Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS

Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS Ponuda mobilnih telefona, tarifni paketi, usluge, kvalitet, podrška, servis...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.9.2017, 21:42   #61
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Vip neo?

Citat:
nikola1ns kaže: Pregled poruke
ne znam kako ovo moze biti,rekao bih nikako. Ponuda mora biti vec odredjena jer to je zvanicni provajder ,a ne zemo diler sa pijace.
То исто раде сви провајдери, уз мало претње преласка добијаш попусте за "старе кориснике" који су изван званичне понуде. То чак није ни тајна, поготово ови са већим претплатама.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2017, 10:29   #62
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Vip neo?

I dokle ce ovaj neo da traje? Posto i dalje vrte reklamu i niko ne pominje da je to privremeno.
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2017, 12:46   #63
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Vip neo?

Bilo je do 1. septembra, pa do 15. septembra, sad je produženo do 15. novembra, ali VIP je poznat po produžavanju akcija u nedogled...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2017, 20:42   #64
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Vip neo?

https://www.telenor.rs/sr/privatni/p...arifni-paketi/ I Telenor konja za trku ima
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2017, 21:09   #65
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Vip neo?

Citat:
NIx Car kaže: Pregled poruke
Meni su ti novi paketi došli u pravo vreme jer mi treba Telenor-ov kvalitet signala, i sviđa mi se NEO koncept. Cene su odlične.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2017, 21:16   #66
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Vip neo?

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Meni su ti novi paketi došli u pravo vreme jer mi treba Telenor-ov kvalitet signala, i sviđa mi se NEO koncept. Cene su odlične.
Takodje. za 200 dinara mesecno vise nego u VIPu, dobijas mnogo bolji signal i sta znam, pouzdaniji su mi od VIPa.
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2017, 22:11   #67
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Vip neo?

Pa zar ona promocija od 10 GB interneta za sve nije bila bolja od ove gde možeš da trošiš samo na 2-3 aplikacije?
Pa internet je valjda više od FB,WA i vibera?
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2017, 22:35   #68
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Vip neo?

Nažalost, većina korisnika i ne zna da postoji internet van FB-a, YT-a, Instagrama...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
C64freak (24.10.2017)
Stara 22.10.2017, 20:00   #69
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Vip neo?

Citat:
NIx Car kaže: Pregled poruke
Takodje. za 200 dinara mesecno vise nego u VIPu, dobijas mnogo bolji signal i sta znam, pouzdaniji su mi od VIPa.
Meni recimo Vip ima znatno bolji internet od telenora, telenor me je u najmanju ruku razocarao sa internetom. Koristio sam obe mreze paralelno dve godine, na kraju sam uzeo i Vip internet. Prica o telenorovom kvalitetu je prenaduvana, jer su u pocetku zaista bili najbolji. Isto vazi i za Vip - u pocetku nisu imali svoju mrezu, a i to sto su imali se bilo raspadalo. Sada je potpuno druga prica, i telenor je, ako nista drugo, precenjen operator - ubedljivo najskuplji zadnjih nekoliko godina.
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2017, 20:40   #70
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Vip neo?

Citat:
Echo kaže: Pregled poruke
Meni recimo Vip ima znatno bolji internet od telenora, telenor me je u najmanju ruku razocarao sa internetom. Koristio sam obe mreze paralelno dve godine, na kraju sam uzeo i Vip internet. Prica o telenorovom kvalitetu je prenaduvana, jer su u pocetku zaista bili najbolji. Isto vazi i za Vip - u pocetku nisu imali svoju mrezu, a i to sto su imali se bilo raspadalo. Sada je potpuno druga prica, i telenor je, ako nista drugo, precenjen operator - ubedljivo najskuplji zadnjih nekoliko godina.
Sve to zavisi od slučaja do slučaja. Na mojoj lokaciji recimo VIP kućni net je ravan katastrofi ali zato Telenor bez problema izvlači stabilnih 35/15Mbps. Sve to zato što mi je bazna stanica na par stotina metara.

Meni se kod VIP-a ne sviđa to što kriju bitne informacije i troškove. Recimo, na VIP stranici za kućni net tek pri dnu u jedva vidljivoj fusnoti se napominje da se nakon potrošenih 100GB brzina smanjuje na 2Mbps. Zatim, njihova "promotivna" cena od 999din. izgleda fino dok se ne uračuna koliko ukupno novca treba da se izdvoji za celu ugovornu obavezu od 24 meseci (ispada oko 3000 din. više). Telenor sa druge strane sve jasno stavlja na pregled.

Sizifove muke oko prebacivanje ugovorne obaveze sa jedne lokacije na drugu (nešto što u Telenoru odrade za sat vremena) neću ni da komentarišem.

Dakle, potpuno suprotna iskustva ali to upravo treba da posluži kao odličan primer da sve zavisi od slučaja do slučaja.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2017, 20:51   #71
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Vip neo?

Da ne pominjemo kvalitet signala, pogotovo ako se krećete po manjim mestima u zemlji ili idete na teren. Tu VIP nema šta da traži pored Telenora.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2017, 21:47   #72
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Vip neo?

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Da ne pominjemo kvalitet signala, pogotovo ako se krećete po manjim mestima u zemlji ili idete na teren. Tu VIP nema šta da traži pored Telenora.
Da, to je posebna priča. Za ljude koji su često u pokretu po Srbiji Telenor i dalje nema alternativu.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2017, 22:56   #73
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Vip neo?

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Zatim, njihova "promotivna" cena od 999din. izgleda fino dok se ne uračuna koliko ukupno novca treba da se izdvoji za celu ugovornu obavezu od 24 meseci (ispada oko 3000 din. više).
Ali sada ja tebe ne razumem, zasto je promotivna pod navodnicima? Telenor daje 1250 na 24 meseca, a Vip daje 1000 din prvih 12 meseci, a zatim 1300 (samo 50 dinara vise od telenora) drugih 12 meseci. I kada izracunas, telenor ispada vise za oko 3000 dinara, a ne Vip.

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Sizifove muke oko prebacivanje ugovorne obaveze sa jedne lokacije na drugu (nešto što u Telenoru odrade za sat vremena) neću ni da komentarišem.
Na sta tacno mislis?

Poslednja ispravka: Echo (23.10.2017 u 0:01)
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2017, 23:59   #74
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Vip neo?

Citat:
Echo kaže: Pregled poruke
Ali sada ja tebe ne razumem, zasto je promotivna pod navodnicima? Telenor daje 1250 na 24 meseca, a Vip daje 1000 din prvih 12 meseci, a zatim 1300 (samo 50 dinara vise od telenora) drugih 12 meseci. I kada izracunas, telenor ispada vise za oko 3000 dinara, a ne Vip.
Zato što Telenor nudi samo jednu brzinu (50Mbps) i besmisleno je porediti ograničene pakete tipa 10/2Mbps i 20/4Mbps sa njom.

Najpribližnije što VIP ima je 40/6Mbps i to teorijskih (voleo bih da čujem da bar neko ko ga je koristio može da prijavi stabilne brzine preko 30Mbps). Dakle, 12 meseci po 999 din. i 12 meseci po 1699 din. je ukupno 32 376 din., naspram Telenora od ravno 30 000 din. I pri tome Telenor nudi veću praktičnu brzinu (40+Mbps) koja naravno nije dostupna svuda ali najniže vrednosti za 4G mrežu uglavnom nigde ne idu ispod 15Mbps. Da ne govorim o uploadu koji zapravo bez problema probija granicu od 15-20Mbps što je fantastična cifra.

Zatim, ne znam za VIP, ali Telenor ima opciju spajanja kućnog interneta sa brojem mobilnog telefona korisnika tako da se kvota od 100GB automatski deli sa mobilnim telefonom (dostupna je svuda u Srbiji). Ne koristim telefon za streaming (Deezer i HBO Go imaju svoje odvojene kvote od 10GB) ali lepo je znati da neću spucati svoju ličnu kvotu ako negde usput rešim da napravim filmski maraton.

Jedini problem koji za sada vidim je ta kvota od 100GB koja može da bude tesna za intenzivnije korisnike ali meni je bitno da prevaziđem ograničenje kilavog 10/1Mbps ADSL-a tako da sam za sada generalno zadovoljan. Bar dok ne stigne kablovski net.

Citat:
Echo kaže: Pregled poruke
Na sta tacno mislis?
Komplikovana priča oko prebacivanja ugovora za bežični internet sa jedne osobe na drugu (nešto vezano za lokaciju) i ogromni problemi sa VIP administracijom koja je otezala postupak preko dva meseca. Na Telenoru kasnije ponovio nešto slično za drugu lokaciju i ceo postupak je završen za manje od pola sata.

Generalno administracija u VIP-u, bar iz mog iskustva (drugi možda imaju suprotno iskustvo) je poprilično loša i neorganizovana.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2017, 0:02   #75
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Vip neo?

Ok, sad sam skontao da sve vreme pricas o najskupljem (i najbrzem) vipovom paketu. Medjutim, fora je sto su to bezicne brzine, ostavicemo marketing po strani. One se u realnim uslovima gotovo uvek razlikuju od zvanicnih. Recimo Vipov najjeftiniji (i najmanji paket) od 10 mbps izvlaci bez problema 17-18 mbps (a ja placam za onoliko koliko mi treba), dok na telenoru svi placaju isti paket (ciju cenu uporedjujes sa vipovim najskupljim), dakle nemaju izbora za jeftiniji. Medjutim, kao sto si i sam napisao, bez obzira sto ga placas ne dobijas tu brzinu (50 mbps, vec 35 mbps). U vipu su mi recimo rekli za koje pakete imam mogucnosti, tako da bih taj najskuplji paket placao jedino ako i imam mogucnosti za njega.

Poenta, nisam ljubitelj trpanja u isti kos, i placanje vise cene od one koja mi je potrebna, samo da bi operator zvanicno imao nizu cenu za najzahtevnije korisnike, ako me razumes. E sada, i ta zahtevnost je relativna jer 17-18 mbps je sasvim dovoljno - posle odredjene brzine, ping i stabilnost veze mi je mnogo vazniji nego puki download.
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2017, 0:15   #76
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Vip neo?

Citat:
Echo kaže: Pregled poruke
One se u realnim uslovima gotovo uvek razlikuju od zvanicnih. Recimo Vipov najjeftiniji (i najmanji paket) od 10 mbps izvlaci bez problema 17-18 mbps (a ja placam za onoliko koliko mi treba), dok na telenoru svi placaju isti paket (ciju cenu uporedjujes sa vipovim najskupljim), dakle nemaju izbora za jeftiniji. Medjutim, kao sto si i sam napisao, bez obzira sto ga placas ne dobijas tu brzinu (50 mbps, vec 35 mbps).
Sve to stoji i na kraju krajeva kod ograničenih paketa brzina nije toliko ni bitna jer jednom kad se ispuca kvota to je to. Međutim, kada radiš nešto ozbiljnije i kada ti treba brzina u burstovima (30-40Mbps na recimo 15-20min.) onda itekako znači jer upload od 60 minuta može da se skrati na recimo 4-5 minuta.

Ono što svakako jeste pozitivno je da Srbija u kojoj se više ne zna čiji je koji kabl u telekomunikacionoj infrastrukturi konačno dobija konkurenciju u vidu bežične komunikacije. I to svakako pozdravljam, bez obzira na operatera.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2017, 0:16   #77
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Vip neo?

Neutrino, imam jedno pitanje kad smo se vec dotakli kucnog neta. Zanima me da li je telenorov kucni net ogranicen samo na prijavljenu lokaciju ili ga mozes koristiti svuda? I da li tu karticu mozes ubaciti u telefon. Zanima me kako je u praksi iz prve ruke.
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2017, 0:58   #78
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Vip neo?

Citat:
Echo kaže: Pregled poruke
Neutrino, imam jedno pitanje kad smo se vec dotakli kucnog neta. Zanima me da li je telenorov kucni net ogranicen samo na prijavljenu lokaciju ili ga mozes koristiti svuda? I da li tu karticu mozes ubaciti u telefon. Zanima me kako je u praksi iz prve ruke.
Ne, Telenor kućni internet nije vezan za lokaciju. Modem/ruter možeš da koristiš gde god postoji Telenor 4G mreža.

Što se kartice tiče, modem/ruter uvek dobija svoju karticu koja ima zaseban broj ali ona može da se koristi samo za prenos podataka (tzv. data kartica). Ukoliko želiš možeš da spojiš ta dva broja tj. da se kućni internet vodi na broj kartice koju koristiš u mobilnom telefonu čime telefon dobija pristup pomenutoj kvoti od 100GB mesečno.

Dakle, dobijaš mobilni telefon koji bilo gde sa 4G pokrivenošću može da koristi kvotu tvog kućnog interneta. Veoma korisna stvar u praksi, posebno za ljude koji puno putuju po zemlji.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2017, 19:45   #79
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Vip neo?

I u vipu nema nikakvih ogranicenja sa lokacijom, e sada dokle ce to da traje...
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com