Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.7.2009, 10:33   #121
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Citat:
DobroslaV kaže: Pregled poruke
Ali meni nikako nije jasno zašto su oni delili STBove koji nisu HD kompatiblini jer bi prelazak na HD bio lakši..... možda bi i mogli neki HD kanali da se emituju....
Jednostavno, skuplje je i ne zele toliko da ulazu u pocetku.

Lokalizovani HD kanali (Discovery, NG... sa Srpskim titlovima) ce se prvo pojaviti na satelitu i kablovskim sistemima pa tek onda mozemo da ocekujemo i da neka od domacih stanica pocne eksperimentisanje sa sopstvenim programima u HD rezoluciji... Ocekujem Pink da bude prvi i vec zamisljam reklamu za grandovce... "Gledajte svoje omiljene zvezde u najboljem kvalitetu i sjaju (kicu)..."
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2009, 12:17   #122
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Da a mnogi ce doziveti "infarkt" ili neki tezi oblik "strave" kada vide u krupnom kadru lica starijih estradnih zvezda u HD rezoluciji.........

Ko da je na licu radilo krdo molera


A neznam u kakvom je stanju infrastruktura Telekoma tj. da li su u mogucnosti da emituju HD-IP veliki je to protok, naravno nije nemoguce
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2009, 12:43   #123
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Ocekujem Pink da bude prvi i vec zamisljam reklamu za grandovce... "Gledajte svoje omiljene zvezde u najboljem kvalitetu i sjaju (kicu)..."

Da, još jedna napomena za AjPiTiVi(ne znam da li je već to neko rekao). Dok traje univerzijada postoje 2 programa koji imaju prenos Univerzijade. Slično je bilo i sa ATP turnirom u BGu , ali samo sa jednim kanalom.
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2009, 13:04   #124
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Od domacih kanala najpre ce da predje na HD RTS1 jer oni vec imaju sve sto im treba a pink tek dosta kasnije... Grand jeste mnogo popularan ali ne zaboravi da se on ne gleda toliko u urbanim sredinama gde ima najvise onih koji uopste znaju zaista sta je HD i sto je jos vaznije gde postoji infrastruktura da se emituje HD signal... Na primer Telekomov ADSL ne postoji u bas svakom selu a SBB tek slabo pokriva sela.. tako da Pinku ne znaci mnogo da pravi emisije koje ce malo ko da gleda u HD vec ce ako i krenu da rade HD sigurno jos godinama da zadrze i staru varijantu... osim ako se nesto ne promeni jer ako prestane analogna TV stvarno u onom roku koji je postavljen, gomila ljudi nece imati sta da gleda...

Telekom sad trenutno ima 24 megabita na raspolaganju do krajnjeg korisnika... HD tv vuce oko 10 tako da samo oni sa 16 megabita paketom mogu da se zabrinu dok mi sa sporijim nema sta da razmisljamo...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2009, 16:53   #125
Francesko
Član
 
Član od: 26.3.2006.
Lokacija: Tamo-amo
Poruke: 325
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 57 puta na 28 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Francesko
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Pojavila se poruka an televizoru:

"The request URL could not be retrieved. Press `Home` to retry. If the problem persists, cycle power to restart."

Restartovao sam ga i pretiskao home, al nista...

Bilo je neko nevreme ovde, pa je mozda ono uzrok ovome... Al` opet...
Francesko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2009, 22:57   #126
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

jeste... nevreme... i meni rikno modem na jednoj liniji a na drugoj nije... verovatno neka bandera te zeza

ce se sredi...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2009, 14:29   #127
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

http://www.b92.net/tehnopolis/interv...?nav_id=370027

Obratite pažnju na ovu rečenicu:

Citat:
Tu je i problem dva televizora, jer sve veći broj porodica ima barem dva TV prijemnika. Mi smo taj problem tehnički rešili i u julu ćemo ponuditi uslugu koja obuhvata prenos dva TV kanala po jednoj parici.
Ostatak ne čitajte jer kao po običaju - Telekom laže.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2009, 15:14   #128
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Ako su to resili onda super. To ce im bas dati prednost u odnosu na D3 kablovke (ili bar naterati ove u SBBu da porade na istom).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2009, 15:25   #129
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Sudeći po intervjuu, izgleda da jesu. Nažalost, neće svi korisnici moći da uživaju u toj prednosti...

Citat:
Nažalost, tu smo dodatno zavisni od kvaliteta parice. Tehničke poteškoće će se rešiti jer IPTV donosi niz prednosti – to je računar koji prima digitalni signal, a mogućnost dvosmerne komunikacije otvara mnoge nove primene: od kontrole šta vaša deca gledaju, preko snimanja željenog sadržaja na Telekom serverima, preko VoD (Video on Demand) usluga da kada želite, platite i pogledate neki film koji se još ne prikazuje na TV kanalima, pa sve do programa u kojima će gledaoci aktivno učestvovati.

Činjenica je da je kvalitet veoma zavisan od telefonske parice, pa ćemo sledeće godine da ponudimo i DTH servis (direct to home), što je kompanija SBB već učinila – tako ćemo satelitom stići i do korisnika do kojih ne možemo da dopremo kvalitetnom paricom.
Boldovano, loše po neke. Italic, nešto ne verujem da će mnogo uraditi po tom pitanju. Ne mogu da srede portove ko zna koliko godina a srediće sam kvalitet kablova za kratko vreme... Underline, ovo će biti interesantno svima kojima je TotalTV dojadio (kao meni npr.).
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2009, 0:55   #130
Borowatz
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Boogerville
Poruke: 543
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 78 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Borowatz
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Koliko se primećuje razlika u odnosu na običan ("antenski") prijem na crt-u?
Ja imam ovaj sony (trinitron wega, 29''), a razmišljam da uzmem IPTV, jer ovde u Vrnjačkoj banji imamo 10ak kanala, i svi su relativno prosečnog prijema (osim rts, b92, pink).
Da li je neko sa foruma uopšte uzimao IPTV, a da ima CRT?
Borowatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2009, 8:58   #131
Leonidas
Član
 
Član od: 3.6.2009.
Lokacija: Daj ne pitaj...
Poruke: 107
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 17 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Ako poseduješ LCD/Plasma TV primetićeš razliku jer je na tim uređajima najbolje vidi razlika u signalu. Slika je mnogo oštrija i jasnija u odnosu na običan signal (najbolje se da primetiti na RTS Digital kanalu, jer to je valjda jedini program koji vrši prenos u digitalnom 16:9 formatu slike visoke definicije).

A kod klasičnih CRT televizora - i tu se da primetiti razlika, ali pošto ti uređaji rade malo drugačije od LCD uređaja, nećeš primetiti toliko razliku. Naravno, slika će biti čista i jasna i neće biti onih klasičnih šumova (recimo meni se pojavljuju šumovi zbog prolazaka automobila pored kuće). Ja imam dva CRT korejanca (Samsung) u kući, tako da mi baš svejedno za sliku, ali IPTV planiram više da gledam na PC, jer imam wide monitor... A i ne odričem se antene zbog hrvatskog RTL-a(nema ga na IPTV) i mađarske nacionalne televizije MTV1(imaju najtačniju vremensku prognozu )

Moje pitanje za one koji su informisani: da li je Telekom počeo da deli dva STB uređaja korisnicima koji imaju dva televizora? Ja sam jedan od njih i već su me zvali da mi ponude uslugu ali sam rekao da mi ne odgovara zbog 2 TV-a na šta mi je teta sa druge strane žice rekla da će to biti u julu mesecu... Ima li naznaka da bi to moglo da bude uskoro?
Leonidas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2009, 9:01   #132
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Citat:
Leonidas kaže: Pregled poruke

Moje pitanje za one koji su informisani: da li je Telekom počeo da deli dva STB uređaja korisnicima koji imaju dva televizora? Ja sam jedan od njih i već su me zvali da mi ponude uslugu ali sam rekao da mi ne odgovara zbog 2 TV-a na šta mi je teta sa druge strane žice rekla da će to biti u julu mesecu... Ima li naznaka da bi to moglo da bude uskoro?
Ako si čitao moj prethodni post, video bi i da je jedan od direktora iz Telekoma isto to rekao i da će od jula ta opcija biti dostupna.

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=128

Poslednja ispravka: dzonihsv (13.7.2009 u 9:06) Razlog: N = L
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2009, 9:06   #133
Leonidas
Član
 
Član od: 3.6.2009.
Lokacija: Daj ne pitaj...
Poruke: 107
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 17 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Znam prijatelju, pročitao sam tvoj post, ali pošto su funkcioneri po defaultu u većini slučajeva patološki lanseri neistina i loših informacija, više verujem običnom narodu

Znam ja to njihovo "Biće za xyz dana/meseci/godina"...

I ne rekoše po kojoj ceni ili nadoknadi će davati dva STB-a (u tom zecu čuči grm)
Leonidas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2009, 9:10   #134
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Citat:
Leonidas kaže: Pregled poruke
Znam prijatelju, pročitao sam tvoj post, ali pošto su funkcioneri po defaultu u većini slučajeva patološki lanseri neistina i loših informacija, više verujem običnom narodu
^ Word!

Citat:
Leonidas kaže: Pregled poruke
Znam ja to njihovo "Biće za xyz dana/meseci/godina"...

I ne rekoše po kojoj ceni ili nadoknadi će davati dva STB-a (u tom zecu čuči grm)
Ja u ovom slučaju verujem da će to biti u julu, verovatno da to otaljagaju pre sezone odmora da bi se kasnije fokusirali na CDMA. A što se tiče cene, ili će da kida ili je neće biti, kod nas nema ništa između...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2009, 9:18   #135
Leonidas
Član
 
Član od: 3.6.2009.
Lokacija: Daj ne pitaj...
Poruke: 107
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 17 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Hehe Mislim da bi mogli da iskombinuju i da nađu zlatnu sredinu, recimo da ugovorna obaveza za korisnike koji uzimaju 2 STB-a bude dve godine, a za one koji uzimaju 1 STB bude jedna godina. Ja imam ADSL od oktobra 2007 i radi odlično (živim u Apatinu), a ugovorna obaveza mi je bila 12 meseci.

A tu me jako interesuje još nešto (oko čega ja nisam informisan mnogo), a tiče se propusne moći naših linija i centrala.
Valjda je za jedan uređaj da bi se mogao program gledati obezbeđen protok od 4Mbps, što bi značilo da bi za dva bilo ukupno 8Mbps. Kontam da bi zbog toga mogli da naplaćuju nešto više tim korisnicima.

Anyway, teto zovi me već jedared...
Leonidas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2009, 9:36   #136
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Ako prodje 2 STBa za istu cenu, ima dodatno da ukopaju kablovski D3. Et ispadnu jeftiniji (i to od osnovne ne-D3 ponude), et se naizad isplate za veca domacinstva.

Poslednja ispravka: player1 (13.7.2009 u 9:54)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2009, 10:48   #137
RaKuN_s_NeOnKoM
Član
 
Član od: 27.9.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 227
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 51 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RaKuN_s_NeOnKoM Slanje poruke preko Skypea korisniku RaKuN_s_NeOnKoM
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Da li josh neko ima problema sa chestim zamrzavanjem slike? [ispishe na ekranu 'press home, or cycle power to fix' - i normalno, proradi kad to uradish ]
RaKuN_s_NeOnKoM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2009, 23:09   #138
Leonidas
Član
 
Član od: 3.6.2009.
Lokacija: Daj ne pitaj...
Poruke: 107
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 17 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

@RaKuN_s_NeOnKoM,
komšija mi reče da se i njemu s vremena na vreme dogodi isto, a on sumnja da su za to odgovorni ovi iz centrale... (njemu su uvek drugi krivi za sve ). A da li ti se nekad zamrzne/zakuca na duži vremenski period?

@tema,
juče sam nazvao tetu u Telekom i prijavio se za IPTV za dva tv-a i rekla mi je da će me pozvati najranije za 2 nedelje, a najkasnije početkom avgusta (počinju da se instaliraju 2 STB-a polako...).

Looks promising.
Leonidas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2009, 23:09   #139
Borowatz
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Boogerville
Poruke: 543
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 78 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Borowatz
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Konačno sam odlučio da uzmem IPTV i rekoh da pokažem spisak kanala ćaletu, kad ono... nema discovery, nat. geo., explorer, history.
Dali će to kasnije biti ubačeno? Ili ću da izvisim, pošto je jedan od razloga bio i postojanje ovih kanala u paketu.
Borowatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2009, 10:22   #140
Leonidas
Član
 
Član od: 3.6.2009.
Lokacija: Daj ne pitaj...
Poruke: 107
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 17 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Ima National Geographic, Animal Planet, DaVinci i Discovery od kanala takvog tipa u Osnovnom paketu.

Zaista steta sto nema (za sad) Explorer i History Channel kao na SBB, ali verovatno ce i to ubaciti s vremenom... (u Osnovni paket, nadam se)
Leonidas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonidas na korisnoj poruci:
Borowatz (26.7.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
ip tv, telekom, telekom srbija, usluga

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dial Up u Srbiji marko1986 Internet usluge 37 14.1.2008 1:18
Telekomov ADSL ruter Sagem Fast 1201 i Ubuntu 6.10 problem Marshall George Slobodni softver 2 27.4.2007 0:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com