Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.11.2017, 0:26   #1
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Kakav desktop ili laptop je potreban studentu arhitekture?

Pozdrav, dobio sam paralelno 2 razlicita zahteva od rodjaka da predlozim laptop i desktop konfiguraciju za arhitekturu. Posto nisam upoznat sa tematikom zanimaju me koja komponenta je najbitnija programima u kojima se radi na arhitekturi? Moram da napravim konfiguraciju i za desktop i za laptop (budzet do oko 60 000 dinara, eventualno 70 000 za desktop). Mislim da ce vise zbog studentskog zivota da im znaci laptop iako je mnogo slabiji.

Zanimaju me sledece stvari:
-Procesor: i5 ili pak Ryzen za desktop racunar?
-Graficka: Za dekstop- pretpostavljam da je nVidia bolji izbor zbog CUDA jezgara koje Adobe programi mogu da iskoriste (i valjda 3D Max). Da li desktop AMD graficke imaju neku prednost u odnosu na nVidia? Konkretno me zanima samo upotrebna vrednost u programima, FPS u igrama nije bitan. Za laptop: da li je bolje uzeti i5/i7 sa integrisanom grafickom ili je ipak bolje uzeti slabiju dedicated graficku sa i3/i5. Koliko bi ta slabija ubrzala rad u Adobe, Autodesk i slicnim programima?

-SSD: Tesko da moze da se nadje laptop sa SSDom do 60k.
-RAM: 8gb i za dekstop i laptop
-Ekran: Za desktop je potreban rucno kalibrisan monitor sa IPS ekranom dok na laptopovima su uglavnom oni sa ispranim bojama. Da li je rezolucija od 1366x768 dovoljna ili je potreban 1080p ekran?

Poslednja ispravka: Schnak3 (10.11.2017 u 0:41)
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
MSI laptop - kakav je? aca1 ŠDK - Prenosni računari 30 3.5.2011 14:41
Laptop...ali ne bilo kakav nerro7 ŠDK - Prenosni računari 18 22.10.2010 19:57
Laptop ACER eMACHINE eME627-202G25Mi --- Kakav je? markonny Prenosni računari 4 6.2.2010 17:07
Ima li kakav jeftin laptop koji podržava RAID1 sasha vukelic Prenosni računari 1 18.10.2008 18:44
LapTop za studenta arhitekture madsrdjan ŠDK - Prenosni računari 3 27.4.2008 18:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com