Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.7.2009, 16:56   #1
Mr.Stefan
Novi član
 
Član od: 9.7.2006.
Poruke: 28
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom DVD ROM na laptopu - problem

Imam problem sa DVD RW romom na laptopu. Pre nekoliko meseci, pri jednom od rezanja, NERO je prijavio gresku, odnosno morao sam da idem abort to rezanje. Ubrzo sam pokushao josh jedno rezanje na drugom dvd-u, ali je isto prijavio gresku i tu je pao abort. 2 dvd bachena, ne mogu vishe da rezem dvd, ali makar je mogao da mi ochitava dvd/cd. U svakom sluchaju, bolje ista nego nista. Medjutim, to ista je radilo par meseci, pa je i ono prestalo. Zadnje 2-3 nedelje uopste mi ne cita diskove, kompjuter ne prepoznaje dvd rom, mogu da ga otvorim samo pomocu iglice(vecina vas zna na sta mislim), jednom recju, kao da nije ukljucen u laptop. E sada par pitanja: Postoji li nesto sto bih mogao da uradim da pokusam da ga spasem? I ono drugo u najgoroj varijanti: koliko ceme izaci ubacivanje novog dvd rw roma u laptop i da li je mozda pametnija kupovina eksternog dvd roma posto imam i ASUS eee PC, pa da mogu i na njemu da citam dvd/cd (finansijski sta je isplativije )


E da ne zaboravim, laptop je Acer Aspire 5520G, a na njemu za DVD pishe "DVD-Super Multi DL".
Mr.Stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2009, 17:21   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: DVD ROM na laptopu-problem

Teško da bilošta možeš da uradiiš jer je ta optika očigledno otišla bogu na istinu čim je ne prepoznaje ni sam laptop .

Moraš da se pomiriš sa tim da ćeš morati da pazariš novu optiku ! recimo :



DVD+/-RW Samsung SN-S082H PATA/black,8XDVD/24XCD/5XDVD-RAM/2MB/2god (EOL) 3378 Dinara



A što se tiče eksterne optike nije ni to loše samo što je ona daleko manje prenosna pošto većina takvih optika zahteva eksterno napajanje , osim nekoliko slim modela koji su ustvari prepakovane laptop optike ali te varijante su oko 60-100 Eura tako da se to po meni ne isplati !

Što se tiče klasičnih eksternih optika koje traže eksterno napajanje recimo ima da se nađe :

DVD+/-RW Samsung SE-S224Q/EUBN Externi/black,22XDVD/12xDVD-RAM/2MB/2god 4880 Dinara

A evo i jedne varijante za koju netreba eksterno napajanje !

DVD+/-RW Samsung SE-S084B/RSBN Slim Black Extern, 8xDVDRW USB 6845 Dinara

Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Mr.Stefan (24.7.2009)
Stara 24.7.2009, 23:22   #3
Mr.Stefan
Novi član
 
Član od: 9.7.2006.
Poruke: 28
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: DVD ROM na laptopu-problem

Hvala puno na odgovoru. 99% cu se odluciti za ovu prvu opciju, samo me zanima josh jedna stvar. Posto je u pitanju laptop ne znam nishta o ubacivanju DVD roma u laptop. Ja sigurno ne bih ubacivao, nego me interesuje koliko treba da budesh struchan da bi ubacio DVD rom u laptop, odnosno, posto imam negativnih iskustava sa servisima, plashim se da odnesem u neki servis i oni mi zeznu laptop.
Mr.Stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2009, 0:22   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: DVD ROM na laptopu-problem

Citat:
Mr.Stefan kaže: Pregled poruke
Hvala puno na odgovoru. 99% cu se odluciti za ovu prvu opciju, samo me zanima josh jedna stvar. Posto je u pitanju laptop ne znam nishta o ubacivanju DVD roma u laptop. Ja sigurno ne bih ubacivao, nego me interesuje koliko treba da budesh struchan da bi ubacio DVD rom u laptop, odnosno, posto imam negativnih iskustava sa servisima, plashim se da odnesem u neki servis i oni mi zeznu laptop.
Nema neke posebne tehnike u 95% slučajeva potrebno je odšrafiti jedan do dva šrafa sa donje strane laptopa i izvaditi optiku vani i na njeno mesto ubaciti drugu i ponvo zašrafiti . To je generalno to , u većini slučajeva je to odprilike to . Za iole iskusnog servisera takva stvar je rutina . Na kraju kupi optiku u nekoj ozbiljnijoj firmi tipa CT , tamo ćeš je skuplje platiti par stotina dinara ali tamo rade daleko stručniji i iskusniji ljudi neko po malim firmama tako da će ti oni sve fino zameniti ! ...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Mr.Stefan (25.7.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Counter Strike FAQ, Serveri, Troubleshooting Sale013 Mrežne igre 93 24.4.2020 15:26
TV izlaz na laptopu HP 6715b Milena1982 Kvarovi 7 7.2.2009 12:55
Mandriva 2009 na laptopu - problem na12 Slobodni softver 1 21.12.2008 15:36
Pravljenje butabilne WindowsXP instalacije sa SP3 pomocu NLite Win32 Operativni sistemi 8 4.6.2008 15:13
bezicni net na laptopu BrutaLiS Prenosni računari 4 6.11.2007 21:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com