Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Prst na čelo”

„Prst na čelo” O istoimenoj kolumni Momira Đekića

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.4.2014, 17:22   #141
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 04/2014 "Uticaj"

Nemci nisu tražili sudjenje odgovornima za bombardovanje Drezdena i potapanje doline Rura. Japanci nisu jurili odgovorne za Hirošimu i Nagasaki. Pogledali su u svoje dvorište, i raščistili sa svojim zločincima, koji su u njihovo ime činili zločine.

"I oni su nas" nije opravdanje.

Drugo od gradjanskog rata u Jugoslaviji je prošlo skoro 20 godina. Vreme je da ga ostavimo iza sebe i krenemo napred. Zajedno sa Slovencima, Hrvatima, Crnogorcima, Makedoncima, Bosancima i ostalim etničkim grupama Jugoslavije. Od brojanja leševa nemamo ništa. Po toj logici Jevreji ne bi trebalo da imaju ništa s Nemačkom, Kinezi s Japanom, Japanci s SAD, Tibetanci s Kinom i tako dalje, i tako dalje...
mvasic je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
micko76 (11.4.2014), player1 (10.4.2014)
Stara 10.4.2014, 17:40   #142
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: 04/2014 "Uticaj"

ne trebamo ništa da zaboravimo ali treba da nešto naučimo, ali mržnja se već pokazala tako da nije to što treba da naučimo iz toga
water wizard je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
player1 (10.4.2014)
Stara 10.4.2014, 17:59   #143
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 04/2014 "Uticaj"

Citat:
nicpid kaže: Pregled poruke
Moja porodica je platila krvlju, i imam to pravo.


Postovi ionako trebaju da se izbrisu, nemam nista protiv.
Postovi ne treba da se brisu.

Iako je tvoja porodica stradala, nemas pravo da sipas uvrede na sve strane (pogotovo ne kapiram ono "Nataso Kandic", al ajde). I meni je familija stradala (rodjaku su nasli glavu na 150m od tela). O zeninoj familiji ne zelim ni da pricam. Verujem da dosta ljudi odavde ima slicne price. Pa? Od mrznje ces samo dobiti cir na zeludcu, povisen pritisak, srcana oboljenja... Ali mir i spokoj neces.

Zivot je suvise kratak da bih se bavio brojanjem leseva (balkanski sport no. 1). Mnogo mi je bitnije (veoma mnogo) kad ce da izadje Diablo 3 za PS4. A ko je kome, kad, kako i zasto... to je za ljude bez ideje, sa praznim zivotima, kojima je mrznja jedini razlog za bitisanje, bez obzira da li su u pitanju Amerikanci s juga koji mrze crnce (i dan danas), Rusi koji mrze pedere, Srbi koji mrze Hrvate, Hrvati koji mrze Srbe, svima im je zajednicko jedno - prazan zivot i mrznja kao izgovor za isti.
mvasic je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
Aelos03 (15.4.2014), player1 (10.4.2014)
Stara 10.4.2014, 18:26   #144
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 04/2014 "Uticaj"

Citat:
nicpid kaže: Pregled poruke
Gadis mi se. Niko nije za Oluju okrivljen, slavi se svake godine. Pogledaj hag Nataso Kandic i videces da Srbi imaju milenijum+ robije za to sto su uradili, googluj izvinjenja Tadica...

Ko se nama izvinio Nataso Kandic, sto je bombardovao kolonu izbeglica?
Ko je okrivljen, NIKO!

MORE MRS MRS MRS!!!
U dva od onih primera koje sam naveo Srbi su žrtve, a u dva su zločinici. Ja samo kažem da je neko ko je spreman da ubija decu monstrum, i treba ga osuditi, nije bitno koje je nacije. Ne mogu da budem ravnodušan nad sudbinom neke dece* zato što su neke druge nacije, niti mogu da prihvatim da je budaletina koja tako nešto uradi "heroj", bez obzira što je "moja".

Za kolonu izbeglica sam već rekao da sam pomogao koliko sam mogao, a mržnjom ili ubistvom nekog hrvatskog deteta im ne bih pomogao ni malo, kao što ni ti nikome ne pomažeš izlivima mržnje.


edit: bilo je na svim stranama i bespotrebnih ubistava odraslih ljudi, civila, ali decu potenciram jer je valjda svima jasno da dete od 2-3 godine ne može imati apsolutno nikakvu krivicu za bilo šta niti može bilo kome predstavljati pretnju.
namcor je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
player1 (10.4.2014)
Stara 10.4.2014, 18:34   #145
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: 04/2014 "Uticaj"

Srbija koju volim!
https://www.youtube.com/watch?v=SWyb...e_gdata_player
Crytek je offline  
Stara 10.4.2014, 22:52   #146
Тормунд
Član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 436
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 213 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: 04/2014 "Uticaj"

Ова тема је готово школски пример како се неки ставови заједнички за одређене друштвене групе (у овом случају, млади, 18-45, образовани и технолошки писмени либерали) понављају до бесвести. Изједначавање Запада и Истока води до моралног релативитета где се бира страна од које се има корист; затим се сопствени избор пројектује на цело друштво и креће прича о политичкој будућности читаве земље; што нужно води закључцима који кажу да ипак две силе нису једнаке по злу које стварају, већ да је једна мало гора; што даље води русофобији (зли црвеноармејци који силују све живо и мртво, ослобађање од нациста се баца у други план; штетни уговор о НИС-у, хиљаде других приватизација се намерно заборавља). Русофобија, готово поетично, рађа србофобију, па се покреће неминовна тема колективне кривице за грађанске ратове 90-их, при чему се истиче сопствена узвишена позиција и етика у односу на остатак нације (јер, младим либералима је суза сваког детета битна; они имају пријатеље међу свим народима јер су грађани света, и тужно признају како са овим и оваквим српским народом немају и неће да имају икакве везе све док се не покаје и цивилизује). И то доводи до главне поенте: попут Немачке, Србија мора прихватити одговорност, окренути се од оне мало горе силе ка оној која ће јој донети просперитет, наравно под условом да сами запнемо и радимо, а да се манемо приче о геополитици. Тиме Србија постаје цивилизована земља која може да крене са цивилизовањем оне за мрвицу лошије силе, заједно са великом европском породицом народа. Преко геј права до Сибира, коначно на правој страни историје!

И све то док нам свира Тејк ми хоум, кантри роудззз... Сјајно.
Тормунд je offline  
Stara 10.4.2014, 23:59   #147
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 04/2014 "Uticaj"

@Tormund A ne, necemo da trpamo svoje reci drugima u usta. Ti si poceo da pominjes dobri Istok, pa su ti navedeni primeri da taj Istok i nije tako dobar, cak jednako zao kao i Zapad. Avganistan sveta ruska zemlja, jel da? (Rusija je pravni naslednik SSSR, tako da batali price tipa Rusija nije SSSR, po toj logici ni Obama nije Klinton).

Crvena armija je dosla u Jugoslaviju '44. kada su Nemci bili u debelom povlacenju. Ugovor sa NIS-om ce doneti koristi Ruskoj drzavi, a ne nasoj. Evo ja cu prvi da kazem (a govorio sam i 2000.) da je privatizacija izvedena stetno po nasu drzavu.

Od rusofobije ne patim (ni od ostalih fobija). Ruski govorim tecno, a i druzim se sa vise Rusa nego bilo ko ovde na forumu. Sam si izvukao srbofobiju od nekud. U kolektivnu krivicu ne verujem, ali mi je vise stalo da odgovaraju oni koji su u moje ime (a ja to nikom nisam trazio) pljackali i ubijali. Ne smatram se liberalom (a ni mladim), a imam prijatelje (s kojima odrzavam kontakt) na cetiri kontinenta (Evropa, Amerika, Australija i Afrika). Ni jednom me nije bilo sramota da kazem da sam Srbin. Zasto bi?

Kao sto rekoh, u kolektivnu krivicu ne verujem, ali ne zelim da prihvatam "i oni su nas" nacin razmisljanja. Smatram da ljudi koji su u moje ime (a ja im to nisam trazio) ubijali i pljackali, treba da robijaju. Ideja je da sam ja (mi, Srbi) svoju kucu ocistio i idem dalje, a sta ce ostali (ostali ucesnici rata u Jugoslaviji) njihov problem. Mi svoju kucu nismo ocistili, odnosno cistimo je, ali stalno kukamo kako drugi ne ciste svoju. Zabole me za druge.

Moze Putin da prica i radi sta hoce, ali ce Rusi da prodaju **** za iPhone (naveden kao primer, molim clanove foruma da ne uskacu sa Apple fuj i slicnim komentarima) i Audi.

Rusija je i dalje nestabilna zemlja, cija se politika i ekonomija zasnivaju na feudalnom principu (teoretski ne, ali prakticno da). Ne vidim nikakvu prednost u savezu s Rusijom. Sve vaznije firme (cije bi investicije bile interesantne Srbiji) su u rukama oligarha. Njihove investicije su veoma rizicne, a dobit bi bila nikakva.
mvasic je offline  
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
Asmodeus (11.4.2014), Crytek (11.4.2014), goranmax (11.4.2014), micko76 (11.4.2014), player1 (11.4.2014), Sh0m1 (15.4.2014)
Stara 11.4.2014, 0:15   #148
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 04/2014 "Uticaj"

Citat:
Тормунд kaže: Pregled poruke
Ова тема је готово школски пример како се неки ставови заједнички за одређене друштвене групе (у овом случају, млади, 18-45, образовани и технолошки писмени либерали) понављају до бесвести....
A ti si školski primer demagogije i podmetanja. Niko nije pomenu kolektivnu krivicu, niti "srpski narod", sem vas raznih "geopolitičara". Ja deset puta napišem da treba kazniti sve zločince, bez obzira na nacionalnost, a ti i tvoji istomišjenici to izjednačavate sa srbofobijom i autošovinizmom. Nisam rekao da treba kažnjavati isključivo Srbe, niti da su krivci isključivo Srbi. Ako već hoćeš da se praviš pametan, osporavaj ono što je rečeno umesto da podmećeš na osnovu svojih predrasuda.
O ljigavštini "liberalima je suza svakog deteta bitna" da ne pričam - kakav (ne)čovek treba biti pa se sprdati sa onim što je rečeno o deci koja su bila žrtve raznih monstruma (i naših i njihovih)? Zar ti je "geopolitika" toliko udarila u glavu da ljude posmatraš isključivo kao neke figure na mapama, pa ne možeš da zamisliš da je nekome jednostavno žao? Da li stvarno, poput nekog surovog CIA ili KGB operativca možeš da pročitaš članak o hladnokrvnom ubistvu cele porodice sa decom i da te to ni malo ne pogodi?
I ne znam šta ima loše u tome da neko ima prijatelje raznih nacionalnosti. Meni je to prednost, a ne neki nedostatak. Uz to, nije loše ni za "geopolitiku", jer vidiš da drugim narodima kojekakve "patriote" i fašisti prodaju iste fore kao i kod nas, vidiš da postoje i "oni drugi" koji te ne mrze, vidiš da "oni drugi" imaju slične probleme kao i ti...
namcor je offline  
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
Aelos03 (15.4.2014), Crytek (11.4.2014), goranmax (11.4.2014), micko76 (11.4.2014), mvasic (11.4.2014), player1 (11.4.2014)
Stara 11.4.2014, 0:18   #149
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: 04/2014 "Uticaj"

trebamo i da ukazujemo na krivicu drugih kad drugi nas počnu da optužuju, i onda da kažemo da smo mi naše kaznili i da pitamo njih šta su oni uradili povodom svojih greha, tj nije baš da nas briga ne treba da se ide toliko daleko, ali ne treba ni stalno prozivati druge jer tu smo jedni pored drugih moramo da sarađujemo zbog zajedničkog dobra koliko god mi i oni to ne želeli.. Govorim to kao šta je najbolje za državu, dok potpuno razumem sve žrtve i otpor takvim idejama
water wizard je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
mvasic (11.4.2014), player1 (11.4.2014)
Stara 11.4.2014, 0:39   #150
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 04/2014 "Uticaj"

Upravo tako. Ja se "suprotstavljam" i Hrvatima i Bošnjacima i Albancima kada svu krivicu pokušavaju da svale na Srbe/Srbiju, jer to jednostavno nije tačno, ali nije tačno ni da su svi drugi krivi sem Srba. Generalno mislim da će oni imati mnogo više problema sa svojim "herojima" jer je sa pozicije pobednika mnogo teže suočiti se sa lošim stvarima koje su rađene. Njima je zato jako teško i da obuzdaju ove "branitelje" koji povodom ćirilice i Srba u Vukovaru nastupaju sa pozicija čistog fašizma.
namcor je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
mvasic (11.4.2014), player1 (11.4.2014)
Stara 11.4.2014, 0:48   #151
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: 04/2014 "Uticaj"

svugde ima i normalnih ljudi, meni je bilo neobično kad se jedan Hrvat uvredio kad smo ga nazvali ustaša
water wizard je offline  
Stara 11.4.2014, 1:08   #152
Jan Čmelik
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Elona
Poruke: 146
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 124 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: 04/2014 "Uticaj"

Kakve veze sve ovo ima sa kolumnom i SK?
Jan Čmelik je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jan Čmelik na korisnoj poruci:
oluja (15.4.2014)
Stara 11.4.2014, 1:17   #153
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: 04/2014 "Uticaj"

nemam pojma ja diskutujem sa ljudima jer čitam šta pišu, a kolumnu nisam čitao, ako treba ili misle da treba nek brišu
water wizard je offline  
Stara 13.4.2014, 9:49   #154
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: 04/2014 "Uticaj"

Lock
oluja je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
goranmax (13.4.2014)
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
04/2014 "Omča oko oka" oluja „Ja, igrač!” 16 29.4.2014 3:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com