Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.3.2017, 15:30   #6581
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Znakovi pitanja imaju svrhu na prvim mapama dok si još slab sa opremom i novcem posle toga gube smisao obzirom da manje više većina njih sadrži neki bezvezni loot i predstavljaju gubljenje vremena jedino ako se ne jure kakvi achivmenti
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2017, 15:35   #6582
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

@Maylo Jeste, u zavisnosti od tipa oklopa menja se stamina regeneration. Light daje najbolji regeneration, ali su damage resistances najslabije, sto je vazno za vece tezine, jer nije isto kad te "obicni" neprijatelj sdrmoshe sa 2-3 udarca umesto 4-5.

Sto se tice oblika breastplate kod odredjenih oklopa, preporucujem da se pogledaju ovi video klipovi, tu se prica o obliku oklopa i zasto izgledaju tako kako izgledaju:

https://youtu.be/ExJdZigxn-M?t=8m58s

https://youtu.be/ttBwv0n33dE?t=2m45s
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laserstorm na korisnoj poruci:
Paladin (24.3.2017)
Stara 24.3.2017, 15:36   #6583
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Goldfinger kaže: Pregled poruke
Znakovi pitanja imaju svrhu na prvim mapama dok si još slab sa opremom i novcem posle toga gube smisao obzirom da manje više većina njih sadrži neki bezvezni loot i predstavljaju gubljenje vremena jedino ako se ne jure kakvi achivmenti
I osim ako ne kriju Place of Power.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2017, 15:40   #6584
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Kasnije predstavljaju loot, ne da ga koristis, vec sve da prodas za parice.

Macevi od bandita mogu da vrede bas puno...Onaj ko juri witcher gear sam loot mu nece nesto znaciti sto se tice opreme. Eventualno moze da se nadje neki dobar recept za potion ali i dosta njih moze da se kupi.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2017, 15:41   #6585
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ja sam često i oklope i mačeve birao na osnovu coolness-a. Tj. gledam da budu u top 3 najača ali ipak stil prevagne. A to je uglavnom zato što nikada nisam ni osetio neki stvarni pomak kao e sada sam nabacio bolje item-e i sada idem da oderem onu grupu što me je mučila... pa kada je već tako barem ne želim da mi lik bude jedina stvar u kadru koja kvari lepotu igre.

Isto što se tiče tog prodavanja, pa trgovcima nestane para a meni mesta u inventaru... više puta sam bacao gomile itema zbog toga. Nakon nekog vremena su mi svi ti sitni kvestovi u kojima kupiš trice i kučine postali smaranje. Što reče AMG, dobijem bezobrazno malo para, još pokupim gomilu nekih gluposti koje posle moram da raznosim kod par trgovaca da bih rasprodao... da bih od svega toga uložio pare u neki fancy set koji samo izgleda lepo a stats tog seta ti ne pravi nikakvu realnu razliku u igranju. A tu muku sa potpuno ispraznom i zamarajućom ekonomijom i trgovinom vuku još iz W2. Tako da sam Prvu trećinu igre čistio sve kvestove, opijen lepotom igre, drugu trećinu sam već postao probirljiviji, da bih pred kraj radio samo main story i neke kvestove koji baš deluju zanimljivo - npr. dobra misterija, opasan monstrum... jer sistem nagrade i razvoja sam po sebi ne vredi pišljiva boba i ne može da me natera da grindam po svim upitnicima i uzvičnicima na mapi...

I dalje stoji da sam na igru utukao ~100 sati i da bih opet to uradio da imam izbor jer je svet prelep i osećaj tumaranja njim mi je bio zadovoljstvo. Ali poljaci prosto nisu uspeli da naprave kvalitetnu RPG srž i osećaj razvoja lika, i rasta snage sa tim napretkom i boljim itemima je totalno bled. Tako da sav teret navlačenja igrača na igranje pada na sam dizajn (nivoa, monstruma, oklopa, likova...) i želju da vidiš što više tih stvari. Zato meni Witcher 3 kao celina spada u onu grupu "lepo a površno".
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
DacUF (24.3.2017)
Stara 24.3.2017, 15:46   #6586
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ček Paladine odakle ti tolike pare, pa i najbolje mačeve što imam prodam i dobijem 100, 150 golda po komadu.
Kako igraš kad si 70h a level 15... Ja cepam fast travel, a između mesta idem galopirajući, sve usput što vidim pse, vukove, nekkere, drownere zaobilazim osim ako nisu ?, a najčešće i nisu.
U Velenu sam sigurno rešio 90% stvari, nema više questova, ima možda 10-ak ''?'' koji su mi teški, a neki su u moru pa znaš već šta je i ne da mi se idem tamo. Takođe, ima i 2 Witcher ugovora, *****i gomila ghoulova level 20 čini mi se, i Howler isto tako nekako neće da umre...
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2017, 16:12   #6587
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ja sam se juče patio da prodam par mačeva koji svi u prodaju koštaju preko 200 jer su trgovci imali para da kupe jedan takav i još nešto sitno. Zato sam neke mačeve ostavio u onaj svoj stash. Imam i gomilu sedala koji su mi puno trošili po pitanju težine koju mogu nositi a nisam odmah shvatio šta me otežava čak i kad prodam sve mačeve i oklope, i onda vidim da su sedla, i to puno njih, pa sam neke prodao a neke u stash jer trgovci nemaju para da sve kupe. Imam i puno alhemičarskih stvari koju isto ne mogu da kupe, juče sam prodao jednome 20 ghouls blood a imam još toliko, ali on nije mogao da kupi više. Iz svega ovoga možeš da vidiš koliko detaljno igram, a to ti je odgovor otkud mi 70+ sati a tek level 15 . Rijetko jašem, sviđa mi se svijet pa idem pješke, mada trčim , čopore vukova i sličnih rijetko zaobilazm, vukovi tj. njihov meso mi zna dobro doći za health jer se ne obnavlja meditacijom. A borbe su mi dobro došle da vježbam combat, a onda i da se igram sa signovima, recimo alternativni Igni (koji mi se najbolje pokazao za ljude sa štitom, to ih natjera da bace štit a onda samo pritrčim i dovršim ih). Igra mi već sada nije puno teška, osim naravno protivnika koji su dosta iznad mene, ali su mi borbe sve lakše. Zapravo ovaj nivo težine Blood and Broken Bones uopšte nije strašan osim u samom početku, a i to više jer nisam znao kako da radim dodge i roll, kad sam malo pohvatao kad šta treba borbe su zabavnije ali nisu teške. Zna li neko koliko je teži Death March? Razmišljam da se vremenom prebacim na njega ako počnem biti malo OP.

Gdje vi nalazite nekog blacksmitha u Novigradu? Ja nisam naišao na nekoga. Samo obični trgovci. I dalje kad trebam nešto kovati i prodavati idem u Velen u Crow's Perch ili Blackbough.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2017, 16:27   #6588
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

I ja sam na blood and broken bones, ulja i ne koristim, moguće je da te ubiju nekkeri npr. ali i to samo ako te udare s ledja gomila njih. Inače teško i retko se gine. Ova velika čudovišta Hags, Wyvern i to, jedan na jedan je baš lako. Jeste da skinu ti dosta helta, ali čim ti njih dodge udariš par puta, pomeriš se pa IGni i onda opet udaraš, sve bude lagano. A te ljude sa štitom stun i onda prođeš iza i ubiješ ga

Jedino sada ne mogu Howlera da ubijem. Puno helta ima. Možda kad dođem do level 15 recimo ili koji iznad.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2017, 16:37   #6589
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Nisam nailazio na te Howlere. On liči na onog Fiend-a?

Meni je zanimljiv onaj neki Leshen, naišao sam na par i bježao jer izbacuje neko korijenje oko mene . Svi su bili level 20 pa ću probati kasnije sa njima, da vidim koja bi taktika za njih odgovarala.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2017, 16:51   #6590
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Howler je witcher contract, uzima se na oglasnoj tabli u Velenu negde, nekom selu. On jeste neki veliki Fiend, samo izgleda da ima dosta više helta.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2017, 17:08   #6591
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Bio je iznad tvog levela, taj quest? Možda onda i imaj taj quest ali ga nisam radio.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2017, 17:28   #6592
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Jeste level 20 je, a ja sam probao na level 11,12 i nisam uspeo. Doduše samo sam 3 puta probao, mrzelo me, ne skidam mu ništa skoro.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2017, 17:39   #6593
DacUF
Član
 
Član od: 1.11.2010.
Lokacija: Colchester, UK
Poruke: 139
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 64 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

@Paladin, ja igram na death march i ok mi je, nije tesko ali ako se ne pazi lako se pogine, cak i od obicnih vukova. Volim da jurim achivmente pa cu pokusati da ugrabim achivment za death march.

Inace Aibo je lepo opisao i moj osecaj dok igram. Napredovanje tvog lika i ekonomija su bas traljavo odradjeni, da ne kazem dosadno. Jedan od razloga sto sam dvojku jako malo igrao i odustao. Imam vec nekoliko skill poena ali ne znam s njima ni kuda ni kad ni zasto. Nekoliko poena sam stavio u strongbow i to cu da guram jer u drugim rpg najcesce igram Rangera . I razmisljam se da ulazem u alchemy cisto da imam sa cime da se zanimam dok igram, muckajuci razne potione
DacUF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2017, 18:34   #6594
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Gdje vi nalazite nekog blacksmitha u Novigradu? Ja nisam naišao na nekoga. Samo obični trgovci. I dalje kad trebam nešto kovati i prodavati idem u Velen u Crow's Perch ili Blackbough.
Za najboljeg blacksmitha u Novigradu, vilenjaka Hatorija, treba da odradiš kvest da bi ti se otključao:


Pored njega imaš kovača na pijaci, i armorera na samom trgu, gde je signpost. Inače, prodavci se resetuju posle nedelju dana, pa umesto da putujete od jednog do drugog, samo premotajte vreme. Armorer u Crow's Perch-u, Hatori i Armorer na Novigradskom trgu uvek imaju dosta para za trgovinu.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2017, 20:53   #6595
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Da li jos neko od vas kada igra RPG-ove ima "problem" da uvek donosi iste odluke? Pogotovo ako znam da su te odluke iz prvih par prelaza happily ever after varijanta. Vec sam bio odlucio da u ovom prelazu romansiram Yen (po prvi put), ali evo opet sam u iskusenju u
Spoiler za spojler za romance:
Novigradu sa Triss.
Jos gora situacija je sa B&W, gde sam apsolutno slucajno prosli put dobio kraj iz bajke, i sada znam da sam limitiran na apsoutno isti path ako to zelim da ponovim (ne mogu da idem putem
Spoiler za path za prelaz igre:
Elder Vampire).
Sa svakim RPG-om ovo radim... ME sam prelazio X puta i svaki put Paragon Shepard. Sam sebi unistavam replay value, ali jedostavno ne mogu protiv sebe.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2017, 23:45   #6596
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 917
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

^^ To znači znači da se poistovećujemo sa likom i biramo kao za nas, meni mrsko kad na silu biram nešto drugo što ne bi ja lično.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku zokocx na korisnoj poruci:
buraz (26.3.2017), perablenta (25.3.2017), Ziginho (25.3.2017)
Stara 26.3.2017, 2:24   #6597
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Danas sam igrao oko 10 sati . Questovi po Novigradu sa Triss i ostalim akterima su baš dobri, paralelno sam radio njih i ostale sporedne questove. Bacam pogled na preporučene levele za questove jer ne želim da mi neki postanu sivi tj. preslabi za mene, mada se dešava da neki tako "zastare". Radio sam i contract questove i koliko sam vidio bez nekih problema mogu da se odrade questovi koji su 5 nivoa iznad mene ali ne i 6 nivoa jer tada su označeni sa "lubanjom". Onaj quest sa Hattorijem (to je vadlja referenca na Kill Bill-a ) mi je bio nepremostiv dokle god je bio "lubanja", ali kad više nije bio riješio sam ga bez problema. Još čekam na neki mač koji mi je rekao napraviti ali sam kod njega kupio mape i pisma za Wolf opremu. Da li tek sada mogu da putujem u Khaer Morhen? To mi se otvara sada baš sa ovim questom za opremu?

Riješio sam i pomenuti contract quest sa Howlerom u pećini (kod njega ima dobar silver mač Azure Wrath), i on je bio nekoliko levela iznad mene ali nije problem ako nije "lubanja". Isto tako i quest sa ona tri Wyverna od kojih je jedan Royal Wyvern, i ona Ekimmara, niko nije težak kad nije "lubanja".

Čini mi se da mi Hatorri nudi više novca za mačeve nego blacksmith u Crow's Perchu, a i ima više novca kod sebe, to mi je već neko vrijeme glavni problem sa trgovcima. Čak i kad ih sačekam da opet imaju novca to nije puno, ne koliko ja imam da im prodam mačeva koje pronalazim

Novigrad je divan. Koliko detalja, koliko živ grad, baš mi je drago da su me questovima vozali po gradu jer sam mogao da vidim dosta toga. Mada se uglavnom samo trči tamo-ovamo ipak se može zastati i vidjeti koliko detaljno su napravili grad, a i okolinu. Kad je lijepo sunčano vrijeme baš je milina.

Jedino što za razliku od Gothica ovde možeš upadati ljudima u kuće i krasti im ispred nosa.

Borbe pesnicama su me znale nervirati. Quest na maskenbalu, pa ona trojica što me napadnu, tukao sam se sa njima i tukao dok nisam shvatio sa mi signs rade , onda i tek onda sam ih sredio. Ranije sam vidio da u borbama pesnicama signs i health sredstva ne rade pa sam se ovde mučio dok nisam probao i vidio sa signs rade. A ono što me nerviralo je što ja kad udarim nekoga od njih skine mu par postotaka healtha a oni meni za svaki udarac skidaju bar 10%, i još ih je trojica, kad napadam jednog udare me dvojica i skinu mi oko petinu healtha. Slično i u borbi na dokovima Novigrada, oni skidaju puno više healtha nego ja njima.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2017, 11:19   #6598
Geralt
Član
 
Član od: 5.5.2010.
Poruke: 371
Zahvalnice: 168
Zahvaljeno 191 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Da li tek sada mogu da putujem u Khaer Morhen? To mi se otvara sada baš sa ovim questom za opremu?
Moraš da napreduješ dalje u priči da bi posetio Kaer Morhen. Ako si i dalje u Novigrad-u, onda imaš još dosta da igraš pre nego što dodješ do Kaer Morhan-a.
Geralt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2017, 11:38   #6599
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Upravo to i ja vidim, baš sam mislio otići tamo, ali šipak . Prerašću ja tu opremu dok dođem do nje , jedino ću možda imati koristi od njenih upgrade verzija.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2017, 13:01   #6600
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

I ja sam juče iz prve pobedio Howlera, bilo je baš kao što sam očekivao došao do levela 15. i pukao je, na 12om levelu nije hteo.

Inače uzeo sam sve od griffin seta, ok je sviđa mi se jer konačno imam sve uklopljeno a ne ko pre random armor, rukavice, pantalone, ništa nije usklađeno. I mačevi su mi dobri veći dmg od ostalih što imam, doduše bonusi nisu neki, ali ajde.
I takođe sam skupio sve za CAT, osim mačeva.

A odradio sam gomilu upitnika u okolini Novigrada, a onaj quest sa ribama Dandeliona mi stoji nzm kako da uđem u kuću kod jedne A necu da guglam...Tako da ne znam šta cu dalje imam gomilu witcher ugovora, ali su svi za preko 20 lvl.

Btw. Neka čudovišta kod tih ugovora ne želim da ubijem pa ih puštam, u Novigradu zna se koji su to.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com