Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.4.2009, 12:06   #1
Milos95ts
Član
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 60
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Kako da imam internet i na LAP TOP-u i na DESKTOP-u?

Cao svima...

Hteo bih ta pitam kako najlakse da imam internet i na LAP TOP-u i na DESKTOP-u?!?
Cuo sam vec nacin preko rutera.... ali finansijski nisam trenutno toliko jak da bih mogao na taj nacin imati net na oba kompa... EKONOMSKA KRIZA )))

Da li mogu imati internet na obama ako ih povezem crossoverom???
Posto vec imam crossover, to bi mi bilo najkorisnije...


HVALA UNAPRED!!!
Milos95ts je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2009, 13:11   #2
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Kako da imam internet i na LAP TOP-u i na DESKTOP-u?

Nravno da mozes ali ce onda kompjuter koji je povezan na komp koji ima direktan izlaz na net imati internet samo ako je prvi komp ukljucen. Ovako prvo sto ti je potrebno je da oba kompa imaju mrezne karte, pa zatim na kompu koji se povezuje direktno na net share-ujes konekciju , a na drugom koji ce preko prvog ici na net u lan konekciji kao gateway stavljas ip adresu prvog kompa i jos podesis Dns servere ( adrese imas verovatno na sajtu tvog provajdera) i posle toga bi trebalo da imas izlaz na net sa oba kompa. Umalo da zaboravim na drugom kompu pokrenes connection wizard i izaberes zeljeni nacin povezivanja tj. preko drugog kompa putem lan-a.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2009, 18:00   #3
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Kako da imam internet i na LAP TOP-u i na DESKTOP-u?

A kakv net/modem imas? Moras to da kazes. Ako je modem na Ethernet onda nmozes nista da uradis ako nemas dve mrezne karte na jednom od kompjutera. Ako je na USB ili interni na PCI onda je lakse.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2009, 18:03   #4
Milos95ts
Član
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 60
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Kako da imam internet i na LAP TOP-u i na DESKTOP-u?

Imam SBB internet, ne znam da li je to dovoljno...
Ako mozes malo detaljnije da mi objasnis???
Milos95ts je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2009, 18:41   #5
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Kako da imam internet i na LAP TOP-u i na DESKTOP-u?

2 umrezena racunara, jedan ima izlaz na internet...kako da drugi koristi internet preko prvog racunara ?

Recimo da prvi racunar ima cable internet (potpuno isti postupak je bilo da je u pitanju cable, wireless, modem). I recimo da su ta dva racunara medjusobno umrezena kablom, tj. preko ethernet kartica (opet nebitno da li su umrezeni kablovima ili bezicnim putem).
Znaci, prvi racunar ima 2 ethernet kartice, kartica br. 1 kojom se izlazi na internet i karticu br.2 koja je umrezena sa karticom br.3 na drugom racunaru.

Konfigurisanje:
Step 1.
Desni klik na karticu br.1 koja ima internet, pa izabrati u opcijama "internet connection sharing". Tim postupkom, kartica br.2 automatski dobija IP 192.168.0.1 (windows ce pri tom otvoriti prozorcic gde ce vas obavestiti o tome, a vi prihvatite pritiskom na OK). Na toj ethernet kartici zatim upisite(prepisite) DNS-ove sa kartice br.1 (ako ih uopste ima).

Step 2.
Na kartici br.3 podesite IP adresu u rasponu 192.168.0.2 - 192.168.0.254 (birajte zadnji broj koji god zelite), ili podesite da drugi racunar automatski detektuje IP adresu("obtain address automaticly"). Za gateway na toj kartici upisite 192.168.0.1, a za svaki slucaj upisati za DNS takodje 192.168.0.1.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2009, 18:53   #6
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Kako da imam internet i na LAP TOP-u i na DESKTOP-u?

Citat:
Milos95ts kaže: Pregled poruke
Imam SBB internet, ne znam da li je to dovoljno...
Ako mozes malo detaljnije da mi objasnis???
Ne. Nije dovoljno informacija...
Moras da nam kazes kojim se interfesom (prikljuckom) povezuje tvoj modem sa racunarom. Zatim koji je model modema. Rekao si da je SBB provajder, znaci da je kablovski internet. Bilo bi dobro da kazes koji je model laptopa i koju plocu imas ne desktopu. To je da bi znali dali imas dve lan kartice na nekom od ova dva. Sto vise detalja to bolje.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako napraviti internet stranicu Bozidar Web dizajn 34 28.2.2010 11:51
Kako prenjeti zvuk sa PC na SONY DAV-DZ100 mikimaricic Video/TV softver 0 16.2.2009 17:58
Kako podesiti Remote Desktop Connection ddule Operativni sistemi 8 7.10.2008 12:45
Kako da instaliram KDE theme na Fedora-i 8? Deusdies Slobodni softver 2 18.11.2007 21:02
Kako podesiti ISDN da radi na 128 kbps jaba.hut Internet usluge 7 31.5.2007 11:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com