Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.10.2017, 15:10   #1
andrej1989
Član
 
Član od: 6.8.2011.
Poruke: 153
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Žuta fleka na ekranu Sony Z3

Na ekranu, odmah do mesta gde ide punjač, pojavila se žuta fleka.

Po internetu vidim komentare da je reč o lepku i toploti.

Interesantno da se to nije pojavilo dok sam bio na moru i gde su temperature bile 35 stepeni, nego nakon 15 dana, kad sam došao u Srbiju. Telefon ima oko 1,5 godinu i u mint je stanju, osim te fleke.

Interesuje me - da li će se fleka širiti? I koliko je zamena ekrana na ovom modelu?

Ne bih da ga se rešim, ako je problem relativno bezbolno rešiv...

Hvala!
andrej1989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2017, 6:58   #2
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Žuta fleka na ekranu Sony Z3

I kod mene se na LG g2 pojavila, prije nekih godinu i po. Malo se više vidi kad se zagrije telefon. Ništa strašno, neću ni popravljati. Ja sam se raspitivao koliko košta zamjena, 100+ eura je bilo, pa sam odustao. Kod mene se nije širila.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2017, 11:00   #3
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Žuta fleka na ekranu Sony Z3

Citat:
andrej1989 kaže: Pregled poruke
Na ekranu, odmah do mesta gde ide punjač, pojavila se žuta fleka.

Po internetu vidim komentare da je reč o lepku i toploti.

Interesantno da se to nije pojavilo dok sam bio na moru i gde su temperature bile 35 stepeni, nego nakon 15 dana, kad sam došao u Srbiju. Telefon ima oko 1,5 godinu i u mint je stanju, osim te fleke.

Interesuje me - da li će se fleka širiti? I koliko je zamena ekrana na ovom modelu?

Ne bih da ga se rešim, ako je problem relativno bezbolno rešiv...

Hvala!

Sonijeva mana. tu gde ti se pojavila žuta fleka došlo je do odlepljivanja slojeva stakla displeja. Postoje servisi koji to kao ponovo lepe. Ponavljam, kao. tako da imaš dve opcije, ili da trpiš žutu fleku, ili da menjaš ceo displej.
Original je oko 50$, a kineska zamena je oko 25$. Naravno na to dodaj i cenu rada majstora, jer posao zamene, zbog samog tipa kućišta telefona traje oko 3 sata.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2017, 11:07   #4
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Žuta fleka na ekranu Sony Z3

Ne znam baš da li je sonijeva mana jer se meni isto desilo na HTC, drugu na LG G2. Meni je npr. počelo kada sam proveo jedan ceo dan u autu, telefon bio dugo na jakom suncu... I isto se ovako nije videlo puno kada je telefon hladan a pojača se žutilo kada se zagreje.

Što se širenja tiče, bilo je nekog malog širenja u prvih mesec dana recimo i onda je ostalo tako.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2017, 21:05   #5
shonee
Član
 
Član od: 7.8.2011.
Lokacija: Dembelija
Poruke: 433
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Žuta fleka na ekranu Sony Z3

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ne znam baš da li je sonijeva mana jer se meni isto desilo na HTC, drugu na LG G2. Meni je npr. počelo kada sam proveo jedan ceo dan u autu, telefon bio dugo na jakom suncu... I isto se ovako nije videlo puno kada je telefon hladan a pojača se žutilo kada se zagreje.

Što se širenja tiče, bilo je nekog malog širenja u prvih mesec dana recimo i onda je ostalo tako.

Nije mislio da se samo kod sony-evih telefona dešava nego da se često dešava kod njih. I G2 ima isti taj problem. Za htc ne znam kako ide ali znam da je drugar imao te žute mrlje na nekom htc-u bile su baš upadljive kada je nešto belo na ekranu. Izgleda da nisi baš imao sreće pri izboru telefona
shonee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2017, 13:53   #6
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Žuta fleka na ekranu Sony Z3

Citat:
shonee kaže: Pregled poruke
Nije mislio da se samo kod sony-evih telefona dešava nego da se često dešava kod njih. I G2 ima isti taj problem. Za htc ne znam kako ide ali znam da je drugar imao te žute mrlje na nekom htc-u bile su baš upadljive kada je nešto belo na ekranu. Izgleda da nisi baš imao sreće pri izboru telefona
Svi telefoni koji koriste taj tip displeja, bez obzira na to da li su klasični TFT ili IPS, ili čak IPS-retina, imaju tu manu. Toplota procesora zagreva slojeve lepka kojim je staklo lepljeno i otud žute mrlje. Kod drugih se recimo od toplote odlemi konektor koji spaja displej i matičnu ploču, pa se pojave plavkaste mrlje. Tu je opravka jeftinija, ali ne i manje teška, jer se to najčešće dešava na telefonima koji imaju neizmenljivu bateriju.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Counter Strike FAQ, Serveri, Troubleshooting Sale013 Mrežne igre 93 24.4.2020 15:26
[Mobilni telefon] Sony C5303 aka Xperia SP altec.gs Opisi, recenzije i testovi 9 4.8.2014 15:46
Samsung T220 crkla podrška za HDCP, ličilo na "gremslinski" problem zokocx Kvarovi 1 23.6.2011 23:20
Sigurnost u Win XP OS wog326 Zaštita 5 11.8.2010 14:54
crtice na ekranu maxmartin Grafika 12 19.1.2010 11:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com