Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.2.2008, 13:27   #1
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom program za rezanje diskova

posto imam problema sa rezacem, treba mi novi softver za rezanje jer nero nece...
predlozi? (nije bitno da li se placa)
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2008, 13:42   #2
Opteron
Novi član
 
Član od: 29.12.2005.
Lokacija: Barajevo
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: program za rezanje diskova

Ako želiš baš samo za rezanje, moja preporuka ti je Prassi ONES; teži oko 5,8 MB i ima potpuno drugačiju metodologiju snimanja diskova od drugih programa (podatke o medijima iščitava direktno iz firmware-a uređaja).
Opteron je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2008, 14:02   #3
Sonic
Banned
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 251
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 119 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: program za rezanje diskova

Citat:
veseliburek kaže: Pregled poruke
posto imam problema sa rezacem, treba mi novi softver za rezanje jer nero nece...
predlozi? (nije bitno da li se placa)
Kako bre Nero neće? Nađi drugu verziju (moj savet micro ili bar lite), apdejtuj firmware i cepaj!
Sonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2008, 16:13   #4
Borowatz
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Boogerville
Poruke: 543
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 78 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Borowatz
Određen forumom Re: program za rezanje diskova

Probaj Complex evolution (on se plaća) ili jetbee (freeware). Ja koristim jetbee, i imam samo reči hvale.
Za complex ne znam, ali jetbee ne može da narezuje audio cd.
http://www.complexnt.com/
Programi samo za rezanje služe, a ne kao nero...
Borowatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2008, 16:31   #5
Sonic
Banned
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 251
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 119 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: program za rezanje diskova

Citat:
Borowatz kaže: Pregled poruke
Programi samo za rezanje služe, a ne kao nero...
Zato sam i preporučio misro verziju, takođe samo za rezanje...
Sonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2008, 16:45   #6
TheProphecy
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 486
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 79 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: program za rezanje diskova

ImgBurn,sjajan program.
TheProphecy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku TheProphecy na korisnoj poruci:
Borowatz (26.2.2008)
Stara 26.2.2008, 16:59   #7
MladenIsakovic
Član
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Šabac
Poruke: 375
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 54 puta na 39 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku MladenIsakovic
Određen forumom Re: program za rezanje diskova

Citat:
Sonic kaže: Pregled poruke
Zato sam i preporučio micro verziju, takođe samo za rezanje...
Ja imam nero 8 micro, i on može da reže audio diskove bez problema, kao i video CD/DVD, bootabilne diskove, itd... Sve u 20 MB instalacioni fajl. Radi odlično.
MladenIsakovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2008, 17:18   #8
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: program za rezanje diskova

Još jedna preporuka za Nero 8 Micro, a nikako ne treba zanemariti ni odlični ImgBurn.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2008, 21:53   #9
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: program za rezanje diskova

ONES je moj no.1 ,a ni ImgBurn nije los, pametna odluka sto si batalio Nero.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2008, 19:14   #10
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: program za rezanje diskova

Kao i obicno, Ashampoo Burning Studio 6.
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2008, 19:31   #11
Sonic
Banned
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 251
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 119 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: program za rezanje diskova

Citat:
nebojsa986 kaže: Pregled poruke
ONES je moj no.1 ,a ni ImgBurn nije los, pametna odluka sto si batalio Nero.
Ne vidim šta ima pametno u tome, osim što je svačije pravo da bira koji će program da koristi. Nero je uz Roxio lider u pravljenju kvalitetnog softvera za rezanje diskova. Druga je priča što je paket opteretio tonom (većini korisnika) nepotrebnih mogućnosti. Zbog toga i postoji micro verzija.
Sonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2008, 19:41   #12
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: program za rezanje diskova

Pa sad, imao je i Nero do skora bagove koji su bili prosto sramota za jedan program sa tolikim stažom. Npr. kompletna serija 7 sve do pretposlednjeg izdanja imala je bag da kad ugasiš program, on ostane aktivan samo se prozor "sakrije", i tako stoji u RAM-u i guši (slabije) mašine. Ispravljeno tek u 7.10.1.0. Šestica je fragmentovala velike fajlove u UDF kompilacijama, jasno se videlo kad se disk potom otvori u IsoBusteru. Zatim neznatno slabiji kvalitet narezanih diskova sa šesticom (kad se disk provuče kroz PI/PO sken), itd.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2008, 19:42   #13
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: program za rezanje diskova

Heh kazes kvalitetnog, to sto su svi navikli na Nero i sto je vecinom vec instaliran na PCu ili se dobija uz rezac ne znaci da je kvalitetno ostvarenje. Koliko je puta meni zabo ( na razlicitim masinama i razlicite verzije) prilikom rezanja vise od 10 komada zaredom, pucanje u toku finalizacije i jos par nicim izazvanih bugova koji mi se nijednom nisu pojavili tokom koriscenja ONESa ili ImgBurna.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2008, 20:40   #14
Sonic
Banned
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 251
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 119 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: program za rezanje diskova

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Pa sad, imao je i Nero do skora bagove koji su bili prosto sramota za jedan program sa tolikim stažom. Npr. kompletna serija 7 sve do pretposlednjeg izdanja imala je bag da kad ugasiš program, on ostane aktivan samo se prozor "sakrije", i tako stoji u RAM-u i guši (slabije) mašine. Ispravljeno tek u 7.10.1.0. Šestica je fragmentovala velike fajlove u UDF kompilacijama, jasno se videlo kad se disk potom otvori u IsoBusteru. Zatim neznatno slabiji kvalitet narezanih diskova sa šesticom (kad se disk provuče kroz PI/PO sken), itd.
Upravo tih par bagova koje si naveo (mada ja nisam imao problema sa memory leaking-om) je odličan primer ažurnosti ljudi iz te kompanije koji na osnovu interakcije sa korisnicima ažuriraju program i izbace i po nekoliko revizija. Zbog toga je finalno izdanje serije uvek ispolirano gotovo do perfekcije. Opet, "sramota" je jaka reč. Nero je jedan od pionira u implementaciji novih rešenja u oblasti softvera za rezanje i njegovi bugovi (kad ih i ima) su značajno manji u odnosu na referentne konkurente (tipa Roxio).

Citat:
nebojsa986 kaže: Pregled poruke
Heh kazes kvalitetnog, to sto su svi navikli na Nero i sto je vecinom vec instaliran na PCu ili se dobija uz rezac ne znaci da je kvalitetno ostvarenje.
To niko i nije naveo kao argument, mada mu sve to može biti samo plus. Šta misliš, čime je Nero stekao toliku popularnost ako ne između ostalog i dokazanim kvalitetom? Uostalom izguglaj malo, naći ćeš dovoljno uporednih testova na mreži koji govore dovoljno o njegovom kvalitetu.

Citat:
nebojsa986 kaže: Pregled poruke
Koliko je puta meni zabo ( na razlicitim masinama i razlicite verzije) prilikom rezanja vise od 10 komada zaredom, pucanje u toku finalizacije i jos par nicim izazvanih bugova koji mi se nijednom nisu pojavili tokom koriscenja ONESa ili ImgBurna.
Da li je baš tako bilo? Teško da si narezao više diskova od mene i ljudi koje znam, a vidiš, niko od nas se nije susreo sa problemima koji bi makar približno ličili na to što si opisao. Pre će biti da si malo preterao u želji da dokažeš nešto što je vrlo... diskutabilno. Uostalom, FYI, na listi mogućih problema u rezanju diskova software je potencijalno najmanje odgovoran za to što navodiš. Pre njega se proveri kvalitet diskova (ne štap, ne buvljak), hardwera (laser, motor rezača, kompatibilnost), firmware (upgrade), podešavanja u Windowsu, sam Windows, itd. itd.
Sonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2008, 21:01   #15
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: program za rezanje diskova

Bravo, ja napisem ociglednu zamerku a ti me nazoves lazovom. Ne moras da verujes u ovo sto sam napisao, to je tvoja stvar, ja sam probao dovoljno rezaca, diskova, programa i podesavanja da imam solidan pregled kako da kvalitetno rezem diskove, te su sve ove stavke koje si naveo bile pravilno podesene i problemi su prestali kad sam prestao da koristim Nero. Nero je kod mene bez ikakvog povoda lose rezao oko 6,7 dvda na 100 kom, sad meni ta cifra nista ne znaci, ali zasto da bacam te diskove kad problem resim jednostavnom promenom programa.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2008, 21:53   #16
Sonic
Banned
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 251
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 119 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: program za rezanje diskova

Nisam rekao da si lažov, daleko bilo... Samo sam primetio da preteruješ u želji da dokažeš svoju tezu, što si uostalom i sam (nesvesno) priznao:

Citat:
nebojsa986 kaže: Pregled poruke
Koliko je puta meni zabo ( na razlicitim masinama i razlicite verzije) prilikom rezanja vise od 10 komada zaredom
Citat:
nebojsa986 kaže: Pregled poruke
Nero je kod mene bez ikakvog povoda lose rezao oko 6,7 dvda na 100 kom
Znači, realna cifra ne prelazi 3-4 diska na 100 komada , što je normalno s obzirom da verovatno režeš max brzinom na diskovima sumnjivog kvaliteta.

Citat:
nebojsa986 kaže: Pregled poruke
Nero je kod mene bez ikakvog povoda lose rezao
Neki razlog postoji i mogu da se opkladim da problem nije u programu, ali u to neću da ulazim, to je tvoj problem. Ponavljam, ja i ljudi oko mene sa Nerom nismo imali nikakve probleme, naprotiv.

Citat:
nebojsa986 kaže: Pregled poruke
ja sam probao dovoljno rezaca, diskova, programa i podesavanja da imam solidan pregled kako da kvalitetno rezem diskove
Takođe, zato i preporučujem Nero micro.
Sonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2008, 22:13   #17
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: program za rezanje diskova

Provereni T Yuden i nije sumljiv disk (ponekad i MCC i Sony D21),brzina rezanja 8X.Tu cifru sam rekao procenta radi, znaci 6-7% failed burnova, nekad je znao da zaebe 2 diska zaredom, uostalom niko ti ne brani da koristis sta god hoces kod narezivanja, ja sam sve ovo napisao da bi se videlo da postoje bolji programi, sto je tebi iz nekog razloga tesko da prihvatis.
P.S. Mani me tih decjih fora kako si nahvatao sta ja nesvesno i svesno priznajem.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2008, 0:21   #18
Sonic
Banned
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 251
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 119 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: program za rezanje diskova

Nevolja je što je naše tržište preplavljeno "firmiranom" robom sumnjivog kvaliteta i još sumnjivijeg porekla. To naročito važi za diskove, ali nije bitno, razumeli smo se vrlo dobro. Nemam ja problem sa tim koji je program bolji ili gori, samo ne mogu da se složim sa tezom koju si postavio da Nero nije kvalitetan software, što je BTW već godinama dokazana činjenica.
Sonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2008, 1:47   #19
PDarko
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: program za rezanje diskova

@Sonic & @nebojsa986
Mislim da bi ste trebali da razmenite mailove pa da nastavite raspravu.
PDarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2008, 1:52   #20
MladenIsakovic
Član
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Šabac
Poruke: 375
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 54 puta na 39 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku MladenIsakovic
Određen forumom Re: program za rezanje diskova

Probao sam par poznatijih programa, ali sve u svemu (što se mene tiče) Nero mi je najbolji i na Windowsu i na Linuxu.
MladenIsakovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Program za snimanje videa u igri bakalakadaka Video/TV softver 16 22.2.2013 19:38
koji faks program za ISDN liniju Branislav Gavric Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 25.9.2008 19:43
Program za testiranje ram memorije i hard diskova potreban! ForceMan Aplikativni softver 8 3.2.2008 13:50
Preporucite program za rezanje diskova G.G. Aplikativni softver 10 27.2.2007 11:07
Rezanje instalacionog cd-a za program veci od 700 Mb? Eraser Operativni sistemi 11 18.12.2006 18:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com