Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.3.2014, 14:23   #81
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

i to ako imaš pare za lekove
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 14:24   #82
modd4fun
Član
 
Član od: 22.8.2013.
Poruke: 85
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 26 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Pročitao sam tvoj post i moram reći tebi, a i drugima, da znate da kada roba stiže preko privatnih kurirskih kompanija (FedEx, TNT, DHL, UPS, USPS), onda se obavezno plaća i "špedicija". Dakle, uz carinu i PDV, oni će nakalemiti i dodatne troškove od par desetina evra, koji mogu rasti ako je paket velik i težak.

Zato ja izbjegavam privatne kurirske kompanije (na lokalnim forumima sam pročitao za njihove skupe "špedicije") i izbjegavam naručivati iole vredniju i/ili kabastiju robu jer bi teško prošlo jeftino pored divljaka na carini, a da ne govorim o eventualnim oštećenjima.

Slažem se sa tobom u potpunosti. Ja sam na žalost midi gitaru samo tako mogao poručiti pošto je prodavac radio sa Fedexom, a i tada nisu svi vršili isporuku tehnike za ovaj naš kraj. Što se ozbiljnosti i profesionalizma tiče razlika između naših predstavnika i stranih je katastrofalna. No svaka škola se plaća.
modd4fun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 14:28   #83
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
i to ako imaš pare za lekove
Ma... ja sam neku glupost što inače ne košta više od 2 ili 3 evra do kraja morao da naručim iz inostranstva, jer ovde jednostavno nema, ne pravi se. Takvih primera koliko hoćeš.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 14:49   #84
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Sto se troskova spedicije na carinjenu robu tice: napisao sam vec - u Nemackoj dolazite do carinarnice licno, nema slanja posiljke sa carine. Da ima, to bi kostalo kao Svetog Petra kajgana, cak daleko vise od 10-20 eur. Od dostavljaca sirom Nemacke postoje samo DHL i Hermes. Hermes pokusava da dostavi tri puta (prijem iskljucivo licno) pa ako te ne nadju salju nazad (99 odsto verovatnoce je da te nece naci jer dostavljaju od 8 do 15) a ne salju u paket centar pa je zapravo DHL jedina opcija. Nalazim da su kurirske sluzbe u Srbiji mnogo brze, jeftinije i efikasnije nego u Nemackoj. I ima ih mnogo vise.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 14:52   #85
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Ma... ja sam neku glupost što inače ne košta više od 2 ili 3 evra do kraja morao da naručim iz inostranstva, jer ovde jednostavno nema, ne pravi se. Takvih primera koliko hoćeš.
Odgovorno tvrdim da u poslednje tri godine nema leka koji se ne moze naci u Srbiji. Po nesto visoj ceni jer se uvozi, ali se moze naci. Ranije je bilo za neke lekove "povuci-potegni". Nazalost, sa tom temom imam i previse iskustva.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 14:56   #86
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Nalazim da su kurirske sluzbe u Srbiji mnogo brze, jeftinije i efikasnije nego u Nemackoj. I ima ih mnogo vise.
Ovo cu da uramim i sutra pokazem kolegama na poslu.
A ja cu da te vodim na pice kad dodjes u Srbiju.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 15:00   #87
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Odgovorno tvrdim da u poslednje tri godine nema leka koji se ne moze naci u Srbiji. Po nesto visoj ceni jer se uvozi, ali se moze naci. Ranije je bilo za neke lekove "povuci-potegni". Nazalost, sa tom temom imam i previse iskustva.
Sigurno?

Citat:
Trenutno oko 40 lekova ne može da se nađe u apotekama, a pojedini među njima, kao što su aminofilin, kliacil, enbecin, zorak, diaprel, lopion... deficitarni su već mesecima.
http://www.naslovi.net/2014-01-10/dn...tekama/8541821
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 15:19   #88
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

@B. Fury: Da, nazalost, imao sam dosta tuznih porodicnih razloga za to iskustvo sa lekovima. Idi u privatnu apoteku i naci ces sve lekove ili zamene za njih. Bar je takvo moje iskustvo.

@Atwa013: Na pice nemam kad da idem a u Bg sam od petka, hvala na pozivu u svakom slucaju Ne salim se kad kazem to za kurirske sluzbe. Imam iskustva i sa njima i sa DHL-om i Hermesom i znam vrlo dobro sta pisem. DHL pakete u Nemackoj (kupujem online sve i svasta) cesto zaticem na kucnom pragu, a narocito one koje dostavlja nemacka posta (manji paketi koji ipak ne mogu da stanu u postansko sanduce koje je znatno vece nego u Srbiji) - ne nadju komsiju da mu daju paket, ne odnesu u paket-stanicu a kako su placeni po uspesnoj dostavi iz prvog puta lepo mi ostave paket ispred vrata. Videli da se ne bunim, doduse ni pakete niko ne dira ali da je profesionalno - nije. Hermes takodje - cesto posle treceg pokusaja dostave jednostavno ostave paket ispred vrata. Meni je OK jer paket ipak dobijem a i njima jer ustede sebi troskove slanja nazad. Daleko je to od idealnog sistema. A jeftino uopste nije.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2014, 1:49   #89
max888
Veteran
 
Član od: 20.3.2009.
Lokacija: Хипербореја
Poruke: 775
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 167 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

По твом писању још треба да нас радује што издржавамо болесни партијскофамилијски бирократски склоп од 700 000 чиновника републике Србије!? Еј бре то је већи број него што га има једна Француска! Примера је на све стране а овај са границом од 50е је само један у низу. Прошле године када сам вадио пасош коштало ме је 4800 динара, 1200 уверења и 3600 да ме тета слика и да обичан документ, да ли ме је неко питао имам ли тај новца јер сам тек завршио факултет и био (и сад сам) наравно незапослен. Још ћемо платити изборе принудним мењањем дозвола до јуна али ни то није довољно него мора да се плати криминално обрачунато царињење јер је то обавеза сваког доброг бот...грађанина.
max888 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2014, 9:30   #90
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

^
Nisam rekao da treba da te raduje bilo sta vec da postoji nesto sto je obaveza i duznost. Ako ti tu nesto nije jasno nemam zaista nista vise da dodam. Srbija slobodno onda moze da nastavi da se valja u haosu besa i bezakonja. Savrseno dobro znam kako se u Srbiji zivi: rodjen, odrastao, radio u Bg, tu mi je porodica, prijatelji. Uzgred, u mojoj porodici niko nije na budzetu vec u privatnom biznisu a pogotovo nemaju veze sa carinom i trgovinom, uvozom i trange-frange ekonomijom.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2014, 22:01   #91
bobi98
Veteran
 
Član od: 4.4.2008.
Lokacija: Srbobran-Novi Sad
Poruke: 813
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 143 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Koliko bi bila carina i porez na neku stvar od 200 dolara iz inostranstva? Nisam bas u toku sa ovim..

I posto imam rodbinu u Hrvatskoj koja je sada clanica EU, da li bi slanje na njihovu adresu proslo bez carine i PDV-a?
bobi98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2014, 1:15   #92
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
---
Pa covece, niko zivi ne bi kupovao u svojoj zemlji vec bi svi kupovali preko neta bez PDV zemlje u kojoj kupuju i gledali da zaj*bu carinike. Verovatno mislis da je to sasvim u redu? Milion puta pre bih Srbiji platio carinu gde mi porodica zivi i tako pomogao i njih i svoj narod nego Engleskoj i Nemackoj njihov PDV ako ne moram. Samo bih zamolio da ne krene pros*ravanje o korumpiranoj drzavi, lopovima na vlasti i sl. To nije nikakvo opravdanje bez obzira sto i sam nemam dobro misljenje o funkcionisanju Srbije.
Imaš idealistično mišljenje o plaćanju poreza ovoj administraciji koja slabo do uopšte ne brine o običnim građanima a leši nas kroz poreze ovako bedne na sve strane.

Najsvežiji primer, nisam mogao nikako da nabavim ovde medicinsko pomagalo za člana porodice tačnije morala bi da se čeka dugotrajna procedura(za to li plaćam poreze???), i što je još gore, ljudi koji rade u predstavništvu kompanije koja pomagalo proizvodi, takođe nisu imali sluha (po tome bi lako mogli naći uhlebljenje u državnoj administraciji, imaju "štofa" u sebi) sve dok se nisam obratio njihovoj centrali direktno. Tako da bih pre platio porez toj državi nego ovoj u kojoj živim kad već pomenu to. Svesniji su ljudi od ovih naših čkembavih ćalasana.

A što se carine tiče, u par navrata sam naručivao neke stvari kojih ovde nije bilo i prolazio ko bos po trnju posebno ako se radilo o proizvodima na popustu. Mislim, nemam u suštini ništa protiv plaćanja carina ali nisam ni za to da me presvlači ko kako stigne i kako mu se taj dan digne, da izvinete...


+1 max888
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2014, 17:16   #93
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Da mi je neko pre 14 godina rekao da ce danas biti ovako ja bih mu tad rekao da ide da pase travu. Danas samo mozes dobro da prodjes ako ti neko iz inostranstva donese nesto koje ce da prijavi da je za sopstvene potrebe i tako izbegne harac.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2014, 14:04   #94
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Kupovina u Kini

Drugar mi ide na skuzbeni put u Kinu... Zadrzace se tamo mesec dana i posetice razne gradove... Ponudio se da mi kupi nesto pa rekoh da se konsultujem sa vama sta bi se to moglo kupiti. Sta je to tamo povoljno, pre svega od it opreme. Pretpostavljam da je dosta jeftinije jer se kod njih pravi vecina stvari koje stizu kod nas. Zna li neko za neki njihov web sajt koji je nalik na nasu pcberzu ili itsvet... Sta bi vi kupili da recimo jednog dana odete tamo
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2014, 13:39   #95
RexGrammer
Starosedelac
 
Član od: 18.7.2012.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1.258
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 238 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: Kupovina u Kini

aliexpress
dx
pandawill

telefoni nebrendirani / kineski, su po meni najisplativiji
RexGrammer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2014, 15:08   #96
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Rodjak planira da mi posalje njegovu staru graficku DHL-om iz Svedske, ima li neko iskustva sa placanjem carine u takvim uslovima? I da li je uopste bezbedno slati na ovaj nacin? AMD 7870 je grafa ako nekoga zanima
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2014, 15:39   #97
marko13
Član
 
Član od: 13.7.2008.
Poruke: 291
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 84 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Sigurno jeste ali i skupo. Papreno skupo sve to.
Poklon se ne carini kada ide od fizickog lica fizickom licu do vrednosti od 50E
U slucaju da robu prati faktura odnosno da robu dobijate od pravnog lica. Znaci kupovina preko interneta ili bilo sta slicno. Roba podleze carinjenju i da je vrednost 1E
Da bi robu oslobodili morate angazovati nekoga da carini robu za vas. To je carinski agent ili spediter. Cene se krecu oko 4000-6000din za tu uslugu. U slucaju da se radi grupno carinjenje postoji mogucnost da platite do 1000din tu uslugu.
Naravno na tu istu posiljku morate platiti PDV znaci 20% + carinu po stopi za odredjeni proizvod. Za racunare je 1% za vecinu ostalih racunarskih delova je 1% za zvucne karte je 5%.

To je ukratko kako stvari stoje.
marko13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2014, 15:54   #98
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Znaci ja bih pukao 5-6000 da ova graficka stigne do mene... divota.
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2014, 17:06   #99
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Neka ti pošalje običnom poštom, mada ni to nije uvek garancija da neće biti dodatnih troškova
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2014, 18:36   #100
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Neka ti pošalje običnom poštom, mada ni to nije uvek garancija da neće biti dodatnih troškova
S obzirom kako su mi neki paketi stizali postom ne zelim da rizikujem to, jednom mi je stiglo napajanje ulubljeno od udaranja i kutija u kojoj je bilo napajanje kao da su je kerovima bacili...
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Office 2013 i srpska ćirilica ljubs Aplikativni softver 6 6.1.2014 13:17
Carina za Grafičku Tablu iz Kine zakimon Brbljaonica 4 28.8.2013 23:24
Predstavljena Srpska naučna televizija ZoNi Brbljaonica 34 30.9.2012 1:20
Kupovina iz Amerike, carina, DHL i posta lukababic Brbljaonica 9 3.12.2011 20:18
Srpska carina i mobilni telefon Markob Brbljaonica 8 13.7.2011 22:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com