Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.7.2009, 17:01   #1
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Kako da EA (electronic arts) igre rade posle reinstall-a OS-a

Sve sprotske simulacije iz EA sports-a kao i dosta ostalih igara iz Electronic Arts-a koje su instalirane na drugoj particiji, posle reinstalacije operativnog sistema nece da rade kada pokusamo da ih pokrenemo i ako su svi fajlovi tu kao i kad vratim backup -ovane fajlove (userdata) iz my documents-a, vecina ostalih igara rade tako ali su najproblematicnije EA igre, zato sto upisuju dosta podataka u Registry bazi, koji reinstalacijom OS-a budu obrisani i zbog toga te igre nemogu da se pokrenu na novom OS-a, skoro sam razgovarao sa nekim nazovi "hakerom" koji je navodno (nisam se licno uverio) provalio nachin kako kompletno backup-ovati EA igru tako da posle reinstala OS-a radi , tako da se moze i kopirati na drugom kompjuteru i da ce tamo normalno raditi bez da se instalira, kaze je fora backup-ovati neshto iz Registry-ja ali nece da oda tajnu ukoliko je uopste u pravu, Kakva su vasa iskustva u vezi sa ovim?
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2009, 17:59   #2
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Kako da EA (electronic arts) igre rade posle reinstall-a OS-a

Zaboga... Haker.

Da, da bi radile, treba napraviti backup Registry-a pre reinstalacije OS-a, a onda, nakon instalacije, uneti podatke iz bekapa u Registry bazu. Ali zašto bi to radio, kad instalacija jedne igre traje 15 minuta?
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2009, 18:24   #3
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Kako da EA (electronic arts) igre rade posle reinstall-a OS-a

@Predrag Stankovic
Ako oces tako, kupi Mac. Winblows mora da se instalira... i sve na njemu mora da se instalira.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2009, 18:42   #4
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Kako da EA (electronic arts) igre rade posle reinstall-a OS-a

Pada mi na pamet neki software koji bi mogao da edituje instalaciju igre, sad nisam siguran kako bi to ishlo za igre chija instalacija se ne sastoji iz jednog fajla, ali znam da Smart Install Maker mozhe da edituje instalacione pakete koje se sastoje iz jednog fajla, a u njemu je lako pronaci listu registry entry-a koja igra pravi prilikom instalacije, shtavishe program je neverovatno jednostavan za korishcenje. Sad, pitanje je da li i gde se generishe user data, ali najcheshce to nije u registry bazi nego u Local Settings ili Application Data. Eksperimentishi
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2009, 0:12   #5
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Kako da EA (electronic arts) igre rade posle reinstall-a OS-a

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Zaboga... Haker.

Da, da bi radile, treba napraviti backup Registry-a pre reinstalacije OS-a, a onda, nakon instalacije, uneti podatke iz bekapa u Registry bazu.
Ok ali sta kasnije restore-ovati iz backup-ovanog registry-ja, nemislis valja ceo registry, znas li sta bi se desilo posle
Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Ali zašto bi to radio, kad instalacija jedne igre traje 15 minuta?
Recimo da trebam 5-6 igara ponovo iznova da instaliram , nekim treba da sa 2 ili vise diska da sastavim, zapakujem ,raspakujem image ISO fajl, pa to da mountujem pa da instaliram Ode ceo dan
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2009, 1:38   #6
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Kako da EA (electronic arts) igre rade posle reinstall-a OS-a

Znaš kako, ja sam od Windowsa pobegao ko đavo od krsta, pa ne mogu da proverim, ali zar nema svaka igra svoj unos? Samo njih bekapuješ, ručno, pa njih i vratiš...

A za ovo drugo, pa, jel moraš svih 6 odjednom da instaliraš? Znam da sigurno ne možeš sve da ih igraš odjednom, pa ne znam zašto bi ti bio problem da ih instaliraš po jednu dnevno...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2009, 2:32   #7
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Kako da EA (electronic arts) igre rade posle reinstall-a OS-a

O cemu to pricate obradio sam svoj OS samo tako,ne da sam ga reinstalirao nego sam 2 puta instalirao,jednom repeirovao i copyrao iz C u D NFS MW i odlicno radi,ne razumem kako nece da radi.Na kom je to OS-u?
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2009, 12:01   #8
Keki
Veteran
 
Član od: 16.10.2008.
Lokacija: Odžaci ಠ_ಠ
Poruke: 640
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 280 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: Kako da EA (electronic arts) igre rade posle reinstall-a OS-a

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
@Predrag Stankovic
Ako oces tako, kupi Mac. Winblows mora da se instalira... i sve na njemu mora da se instalira.
To nije tacno.Evo upravo sam juce igrao Prey i Quake 4, a oni su mi narezani kao jednostavno kopiranje instalacionog foldera na DVD.
Keki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2009, 20:39   #9
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Kako da EA (electronic arts) igre rade posle reinstall-a OS-a

Citat:
Keki kaže: Pregled poruke
To nije tacno.Evo upravo sam juce igrao Prey i Quake 4, a oni su mi narezani kao jednostavno kopiranje instalacionog foldera na DVD.
Ma u pravu si, smeo bi da se kladim da ima vishe od 50% igara koje rade kada se samo iskopiraju, a odushevljavaju me igre koje u svom instalacionom folderu chuvaju saved games i sva podesavanja, tako se se mogu kopirati na drugi PC ili igrati iz vise OS-a, kada sam instalirao windows7 kao dual boot, bio sam prijatno iznenadjen koliko prethodno instaliranih igara preko XP-a sam uspeo da pokrenem , a na dosta njih su ostala ista podesavanja kontrola i grafike kao i saved games od ranije, Kad bi samo mogli da nateramo proizvodjace igara da prave samo takve igre.
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2009, 16:26   #10
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Kako da EA (electronic arts) igre rade posle reinstall-a OS-a

a muzicku zelju si zaboravio tesko da ce praviti samo takve igre ali ima ih bas dosta,setih se Punishera xD
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2009, 20:38   #11
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Kako da EA (electronic arts) igre rade posle reinstall-a OS-a

Nisam, muzicka zelja je Mujo kuje konja po mjesecu
Ajmo sad malo da se uozbiljimo, Zna li neko ima li nacina EA sport igru da natera da radi na drugom OS-a ili drugom PC-u bez instalacije, znachi kopiranje fajlova i....
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2009, 22:45   #12
Hephaestus
Veteran
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 886
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 380 puta na 218 poruka
Određen forumom Re: Kako da EA (electronic arts) igre rade posle reinstall-a OS-a

Ne mogu da prave oni takve igre jer bi stajale na vise DVD-ja. One su na disku kompresovane, a instaliranje je u sustini dekompresija. Ja sam NFS Carbon, jednom prilikom, instalirao tako sto sam extract-ovao sadrzaj sa DVD-ja zato sto normalna instalacija nije htela da se odradi.
Hephaestus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2009, 22:59   #13
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Kako da EA (electronic arts) igre rade posle reinstall-a OS-a

Ma to je OK, da igre na instalacionom disku bude dobro kompresovane, kako bi stale na disk a da posle na hardu zauzimaju chak i 3x vise prostora, nego radi se o sledecem da kada instaliram igru na "non system" particiji, i kada posle toga instaliram novi OS da i tada igra radi da nemoram ponovo da je instaliram
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako da snimim igre koje su preko 4.5GB na DVD? dzambo O igrama uopšte 23 31.8.2008 12:57
Kako da se skinu male igre koje se igraju na Internetu? Nikola93 Male igre 3 28.2.2008 21:07
Da li ove igre rade na Visti? MiroslavNW Operativni sistemi 5 11.4.2007 17:49
Kako rade emulatori? dragomix O SK-u uopšte 2 13.2.2007 12:21
Kako se moduju igre??? alex92 Modovi 15 22.8.2006 15:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com