počeli da menjamo šarac sa našom verzijom PK puškomitraljeza, pa je ovo unifikacija kalibra. Bolje leži zbog spoljašnje modifikacije ali je unutra ista i iste mane. Verovatno bolja preciznost jer može da se koristi namensko snajpersko zrno što nije imalo na starom kalibru. Bolja optika većeg uvećanaj što je dobro unapređenje.

Za obe važi ovo: prema zapadnim konkurentima, obe imaju prenost male mase, manjeg trzaja, mala cena i velika rasporostranjenost u jedinicama, što je bitno zbog upotrebe na onim daljinama na kojima se najviše i puca snajperima (dakle, oko 600m). Ako ide dalje one su u gubitku. Imaju veću brzinu paljbe pa lakše deluju na višestruke ciljeve. Sve u svemu, za namenu koja im je data više nego dobrop rešenje.

M93: Crna strala, naše rešenje u kalibru 12.7mm. Dosta dobro rešenje. Namena je dejstvo po materijalnim ciljevima ne ljudima, dosta precizna u toj ulozi. Velika masa. Ko i svaka snajperka tog tipa, nije za svaki posao, ograničava pokretljivost. Za specijalizovan posao odlično rešenje velikog dometa ko i ostale tog tipa u svetu. Zatvarač je Mauzer tipa, stari i dobro poznat svima uvećan prema potrebama kalibra. Iskreno, onome ko je nosi moje saučešće.

M07: E o ovome nema baš mnogo podataka pa ne mogu da grešim dušu šta je tu i kako odrađeno. NA prvi pogled, moderno rešejne, pitanje je koliko je precizno rađena cev, pasovanje sanduka i cevi, dali je tu odrađen sistem bafera ili ne, i sl. Neke male sitnice koje mnogo znače za snajpersko oružje. Meni više liči na ispunjavanje želje naših naručioca koji ne misle mnogo, čisto da se pokaže da i to mogu. Bolje bi bilo da su odradili posao na M91 po ugledu na Dragunov, da su cev napravili poligonalnu kao kod HK pušaka sa većim kvalitetom i preciznošću izrade, lako bo doboli oružje subMOA koje lako moće da izađe na megdan bilo kome. Ovako su samo jedan od mnogih sa repetirkom koja nije dokazana. Nisam nešto previše oduševljen iskreno rečeno.

Inače, za gađanja na velikim daljinama jedan link:

http://www.hkpro.com/index.php?optio...types&Itemid=5

Dakle, jeste prototip na koji je HK potroši na razvoj oružja, municije i optike 1.5 miliona maraka tada, nikad nije stigao u opremu ali je ovo za snajperistiku na daljinama od 2000m. Kalibar 9x90mm MEN, enegrija zrna na 1200m jednaka onoj kalibra 7.62mm NATO na ustima cevi, masa je 8kg sa nišanom prazna, nišan je kompjuterizovan sa laserskim daljinomerom i balističkim računarom koji vodi računa o tipu munnicije, temperaturi vazduha, vlažnosti vazduha, dejstvo vetra, položaj strelca (dakle, elevacija i nagib puške) i prema tome je projektovao gde pogađa puška. Dakle, posao strelca je da ukuca tip metka, pritisne dugme za merenje daljine,nanišani i opali gde pokazuje nišan. Efikasnost na cilju manja od 12.7mm ako se govori o razornim zrnima, ali zato je mnogo preciznija i lakša, pa time lako baca na kolena sve snajperke kalibra 12.7mm. E ja bi ovo, ako nemaš ništa protiv .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
draske73 (5.5.2010)
Stara 3.5.2010, 22:34   #36
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Citat:
purke62 kaže: Pregled poruke
lici mi na m95 iz BC2...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2010, 9:41   #37
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Saučešće i onom ko stoji sa druge strane cevi.

http://static.panoramio.com/photos/o...l/16824879.jpg
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2010, 12:43   #38
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Ovo sta pogodi tu trava ne raste..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2010, 12:50   #39
Cofi
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 2.824
Zahvalnice: 768
Zahvaljeno 796 puta na 513 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Citat:
2SaiNt4U kaže: Pregled poruke
Saučešće i onom ko stoji sa druge strane cevi.

http://static.panoramio.com/photos/o...l/16824879.jpg
Čekaj, čekaj... Ovo je snajper ?! Ja pomislih top!
Cofi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2010, 10:16   #40
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Gore pomenuti M93 .

Mislim da ti je sada jasno kad sam napisao da je snajper kalibra 12.7mm specijalizovano oružje. Mada se lepo vidi razlika život i igrica. U igrici, ovo lepo nosiš sa sobom, trčiš ko da nemaš ništa u rukama, skidaš ljude iz pokreta, trzaj je nebitna stvar, municija, bar jedno 500 metaka za svaki slučaj ... I kako lepo lete protivnici u vazduh, baš milina .

Stvarnost: pošao na zadatak, otegla ti se m... dok si stigao gde treba sa njom, prokleo jedno 100 puta projektante i onoga ko je to kupio i tebi dao, zauzeo položaj i ne mrdaš, imaš maks kod sebe i pratioca 20 metaka, opališ metak i otpadne rame, potpom ili ćutiš i moliš boga da te ne nađu minobacači, ili begaj kako znaš i umeš. Kad dođeš nazad kažeš : Jeb.. vas vaš snajper, evo vam ga nazad .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Norton Ghost ? Captain Jack Sparrow Aplikativni softver 43 23.3.2009 0:31
Ghost 64-bit edition jozvan_Kg Operativni sistemi 4 1.12.2008 18:32
norton ghost i net framework problem! jagodanbg Aplikativni softver 5 7.3.2007 11:59
Ghost Shooter 2 Andross Pravljenje igara 139 21.10.2006 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com