Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.2.2013, 22:39   #1
mocica
Član
 
Član od: 24.2.2013.
Poruke: 64
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Beli laptop ili u boji do 50000

Vec danima iscitavam forume koji laptop kupiti. Potreban mi je laptop za internet, kucnu upotrebu,office i slicni programi, ali ne bih volela da kad krenem da otvaram vise stranica na internetu masina trokira. Ne bih volela da uzmem nesto sto ce mi odmah zastareti i nece biti upotrebljivo. I naravno estetska varijanta igra najbitniju ulogu. Da bude beli, ili u nekoj boji ili ako je crni da bude onako sjajan a ne klasicno crn. Jednostavno zelim lep i kvalitetan laptop.

Dopao mi se:

http://www.winwin.rs/laptop-samsung-...d-bt-glan.html

Medjutim nervira me to sto nema DVD.

Svi ste kolektivno koliko sam primetila protiv Toshibe koja nudi dosta belih modela.

Kao trenutno najkvalitetnije na trzistu ponudjen mi je

http://www.winwin.rs/laptop-acer-asp...0gb-win-8.html

ali ja nisam zadovoljna izgledom i ekran mi je mali.

Pa da li neko ima resenje za mene?
mocica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2013, 0:26   #2
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Beli laptop ili u boji do 50000

Imas vrlo elegantan acer aspire v5, sa oznakama koje ozacavaju dijagonalu,tack skrin ekran i graficku karticu, pa da krenem redom to su serije v5 171(11,6 incha0,331(13,3) 531(ja licno ga posedujem mat sivi,mada dosta vuce na belo,postoj i ljubicasti i plavi model) taj je 15,6 imncha sa oznakom P u naslovu ima tac skrin ekran,sto u kombinaicji sa win8,daje puno iskustvo koriscenja,i sasvim novu dimenziju rada na racunaru bez upotrebe misa,a cak i tastature(posto ima i virtuelnu),i onaj sa G slovom koj iima posebnu graficku pored intergisane(gt620m)

Acer vecinom nudi najsiri spektar duginih boja za racunare,dok svi ostali su uglavnom crni mat beli,sto i niej bas lepo u praksi,mada na slikama dleuje prelepo,i redje sivi sa balgim prelazima.

Koliko veliki budzet imas za laptop? Koji god da uzmes od tih po estetici,moras biti spreman na kompromise poput slabijeg procesora, i relativno brzog zastarevanja raucnara,kazem relativno,jer zavisi od toga sta se radi nan jemu,za 2 godine koliko je prosecna garanciaj laptopa,ce biti sto sta nvoo na trzistu u svakom pogledu,pa se sa te strane i ne treba preterano opterecivati po meni.

Primera radi,na samsungu koji ti se dopada,imas 3celijsku bateriju,koja ima oko 2,5 sata rada na bateriji,nsto malo duze ako se iskljuci osvteljenje ekrana i jos neke stvari poput blututa wifi,i slicnog,i to bi mu bila jedina mana,ali je zato jako kompaktan i lagan sa 2kg tezine,i najnovijim sistemom vec preinstaliranim sto te oslobadja daljih muka,pa je jedino driver podrska jedino sta ces morati da razmisljas kod njega.

ACER V5 o kome sam pricao,ims i jedan bonus uz njega koji ima tacnije nema ni na jednom laptopu tog cenovnog ranga
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
mocica (25.2.2013)
Stara 25.2.2013, 0:47   #3
mocica
Član
 
Član od: 24.2.2013.
Poruke: 64
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Beli laptop ili u boji do 50000

A meni rekli da na tom samsungu baterija traje 7 sati, katastrofa!

Ne bih dala vise od 50000 to mi je maksimum.

U sustini najvise mi se svidjaju beli ali ne znam koliko su zahvalni i da li ce izgledati uvek prljavo?

I da li je moguce da od svih onih lepih Toshiba bas nijedan model nije dobar?

Sta mislis da li me vara osecaj ili mi je ovaj samsung 14 mali ekran, nikako oci da mi se naviknu.?
mocica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2013, 1:13   #4
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Beli laptop ili u boji do 50000

Močice,

14 " je isuviše malo. 15,6 ti je neki standard pa naviše ...
Od toshibe izbegavaj satellite, taj je najrizičniji na našem tržištu ( adriatic region ).
Možeš razmotriti i lenovo, imaju crveni i plavi model ...
Mali Princ 81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2013, 1:13   #5
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Beli laptop ili u boji do 50000

Pokusaj da nadjes negde Lenovo Z580. Znam da je bio nekad u gigatronu kod nas za cini mi se 52 hiljade ali sad kolko vidim nema nigde. A to bi za tebe bio pun pogodak. Znam da je bio best buy varijanta i da sam ga predlagao nekoj curi vec na forumu... Jak i vise nego sto treba za tvoje potrebe, kvalitet koji samo ime garantuje, bela boja...

Evo ovaj link jedino treba da ti koristi da vidis kako to izgleda. Pa probaj preko neke radnje da dodjes do njega...

Mada ti je i ovo super.

Poslednja ispravka: Osbourne (25.2.2013 u 1:20)
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Osbourne na korisnoj poruci:
mocica (25.2.2013)
Stara 25.2.2013, 1:14   #6
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Beli laptop ili u boji do 50000

Dobre su pojedine toshibe,po pitanju hardvera,ali po pitanju izrade,veruj mi da sam iskreno receno razocaran,licno sam podesavao i do krajnjih granica istestiroa jednu noviju toshibu,em se greje toliko da duze kuckanje moze biti problem,em je nekako previse jeftin izgled za renome toshibe,ali cinjenica je da ipak i kod nas zalazi malo losiji kontigent,a i sama toshiba je pocela da stedi na materijalima,jer najbolje materijale imaju qosmio i biznis modeli,koji su vec preko 800,900e pa na gore klasa.

Sto se malog ekrana tice,veruj mi da je to stvar navike,ako mi ne verujes,idi u radnju nadji bas taj model i gledaj ga jedno pola sata sat vremena,pa ces videti da su ti se oci navikle i da i ne deluje bas tako malo,meni je npr bil omalo kad sma prelazio sa 17 na 15,6 incha,isto kao ti sma mislio,ali sam se jako brzo navikao i ne primecujem preteranu razliku.

Sto se bele boje tice,bice vidljivi znaci masnih otisaka,pa i prljavstine,a vrlo je cak moguce i da pozuti ako se koristi u prostoriji gde se pusi.


Da se vratim na marke opet,meni je samsung ispred toshibe kako stvari stoje,ali razmotri i onaj acer sa linka,licno posedujem doticni,i vise sma nego prezadovoljan,ima i on malo slabiju bateriju,ali imam nekih 3,4 sata rada,zavisno od potreba,moze i nekih 5 sati uz dosta podesavanja,ali opet ti kazem,ako se vodis time da ti je autonomija bitna,onda je za tebe pre netbuk nego laptop,posto oni imaju tih 7 sati pa i 10 sati rada na bateriji(licno testiroa na jednom hp mini netbuku).

Ako te jos sta zanima pitaj slobodno ,stojim ti na usluzi.

Ah da ono sto sma napomenuo kao bonus za acer jeste svetleca tastatura,sto je esteski zaista prelepo,i uz sivu boju,nalikuje na apple laptopove.


Edit,od lenovoa nema vise nista skroo svi nasiroko pisani modeli sem G serije su 'potroseni'. Mozda ponegde u nekoj maloj radnji ima z585 recimo,ali mislim da je cena preko 50 soma.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2013, 1:47   #7
mocica
Član
 
Član od: 24.2.2013.
Poruke: 64
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Beli laptop ili u boji do 50000

Interesuje me koliko najduze moze da traje baterija na 17 jer mi je veci ekran mnogo bolji?

I da li je problem da uzmem racunar bez OP pa da stavim neki divlji ili mi je bolje da gledam samo one koji imaju OP? I da OP DOS i LInux su mi totalno nepoznati da li ako njiv vec dobijem uz racunar moram dodatno da ubacujem Windows?
mocica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2013, 1:52   #8
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Beli laptop ili u boji do 50000

17 ice imaju veliki ekran koji dosta crpi bateriju tako da oko 3,5 sata u vrh glave mozes ocekivati.Veci ekran znaci i vecu tezinu oko 4kg,sto niej preporucljivo za damu,narocito ako si stalno u pokretu,17ice su zamisljene kao desktop replacemnet laptopovi sa stacionarnim mestom,uz ponekad prenosenje.

Ako uzmes racunar bez OS,naravno nema probelma da stavis koji hoces,osim potencijalnog SLic problema,da ti blokira instalciju recimo iwndows 8,kao sto se desavalo na pojedinim laptopovima. Dos je samo tekstualni komand operativi sistem,isto je i sa linuxom,barem ona vrsta linuxa koja doalzi preinstalirana na pojedinim laptopovima(linpus) i pre bilo kakvog rada moraces da formatiras particije,verovatno i da je skroz obrises,pa formatiras,i tek ondai nstaliras win 7 ili sta vec zelis.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
mocica (25.2.2013)
Stara 25.2.2013, 13:24   #9
mocica
Član
 
Član od: 24.2.2013.
Poruke: 64
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Beli laptop ili u boji do 50000

Citat:
Osbourne kaže: Pregled poruke
Pokusaj da nadjes negde Lenovo Z580.
Evo ovaj link jedino treba da ti koristi da vidis kako to izgleda. Pa probaj preko neke radnje da dodjes do njega...
Nisam te razumela ovaj kosta 72000. Mislis na njega ili je postojao i jeftiniji model posto su oba oznaka Z580.
mocica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2013, 13:54   #10
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Beli laptop ili u boji do 50000

Citat:
mocica kaže: Pregled poruke
Nisam te razumela ovaj kosta 72000. Mislis na njega ili je postojao i jeftiniji model posto su oba oznaka Z580.
Ma ne gledaj ovu cenu, za 72 hiljade ces da nadjes dva puta bolji laptop. Na tom linku samo mozes da vidis kako je izgledao. A bio je oko 50 hiljada u gigatronu tada.

U sustini ja ovde ne vazim niti sebe smatram za nekog vrhunskog poznavaoca, ali pratim sta se pise na forumu a i sam ovako sto sam imao prilike da vidim, i mislim da Lenovo treba da ti bude prvi (a meni licno bi bio i jedini) izbor. Posebno jer govorimo o cenovnom rangu do 50000. Ja imam g570 od tridesetak hiljada i sve to sto tebi treba bi i takav jedan ispunio. Radi kao sat, tih, kvalitetna tastatura koju neces naci kod drugih proizvodjaca... Uglavnom ga koristi burazer, i igra i igrice na njemu, auto cad koristi za faks... Probaj da nadjes neki Lenovo do 50000 koji ti se svidja estetski i nema sanse da ces pogresiti. Lenovo takodje daje disk sa drajverima pa tu nema sta da se cimas, nema praksu kao recimo Asus vecinski da idu bez optike... To je to od mene.
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Osbourne na korisnoj poruci:
mocica (25.2.2013)
Stara 25.2.2013, 13:58   #11
deluxe
Veteran
 
Član od: 8.9.2012.
Lokacija: Čačak
Poruke: 556
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 76 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Beli laptop ili u boji do 50000

Ovaj > http://www.gigatronshop.com/laptop_r...59347146-18520 < sto ti je Ozi predlozio je dobar. Ja imam slican procesor i3-2823M @ 2.2GHz dok je u tom Lenovo i3-2310M @ 2.1GHz, i vise nego dovoljan za net, odlicno i brzo rendira stranice, neces imati nikakvih problema sa ovim procesorom ni pri otvaranju gomile prozorcica dok pretrazujes internet. ja sam recimo pustio 3 klipa na youtube u 720P istovremeno, sve je radilo normalno bez usporenja i mogao sam da pretrazujem net idalje.
deluxe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku deluxe na korisnoj poruci:
mocica (25.2.2013)
Stara 25.2.2013, 14:20   #12
deluxe
Veteran
 
Član od: 8.9.2012.
Lokacija: Čačak
Poruke: 556
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 76 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Beli laptop ili u boji do 50000

Nasao sam ti ovaj za malo jace od 43 hiljade u pink boji http://www.monitor.rs/index.php/onli...acturer_id=171 i ima ova za 49.500 sa diskretnom grafikom GT610 / i3-2328 / 1TB HDD http://www.tehnoms.rs/lenovo/lenovo-...28m-31311.html bombona. Dodatak, ovaj drugi ima brzi RAM @ 1600MHz sto ce mu omoguciti veci protok/brzinu pa ce imati bolji odziv nego kod mene i3-2328M - RAM 1330MHz.

Poslednja ispravka: deluxe (25.2.2013 u 14:53)
deluxe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku deluxe na korisnoj poruci:
mocica (25.2.2013)
Stara 25.2.2013, 17:03   #13
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Beli laptop ili u boji do 50000

Ko da ce devojka da vidi taj brzi odziv, sa memorijama..JEsi proverio da ima na stanju,posto ja nesto ne verujem da ga licno ima.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2013, 19:59   #14
mocica
Član
 
Član od: 24.2.2013.
Poruke: 64
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Beli laptop ili u boji do 50000

Citat:
Osbourne kaže: Pregled poruke
Lenovo takodje daje disk sa drajverima pa tu nema sta da se cimas, nema praksu kao recimo Asus vecinski da idu bez optike... To je to od mene.
Plakacu!!! Sta su to drajveri, o kakvom cimanju se radi? Niko mi to do sada nije pomenuo.
Ja izbegavam da kupim laptop bez OP da me se ne bi dodatno gnjavila jer objasnise mi da na ove nove ide samo Win 8, a da on ne moze da se krekuje pa da cu morati jos da dodam 16000 za njega a sad ispade da jos moram da se petljam sa nekim drajverima??? I jeste Vi sebi kupili sa operativnim sistemom ili ne, tj. da li ste stavili legalan windows ili ne?

Gubim nadu da cu ikada kupiti laptop.
mocica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2013, 20:05   #15
mocica
Član
 
Član od: 24.2.2013.
Poruke: 64
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Unhappy Re: Beli laptop ili u boji do 50000

Citat:
deluxe kaže: Pregled poruke
Nasao sam ti ovaj za malo jace od 43 hiljade u pink boji http://www.monitor.rs/index.php/onli...acturer_id=171 i ima ova za 49.500 sa diskretnom grafikom GT610 / i3-2328 / 1TB HDD http://www.tehnoms.rs/lenovo/lenovo-...28m-31311.html bombona. Dodatak, ovaj drugi ima brzi RAM @ 1600MHz sto ce mu omoguciti veci protok/brzinu pa ce imati bolji odziv nego kod mene i3-2328M - RAM 1330MHz.
Oba su bez OP. Kako da znam da li na njih moze da se instalira Windows 7 divlji ili mora Windows8?

Unapred se izvinjavam ako je pitanje glupo ali meni ovde vise nista nije jasno i sto se vise udubljujem u pricu to sam vise zbunjena.
mocica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2013, 20:25   #16
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Beli laptop ili u boji do 50000

Citat:
mocica kaže: Pregled poruke
Plakacu!!! Sta su to drajveri, o kakvom cimanju se radi? Niko mi to do sada nije pomenuo.
Ja izbegavam da kupim laptop bez OP da me se ne bi dodatno gnjavila jer objasnise mi da na ove nove ide samo Win 8, a da on ne moze da se krekuje pa da cu morati jos da dodam 16000 za njega a sad ispade da jos moram da se petljam sa nekim drajverima??? I jeste Vi sebi kupili sa operativnim sistemom ili ne, tj. da li ste stavili legalan windows ili ne?

Gubim nadu da cu ikada kupiti laptop.
Ne bih da ulazimo u to sta su drajveri. Imas Google na kraju krajeva Ali Lenovo ih daje na CDu i ne treba da se sekiras. Za druge proizvodjace ne znam.

Naravno da ne treba da bacas pare na laptop sa instaliranim operativnim sistemom i naravno da ni ja licno nisam kupio laptop sa istim. To ces kasnije da resis sama ili uz pomoc nekog od nas sa foruma.

Ne drami, mojne da si zena. Jednostavno je, ponavljam, "Probaj da nadjes neki Lenovo do 50000 koji ti se svidja estetski i nema sanse da ces pogresiti."
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2013, 21:09   #17
mocica
Član
 
Član od: 24.2.2013.
Poruke: 64
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Beli laptop ili u boji do 50000

Znaci ako stavim nelegalan OP ili kako ga vec zovete sigurno necu imati problema, garantujes?

Obisla sam nekoliko radnji na Novom Beogradu (Win Win, Neptun, Laptop centar,Comtrade, Gigatron) ali mogu da ti kazem da su imali los izbor ponudjenih racunara do 50000, sem TEhnomanije u Omladinskih Brigada, tu sam prvi put videla laptop u beloj boji uzivo!!! U sustini koja je najveca radnja u Bgd bilo cija gde ima dobra ponuda.
mocica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2013, 21:11   #18
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Beli laptop ili u boji do 50000

Ako stavis nelegalca,jedini problem ce biti aktivacija doticnog,i posle toga driveri koji su pominjani,to su mali programi(radnici) koji sluze za pogon stacionarnih uredaja unutar tvoga laptopa,nadam se da si razumela. Dakl mali radnici u velikoj fabrici koji se trude da to radi kako je zamisljeno.

Preporucujem da posetis tri radnje koje ces dobiti u privatnoj poruci.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2013, 21:14   #19
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Beli laptop ili u boji do 50000

Nisam ja rekao da stavis nelegalan win. Mozes i Linux da instaliras...
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2013, 21:29   #20
mocica
Član
 
Član od: 24.2.2013.
Poruke: 64
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Beli laptop ili u boji do 50000

Citat:
Osbourne kaže: Pregled poruke
Nisam ja rekao da stavis nelegalan win. Mozes i Linux da instaliras...
Najgore od svega je sto kapiram da je sala al je ne razumem posto mi taj Linux uopste nije jasan . Al hvala, hvala!
mocica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Laptop do 35 000 dinara Gujche ŠDK - Prenosni računari 12 23.1.2017 14:47
Laptop do 500 evra Oliver_ Prenosni računari 5 1.2.2011 21:44
laptop do 600e duhpredaka ŠDK - Prenosni računari 2 18.1.2011 10:20
Laptop do 1000 evra za igre i ostalo LoneWolf ŠDK - Prenosni računari 19 24.1.2010 8:23
Laptop do 50.000 din student09 ŠDK - Prenosni računari 13 11.11.2009 2:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com