![]() |
![]() |
|
|||||||
| Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl. |
![]() |
|
|
Alatke vezane za temu | Vrste prikaza |
|
|
#1 |
|
Deo inventara foruma
|
Nekada najpopularniji pljer za DVD filmove na Windows-u stigo je do verzije 10 i dolazi u nekoliko izdanja od kojih je Ultra najkompletnija
Spoiler za What's New:
Desetka je izašla pre par dana, i za nekoliko dana testiranja i uporedjivanja sa prethodnom verzijom imam samo reči hvale i pozitivne kritike. verzije 8 i 9 su se barem kod mene dosta bagovale a v10 radi sasvim ok i dosta brže, a i svidja mi se izmenjen GUI, kao i Cinema mod. Preporučujem!!! |
|
|
|
|
|
#2 |
|
Deo inventara foruma
|
Versions
Spoiler za Versions Compare:
Hardware Compatibility Spoiler za Hardware Compatibility:
^ preuzeto iz Redme.html fajla Cover + Default Skin Spoiler za Cover & Skin:
Poslednja ispravka: Predrag Stankovic (22.3.2010 u 12:21) |
|
|
|
|
|
#3 |
|
aka Shon3i
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
|
Sve dok ne vrate funkciju, pustanja Blu-Ray i HDDVD naslova direktno sa HDD-a kao sto je imao PowerDVD 7, bice daleko od TotalMedia Theatre-a, bar po mom misljenju
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NenadN na korisnoj poruci: | ||
oluja (22.3.2010) | ||
|
|
#4 |
|
Deo inventara foruma
|
Da, to je veliki nedostatak, verovatno žele da budu "legalni"
Poslednja ispravka: VojaM (22.3.2010 u 13:14) Razlog: Da --> Da, |
|
|
|
|
|
#5 |
|
Deo inventara foruma
|
Opet sa druge strane podrska za titlove je lep plus.
|
|
|
|
|
|
#6 |
|
Deo inventara foruma
|
a jel moze size titla da se malo smanji posto mi se neke reci (ili delovi pojedinih reci) ne vidi.
|
|
|
|
|
|
#7 |
|
Deo inventara foruma
|
Ja samo nikako da provalim kako da promenim title encoding iz Western u Central European i pitanje je da li uopste moze
|
|
|
|
|
|
#8 | |
|
Član
Član od: 16.3.2009.
Poruke: 87
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
|
Citat:
Da li je iko uspeo da provali kako da regulise velicinu fonta titlova i kako da prebaci da su central europian.I jos jedna stvar pojedine filmove kada pustim direct vobsub mi proradi a za vecinu ne imate li ideju kako to moze da se sredi? |
|
|
|
|
|
|
#9 |
|
Deo inventara foruma
|
Sve,stvarno SVE sam mogao da podnesem i pohvalim,al' kad rekoše "comment on videos and share your comments on facebook",nisam mogao da odolim a da ih ne pošaljem u pOŠTu materinu...
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci: | ||
Zoran_KS (22.9.2010) | ||
|
|
#10 |
|
Član
Član od: 16.3.2009.
Poruke: 87
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
|
Uspeo sam da shvatim kad mi proradi direct vobsub.Direct vobsub mi radi u varijantama kada film ima hardcoded titlove.Tacnije hardcoded titlovi su mi u tom slucaju po defaultu off a direct vobsub mi pusta titl koji imam i tada je sve OK.E sad problem je sto kada film nema hardcoded titlove direct vobsub mi ne radi uopste a titl koji imam mi se prijavljuje kao subpicture1 i po defaultu je off ali kad ga ja ukljucim dobijam western font koji ne znam kako da promenim u central europian i kako da mu menjam velicinu.I u tom slucaju ne mogu nikako da startujem titl iz direct vobsuba.Da li je iko uspeo ovo da odgonetne kako da menja font u subpicture1 ili kako da ukljuci direct vobsub u tim situacijama?
|
|
|
|
|
|
#11 |
|
Deo inventara foruma
|
Najveca mana PowerDVD-a i jeste sto ne moze da se namesti font, tacnije ne moze da se podesi na Cental European....zato ce ovaj program biti jos uvek daleko ispod nekih.
|
|
|
|
|
|
#12 |
|
Deo inventara foruma
|
^ to si u pravu
|
|
|
|
|
|
#13 |
|
Deo inventara foruma
|
CyberLink PowerDVD, sad ne znam koja verzija, mi je bio prvi plejer na računaru pre 4 godine. Sećam se da sam ga odmah zamenio sa BS playerom
Isporbaću ovu verziju pa da vidim da li se nešto promenilo od tada.
|
|
|
|
|
|
#14 |
|
Deo inventara foruma
|
Da ima malo vise opcija vezanih za titlove verovatno bi ga dosta ljudi koristilo. Za sada je jedino dobar za pustanje DVD filmova. Dok ne ubace opcije za titlove, kao sto su npr menjanje na Central European nista od ovog playera.
|
|
|
|
|
|
#15 |
|
Deo inventara foruma
|
Ja koristim VobSub za prikaz titlova preko tog programa a njegove disable-ujem, inace titlovi kod vob-suba su mi najčitljiviji za gledanje sa malo veće razdaljine
|
|
|
|
|
|
#16 | |
|
Deo inventara foruma
|
Citat:
A dobro to, ok je to al mislim da postoji dosta nas koji bi voleli da imaju sve sto nam treba u jednom programu, zato kod nas za PowerDVD jos uvek nema mesta.
|
|
|
|
|
|
|
#17 |
|
Veteran
Član od: 5.1.2008.
Lokacija: Hockeytown
Poruke: 953
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 363 puta na 219 poruka
|
Imam problem sa PowerDVD 10 ultra verzijiom - ne mogu da ukljucim opciju trutheathre smart stretch. Opcija hardware acceleration mi je iskljucena... Imam widescreen monitor i bilo bi mi zgodno da mogu gledati filmove sa adekvatnim aspect ratio-m, a ne da imam one crne trake i slicno...
Kako to moze da se podesi - u cemu je problem? Da li mozda treba da se nadju neki pluginovi ili slicno? |
|
|
|
|
|
#18 | |
|
Veteran
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
|
Citat:
Koliko znam PowerDVD cak zahteva i HDCP tehnologiju i za graficku karticu i za monitor. HDCP je tehnologija zastite od kopiranja koji se koristi na uredjajima koji se spajaju HDMI kablovima. Svi uredjaji u nizu moraju imati HDCP za pun kvalitet slike. Ako samo jedan od uredjaja u nizu nema HDCP onda je slika primetno manjeg kvaliteta. Tako da ako bi kopirao ne bi imao kopiju punog kvaliteta. ..ovo nisam proverio jer nemam blu-ray citac ali pisalo je u nekoliko casopisa. |
|
|
|
|
|
|
#19 | |
|
V.I.P. Zaštita
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.917
Zahvalnice: 1.183
Zahvaljeno 1.323 puta na 1.095 poruka
|
Citat:
Samo odete u Video karticu, nađete folder VIDEO_TS ili gdhe već vam se nalaze IFO i VOB fajlovi., označite ga i kliknete na Play dugme. Mislim da isti princip važi i za Blu-Ray i HD_DVD filmove, ali to će neko od vas provjeriti.@Stranger2, i da hoće nemaju osnova za tužbu.
|
|
|
|
|
|
|
#20 |
|
Starosedelac
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 2.918
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 274 puta na 209 poruka
|
Mislim da je ovde najveci problem sporost samog programa prilikom pokretanja,barem kod mene.a i na kraju krajeva,ne pamtim kad mi je pod ruku dosao neki DVD.
|
|
|
|
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| CyberLink PowerDVD 9 Build 1530 | Devilish Soldier | Video/TV softver | 4 | 8.4.2009 18:31 |
| Softver i problemi :( (FF i PowerDVD) | Otherside | Aplikativni softver | 0 | 29.11.2008 0:32 |
| Probleme pravi PowerDvd i WinDvd | smc14 | Aplikativni softver | 6 | 11.5.2008 13:39 |
| PowerDVD i IE problemi | Mean_Machine | Aplikativni softver | 2 | 6.2.2006 10:15 |