Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.1.2024, 19:41   #281
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 998
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Za kolege koje čekaju stabilnu verziju igre, danas smo izgleda dočekali The Patch - koliko vidim pegla stvari koje su masovno prijavljivane i koje se tiču samog content-a, tipa nemogućnost otključavanja svih aspekata koje igra nudi, što collectibles, što nekih deonica itd. Patch 1.0.15, težak 6.91 GB. Konačno ponovo započinjem Final Draft koji sam već započinjao nekoliko puta i zaustavljao zbog bagova.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2024, 17:38   #282
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 998
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Ludaci (Poets of the Fall) su izbacili 30-ominutnu verziju Heralda
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ogisha na korisnoj poruci:
simke85 (9.2.2024)
Stara 16.2.2024, 14:15   #283
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Citat:
Remedy says Alan Wake 2 has sold 1.3 million copies, making it the studio's fastest-selling game to date.


“We are happy with the start of Alan Wake 2’s sales,” commented Remedy’s CEO Tero Virtala. “The price point has also remained at a high level, and the game has already recouped a significant part of the development and marketing expenses.
“We will continue to develop the game to serve existing fans and attract new players and expect the game to continue selling well.”
“We now have two established franchises:Control and Alan Wake, which are linked through the Remedy Connected Universe,” Virtala added. “Growing and expanding these franchises will be a key part of our future.”

Nije lose za 70M budget koliko je procenjeno da je AW2 kostao.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2024, 15:43   #284
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2


Citat:
The GTX 1060 actually got the lowest performance gain out of all Pascal GPUs after this Alan Wake 2 update. The GTX 1070 received a 57% improvement on average; the GTX 1080 leaps by 85%, while the top-of-the-line Pascal GPU, the GTX 1080Ti, now runs over twice as fast as it did when Alan Wake 2 launched, nearing 60 frames per second (at 1080p with AMD FSR 2 set to Quality and PlayStation 5-like graphics settings).
Na 3000 seriji performanse su iste, 4000 serija oko 6-14% pobojšanja dok na 1080 frejmovi su duplirani, sa 30 na 60 fremova. Dakle igriva je i na 1000 seriji sada...

Alan Wake 2 May Break Even Sometime in 2024

In late 2023, Finnish outlet Helsingin Sanomat reported that Alan Wake 2's budget was in the ballpark of $75 million, of which some $21.5 million was earmarked for marketing, citing analyst estimates. 1.3 million sold units ostensibly generated around $60 million in revenue, once storefront cuts are accounted for. The fact that this figure still isn't enough to recoup the costs of Alan Wake 2 underlines how AAA game development has gotten significantly more expensive in recent times. Remedy's past disclosures suggested that Epic Games Publishing would be taking 100% of the game's revenue until Alan Wake 2 breaks even, and 50% afterward.

Remedy's stock dropped by over seven points following the disclosure of Alan Wake 2 sales, bottoming out at €17 on February 16. Only one month ago, the Finnish developer's shares were trading at over €25, roughly half of their pandemic-propped peak in 2021.



Ako su oni srećni sa prodajom onda svaka čast.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2024, 10:00   #285
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Kada igru stavis samo na Epic Store onda I ocekujes manju prodaju. Realno Remedy nece puno dobiti od AW2 jer je masovna prodaja prosla. A kada Epic vrati ulozeno Remedy dobija 50% od svake prodate kopije. Obzirom na to da kako vrijeme prolazi prodaja kao I cijena proizvoda (uz Epic popuste I drasticni padovi cijene) pada nema tu neke vece zarade.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2024, 0:36   #286
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Sigurno je EPIC očekivao mnogo bolju prodaju, naročito nakon nabudženih recenzija. Takođe mislim da je marketing kampanja bila katastrofalno loša, naročito na revealu. Igra je izašla iste godine kada i RE4 Remake. Način na koji su prezentovali igru izgledala je kao kopija RE za nove igrače a stari fanovi su ogorčeni jer drugi protagonista zauzima preko 50% igre. Na oba fronta fail.

Svakako Remedy je dobrostojeći jer ima side investitore, razvijaju MP remake sa Rockstarom, otkupili su prava za Control tako da im je lagano.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2024, 0:48   #287
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.412
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.058 puta na 828 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Ова игра је много добра. Штета што тако слабо иде продаја. Али нажалост, не пружа људима и забаву. Ова игра није успела код меинстрим играча у довољној мери, можда је зато разлог лошије продаје. Нема ту ширину као поменути РЕ4 римејк.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2024, 11:16   #288
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 998
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Mogu oni i da smanje malo te troškove pravljenja igre. Ok, lepo je sve ovo da imamo prelivanje iz igre u film i obrnuto ali nije da je presudno. Isto za sve ove napredne grafičke mogućnosti koje uopšte nisu potrebne. Imaju dobar gejmplej, imaju priču, šta ćeš više. Za Max Payne su napravili strip umesto cutscena i razvalili su. I za ovo se može smisliti neki fazon koji ne traži milion novaca. Meni je super kako igra izgleda i sve ali ako to prouzrokuje da su oni na gubitku što je uvek na ivici sa njima, daj smanji malo doživljaj...
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2024, 11:34   #289
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Citat:
ogisha kaže: Pregled poruke
Mogu oni i da smanje malo te troškove pravljenja igre. Ok, lepo je sve ovo da imamo prelivanje iz igre u film i obrnuto ali nije da je presudno. Isto za sve ove napredne grafičke mogućnosti koje uopšte nisu potrebne. Imaju dobar gejmplej, imaju priču, šta ćeš više. Za Max Payne su napravili strip umesto cutscena i razvalili su. I za ovo se može smisliti neki fazon koji ne traži milion novaca. Meni je super kako igra izgleda i sve ali ako to prouzrokuje da su oni na gubitku što je uvek na ivici sa njima, daj smanji malo doživljaj...
AW2 budzet je bio jako nizak. Za razvoj igre $50M, marketing oko $20M. Samo opet ponavljam igra nije izbacena na Steam-u, najvecoj PC radnji.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2024, 13:59   #290
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Remedy je praktično razvijao igru za zagarantovanu platu, a Epic je u ulozi poslodavca koji na sebe preuzima sav rizik investicije. Neće se razvaliti od para niko ali igra je za obe strane ispunila svrhu - redovne finansije i plata za developere i marketing za Epic koji će sam sebe da isplati. Ljubitelji serijala pritom dobili nastavak koji možda nikad ne bi izašao bez tog dila. Win-win-win. Ne mora baš svaki naslov da bude veći od života, ta filozofija je i dovela do izumiranja raznih žanrova i AA naslova.

Dirketno poređenje sa prodajom RE4 remake baš i nije fer iako je isti žanr. RE je mnogo dugotrajnija i popularnija franšiza, nostalgija igra ulogu takođe, i pritom je izašao za sve moguće platforme.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
simke85 (6.3.2024)
Stara 6.3.2024, 14:42   #291
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Remedy je praktično razvijao igru za zagarantovanu platu, a Epic je u ulozi poslodavca koji na sebe preuzima sav rizik investicije. Neće se razvaliti od para niko ali igra je za obe strane ispunila svrhu - redovne finansije i plata za developere i marketing za Epic koji će sam sebe da isplati. Ljubitelji serijala pritom dobili nastavak koji možda nikad ne bi izašao bez tog dila. Win-win-win. Ne mora baš svaki naslov da bude veći od života, ta filozofija je i dovela do izumiranja raznih žanrova i AA naslova.

Dirketno poređenje sa prodajom RE4 remake baš i nije fer iako je isti žanr. RE je mnogo dugotrajnija i popularnija franšiza, nostalgija igra ulogu takođe, i pritom je izašao za sve moguće platforme.
Epic nije dobio nista osim jos jednog minusa na racunu. Ovo je biznis, a ne humanitarna pomoc, Epic ulaze da zaradi. A Remedy je sad javna kompanija tako da je I njima zarada bitna inace ode cijena dionica (kao sto je vec pala nakon objave Q3 rezultata).
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2024, 15:29   #292
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Cela poenta ulaganja od strane EG jeste da (izmedju ostalog) privuku vise korisnika na svoj EGS a sto ni ovog puta nije uspelo (a verovatno ni nece) Remedy nije vise mali indie tim nego prilicno poveci aaa developer (tipa 400 developera ili tako nesto) tako da im ta prodaja igara na duze staze nece mnogo znaciti ako ne pocnu od starta da vracaju ulozeno (aaa dictates), mozda AW2 bude prosao bolje ako se pojavi u nekom momentu na Steam-u (ni og AW nije bio od starta dostupan na Steam-u) ali ce biti zanimljivo videti sta ce se dalje desavati sa Remedy-jem, pogotovu sada kad imaju full Control (lol) kao i jos nekoliko projekata u kuhinji.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2024, 18:21   #293
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Epic nije dobio nista osim jos jednog minusa na racunu. Ovo je biznis, a ne humanitarna pomoc, Epic ulaze da zaradi. A Remedy je sad javna kompanija tako da je I njima zarada bitna inace ode cijena dionica (kao sto je vec pala nakon objave Q3 rezultata).
Nisam znao da su javna kompanija, onda je taj moj win-win-win malo omašio. Uglavnom, investitori neće biti srećni ali sudeći po vestima igra će pokriti svoj razvoj pa neće biti minus ni Epicu ni Remediju, samo neće biti baš neki uspeh.

Inače ne znam šta su svi skupa očekivali. Original se kroz sve ove godine prodao u nekih 3+ miliona ako se ne varam. Control je imao slične brojke. Quantum Break ne znam tačno ali teško da je bolje prošao. AW2 finalno neće biti manje uspešan od toga. To su inače sasvim korektne brojke za igre koje nisu nekakvi mega hitovi i na kojima Remedy živi jako dugo. Ako su Epic i investori zamisli mnogo veću prodaju, to je njihova nerealna procena. Cela ta ideja da svaki studio i prodaja njihovih igara ima mesta da raste su u svojoj suštini nerealni i dovode do gašenja kreativnosti, kopiranja uspešnih recepata, prebacivanje SP serijala u gaas, itd.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2024, 18:30   #294
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Nisam znao da su javna kompanija, onda je taj moj win-win-win malo omašio. Uglavnom, investitori neće biti srećni ali sudeći po vestima igra će pokriti svoj razvoj pa neće biti minus ni Epicu ni Remediju, samo neće biti baš neki uspeh.

Inače ne znam šta su svi skupa očekivali. Original se kroz sve ove godine prodao u nekih 3+ miliona ako se ne varam. Control je imao slične brojke. Quantum Break ne znam tačno ali teško da je bolje prošao. AW2 finalno neće biti manje uspešan od toga. To su inače sasvim korektne brojke za igre koje nisu nekakvi mega hitovi i na kojima Remedy živi jako dugo. Ako su Epic i investori zamisli mnogo veću prodaju, to je njihova nerealna procena. Cela ta ideja da svaki studio i prodaja njihovih igara ima mesta da raste su u svojoj suštini nerealni i dovode do gašenja kreativnosti, kopiranja uspešnih recepata, prebacivanje SP serijala u gaas, itd.
Glavni razlog sto je Epic uletio u tu citavu pricu jeste odgovor na negodovanje na kupoviu ekskluziva. fino su osnovali Epic Publishing pa odlucili da finansiraju igre, a kad vrate ulozeno djeli 50:50 sa developer-om. Koliko znam jedine 3 igre koje su potpisali su AW Remaster + AW2, Playdead igra (developeri Limb-a) i in Design igra (developeri The Last Guardian). Za sada je samo Remedy izbacio igre. Od tada koliko znam nisu nista novo najavili da su potpisali da budu izdavaci.

A jos jedan bitan razlog zasto su osnovali Epic Publishing je taj da imaju vise sanse da vrate ulozeno. Kupovinom ekskluziva su gubili silni novac jer niko nije kupovao igre na epic Store-u. Ovako kada su izdavaci imaju konzole da pomognu da se novac vrati. Iz istog razloga su prestali placati ekskluzive nog uveli ovaj program First on Epic Store ili kako vec gdje se odricu procenta u prvih 6 mjeseci ili kako vec. Ali i to im ide toliko dobro da 99% igara koja je usla u taj program je za sada gora od Steam shovelware-a.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2024, 18:51   #295
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Logičan potez Epica. Mada ne znam šta reći o Epicu i njihovom pokušaju da uguraju konzolaški model ekskluziva na PC tržište što već nije rečeno. Ne navijam aktivno protiv njih ali ne mogu ni da ih žalim nikada. Meni je samo bitno da je AW2 finansiran i napravljen i to vidim kao pozitivan ishod cele ove priče. Jer Remedy je inače tipičan primer visoko cenjenog developera sa visoko ocenjenim igrama, od kojih skoro nijedna ne ispuni visoka očekivanja i završi na pozitivnoj nuli. A Remedy zato zavisi od sklapanja ekskluzivnih dilova da bi dobio finansije za dalji razvoj igara. Tj. ako neko hoće realno da sagleda, oni nikada nisu opravdali hype i velike investicije. Ja npr. nikada, ali nikada, ne bih kupio akcije Remedija iako generalno volim njihove igre (AW više od ostalih).
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2024, 10:05   #296
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Logičan potez Epica. Mada ne znam šta reći o Epicu i njihovom pokušaju da uguraju konzolaški model ekskluziva na PC tržište što već nije rečeno. Ne navijam aktivno protiv njih ali ne mogu ni da ih žalim nikada. Meni je samo bitno da je AW2 finansiran i napravljen i to vidim kao pozitivan ishod cele ove priče. Jer Remedy je inače tipičan primer visoko cenjenog developera sa visoko ocenjenim igrama, od kojih skoro nijedna ne ispuni visoka očekivanja i završi na pozitivnoj nuli. A Remedy zato zavisi od sklapanja ekskluzivnih dilova da bi dobio finansije za dalji razvoj igara. Tj. ako neko hoće realno da sagleda, oni nikada nisu opravdali hype i velike investicije. Ja npr. nikada, ali nikada, ne bih kupio akcije Remedija iako generalno volim njihove igre (AW više od ostalih).
Remedy je I dalje sto bi se reklo artsy studio. Sve njihove igre su I dalje vise umjetnicki orjentisane. Sve je to super dok god imaju nekog da im placa to. Problem je kao sto si I napisao to da zbog toga uvijek ganjaju izdavaca I kojekakve ekskluzive kako bi smanjili rizik. Ali ako pogledamo kraj prosle I pocetak ove godine neka se oni pripreme jer izdavaci daju sve manje novca za projekte gdje nisu vlasnici IP-ja.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2024, 10:54   #297
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Zapostavljate vrednost koju Remedy donosi na drugom planu - revolucija u grafici, i dobra šansa za hoardovanje nagrada. Pošto je AW2 mnogima bio GOTY, vrednost koju tu dobijaju je možda i veća no monetarna.
Jer kad god se za par godina neko zapita - oke koje su to najbolje igre te i te godine/decenije, ovaj naslov će iskočiti na vrh, i time pomerati prodaju napred.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2024, 11:54   #298
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Zapostavljate vrednost koju Remedy donosi na drugom planu - revolucija u grafici, i dobra šansa za hoardovanje nagrada. Pošto je AW2 mnogima bio GOTY, vrednost koju tu dobijaju je možda i veća no monetarna.
Jer kad god se za par godina neko zapita - oke koje su to najbolje igre te i te godine/decenije, ovaj naslov će iskočiti na vrh, i time pomerati prodaju napred.
Lol u kojem svijetu ti zivis? Danas ili donosis novac ili ne. Dzaba ti silne nagrade ako se to nije odrazilo na prodaja. AW2 je trebalo 4-5 mjeseci da proda 1M kopija, SEGA proda JRPG u toliko primjeraka za 7 dana.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2024, 12:28   #299
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Alan Wake 2

To o čemu on priča je dugo bilo privlačno upravo platform holderima kao što su Epic i Microsoft. Da dobiju pohvale za artsy naslove, skrenu pažnju na sebe i svoju platformu, itd. Njima je to bio deo šireg plana i mislim da su bili sasvim OK sa tim da igra ne zaradi ništa ali da prosto ne gubi novac. Prosto su na ove igre gledali kao na deo šire slike.

Sad mi se čini da se stvar ipak menja. Deluje da veliki izdavači stvarno režu troškove i dižu ruke od tih srednjih naslova, a fokusiraju se na blokbastere koji pucaju na 10+ mil. Nadam se da će Remedy naći načina da pliva i dalje ali mislim da im neće biti lako, barem na nivou na kom su navikli.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2024, 12:38   #300
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Pa mislim, Epic kaska jer je noviji u celoj priči zato im i treba pokriće.
Oni su znali u startu da AW2 neće doneti milione, to je niche igra koja je ujedno i nastavak naslova koji sam po sebi nije zaradio mnogo, od ekipe koja je poznata po tome da ne zarađuje mnogo
I to još na platformi koju gejmeri i dalje gledaju sa podozrenjem. Da su hteli samo pare bacili bi je odmah na Steam, tu bi zaradila 3x više nego na Epicu definitivno.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Alan Wake nexexcalibur Akcione igre 668 12.6.2023 13:26
Alan Wake’s American Nightmare Red Wing Akcione igre 35 11.7.2012 19:16
Alan Wake, Dirt 2 i 3 power saving mode problem Aco_Su Kvarovi 2 18.2.2012 21:41
Alan Wake drNesh Konzole 145 14.12.2011 21:21
Wake on lan ivance95 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 28.8.2010 23:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com