Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.12.2016, 17:17   #481
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Ja sam pre neko vreme isprobao ove hvaljene kineske Rock Zircon.

Meni se pokidao kabal na već par godina starim Beyerdynamic DTX41iE pa kao nisam hteo da kalemim neki novi 3,5mm džek jer su uvek malo veći i kabastiji. Rekoh kinezi su sada već sigurno doterali do tog nivoa a bio sam i radoznao. I tako krenem da naručin neke Xiaomi Piston, i nađem na netu svuda pozitivne komentare o Rock Zircon slušalicama, vidim ih na nekoj akciji na Aliju i naručim, mnogo lepo pakovanje, ima i hologram, kabal ima oplet, umetci za uši pravi lep silikon, milina jedna, ali... Kada sam ih poslušao 5 min otišao i kupio dobar džek za svoje stare slušalice a ove prodao. Kupcu se baš svidele kaže "ekstra čist zvuk". Sa moje strane mogu da kažem da ima puno basa, da ima puno visokih, srednji su povučeni i metalni. Detalja u razumnoj količini, ali da se poređaju u neku stereo sliku nema pojma.

Dakle za te pare pristojne slušalice i stvarno bolje od bilo čega što ovde u prodavnici možemo da kupimo za isti taj novac. Ali svi oni koji ih po netu porede sa slušalicama od ~40-50€ verovatno nikad nisu probali iste, inače ne bi lupali takve gluposti.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Picard (28.12.2016)
Stara 28.12.2016, 20:50   #482
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Plantronics Gamecom 388, pre skoro godinu dana platio oko 4k, i generalno sam zadovoljan odnosom ulozeno/dobijeno. Kvalitet kabla mi je najveci plus, jer to mi se uvek prvo "pokvari", ovde je to presvuceno nekom gumom i nemoguce je umrsiti kabl, dobro je utegnut na ulazu u slusalicu (tu se najcesce i desi prekid kod losih slusalica). Basa ima i vise nego dovoljno, mikrofon je odlican (za ovaj cenovni rang pozitivno iznenadjenje), potenciometar na samoj slusalici je za mene uvek veliki plus (lako i brzo stelovanje jacine).
Losa strana su jastucici, koji iako lepo nalezu i udobni su, skupljaju mnogo prasine (neki mikrofiber), bilo bi bolje da su presvuceni kvalitetnom kozom (verovatno trazim previse za ovaj cenovni rang).
U domacim radnjama je tesko naci bolje slusalice za igranje u cenovnom rangu do 5k.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2016, 15:09   #483
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ja sam pre neko vreme isprobao ove hvaljene kineske Rock Zircon.

Meni se pokidao kabal na već par godina starim Beyerdynamic DTX41iE pa kao nisam hteo da kalemim neki novi 3,5mm džek jer su uvek malo veći i kabastiji. Rekoh kinezi su sada već sigurno doterali do tog nivoa a bio sam i radoznao. I tako krenem da naručin neke Xiaomi Piston, i nađem na netu svuda pozitivne komentare o Rock Zircon slušalicama, vidim ih na nekoj akciji na Aliju i naručim, mnogo lepo pakovanje, ima i hologram, kabal ima oplet, umetci za uši pravi lep silikon, milina jedna, ali... Kada sam ih poslušao 5 min otišao i kupio dobar džek za svoje stare slušalice a ove prodao. Kupcu se baš svidele kaže "ekstra čist zvuk". Sa moje strane mogu da kažem da ima puno basa, da ima puno visokih, srednji su povučeni i metalni. Detalja u razumnoj količini, ali da se poređaju u neku stereo sliku nema pojma.

Dakle za te pare pristojne slušalice i stvarno bolje od bilo čega što ovde u prodavnici možemo da kupimo za isti taj novac. Ali svi oni koji ih po netu porede sa slušalicama od ~40-50€ verovatno nikad nisu probali iste, inače ne bi lupali takve gluposti.
Dobro što je neko konačno napisao iskren post o najjeftinijim kinezima. Dobar izbor za te pare i toliko, ništa više od toga.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2016, 11:57   #484
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

@Picard Lik insistirao na fabrickim slusalicama, hteo sve da bude u fullu...nabavicu ih kad tad
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2016, 12:29   #485
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.378
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Citat:
Packypfc kaže: Pregled poruke
Uzeo preko Wina ove: Philips SHL3060BK. Zvuk i debljina kabla za te pare odlični. Sve bi bilo u redu da u papiru koji ide uz slušalice uopšte ne piše Philips nego naravno ime neke kineske firme, Philips se nigde ne spominje.
Kod mene piše da je proizvođač Gibson Innovations.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2016, 19:30   #486
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Kod mene piše da je proizvođač Gibson Innovations.
Zar Gibson ne proizvodi gitare i bass gitare?
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2016, 19:55   #487
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

http://archive.gibson.com/absolutenm...=1389&zoneid=6
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
DiNDiNBrE (31.12.2016)
Stara 31.12.2016, 20:08   #488
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Ništa tu nije čudno. Philips je rasprodao većinu svojih grana drugim kompanijama. Lifestyle odsek u koji spadaju slušalice, kućni bioskopi, mini linije, sve vrste kućnih i mobilnih player-a... je 2013. prodat japanskom Funai-u, koji je potpuno pruzeo razvoj i proizvodnju uređaja. Šta se posle toga dešavalo i ko tačno šta proizvodi pod imenom Philips je u današnje vreme teško pohvatati. Znam sigurno da je TV biznis je preuzela kineska firna TP Vision koja zadržava pravi da koristi Philips brend narednih 10 god. a šta će posle toga biti ne znam, verovatno će morati da plate ponovo da nastave da koriste slavno ime.

EDIT: Evo Picard je razjasnio. Verovatno je čist Audio razdvojen od ostatka Lifestyle-a koji je otišao Funaiu.

Koliko znam, Philips sada lično razvija i proizvodi samo sijalice, profi medicinsku opremu i možda još neke sitnice poput el. brijača. Sve ostalo je prodato ovoj ili onoj firmi sa pravom da u nekom periodu na tome i dalje piše Philips.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2016, 20:32   #489
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Iskreno nisam imao pojma da Gibson pored gitara, baseva, pojacala i gitarske opreme proizvodi svasta nesto. Zanimljivo
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2017, 15:42   #490
Twisterzemun
Član
 
Član od: 6.2.2012.
Poruke: 151
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 60 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Earbuds: Sennheiser CX-300 II
Headphones: Audio-Technica M50-X

Prezadovoljan i sa jednim i sa drugim slusalicama.
Twisterzemun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2017, 19:55   #491
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Da dodam u kolekciju i Sennheiser MX 365, one klasične bubice. Kupio sam ih praktično slučajno jer naleteh za 14€ a trebalo mi je nešto za Skype chat i igranje igara dok "žena" spava, a da ne zamara uši kao in-ear koje već imam. Na prvi pogled deluju vrlo lako i plastično, kabal onaj osnovni glatki i hoće da se mrsi... tj. deluju stvarno jeftino, ali se potpuno iskupljuju tamo gde je najbitnije - na zvuku. Mogu da kažem da me je zvuk koji izlazi iz njih krajnje prijatno iznenadio. Naravno, bas nema težinu kao kod in-ear modela ali ima dobru dinamiku i detalje. Balans bez ovih sunđerastih navlaka je malo svetliji, srednji i visoki su malo napadniji nego što bih voleo, ali kada stavim ove navlake slušalice lepše legnu u uvo, bez ikakvog lufta i ne mrdaju se, bas postane malo izraženiji, srednji i visoki smireniji i dobije se jako lepo izbalansiran, čist zvuk... U tihom okruženju ovo može da stane rame uz rame sa 3x skupljim in-ear slušalicama i postidi sve jeftinije modele. Nisu za bučna okruženja, tu već buka proguta najveći deo basa i dosta detalja... ali kome trebaju za kući ili se često kreće u tihom okruženju ovo su odlične jeftine slušalice sa kvalitetom zvuka koji ja lično stvarno nisam čuo kod in-ear i over the ear modela približne cene.

Ja ću ih sigurno zadržati za korišćenje u kući pogotovo što su vrlo lake, lepo stoje u uvu i prilikom kretanja glave a ne umaraju ni posle više sati chata/igranja.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2017, 20:12   #492
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Da se nadovezem, mrzim in-ear. Imam neke Pioneer-ove, same po sebi nisu lose, ali definitivno mrzim kad mi nesto stoji u uvetu. Takodje, iako to verovatno zavisi najvise od osobe, po nekim lekarima in-ear slusalice nisu zdrave za dugo nosenje. Meni se od perioda gde ih nosim po par sati dnevno javlja tinitus (zujanje u usima). Da ne budem baba, ali eto... imajte u vidu ako ih kupujete.

Posto slusalice apsolutno moram da nosim po 5-6 sati dnevno, narucio sam HyperX Cloud 2. Javicu utiske kad stignu.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2017, 15:50   #493
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Jutros su mi stigle HyperX Cloud 2.

Daym.

Ljudi pricaju o komforu, ali ovo nisam bas ocekivao. Nisu lake, ali bukvalno kao da nemam nista na glavi, apsolutno se ne osecaju. Earpadovi leze na glavi, ne na usima, tako da usi ostaju slobodne i skoljka nije pritisnuta, sami sundjeri (memory foam) su apsolutno fantasticni, veoma mekani i prijatni. Pritisak na glavu je taman, barem meni, dovoljno da stoje cvrsto a ni blizu dovoljno da bi pritiskale ili bile neprijatne. Komfor je, ukratko, fantastican. Kvalitet same slusalice je takodje dobar, nema krckanja, puckanja - nije najbolje, ali je sasvim solidno.

Sto se zvuka tice, daje zvuk od 20 Hz do 18.000 Hz, tj. 17.600 otprilike, kad sam ja prestao da cujem - sto je najverovatnije do mene, posto retko ko i moze da cuje preko 18k. U svakom slucaju, ima pun raspon. Zvuk je sam po sebi odlican. Primecuje se da su mid blago priguseni, ali se jedva primecuje i muzika ostavlja vrlo dobar utisak. Bas je IZUZETNO ubedljiv, bas se cuje udarac, ispunjeno, i ne prigusuje nista drugo. Slusalice su oficijelno gaming, ali sluze odlicno i za muziku, prilicno precizno reprodukuju.

USB kartica radi posao kako treba, prilicno je jednostavna za koriscenje, ima mali slajder za mutiranje mikrofona uz individualni volume control za slusalice i mikrofon, kao i 7.1 surround zvuk dugme... sto je potpuno virtuelno, i zvuci kao da poveca soundstage, ali u principu nista specijalno. Moram da proverim jos malo u igrama, ali verovatno necu ni koristiti, meni je dobar stereo i bas dovoljno.

Sta jos.... izolacija zvuka je taman. Bez muzike, priguseno je taman da cujes oko sebe, a kad pustis muziku na normalnoj jacini, i dalje mozes da cujes oko sebe, dovoljno da se ne iskljucis potpuno. Mikrofon se kaci pristojno cvrsto, ne deluje kao da ce da ispadne. A da, dolaze sa velour earpads, koji navodno malo ublazavaju bas i daju siri soundstage... sto se nisam previse majao da probam, posto mi je ovo OK i volim jaci bas, i u globalu je to to.

S obzirom da moram da nosim slusalice satima, nadao sam se komforu, ali su prevazisle moja ocekivanja, svakako. C2 sam uzeo zbog dodatne opreme i USB kartice, ali obican Cloud je navodno potpuno isti, samo bez kartice, torbice i dodatnih padova, ali kako ove opravdavaju 15 hiljada koliko sam ih platio, kome trebaju komforne slusalice, mislim da je standardni Cloud ispod 10 hiljada.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2017, 0:40   #494
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

UPDATE:

Nakanio sam se da probam velour earpads. Ko nije imao prilike da proba, obavezno. Ovo je prvi put da imam priliku da uporedim iste slusalice sa dva razlicita earpada, i razlika je nebo i zemlja, apsolutno. Bas se uveliko gubi, i bas kao sto kazu, soundstage se prosiruje - high i mid postaju naglaseniji i dobija se overall prijatniji zvuk, barem po meni. Gubi se i nesto izolacije zvuka, i dalje je prisutna, ali je okolina primetno glasnija.

Modovi, morao sam da dodam utiske, spojite poruke, izvinjavam se.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2017, 22:14   #495
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Uzeh Sennheiser HD 201 za every day usage igrice,random slusanje muzike,film eventualno i mogu da kazem da su za taj novac impresivne, zvuk je jako dobar cak u rangu sa pojedinim slusalicama koje kostaju oko 6.000 i veoma su udobne

Sad naravno nemogu se porediti sa Philips_om koji koristim kad mixujem, ali za ovaj novac bih preporucio svakome ko nemoze da izdvoji mnogo a hteo bih koliko toliko kvalitetan zvuk (kad kazem koliko toliko dobar zvuk mislim na visestruko bolji zvuk od bilo kojih prdavaca random brendova koji se prodaju za 1500-200din) ,takodje build je veoma robustan za razliku od ostalih slicne cene kojima klizaci stradaju posle svega par slajdova lol
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2017, 0:34   #496
Helldiver
Član
 
Član od: 1.4.2011.
Lokacija: 80s
Poruke: 360
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 39 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Behringer HPM1000 + DFX Audio Enchancer = Top Notch
Helldiver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2017, 20:05   #497
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

trenutno koristim speedlink medusa xe stereo, pre svega ih koristim za filmove, kostale su nesto vise od dvadesetak evra na nekoj akcijskoj prodaji pre nekoliko godina, sasvim su ok
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2017, 23:38   #498
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Citat:
Helldiver kaže: Pregled poruke
Behringer HPM1000 + DFX Audio Enchancer = Top Notch
Ne mogu da podesim DFX kako valja iz nekog razloga. Izgleda da nije predvidjen za cetnicke pesme i heavy metal
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2017, 12:33   #499
nenad 970
Veteran
 
Član od: 2.12.2013.
Lokacija: SRBIJA
Poruke: 514
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 55 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku nenad 970
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Koristim Steelseries Siberia 200 i mogu reci da su vrh,cist kristalan zvuk u igrama ,slusanju muzike i fledanju filmova
nenad 970 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2017, 1:41   #500
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

predobre slushke ^
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com