Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.3.2006, 14:40   #1
mitrovskiigi
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 294
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Realtek High Definition Audio Driver

Imam plocu Epox 8rda6+pro. Na njoj je integrisana zvucna kartica sa Realtekovim ALC850 cipom. Problem je sledeci. Kada instaliram bilo Nvidia Audio driver ili Realtek audio driver zvuk je generalno los, nema basova, prevelika izoblicenja... Jedan prijatelj mi je savetovao da instaliram Realtek High Definition Audio Driver sto sam i uradio. Tada je bilo sve OK. Problem je u tome sto sam to odradio na test hard disku od 7.5GB i na novom Windowsu. Kada sam to pokusao da odradim na 80GB nisam uspeo. Dobio sam poruku "Microsoft Bus Driver should be loaded in your sistem before you instaling Realtek High Definition driver". Reinstaliram ja Windows a ono opet isto. Probao sam milion kombinacija ali nece. Sta treba da radim i kako da loadujem ovaj bus driver pre instalacije?
mitrovskiigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2008, 19:34   #2
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.013
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Realtek High Definition Audio Driver

Citat:
mitrovskiigi kaže: Pregled poruke
Imam plocu Epox 8rda6+pro. Na njoj je integrisana zvucna kartica sa Realtekovim ALC850 cipom. Problem je sledeci. Kada instaliram bilo Nvidia Audio driver ili Realtek audio driver zvuk je generalno los, nema basova, prevelika izoblicenja... Jedan prijatelj mi je savetovao da instaliram Realtek High Definition Audio Driver sto sam i uradio. Tada je bilo sve OK. Problem je u tome sto sam to odradio na test hard disku od 7.5GB i na novom Windowsu. Kada sam to pokusao da odradim na 80GB nisam uspeo. Dobio sam poruku "Microsoft Bus Driver should be loaded in your sistem before you instaling Realtek High Definition driver". Reinstaliram ja Windows a ono opet isto. Probao sam milion kombinacija ali nece. Sta treba da radim i kako da loadujem ovaj bus driver pre instalacije?
Koji ti je OS, Vista ili XP; no u oba slučaja taj drajver je sistemski. Radi li ti Automatic Update? Pipam u mraku, te ti nabacujem neke od mogućnosti; jedna je da probaš sa SP3 (XP), ako ga već ne koristiš, a Realtek za Vistu (tu je SP1) mislim da ne bi smeo da ide na XP.
Skini Driver Detective i pusti ga da ti analizira komp, samo unesi ispravno model, reći će ti šta nije u redu. Nazalost, komercijalan je, ali ćeš bar dobiti informacije.

Poslednja ispravka: Suad Novic (25.6.2008 u 19:46)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2008, 21:06   #3
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.349
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Realtek High Definition Audio Driver

Ako koristiš Win XP bez najnovijeg Service Packa pre instalacije High Definition audio drajvera treba da instaliraš patch KB888111
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2008, 4:01   #4
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.013
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Realtek High Definition Audio Driver

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Ako koristiš Win XP bez najnovijeg Service Packa pre instalacije High Definition audio drajvera treba da instaliraš patch KB888111
Najnoviji Realtek driver je WDM 2.02 sa službenom oznakom 6.0.1.5672
a u Device Manager-u (DM) mogu da vidim da je kod mene instalirana verzija 5.10.0.5683
Probao sam da instaliram ovaj novi, preko starog, restartovao, ali u DM opet stoji stara verzija, kao da se nije "primio". Mora li pre instalacije novog drajvera da se deinstalira stari?
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2008, 9:39   #5
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Realtek High Definition Audio Driver

U principu, uvek je obavezno da pre instalacije nove verzije drajvera (za koji god uređaj da je) deinstaliraš staru. Ako to ne uradiš, mogući su najrazličitiji problemi.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2008, 18:25   #6
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.013
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Realtek High Definition Audio Driver

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
U principu, uvek je obavezno da pre instalacije nove verzije drajvera (za koji god uređaj da je) deinstaliraš staru. Ako to ne uradiš, mogući su najrazličitiji problemi.
Nešto tu meni ne "štima". Pratim redovno sve apdejte za Realtek, i pokušavam da ih instaliram, ali ona verzija drivera mi uvek stoji u DM, kao da Windows ne dozvoljava da se instalira. Ili nisu u pitanju isti driveri.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2008, 19:11   #7
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Određen forumom Re: Realtek High Definition Audio Driver

Da li si probao ovu varijantu. Da odradis, na svez XP bez ijednih drivera na sp1, instalaciju svojih drivera koje si dobio uz plocu, zatim instaliras sp3 i na to zatim instaliras high definition audio?
Znam da smara ali probaj meni je tako zezao update windows-a pa sam mu odradio malu zackoljicu i uspeo sam da odradim update mojih drivera audio.

A da kad instaliras drivere obavezno iskljuci windows update!!!!
maska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2008, 22:47   #8
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Realtek High Definition Audio Driver

Ne bi trebalo to da ima veze, posle instalacija OS-a probaj prvo da instaliras drajvere sa CD-a od maticne ploce pa tek onda Realtek HD audio driver, ili skini najnovije drajvere za plocu sa sajta proizvodjacha
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2008, 2:27   #9
voodoons
Član
 
Član od: 2.6.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 176
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku voodoons Slanje poruke preko Skypea korisniku voodoons
Određen forumom Re: Realtek High Definition Audio Driver

KB888111 ce resiti problem
voodoons je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2008, 14:31   #10
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.013
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Realtek High Definition Audio Driver

Citat:
voodoons kaže: Pregled poruke
KB888111 ce resiti problem
Na mom XP-u instaliran je SP3, te bi on trebao da ima već u sebi taj upgrade, jer koliko vidim na microsoftovoj stranici, KB888111 dolazi u varijantama za SP1 i SP2, nigde se ne pominje SP3. Dok sam koristio SP2 bio sam bukvalno bombardovan tim update-ima, sada toga sa SP3 nema, tek poneki.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2008, 17:18   #11
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.013
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Realtek High Definition Audio Driver

Moja pretpostavka da je update KB888111 nepotreban uz SP3 je tačna, naime pri pokušaju instalacije, ona se sama prekida uz pop-up sa sadržajem u gornjem smislu.

Aktuelna verzija Realtekovog drajvera je 2.06, može se skinuti sa

ftp://202.65.194.211/pc/audio/WDM_R206.zip

a na slici je moja situacija, pre no što ću pokušati sa njegovom instalacijom. Naime, meni je ona potpuno konfuzna oko oznaka, jer se po datumu vidi da je instalacija prethodnog WDM 2.05 izgleda prošla. Šta znači: Driver version 5.10.0.5708 i u kojoj je to vezi sa update-om WDM 2.06.

Da to nije možda ovo: Bazični Realtek drajver ima službenu oznaku, 5.10.0.5708, a svi WDM 2.0x koji se pojave su ustvari apdejti njega, kao osnovnog, po istoj onoj logici po kojoj Microsoft krpi svoje drivere,

ili su to ipak različite stvari, te bi onda datum na slici odgovarao nekom update-u drajvera 5.10.0.5708

I da ne bi bilo više nagađanja, (dosadašnji učesnici u tread-u nisu na to odgovorili), molio bih da ovog puta odgovori neko ko stvarno razume situaciju.


Poslednja ispravka: Suad Novic (13.10.2008 u 18:06)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2008, 17:47   #12
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Realtek High Definition Audio Driver

Jesi li pokusao sa KB835221 ?

U stvari, sada sam proverio, kb888111 bi trebalo da ti resi problem, ali na SP2, SP3 nema integrisane UAA a ne moze instalirati prethodne...

Verovatno je u tome problem.

"Service pack 3 final release does not contain UAA. Machines upgraded from SP2 are OK and retain UAA. A number of vendors hardware refuses to install on XP SP3 because the drivers ship with the existing hotfixes (that refuse to install on SP3). No UAA fix for SP3 is available from MS at the moment but some unofficial re workings of the SP2 driver that allow it to work on SP3 exist"
Viper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 1:13   #13
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Realtek High Definition Audio Driver

Citat:
Viper kaže: Pregled poruke
SP3 nema integrisane UAA a ne moze instalirati prethodne...
Ma to je bilo u RC verzijama SP3. Naravno da SP3 ima integrisane UAA drajvere, da nema, ne bismo se naslusali mjuzike. http://support.microsoft.com/kb/946480/
A ovaj KB835221 je bio za ranije verzije XP-a, njega je zamenio kb888111 sa pojavom SP2.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 1:39   #14
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Realtek High Definition Audio Driver

Ok, pronasao sam, ali...da li on ima RC ili final ?

Eh, sad mi pade na pamet, ako radi na test disku, sto ne klonira taj uspesni pokusaj na 80 gb i resi se muka
Viper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 10:23   #15
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.013
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Realtek High Definition Audio Driver

Probao sam instalaciju WDM 2.06, i evo nove situacije



Po promenjenom datumu se vidi da je on instalirao nešto, ali i oznaka se promenila, sad je 5.10.0.5713 , a bila je ...5708. Znači li ovo da je instalacija prošla? Dobro kaže Bora:" O kako je lepo..."

A sećam se da mi je Driver Detective svojevremeno prijavljivao da mi je Realtek driver dobar, ali da mi ne valja Realtek High Definition Audio Bus Conntroler, (nadam se da nisam pogrešio) i koliko se sećam, XP njega ne može da instalira, jer ima svoj UAA.
Za Novu Godinu Gejtsu ide čestitka od mene: Što me mučiš, što me daviš, kad PC ne umeš da praviš !!!!!

Poslednja ispravka: Suad Novic (14.10.2008 u 10:44)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com