Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.10.2023, 11:12   #3961
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.929
Zahvalnice: 4.674
Zahvaljeno 2.738 puta na 1.638 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Нисам знао за овај безобразни отказни рок. Пре два месеца навалили да зову за продужетак уговора. У питању тотал тв. НФЛ пребацили на МТС а кључне емисије могу да гледам преко ју тјуба. Ја им кажем да не желим више претлату која узгред није мала, откачио већ два месеца не гледам. А нисам знао да треба да се врати опрема. Рачуни уредно стижу, мада сам сигуран да је уговор истекао.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2023, 13:52   #3962
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.874
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 4.181 puta na 3.875 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

stižu računi dok ne otkažeš ugovor, ja sam koristio stari ugovor 5 godina u vip jer mi je trebalo a nisam znao do kad ću da ih koristim, a za novi ugovor i obavezu da plaćam još 2 god nisam imao neke podsticaje i plan da ću još toliko da koristim, pa kad mi više nije trebalo samo sam otišao i otkazao.
Ne znam šta si mislio samo otkačiš i oni te zaborave
A otkazni rok trebaš pre kraja obračunskog perioda ili kako se to zove da raskineš ugovor da ti ne naplaćuju još jedan mesec

Poslednja ispravka: water wizard (9.10.2023 u 14:02)
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
todos (9.10.2023)
Stara 9.10.2023, 17:00   #3963
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.929
Zahvalnice: 4.674
Zahvaljeno 2.738 puta na 1.638 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Значи закаче се ко крпељ на ону ствар...Ништа, онда однећу им опрему, и да постану златни неће ме видети у њиховим пословницама.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2023, 8:30   #3964
worstever
Član
 
Član od: 8.3.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 240
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 75 puta na 68 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Šta se desi sa dodeljenim imejlom od strane SBB, prilikom raskida ugovora? Zabrane pristup ili neko određeno vreme može da se koristi?
worstever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2023, 23:02   #3965
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.501
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 181 puta na 160 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ček jel ja nisam obavešten da imamo neke SBB mailove ili je to neki specijalni paket ?
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2023, 6:56   #3966
worstever
Član
 
Član od: 8.3.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 240
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 75 puta na 68 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Oduvek ima SBB mail, bar koliko ja znam. Pretplatnik sam oko 20 godina.Iskreno,sad se ni ne secam tacno od kada.
Evo nasao sam info link https://sbb.rs/question/upoznaj-webmail/
worstever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku worstever na korisnoj poruci:
director (20.10.2023)
Stara 19.10.2023, 11:31   #3967
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.441
Zahvalnice: 1.970
Zahvaljeno 1.085 puta na 686 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Svi uvek imaju, samo sto ne vidim razlog da se ikada koriste. Ja u zivotu nisam i necu.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2023, 11:32   #3968
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.874
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 4.181 puta na 3.875 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
worstever kaže: Pregled poruke
Šta se desi sa dodeljenim imejlom od strane SBB, prilikom raskida ugovora? Zabrane pristup ili neko određeno vreme može da se koristi?
Ja koliko znam svaki plaćeni email nalog važi dok se plaća, tako je svugde u svetu.. možda može da se plaća samo email ako ti je nešto bitno
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2023, 14:23   #3969
filnibg
Član
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Srbija
Poruke: 463
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 100 puta na 91 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ja 20+ godina imam SBB mail i koristim ga samo za ozbiljne stvari. Bolji mi on nego Gmail, Hotmail itd.
https://webmail.sbb.rs/?r=s
Jos ga podesio na Windows mail i sve super sljaka i na gmail na telefonu.

Poslednja ispravka: filnibg (19.10.2023 u 14:33)
filnibg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2023, 19:50   #3970
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.501
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 181 puta na 160 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ja sam od tih mailova odustao još u vreme dial-up interneta jer sam tada menjao provajdere vrlo često. Tada sam još napravio mail na yahoo i koristim ga i dan danas. Imam i gmail, ali to mi je više za registracije i slično retko kome dajem te mailove.

Mailove koje sam imao na gomili provajdera nikad nisam koristio, za ovaj nisam ni znao da imamo, nigde nije naveden u ugovoru i slično.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2023, 20:13   #3971
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.839
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 961 puta na 713 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Pa da, u principu to i jeste najveći problem... Promeniš provajdera i šta onda? Ako se ne varam, nekada davno je SezamPro imao opciju da plaćaš neku smešno malu cifru u to vreme da bi imao pristup emailu iako nisi njihov korisnik.

Šta u slučaju otkaza ugovora sa SBB-om?

Inače SBB mail je tehnički manje više ok, ali nude svega 500MB prostora, što je ipak u današnje doba malo.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2026, 15:21   #3972
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.702
Zahvalnice: 790
Zahvaljeno 1.108 puta na 870 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Има 500 канала на којима нема ништа. Моје мишљење да је Ју тјуб телевизија будућност, тј већ је садашњост, и да ће тв програми у будућности проћи као фиксни телефони и смс поруке. Ако већ и нису као фиксни телефони и смс поруке.

Једино бих оставио спортске канале, пошто на ју тјубу нема преноса утакмица. Филмова и серија има на нету. Не видим ни поенту филмских канала.

Већ скоро 10 година не гледам тв. Битан ми је само интернет.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Љуша na korisnoj poruci:
polarnimeda (31.1.2026)
Stara 31.1.2026, 15:53   #3973
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.441
Zahvalnice: 1.970
Zahvaljeno 1.085 puta na 686 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

SBB je otisao predaleko sa cenama, jos ti ne daje sve sportske kanale da doplatis kako bi ih imao uz osnovni paket, nego ako ih zelis onda moras da platis najskuplji paket. I onda dodje na koliko, oko 6.000 mesecno, ako je u paketu sa internetom i fiksnim, koji mi takodje nije potreban (kao ni drugi dodatni kanali osim sportskih), ali opet nemas opciju da ga izbacis iz paketa i platis paket makar malo manje. A ne tr eba mi ni brzi internet od trenutnih 300/30 Mbps.

Bukvalno mi treba samo internet, sportski kanali, nekoliko domacih i netflix, a teraju te da to kupis u paketu sa gomilom krsa. Bukvalno sta god da hoces da dodas, moras da platis i sve drugo.

A to sto se starim korisnicima ne daju nikakve pogodnosti je standarnda prica oduvek. Jeste tako i kod drugih, ali to nije opravdanje. Nudili mi jednom da potpisem ugovor na nove dve godine, a oni ce da mi daju 2 meseca besplatno? Cudi me da nisu ponudili 2 nedelje besplatno... Pohlepa je strasna.

Zbog svega navedenog ce od mene ovih dana da popiju korpu. Zao mi je sto sam im i ovih 7-8 godina placao. Dil za dolazak je bio dobar, posle toga onako, a u poslednje vreme... Kao da zele da se obezvrede, ugase, prodaju.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
Љуша (31.1.2026)
Stara 31.1.2026, 17:06   #3974
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.874
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 4.181 puta na 3.875 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

stvarno skupo. Ja batalio tv još pre 20 godina, pa nisam budala da plaćam da gledam reklame. A koliko vidim ni kod drugih nije jeftinije. Ali dok ima ovaca biće i džempera
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2026, 19:20   #3975
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.441
Zahvalnice: 1.970
Zahvaljeno 1.085 puta na 686 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

a nisi uvek sam u kuci, nekome znaci i taj tv. ali preterase. nije bila tavka cena, do skora je bilo 4.000 maltene sve i sad su malo po malo dosli dovde.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2026, 19:44   #3976
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.839
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 961 puta na 713 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Pa da, klinac gleda crtaće, žena gleda TV, ja se trujem vestima na N1.

Inače me danas zvali iz SBBa, ponudili mi da obnovim ugovor na 2 godine, prvih 6 meseci 50% popust, 300/30 net.

Obzirom da je u mom mestu jedina žičana alternativa raspali ADSL, pristao sam. I inače je ovo prvi put da mi je SBB zapravo ponudio popust kao postojećem korisniku, izgleda da im frka, a možda i znaju da dolazi konkurencije u moj kraj, ko će ga znati.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2026, 19:58   #3977
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.441
Zahvalnice: 1.970
Zahvaljeno 1.085 puta na 686 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

znaci 3 meseca besplatno... nije neka ponuda, da se obavezes na jos 24 meseca, sa ovim cenama. ali kada nemas alternativu, onda sta da radis. nije toliko vazno.

meni se mnogo vise isplati a1... slican net, slicni kanali, razlika sto imas sportske i nemas novu... nemas ni eon bioskop, koji nije losa stvar, mada vec godinama ga vrtim, ponuda se sporo menja i nema mnogo toga zanimljivog u osnovnom paketu. skoro duplo mi je jeftinije a1 + netflix, nego sbb premium.

dupla cena nije malo za nesto sto ne nudi vise od konkurencije, kad stavis sve na papir. sbb daje i fiksni broj, ali to u kuci odavno ne koristi niko. a ti ne mozes da iskljucis fiksni iz paketa i platis paket manje.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2026, 12:14   #3978
ogisha
Starosedelac
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 1.287
Zahvalnice: 392
Zahvaljeno 396 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Љуша kaže: Pregled poruke
Има 500 канала на којима нема ништа. Моје мишљење да је Ју тјуб телевизија будућност, тј већ је садашњост, и да ће тв програми у будућности проћи као фиксни телефони и смс поруке.
Na TV kanalima ima više nego što je ikada bilo, samo što niko više zaista ne sedi i gleda TV pa zato često čujem ovakve tvrdnje koje prosto nisu tačne. Naše navike su drugačije, jer kao što kažeš, imamo Youtube, streaming, sve na tacni, tako da su TV kanali postali poslednja rupa na svirali na koje niko više ne daje ni 2 minuta svog vremena (osim vesti, sporta, kvizova...). A neki TV kanali zaista mogu da prođu kao fiksni telefoni, što se evo skoro i desilo sa MTV kanalima, ali ne zato što na njima nema ništa...
ogisha je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2026, 12:46   #3979
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.716
Zahvalnice: 1.723
Zahvaljeno 715 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

YT je jos gori od televizije, bezbroj besmislenih videa kreiranih za lajkove, klik bejtovi, preuvelicavanje stvari radi senzacije, izmisljanje radi senzacije, sirenje propagande (leve, desne, sta god...) Ozbiljna produkcija i objektivno istrazivanje su jako retki. TV mediji su se srozali ali YT je kompletna dzungla. Ima YT i korinih stvari, ako se nesto zeli nauciti ili recenzije, itd. ali i tu je ono sto zaista vredi zatrpano gomilom djubreta za lajkove ("Trebalo mi je 20 godina da naucim OVO, vama cu reci za 5 minuta" itd... YT i sl. su ogromni zderaci vremena od kojih nema mnogo koristi za gledaoce, dok su za neke kreatore itekako korisni.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2026, 1:48   #3980
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.441
Zahvalnice: 1.970
Zahvaljeno 1.085 puta na 686 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

na TV-u ima ponesto dobro, recimo da ima i 30 kanala koji su od vrlo dobri, do gledljivi, ali vecina ostalih je djubre.
ja ne bih da skroz ostanem bez TV-a, ali bi se bez problema odrekao 90% kanala. da me ne mrzi, to bi i uradio biranjem favorits-a na tv-u.
ali eto, oni ti kao nude 500 kanala, a neki od boljih su u premijum paketu, pa ti tu onda osim kanala uvale i brzi net i fiksni, cime sve kao opravdavaju cenu. mnogo ruzan nacin poslovanja. lepo bi bilo da imas nacin da koliko toliko biras sta zelis.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2026, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com