Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.8.2006, 16:18   #1
headshot
Član
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Kikinda
Poruke: 55
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Kako najbezbolnije OC-ovati grafičku

Kako najbozlnije overklovati graficku?
Graficka je Asus Extreme,N7600GS,Silent,/HTD,256 MB
Da li preko Riva Tunera ili ima neki drugi program s kojim se to obavlja.I kako da znam kada je njen maximum.
Hvala unapred.
headshot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2006, 16:22   #2
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Kako najbezbolnije

Skini ATiTool beta 25 jer ona moze da ocuje i nvidia kartice i ukljuci find ma core i find max mem i dobices max vrednosti za overclock.takodje mozes sa coolbitom.Kada skines njega i pokrenes ga izmenices registry i u nvidia controlpanelu properties/settings/advanced/7600gs dobices novi podmeni "clock bla bla" i ukljuci find optimal.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2006, 16:33   #3
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Kako najbezbolnije

Inace,kakav je ovaj 7600GS sto se oc-a tice?
Dimo je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2006, 16:39   #4
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Kako najbezbolnije

Moram da se pohvalim 560/1500 .


EDIT:Ova moja je DDR3.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2006, 16:49   #5
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Kako najbezbolnije

nista posebno za referentni model...Painova karta vredi svaki cent vise od tih 20e.
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2006, 18:11   #6
Erdeljan Boris
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 404
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Kako najbezbolnije

Posto ti je graficka Silent (bez aktivnog hladjenja) overklok ti je sveden na minimum, posto se pasivne kartice mnogo vise greju od aktivnih.Pritom na vecim klokovima se smanjuje radni vek graficke. Ako bas hoces da je overklokujes mozes da koristis u nVidinim podesavanjima (kod drajvera) Clock Frequency Settings ako nemas Riva Tuner ili Ati Tool. Mada ja u tvom slucaju ne bih klokovao posto ionako imas solidnu graficku kojoj ces samo smanjiti radni vek trajanja ustrb minornih povecanja preformansi.
Erdeljan Boris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2006, 18:35   #7
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Kako najbezbolnije

Citat:
headshot kaže:
Kako najbozlnije overklovati graficku?
Graficka je Asus Extreme,N7600GS,Silent,/HTD,256 MB
Da li preko Riva Tunera ili ima neki drugi program s kojim se to obavlja.I kako da znam kada je njen maximum.
Hvala unapred.
Одакле вам ови трипови, ''најбезболније'' веруј ми да ништа неће болети ни тебе ни њу

Програми за OC као што су coolbits (OC из driver-а) и Riva Tuner су и предвиђени за то да спрече прекомерни OC, са њима заиста није лако спалити картицу, ако ти се спаљује картица PowerStrip је за то мајка јер он не врши проверу да л' картица може да издржи клокове које си јој задао, ал' зато је он најбољи за max. OC само ако си пажљив и не претераш.
Citat:
Erdeljan Boris kaže:
Pritom na vecim klokovima se smanjuje radni vek graficke.
Ово је углавном обична предрасуда, поготово што овде говоримо о low level OC, а не о Vmod-у и течном азоту, ако претераш и с********************************ш картицу то ће се догодити одмах.

Poslednja ispravka: Atila (19.8.2006 u 18:49)
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2006, 20:26   #8
Erdeljan Boris
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 404
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Kako najbezbolnije

Za low level overclock ne kazem, ali koja je poenta overklokovati graficku koja je vec fabricki clokovana (Asus Extreme) i pritom pasivno hladjena (mnogo veca temperatura nego kod aktivnih hladnjaka) zarad nekih minornih i neprimetnih preformansi. A sto se tice predrasude, nezaboravi da pasivno hladjenje kartice nisu uopste dizajnirane za overclock stoga ako on OC graficku dobija samo povisenu temperaturu koja u igrama u ovim toplim danima moze da poveca mogucnost pojave artefakta. Sto smanjivati radni vek graficke (samo pasivno hladjene) kad ce dobiti samo 5% brzu karticu ustrb vece temperature i minornih preformansi.

Poslednja ispravka: Erdeljan Boris (19.8.2006 u 21:54)
Erdeljan Boris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2006, 22:00   #9
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Kako najbezbolnije

Citat:
PAIN kaže:
Skini ATiTool beta 25 jer ona moze da ocuje i nvidia kartice i ukljuci find ma core i find max mem i dobices max vrednosti za overclock.takodje mozes sa coolbitom.Kada skines njega i pokrenes ga izmenices registry i u nvidia controlpanelu properties/settings/advanced/7600gs dobices novi podmeni "clock bla bla" i ukljuci find optimal.
To što program kaže da je optimalan klok je daleko ispod maximuma! Meni je na 6600 prikazivao 380MHz a test nije hteo da prođe preko 410MHz. U Rivi sam isključio testiranje i GPU 'ladno ide do 530MHz bez ijednog artifakta u testovima ili igrama i savršeno je stabilan!
Citat:
Erdeljan Boris kaže:
Posto ti je graficka Silent (bez aktivnog hladjenja) overklok ti je sveden na minimum, posto se pasivne kartice mnogo vise greju od aktivnih.:
Ovo je tačno, obavezno obezbedi dodatni ventilator!
Citat:
Erdeljan Boris kaže:
.Pritom na vecim klokovima se smanjuje radni vek graficke.
Ovo ja tačno samo ako se grafička pregreva. Ako je dobro hlađenja ni volt mod joj ne skraćuje radni vek!
Citat:
Erdeljan Boris kaže:
Mada ja u tvom slucaju ne bih klokovao posto ionako imas solidnu graficku kojoj ces samo smanjiti radni vek trajanja ustrb minornih povecanja preformansi.
Ubrzanja nikako nisu minorna i klokovanje se svakako isplati!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2006, 22:57   #10
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Kako najbezbolnije

Citat:
Erdeljan Boris kaže:
Za low level overclock ne kazem, ali koja je poenta overklokovati graficku koja je vec fabricki clokovana (Asus Extreme) i pritom pasivno hladjena (mnogo veca temperatura nego kod aktivnih hladnjaka) zarad nekih minornih i neprimetnih preformansi. A sto se tice predrasude, nezaboravi da pasivno hladjenje kartice nisu uopste dizajnirane za overclock stoga ako on OC graficku dobija samo povisenu temperaturu koja u igrama u ovim toplim danima moze da poveca mogucnost pojave artefakta. Sto smanjivati radni vek graficke (samo pasivno hladjene) kad ce dobiti samo 5% brzu karticu ustrb vece temperature i minornih preformansi.
Фабрички је OC-ована, ал' мало сутра, свака Asus PCI-E графичка има то ''Extreme''.
headshot има ову графичку и она ради на default-у.

Кол'ко пута рећи нема смањивања радног века, ако претераш ил' ћеш је ********************************ати одма' ил' је нећеш ********************************ати уопште.

Велика ствар појаве се артефакти, кол'ко пута су се мени на овој Gigabyte 6600GT 1.6ns кад сам иш'о до 580/1300 појављивали артефакти и шта с тим, смањи се такт док артефакти не престану да се појављују и готово.

С прва 2 програма која сам навео спалити је неће сигурно.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2006, 23:01   #11
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Kako najbezbolnije

Citat:
Atila kaže:
Програми за OC као што су coolbits (OC из driver-а) и Riva Tuner су и предвиђени за то да спрече прекомерни OC, са њима заиста није лако спалити картицу, ако ти се спаљује картица PowerStrip је за то мајка јер он не врши проверу да л' картица може да издржи клокове које си јој задао, ал' зато је он најбољи за max. OC само ако си пажљив и не претераш.
Postoji mogćnost i da se u Rivi isključi testiranje i dobiju bolji rezultati bez spaljivanja kartice. Meni se desilo da sam baš preterao (slučajno sam memoriju "odvrnuo" na 1GHz) i opet se kartica nije oštetila. Komp se smrz'o, ja ga restartovao i sve je bilo OK!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2006, 23:02   #12
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Kako najbezbolnije

Citat:
Rocker kaže:
To što program kaže da je optimalan klok je daleko ispod maximuma! Meni je na 6600 prikazivao 380MHz a test nije hteo da prođe preko 410MHz. U Rivi sam isključio testiranje i GPU 'ladno ide do 530MHz bez ijednog artifakta u testovima ili igrama i savršeno je stabilan!
U pravu si, zaboravio sam da kazem.Uglavnom 20% ide vise, ali ne uvek.Sto se tice PowerStripa takodje dobar ali vise mi se svidja ATITOOL.A uz sve to treba i da naglasim da sa prezadovoljan sa drajverima 91.33 BETA.Sad ce da mi naprave sacekusu zbog bete al`...na nvidinom sajtu kao recomended su 91.31 koje sam takodje probao ali mi se cini da je framerate za par % veci.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2006, 12:22   #13
headshot
Član
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Kikinda
Poruke: 55
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako najbezbolnije

Nije meni cilj da spalim karticu nego samo malo da joj poboljsam prefomanse.Kontam ako ova 6600 gt ide i preko 1GHz trebao bi i ova moja jer koliko se secam da ste u svetu napisali da je ona njen novi naslednik.I jos jedno pitanje DA LI MOZDA MOZE DA SE NA NJU NAKACI NEKI VGA KULER DA BI SE SMANJILO GREJANJE KARTICE???????
headshot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2006, 12:47   #14
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Kako najbezbolnije

to nema nikakve veze. i nije GS naslednik 6600GT-a, vec je to 7600GT. na 6600GT imas memoriju koja radi po defaultu na 1Ghz, i onda nije problem da ode i malo preko, a ti imas sporiju memoriju i ona ce jako tesko dohvatiti 1Ghz. sa druge strane, ako ti vec treba brza kartica, sto nisi kupio za neki evro vise kartu kao Painovu? kad se klokuje radi kao 7600GT i to sve za 140e. nemoj samo da pitas kako njegova moze, a tvoja ne toliko da se klokuje...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2006, 18:15   #15
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Kako najbezbolnije

Citat:
headshot kaže:
Nije meni cilj da spalim karticu nego samo malo da joj poboljsam prefomanse.Kontam ako ova 6600 gt ide i preko 1GHz trebao bi i ova moja jer koliko se secam da ste u svetu napisali da je ona njen novi naslednik.I jos jedno pitanje DA LI MOZDA MOZE DA SE NA NJU NAKACI NEKI VGA KULER DA BI SE SMANJILO GREJANJE KARTICE???????
Мислим да можеш да рачунаш на ~450/900.

Ако имаш отворе за вентилаторе на кућишту то би ти било боље и исплативије решење јер истовремено смањује температуру свих компонената, осим ако не мислиш да радиш Vmod замена VGA кулера се баш и не исплати.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2006, 23:40   #16
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Kako najbezbolnije

Citat:
headshot kaže:
DA LI MOZDA MOZE DA SE NA NJU NAKACI NEKI VGA KULER DA BI SE SMANJILO GREJANJE KARTICE???????
Nema potrebe da to radiš. Pošto je kartica Silent, ima već dovoljno veliku površinu hldanjaka, samo dodaj na nju neki ventilator i završio si posao!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2006, 21:49   #17
Erdeljan Boris
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 404
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Kako najbezbolnije OC-ovati grafičku

Priznajem gresku sto se tice reci Extreme, znaci memorija je i kod nVidie (referentno) i kod Asus Silent 7600GS Extreme deklarisana na 400MHz (800MHz efektivno). Pretpostavio sam zato sto vecina firma stavlja takve reci da oznaci fabricki overklokovanu seriju (a nekad samo da bi prodali graficke, kao na primer Asus 9550GE koja je ista kao i ostale 9550 drugih proivodjaca i oznacava 128 bitnu graficku karticu) pa eto i priznajem gresku.
Ko prizna pola mu se prasta
Erdeljan Boris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2006, 21:55   #18
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Kako najbezbolnije OC-ovati grafičku

Citat:
Erdeljan Boris kaže:
Priznajem gresku sto se tice reci Extreme, znaci memorija je i kod nVidie (referentno) i kod Asus Silent 7600GS Extreme deklarisana na 400MHz (800MHz efektivno). Pretpostavio sam zato sto vecina firma stavlja takve reci da oznaci fabricki overklokovanu seriju (a nekad samo da bi prodali graficke, kao na primer Asus 9550GE koja je ista kao i ostale 9550 drugih proivodjaca i oznacava 128 bitnu graficku karticu) pa eto i priznajem gresku.
Ko prizna pola mu se prasta
Kod ASUS-a su sve karte Extreme a serija TOP (Top Overclocking Performance) su fabricki oc-ovane kartice.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako da apdejtujem DVD firmware zvucnjak Nosači podataka 21 13.6.2009 21:23
Kako pokrenuti spoljni program iz delfija? Deusdies Programiranje 3 28.6.2006 19:35
City of Villains kako da ga igram? MIRKE O igrama uopšte 1 26.6.2006 18:23
Kako da pratim promene Dinamicke IP Tonkata Aplikativni softver 2 25.5.2006 11:18
kako promijeniti osigurac na ups-u? diab10 Kvarovi 0 22.2.2006 11:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com