Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.12.2009, 20:32   #201
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

U pravu si delimicno, slazem se da postoji veliki procenat poginulih u krsevima, ne njihovom krivicom, nego zbog bahate voznje nekog idiota u mercedesu ili audiu (ili shto bi moja ortakinja rekla: audiOu), koji izadje bez ogrebotine, ali isto tako postoji procenat neizivljenih ljudi koji se izivljavaju na krsevima koji su poluispravni i izgube zivot eto tako bezveze, a sve to zato shto su hteli da ispadnu "face" u krshu. Svaki auto ima svoje mogucnosti i veoma je bitno znati do koje granice moze da se ide.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2009, 21:39   #202
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
^^Vishe puta sam bio svedok ovoga za zaustavljanje: covek prekoracio brzinu 10-15km/h i ok, zaustavi ga, napishe kaznu, to je OK, ali je neverovatno da za vreme pisanja kazne prodje 5 automobila koji idu duplo brze od dozvoljene brzine, a da ih saobracajac ni ne pogleda, to je idiotski.
Cekaj malo? A sta moze da uradi? Da prestane da pise kaznu i odma da ga juri?
Budimo realni.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2009, 23:04   #203
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Cekaj malo? A sta moze da uradi? Da prestane da pise kaznu i odma da ga juri?
Budimo realni.
Da, bash to, bash me briga kako ce da rade, ili nek stave kamere, pa ti lepo stigne slika na kucnu adresu sa racunom za kaznu
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2009, 23:13   #204
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Jeste, kao u Njemačkoj. Možda u 2050.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2009, 0:38   #205
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Ovo je luda tema, pored korisnih informacija ima i dosta humora.
Što se tiče ograničenja brzine, podsetila me je na dotičnu igru. Za one koji nisu imali prilike da je probaju - u njoj je svoje mesto našla opcija "speed limit", tako da ni u jednom trenutku ne možete voziti brže od ograničenja brzine, da vas plavci ne bi (po)jurili. To bi sad našlo primenu u real-life.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2009, 13:09   #206
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

@player1:

Ja lično nikad nisam video patrolu koja proverava brzine vozila, ista zaustavlja i piše kazne a da se sastoji od jednog čoveka. Minimum ih je dvojica, dakle onaj drugi ima dosta vremena da zaustavi dotični auto. Često ih je trojica, dakle, jedan meri, jedan zaustavlja, jedan pipe. Uobičajeno je da jedna patrola vrši kontrolu, pa javlja drugoj koja je dalje da zaustavi to i to vozilo, i u toj situaciji imaju dovoljno vremena da ga zaustave. Da budem realan, mogu to da urade, što ne rade .... .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2009, 13:18   #207
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Ovo je luda tema, pored korisnih informacija ima i dosta humora.
Što se tiče ograničenja brzine, podsetila me je na dotičnu igru. Za one koji nisu imali prilike da je probaju - u njoj je svoje mesto našla opcija "speed limit", tako da ni u jednom trenutku ne možete voziti brže od ograničenja brzine, da vas plavci ne bi (po)jurili. To bi sad našlo primenu u real-life.
To se zove tempomat i postoji u real life
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2009, 14:02   #208
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Tempomat = uređaj koji na putu održava istu brzinnu, ako se dirne gaas ili kočnica on se automatski isključuje, nema veze sa ograničenjem brzine vozila. Koristi se na autoputu, na dugačkim relacijama, po mogućstvu u slučaju malog saobraćaja, kad daje ono što treeba da da, drži brzinu na onoj koja je propisana, obezbeđuje manje zamaranje vozača.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2009, 17:51   #209
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Tempomat = uređaj koji na putu održava istu brzinnu, ako se dirne gaas ili kočnica on se automatski isključuje, nema veze sa ograničenjem brzine vozila. Koristi se na autoputu, na dugačkim relacijama, po mogućstvu u slučaju malog saobraćaja, kad daje ono što treeba da da, drži brzinu na onoj koja je propisana, obezbeđuje manje zamaranje vozača.
Moj omiljen dodatak u kolima. Kad se napijem uključim tempomat, držim čvrsto volan da ne ševrdam, i u toj situaciji si najmanje sumnjiv policiji. Ma šalim se, dobra stvar još kod mene je regulisamo i kočenje preko tempomata, tako da sa 60 siđeš na 50 ili posle odeš na 70 bez diranja nožnih komandi.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2009, 18:46   #210
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Po meni bi trebalo jos da dotegnu kazne makar troduplo svaku,rec je o bezbednosti ljudi a ne o porezu.

U Srbiji pogine 10 tak osnovaca svake godine sto slusa muziku,izadje na ulicu ne gledajuci levo-desno jer shatro nema kola-kamiona,on-ona ih ne cuje i aj djenca-dovi.

Ljudio divljaju zadnjih pet godina po asfaltu ko da smo na divljem zapadu,manje se u ratu ginulo dnevno nego zadnjih godina u saobracaju.

Evo sta vecina radi,120 kroz naseljeno mesto,3 izbegnute saobracajke i 4 pesaka za dlaku,parkira se ispred kafica,naruci espreso i pijucka ga lagano uz novine narednih tri sata.Pa gde je on sumanuto zurio ko da mu se zena poradj ili ne znam ti ja sta.
Nek mi neko kaze da svi ovi sto divljaju,zure negde radi im se o glavi.Vazi vidimo se....

E sad poslovice koje opravdavaju novi zakon:

Batina je iz raja izasla(figurativno)

Ko se jednom opece u sladoled duva

Udri ga po dzepu drugacije ne razume(vazi za balkanske narode)


I da ne vozim kola,kontam da bi pevao drugu pesmu tada,ali sta jeste jeste,zivot je najvazniji zar ne,pa istrpimo ove zakone ako ce manje ljudi da gine a svi ucestvujemo u saobracaju na ovaj ili onaj nacin.
Srecan put svima
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2009, 19:00   #211
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Sto vise citam ovu temu, to vise podrzavam ovaj novi zakon, pogotovo onaj deo o rigoroznijem polaganju vozackog ispita. Pola stvari ovde spomenuto (i kritikovano u nebesa) je vazilo i po starom zakonu. Druga je stvar sto to neko nije znao, pa se lepo vidi kakvo je opste znanje o saobracajnim propisima i nacinu polaganja vozackog.
Nigde nisam video, ali se nadam da je po novom zakonu uvedeno da se profesionalni vozaci (kamiondzije, taksisti, majstori) duplo kaznjavaju ili barem streljaju na licu mesta za neke ozbiljnije prekrsaje.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2009, 19:06   #212
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Po meni bi trebalo jos da dotegnu kazne makar troduplo svaku
Znači 15 soma za nevezani pojas.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2009, 0:41   #213
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

@Shlaymara:

Nemam ja ništa protiv zakona ali ima protiv rupa u njemu. Ko da mi nije dosta rupa na drumu već mi trebaju i u zakonima .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2009, 18:43   #214
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Tempomat = uređaj koji na putu održava istu brzinnu, ako se dirne gaas ili kočnica on se automatski isključuje, nema veze sa ograničenjem brzine vozila. Koristi se na autoputu, na dugačkim relacijama, po mogućstvu u slučaju malog saobraćaja, kad daje ono što treeba da da, drži brzinu na onoj koja je propisana, obezbeđuje manje zamaranje vozača.
Kako nema veze sa ogranicenjem brzine? Pa sluzi i tome ali moras ti da ga kontrolises, ne moze on da cita svaki znak i da blokira gas preko dozvoljene brzine, nego ti gledas u znak i ako pise 80Km/h, ti ga pritisnes (ako mislite na dugme), na oko 80 (naravno malo manje), i tako dobijas efekat koji je MC opisao.

Citat:
Ne čini ti se da daješ malo kontradiktorne informacije? Ako neko ide brže, on je problem, ako neko vozi 40 on je problem jer je iza njega kolona.
Ako je oznaceno 60, ne mozes ti da vozis ni 40 i da pravis kolonu, ni 76 pa da te neko pusti... Znak postoji sa razlogom, ako pise 60, treba da se vozi 59 a ne 20 sa 'Zastavom' starom 30 godina, niti 76 (ili 100 ili 150) zato sto je "tested and approved by pandur". Na to sam mislio. Sad ako znak od 60Km/h pravi kolonu, tu se nista ne moze, ne moze policajac da odokativno odredi koji novi znak treba tu, zato sto ako on moze, sto onda vozaci ne mogu?
Supreme.50 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2009, 21:41   #215
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Evo večeras se vraćam sa Slave, Nikoljdan, i idem 60 gde je ograničenje 60. Dvojica su se primakla i par puta blicnula da ubrzam, ja naravno nisam ispoštovao. Kad su me obišli svirnuli su kao upozorenje. Znači ja sam usporavao tu kolonu.
Da li sam pio? Jesam priznajem, i ne znam kako ću to da regulišem. Jedino da me opale po novčaniku ili da sadim crni luk u zavodu za prevaspitavanje. Stvarno ne znam šta da radim.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2009, 10:54   #216
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

@Supreme.50:

Greška, znak sa ograničenjem brzine ne znači da tu treba da se vozi tom brzinom, već znači da brzina nesme da pređe tu vrednost. Koliko je za tebe ili nekog drugog sigurna brzina u okviru pomenutog ograničenja, to zakon ne propisuje. I ako bi nekom policajcu na testu dao odgovor šta je ograničenje brzine na način kako ga ti nama prezentovao, ti bi odmah pao na ispitu. Jednostavno, takvim stavom ugriožavaš bezbednost saobraćaja, jer ti ne prilagođavaš brzinu i način vožnje trenutnoj situaciji na drumu. Za njih kraj priče.

Sad, davno sam polagao, ali ako se ne varam jedino na autoputu ima ograničenje minimalne brzine, dali beše 40 ili tako nešto, nisam siguran. Veće će neko da me ispravi ako grešim.

@todos:

Bezalkoholno pivo?

Šalu na stranu, rešenje na zapadu je da ako ide društvo, tad jedan ne pije da bi mogao ostale kasnije da razveze. E sad, koliko će to da prođe ovde, neznam.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2009, 11:21   #217
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Meni je samo žao vlasnika Juga, onaj pojas je tako dobro odrađen da 90% ljudi davi

Ja konkretno mislim da će zakon postići nešta, ali ne puno. Mnogo bi bolje bilo da su umjesto viskoih kazni krenuli sa edukacijom.

Ima jedan UŽASAN video klip, sa ukrajinske ili neke druge TV, traje par minuta, i pokazuje 10tak nesreća (naravno gluma)...

Nažalost, makli su ga sa You tube.... E tako nešta bih ja, da sam ministar, puštao prije drugog dnevnika, pa bi vidio onda kako bi se smanjilo divljanje.

Pa jok koje dijete to da odgleda, imalo bi traume do kraja života
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2009, 12:55   #218
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Evo večeras se vraćam sa Slave, Nikoljdan, i idem 60 gde je ograničenje 60. Dvojica su se primakla i par puta blicnula da ubrzam, ja naravno nisam ispoštovao. Kad su me obišli svirnuli su kao upozorenje. Znači ja sam usporavao tu kolonu.
Da li sam pio? Jesam priznajem, i ne znam kako ću to da regulišem. Jedino da me opale po novčaniku ili da sadim crni luk u zavodu za prevaspitavanje. Stvarno ne znam šta da radim.
Nemoj mi sad reci da se osecas krivim zbog toga sto nisi isao brze?!
Letos kad sam bio u Grckoj vozio sam na putu gde je ogranicenje 90 plus put je planinski tj. non stop krivine i naravno puna linija. Iks puta je iza mene bila kolona iako sam isao 90, a ovi iza su JEDVA cekali isprekidanu liniju da me preteknu i nagaze 120... mislis da sam se nervirao? Zato od ukupno pet voznji po Grckoj (ukljucujuci dolazak-odlazak busom) video sam dve saobracajke gde je u jednoj bilo prevrnuto vozilo, jedan zapaljen auto i par komada u lancanom...zasto? Zato sto voze kao ludaci...
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2009, 0:54   #219
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

@galebns

Niko tebe ne tera da vozis kao "ludak", ali racionalizacija bi bila dobro dosla. Evo jos jedan primer iz Beograda: na Kruznom putu, od borske ka Trosarini imaju dve trake i naseljenost je prakticno nikakva (ako se par auto servisa moze nazvati naseobinama) i na dve trake na brdu je postavljeno ogranicenje 40... Giv mi a brejk, pa jel treba da izadjemo i guramo kola uzbrdo??? Kod Orlovace napravise autoput, ogranicenje 80, kao i na duplim trakama do Lipovice. Zasto, kada je to put rezervisan za motorna vozila (van naselja) i prikladna brzina bi bila 100 KM/h?

Inace pazite se, presretac na ibarskoj je jedna Opel Corsa
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2009, 1:25   #220
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Prikladna brzina bi bila 220 imho...
Jel OPC ili obicna?
Supreme.50 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji novi servis na Internetu biste vi želeli? Branislav Gavric Brbljaonica 12 17.11.2009 22:33
Windows mi ne prepoznaje novi hard disk Win32 Kvarovi 14 25.8.2009 22:28
Prebacivanje particije "C" na novi hard disk MI66 Nosači podataka 5 15.5.2009 14:32
Travian srpski server (početak s1) B@NE Mrežne igre 107 8.2.2009 20:24
Novi Proc ManojlaNS ŠDK - Osnovne komponente 7 27.8.2008 10:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com