Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.7.2006, 22:33   #21
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Jim Bravura kaže:
Mozda sam malo subjektivan (posto mi je NWNights bila prva igra za PC), ali mi je ostala u jako lepom secanju. Pogotovo ne razumem da nju nazoves padom u okviru zanra, a recimo Arcanum dizes u nebesa.
Pa nije tu usamljen. Ja sam skoro odigrao NWN, čisto da vidim šta sam propustio, i potpuno se slažem sa Boo-om. Arcanum mi je za nju zakon.
Citat:
Jim Bravura kaže:
Priseti se revolucionarnog upravljackog interfejsa koji igracu pruza izuzetan osecaj kontrole, mogucnosti za raznorazna taktiziranja i fantasticno uradjenog i preglednog inventara (bolji jos nisam video).
Ovo su meni manje bitne stvari. Svakako, lijepo je igrati kad imaš sređen i pregledan inventar, ali nije to ono što je bitno za jednu RPG igru.
Citat:
Jim Bravura kaže:
Takodje questovi su vrlo raznovrsni i mastoviti, oruzja i item-i takodje, bossovi respektabilni (na Very Hard zasigurno), muzika odlicna, prica sasvim solidna (dobro, nije spektakularna kao u Tormentu, ali pokusaj ti bolju da napises) i ti onda sve to nazoves padom.
Ne bih se složio ni sa jednom od ovih tvrdnji. Samo par questova je malo odskočilo, dijalozi i glavna priča su sasvim prosječni. Možda sam pogriješio što sam je igrao sa fighterom, ali za mene je NWN bio jedno hack&slash iskustvo. Ne kažem da je NWN loša igra, tvrdim da je prosječna ako čovjek za reper uzima ove igre koje je Boo naveo. Ne znam kakva je u multiplejeru, ali mene interesuju single player RPG. Da nije tako igrao bih WoW.
Citat:
Jim Bravura kaže:
Samo da dodam da si zaboravio da pomenes jos jedan izuzetan RPG naslov: Evil Islands: Curse of the Lost Soul, ruske izdavacke kuce Nival Interactiv. Nimalo ne zaostaje za igrama koje su ovde pomenute (naprotiv), samo sto je prilicno teska i zahteva oprezan takticki pristup, pa je vecina igraca izbegava ili odustaje.
Ovo nisam igrao, ako naletim na nju definitivno ću je probati. Ja volim malo teže naslove.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2006, 23:30   #22
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Corwin je sasvim u pravu. NWN je funkcionalna i laka igra za prilagodjavanje medjutim, ona je u odnosu na druge pomenute naslove nemastovita, linearna i banalna. Arcanum sa svim svojim manama je ipak imao dozu originalnosti koja apsolutno ne postoji u NWN. Interfejs ovih naslova je delo Bioware-a i samo predstavlja logican korak u odnosu na Baldurs Gate ali to nije dovoljno da bi igra bila ista trajnija ili vrednija. Prema standardima koje je da ironija bude veca postavio sam Bioware, ova igra je prosecna, a ta tvrdnja nalazi pokrice u desetak navedenih naslova koji su obelezili RPG zanr. NWN to nije niti ce ikad biti, a njegov najveci nedostatak je jedna vrlo jednostavna stvar: manjak ambicije pri njegovom pravljenju.

Evil Islands je toliko tezak da se cela igra fakticki igra kao lopov sa jeko malo direktne konfrontacije sto je greska njenih kreatora i vise je sunjalica nego RPG. Ona iako dobra nije donela nista istinski novo RPG zanru kao i Summoner pa je zato izostavljena. Ja sam nabrojao samo najbolje i najvaznije...

NWN je kreativni pad, dokaz da ljudima u Bioware-u ponestaje inovacija, jer su oni otkrili nesto kontrarno svim narodnim poslovicama - a to je da od stare slave ipak moze da se zivi. Ovo tvrdim zato sto na svakoj kutiji NWN stoji FROM THE CREATORS OF BALDURS GATE. Tuzno, zar ne?

Poslednja ispravka: The mighty Boo (29.7.2006 u 23:52)
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 1:39   #23
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
drgonzo kaže:
Koliko su to puta oni bankrotirali po tebi? Po mom brojanju, samo jednom.

Troika games je, po meni, bio tim sa velikim potencijalom, ali su nacinili nekoliko gresaka,
2 puta:
Jednom kao mali bezimeni tim u okviru BlackIsle kad su uradili fallout 1.
Prva greška je bila što iako su bili poseban tim unutar firme, nisu bili "posebna firma unutar firme" te je licenca ostala BI-u... Gore nisu mogli bankrotirati. Onda, kad je Fallout 2 dodeljen na izradu drugom timu, oni demonstrativno napuste BI...

Drugi put pod imenom Troika Games. A tu im je prva greška bio temple of elemental evil. Za Vampires se moram složiti u pitanju engine-a, to jeste druga greška, ali igra je i dalje maestralna. Jedna od najboljih RPG igara koje sam odigrao. I dosta drugačija od svega na tržištu, još od prve Masquarade igre, za koju se više ni ne sećam ko je radio... 99-2000?

Sve u svemu, mislim da moja tvrdnja stoji - jedini tim koji ima potencijala da napravi opet nešto pametno, je "ex Troika", tj. Tvorci Fallouta (samo prvog, iako je i drugi jako, jako dobar), Arcanuma i VTM:Bloodlines.

Zanimljivo da je svaka od ove tri igre prokleto dobra, uz gomilu ozbiljnih bugova.

Dodao bih još i prvi Deus Ex, ali videli smo da od njih možemo očekivati samo konzlizaciju RPG-a, pa ih pominjem samo ovako... ne znam ime tima, jbg..
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 2:30   #24
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
The mighty Boo kaže:
Corwin je sasvim u pravu. NWN je funkcionalna i laka igra za prilagodjavanje medjutim, ona je u odnosu na druge pomenute naslove nemastovita, linearna i banalna.
Zato sto je predvidjena da se igra u multiju. BG je izuzetno dosadno igrati u multiplejeru. Jednostavno gubi car. A kod NWN je upravo suprotno. Poenta NWN je bila da se napravi rpg koji ce se moci lako igrati u multiplejeru i koji ce moci lako modovoti da bi se obezbedio dug zivotni vek. Oba cilja su ispunjena. Vrlo je jednostavna u multiju, a i dan-danas izlaze novi modovi za nju.
A za ono sto se tice From the creators of baldurs gate, pa ne mozes ih kriviti sto hoce malo da zarade.

Ne znam zasto napadate Bioware toliko. BG je legendarna igra. Igra kakva izlazi jednom u deceniji i to racunajuci sve zanrove zajedno. Nije bas lako napraviti nesto ravno tome. Nijedna igra koju su oni izbacili nije losa... Mislim da su zasluzili malo vise poverenja...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 12:16   #25
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Ma poštujemo mi njih, daleko od toga... samo hoćemo još razloga da ih poštujemo i više
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 13:55   #26
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

BRZI ODGOVOR\r\n\r\nOvo je šablon za unos brzih odgovora.\r\n\r\nTekst ne unosite direktno ovde, već kliknite na odgovarajuće dugme ispod poruke na koju odgovarate (dole desno).
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 14:08   #27
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
The mighty Boo kaže:
NWN je kreativni pad, dokaz da ljudima u Bioware-u ponestaje inovacija, jer su oni otkrili nesto kontrarno svim narodnim poslovicama - a to je da od stare slave ipak moze da se zivi. Ovo tvrdim zato sto na svakoj kutiji NWN stoji FROM THE CREATORS OF BALDURS GATE. Tuzno, zar ne?
Previše je jeda u tvojim rečima, a ni NWN uopšte nije tako loša igra kao što pokušavaš da je predstaviš. Ako ću da biram između fantastičnog interfejsa Neverwintera koji ne izaziva frustracije, i kljakave animacije i uopšteno loših tehnikalija od kojih pate Arcanum i Baldur, radije ću izabrati ovo prvo, jer nemam nameru da idem na terapije posle svakog igranja. I igrao sam podosta rolplejeva i uz NWN sam se sjajno provodio i obrnuo ga 5 puta, a ne mogu da smislim hack&grind igre poput Diabla i Sacreda. I Gothic serijal je kao RPG odličan ali ga nisam puno igrao jer me nervira način borbe i lelujanje kamere. Po meni, NWN ima najbolje rešenu izvedbu od svih rolplejeva koji su se ikada pojavili na PC-u (Final Fantasy serijal ne računam jer je njegovo igranje prilagođeno džojpedu). Da budem objektivan, NWN se od Icewind Dalea 2 "dubinski" ne razlikuje, ali dobru igru ne čini tona dijaloga i fenomenalni kvestovi nauštrb zvuka, grafike i mehanike, već kompletan utisak, što NWN-u definitivno ne manjka. I samo da vas podsetim, NWN je u svoje vreme dobio prilično visoke ocene, i to od strane ljudi koji nisu bili novajlije u RPG svetu. I sad se javlja nekolicina njih koja žali za Baldurom i Falloutom i onda ospi drvlje i kamenje na sve što je između hardkor rolpleja i Diabla. Mislim, šta očekujete, da svaki sledeći rpg koji se pojavi bude revolucionaran? Kad si zadnji put igrao rpg da te je baš ono zapanjio pričom? Nije to zbog nekvaliteta igara nego što je pola vas odavde zašlo u dobre godine kada više ništa ne može izazvati veliku fascinaciju. I ja sam proveo mesece uz Starcraft i Age of Empires, pa me sada teško šta može zadržati ispred kompjutera, čak i neke odlične (sa gledališta prosečnog gejmera) igre od pre hrista koje sam nekim slučajem propustio pa skoro probao.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 15:26   #28
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Ja imam NWN ali trenutno još uvek ne mogu da ga igram, hardver. Hoću da pitam, čuo sam za taj aurora tool set, zašto neko ne napravi mod za NWN, koji bi imao jaku priču, gomile dijaloga, nelinearnih questova... Ne znam koliko je teško raditi sa njim? Može li se napraviti "kompletno nova igra" ili svi objekti/texture moraju biti iz neke NWN biblioteke?

Jer ako se može sve što se hoće, ...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 15:41   #29
drgonzo
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 404
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
The mighty Boo kaže:


Ovo je za pamcenje. Ajd mi objasni kako to da Black Isle upropasti ono sto mu padne u ruke...
Sta su uradili posle Fallouta 2? Planescape Torment - Fallout Tactics - Lionheart - Onda ih je napustio i onaj Fergus koji je osnovao Obsidian Entertainment i uradio KOTOR 2. Nakon toga mogli su samo da se ugase. Tu nije bilo ljudi sposobnih da naprave dostojan nastavak Fallouta.

Citat:
Eniaroyah kaže:
2 puta:
Jednom kao mali bezimeni tim u okviru BlackIsle kad su uradili fallout 1.
Prva greška je bila što iako su bili poseban tim unutar firme, nisu bili "posebna firma unutar firme" te je licenca ostala BI-u... Gore nisu mogli bankrotirati.
To sto su radili u okviru velike firme koja je posedovala sva prava na igru nije bankrot, niti se moze tako nazvati. Bankrot je kad ostanes bez para. A bankrotirali su samo jednom, 2005-e.
Citat:
Eniaroyah kaže:
Onda, kad je Fallout 2 dodeljen na izradu drugom timu, oni demonstrativno napuste BI...
Prava istina je da su nakon uspeha Fallouta 1 odlucili da se osamostale i to je prvobitna trojka (Tim Cain, Leonard Boyarsky, Jason Anderson). Black Isle je odlucio da uradi nastavak drzeci se provereno uspesnog recepta, tako da Fallout 2 izgleda potpuno isto kao i Fallout 1, neko ko gleda igru sa strane ne bi mogao da ih razlikuje.
Fallout 2 nije uradio nikakav "drugi tim", npr. glavni programer Fallouta 2 Jesse Reynolds je odmah nakon zavrsetka igre napustio Black Isle i pridruzio se Troiki, tako da je od znacajnih ljudi u Black Isle ostao samo Fergus (ne secam se prezimena).
Citat:
Eniaroyah kaže:
Sve u svemu, mislim da moja tvrdnja stoji - jedini tim koji ima potencijala da napravi opet nešto pametno, je "ex Troika", tj. Tvorci Fallouta (samo prvog, iako je i drugi jako, jako dobar), Arcanuma i VTM:Bloodlines.
Slazem se sa ovim, samo ne mislim da su oni jedini koji mogu nesto dobro da naprave
Ono sto se meni narocito dopalo kod njih bilo je to sto su oni krenuli u razvoj karaktera NPC-a, za razliku od grafickog doterivanja koje danas preovladava, dok su same igre shuplje; mnogo tongue in cheek humora, shale na racun poznatih licnosti iz sadasnjeg sveta - Mike Tyson u kavezu u New Renou, Gill Bates - najbogatiji chovek u Arcanumu, koji je do bogatstva doshao tako sto je ukrao tudju ideju za parnu mashinu (naravno aluzija na Bill Gatesa, Microsoft i Apple) i jos stotine slicnih detalja...
drgonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 16:32   #30
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Ljudi ja da napravim jednu malu digresiju.
Prvo, ova diskusija je po onome sto sam video jedno deset puta dublja od svega ostalog na ovom forumu- postovi su ogromni a pored toga i smisleni, vidi se koje igre igraju pravi igraci

I cisto da dodam- ako Bethesda od Fallouta napravi Oblivion, ja idem ispred njihovog HQa sa molotovljevim koktelima za osvezenje (ziveo heave-ho perk).
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 17:41   #31
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
voodoo_nbgd kaže:
Previše je jeda u tvojim rečima, a ni NWN uopšte nije tako loša igra kao što pokušavaš da je predstaviš. Ako ću da biram između fantastičnog interfejsa Neverwintera koji ne izaziva frustracije, i kljakave animacije i uopšteno loših tehnikalija od kojih pate Arcanum i Baldur, radije ću izabrati ovo prvo, jer nemam nameru da idem na terapije posle svakog igranja.
Zaboravljas da se u BG-u vodi druzina od 6 likova za razliku od NWN gde se vodi samo jedan. To ga cini tezim za upravljanje, mada se niko nikada nije zalio na njegov interfejs - a procitao sam bar 20 recenzija. Meni je on takodje estetski lepsi od NWN ali to je moje misljenje. I da razjasnimo jednu stvar
IGRAMO LI RPG ZBOG INTERFEJSA ILI ZBOG PRICE I LIKOVA??

NWN nije losa igra. Ona je stavise sasvim solidna, ali sam vec nekoliko puta ponovio da je ja odmeravam prema prethodnim naslovima i visokim standardima koje je postavio sam Bioware. Zato me je ona razocarala.

Jedno obavestenje: pripremam listu svih RPG naslova od 1998-2006 koju cu postaviti uskoro pa cemo moci da se prisetimo nekih starih naslova koje smo mozda zaboravili. Ona ce takodje sadrzati ocene SK-a radi poredjenja.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 18:25   #32
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
The mighty Boo kaže:
Jedno obavestenje: pripremam listu svih RPG naslova od 1998-2006 koju cu postaviti uskoro pa cemo moci da se prisetimo nekih starih naslova koje smo mozda zaboravili. Ona ce takodje sadrzati ocene SK-a radi poredjenja.
Ovo se ceni!!!
Tako ce i noviji RPG igraci (kao ja) moci da vide sta je to sto su propustili!!!
Bravo za The Mighty Boo-a
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 18:48   #33
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Eniaroyah kaže:
Ja imam NWN ali trenutno još uvek ne mogu da ga igram, hardver. Hoću da pitam, čuo sam za taj aurora tool set, zašto neko ne napravi mod za NWN, koji bi imao jaku priču, gomile dijaloga, nelinearnih questova... Ne znam koliko je teško raditi sa njim? Može li se napraviti "kompletno nova igra" ili svi objekti/texture moraju biti iz neke NWN biblioteke?

Jer ako se može sve što se hoće, ...
Može da se napravi kompletno nova igra.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 19:14   #34
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Mrmot kaže:
I cisto da dodam- ako Bethesda od Fallouta napravi Oblivion, ja idem ispred njihovog HQa sa molotovljevim koktelima za osvezenje (ziveo heave-ho perk).
Javi ako ti bude trebalo društvo!
Šalu na stranu, to je nešto od čega me je zaista strah. Pitam se samo jedno, kako je od nekih legendarnih igara prošlo i 15 godina, kako se ti majstori ne sjete pa naprave remake, kad već vole da dotjeruju grafiku i kad im očigledno fali inventivnosti i mašte. To bi bilo pet puta bolje nego da upropaštavaju legendarne naslove sa lošim nastavcima.
Bez zezanja, ja sam npr. uspio djevojku da nagovorim da odigra Torment koji ju je oduševio (kao i svakoga, jelte). Onda sam pokušao da je nagovorim da odigra Fallout2 - nije bilo šanse! Počela igru, grafika joj se smučila posle 15 minuta i batalila! Moja poenta je - ko voli da šminka neka šminka! I sadašnjoj generaciji bi se Fallout svidio, samo da im se malo prilagodi. Ovako, nema šanse da ga bilo ko odigra.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 19:19   #35
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

@Corwin

Tu si pogodio...
Ja Fallout 2 jedva igram zbog grafike...
Uostalom, batalio sam ga...
Ko zna hocu li ga zavrsiti.
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 20:04   #36
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Nemojte strahovati da ce Fallout 3 biti kao Oblivion, Bethseda mora da udovolji fanovima koji ocekuju mnogo, ali se bar zna sta se ocekuje. Radikalno odstupanje od Fallout-a 1 i 2 jednostavno ne deluje kao izvodljivo. Medjutim ipak ce usledeti malo razocarenje. Ovo znam iz iskustva sa legendarnim strateskim serijalom Myth. Prvi i drugi pravio je Bungie a treci je napravio Take Two (dakle slicna situacija). Iako Myth III nije bio losa igra - nesto mu je falilo, nista konkretno jednostavno je bio drugaciji - dopadalo se to fanovima ili ne. To ce se verovatno ponoviti.

PAZNJA: da kompletiram pomenutu listu potrebne su mi ocene sledecih igara:
Etrom: the Ancestral Essence
Oblivion
Daemonica (ako je ovo RPG)
Nemam ove brojeve SK a to su jedine igre koje su mi ostale.

Poslednja ispravka: The mighty Boo (30.7.2006 u 20:39)
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 20:45   #37
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Hajde da uradimo RPG sa maestralnom pričom, gomilom neobaveznih zadataka, neobaveznom stilizovanom grafikom, složenim razvijanjem likova, kvalitetnom pozadinskom pričom za svakog NPC lika u igri... Što se mene tiče, ako je sve ovo super odrađeno, grafika može biti i stripski slide show... Naravno, ovakav projekat ne bi imao dosta tuče, i bio bi više RPG avantura, skoncentrisana na razmišljanje u rešavanju questova, nego na hack&slash...
mada, već mogu da pretpostavim da nema zainteresovanih...

@Boo: Zar nema na SK sajtu sekcija sa opisima svih igara od '98 do danas?
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 21:03   #38
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Uzmite Neverwinter engine i napravite šta vam duša ište. Aurora toolset je neverovatno moćan, zapanjio sam se kad sam video šta sve može a koliko toga uopšte nije iskorišćeno u osnovnim kampanjama. Dakle, u onome može da se napravi kompletno nova igra.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 21:13   #39
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Heh, ne znam koliko ce Bethesda da udovolji fallout fanovima, ja sam morrowind fan pa mi nisu udovoljili oblivionom :P

Za RPG se slazem, evo ja radim 2d grafiku
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 21:37   #40
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Eniaroyah kaže:
@Boo: Zar nema na SK sajtu sekcija sa opisima svih igara od '98 do danas?
Nema za poslednja dva meseca a to mi treba

E sad, ovako ja vidim sledeci korak u RPG zanru -
1. unapredjeni endzin igre Temple of Elemental Evil (sa lepsim modelima likova, a okruzenja su u redu, estetski najlepsa posle BG a ne previse zahtevna)
2. ovo logicno povlaci isometrijsku perspektivu jer pogled iz prvog lica po mom misljenju nije prirodan RPG zanru (koriste ga samo Morrowind i Oblivion)
3. zvuk BG, Tormenta ili Icewind Dale-a
4. interfejs NWN-sa, ali vizuelno da lici BG serijalu jer je NWN bas ruzan
5. e sad najteze, prica mora biti personalna tj. fokusirana na glavnog lika kao u BG-u ili Tormentu a nikako tipa NWN, Icewind Dale-u ili Kotoru, na dogadjaje iskljucivo van igraca i nikako ne sme biti tipa - save the world. Ovo je kljuc BG serijala - prica se vrti o tebi a ne o spasavanju sveta, zemlje ili nekog drugog *****a.
6. mocni NPC likovi cine okosnicu Tormenta i BG-a i podjednako su vazni kao i prica.
7. interesantni questovi od kojih su vrlo vazni oni vezani za NPCjeve sto im daje dubinu. nije lako smisliti dobar quest ali to je samo stvar vremena i inspiracije
8. naizmenicno nelinearna i linearna igra (tj. igra preuzima kormilo price da bi ti ispricala glavni quest - kao u BG2 kao odes u spellhold pa sve do izlaza iz underdarka). Medjutim ona ne sme da te voda za nos vec ipak moras imati osecaj slobode.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com