Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.10.2006, 11:03   #61
Kishobran
Član
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd 2142
Poruke: 101
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Znaci ima stalnu IP adresu?
Kishobran je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 11:09   #62
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
Kishobran kaže:
Znaci ima stalnu IP adresu?
Nemam pojma kako funkiconise.Modemu se prstupa kao i svakom drugom mreznom uredjaju mozes iz IE-a otkucas IP adresu modema i pristupis njegovim parametrima i ta adresa je uvek ista.E sad to je adresa u lokalnoj mrezi a adresa koja se pojavljuje na netu(kada upotrebim neki IP-detektor) se menja.Postoji opcija da se doplati Beotelu za staticnu IP adresu(mislim da je bilo oko 10e) mada nisam imao potrebe za time jer ne nameravam da pravim neki server ili slicno tako da nisam video potrebu za time.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 11:10   #63
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
Mario Pavicevic kaže:
Pazi kod mene je na swich prikljucen adsl modem konekcija preko Beotel-a i vise racunara ide preko istog modema i takodje imam samo jednu IP adresu.U cemu je razlika u odnosu na SBB?
To najverovatnije nije obican modem, vec ruter-modem. Znaci nema USB vec (vise) UTP port(ova). Jesam li u pravu?
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 11:17   #64
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
SuperG kaže:
To najverovatnije nije obican modem, vec ruter-modem. Znaci nema USB vec (vise) UTP port(ova). Jesam li u pravu?
ASUS ADSL Combo modem je ovaj koji trenutno imam(crklo ih 4-5 komada stalno daju druge).Ima USB port i UTP port.Iz UTP porta vodim kabl do postojeceg swich-a,modem se pojavljuje kao lan uredaj na adresi 192.168.1.1 i svi racunari koji su na swichu imaju pristup internetu.Koliko sam razumeo i taj SBB-ov modem ima USB konekciju(koja mu je crkla posle par dana pa su mu rekli da modem prikljuci na LAN karticu) pa mi je delovalo kao da je isti princip kao i na ADSL-u.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 11:23   #65
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
Mario Pavicevic kaže:
ASUS ADSL Combo modem je ovaj koji trenutno imam(crklo ih 4-5 komada stalno daju druge).Ima USB port i UTP port.Iz UTP porta vodim kabl do postojeceg swich-a,modem se pojavljuje kao lan uredaj na adresi 192.168.1.1 i svi racunari koji su na swichu imaju pristup internetu.Koliko sam razumeo i taj SBB-ov modem ima USB konekciju(koja mu je crkla posle par dana pa su mu rekli da modem prikljuci na LAN karticu) pa mi je delovalo kao da je isti princip kao i na ADSL-u.
Bio sam u pravu, to je modem-ruter. Doduse i SBB-ov modem ima i UTP i USB, ali je samo modem.
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 11:24   #66
Kishobran
Član
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd 2142
Poruke: 101
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
Mario Pavicevic kaže:
Koliko sam razumeo i taj SBB-ov modem ima USB konekciju(koja mu je crkla posle par dana pa su mu rekli da modem prikljuci na LAN karticu)
Ne, pazi. Nisam modem prikacio na LAN karticu, nego sam je samo instalirao kao sto su mi rekli i sve lepo radi sad
Kishobran je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 11:26   #67
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
Kishobran kaže:
Ne, pazi. Nisam modem prikacio na LAN karticu, nego sam je samo instalirao kao sto su mi rekli i sve lepo radi sad
Da skratimo pricu- u tvom slucaju, konekciju je najbolje podeliti kupovinom rutera.
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 11:27   #68
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Bezveze tesko im bilo da se otvore za 5e vise da daju neki normalni modem
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2007, 22:17   #69
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Uveo sam kablovski pre mesec dana, jedini provajder za neki brzi net od DAIL UPa je SBB pa ajde kad se mora kod njih.Za sada moram reci da mi iskustvo nije nimalo prijatno.Prvo pobacali mi kablove na sve strane a nisu lepo izbusili zidove.Evo sad vec 3 dana nemam net pa sam na budjavom DailUpu.Prvo na svakih 2-3 dana me malo zezalo.A nekad da ne gresim dusu zna i da ide(isao nekad download i po 60-70)ali u cetvrtak konacno zaboo(skidao nesto kad vidim ono skida na oko 4-7).Kakav bezobrazluk, ajde sto je toliko ali sad ni neradi.Zovem njih oni kazu stizu danas i tako svaki dan.Koga da zovem(mozda njihovo glavno predstavnistvo)?

Moram da napomenem da ovo nije prvi put da se iskljucuje ali nikad nije bilo duze od 12h.Sad vec traje mozda 2-3 dana.Sta da radim?Da uzimam hekler i da upadam tamo ili da se jos strpim?
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2007, 22:24   #70
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
PAIN kaže:
Uveo sam kablovski pre mesec dana, jedini provajder za neki brzi net od DAIL UPa je SBB pa ajde kad se mora kod njih.Za sada moram reci da mi iskustvo nije nimalo prijatno.Prvo pobacali mi kablove na sve strane a nisu lepo izbusili zidove.Evo sad vec 3 dana nemam net pa sam na budjavom DailUpu.Prvo na svakih 2-3 dana me malo zezalo.A nekad da ne gresim dusu zna i da ide(isao nekad download i po 60-70)ali u cetvrtak konacno zaboo(skidao nesto kad vidim ono skida na oko 4-7).Kakav bezobrazluk, ajde sto je toliko ali sad ni neradi.Zovem njih oni kazu stizu danas i tako svaki dan.Koga da zovem(mozda njihovo glavno predstavnistvo)?

Moram da napomenem da ovo nije prvi put da se iskljucuje ali nikad nije bilo duze od 12h.Sad vec traje mozda 2-3 dana.Sta da radim?Da uzimam hekler i da upadam tamo ili da se jos strpim?
Imas forum SBB-a pa idi tamo da vidis o cemu se radi.Tamo su tekstovi kao da se sprema neka revolucija ili rat.Toliko nezadovoljnih korisnika da je to strasno.Stvarno moraju vise da vode racuna o svojim korisnicima.Ja imam SBB vec 2 godine i nikada nisam imao problema(hvala Bogu).
Jesli li siguran da je do nih,mozda ti ne valja signal koji ide do modema.Mada me ne bi cudilo ad je do njih kako se odnose prema korisnicima.

Poslednja ispravka: Iris (11.2.2007 u 22:50)
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 2:18   #71
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
PAIN kaže:
Uveo sam kablovski pre mesec dana, jedini provajder za neki brzi net od DAIL UPa je SBB pa ajde kad se mora kod njih.Za sada moram reci da mi iskustvo nije nimalo prijatno.Prvo pobacali mi kablove na sve strane a nisu lepo izbusili zidove.Evo sad vec 3 dana nemam net pa sam na budjavom DailUpu.Prvo na svakih 2-3 dana me malo zezalo.A nekad da ne gresim dusu zna i da ide(isao nekad download i po 60-70)ali u cetvrtak konacno zaboo(skidao nesto kad vidim ono skida na oko 4-7).Kakav bezobrazluk, ajde sto je toliko ali sad ni neradi.Zovem njih oni kazu stizu danas i tako svaki dan.Koga da zovem(mozda njihovo glavno predstavnistvo)?

Moram da napomenem da ovo nije prvi put da se iskljucuje ali nikad nije bilo duze od 12h.Sad vec traje mozda 2-3 dana.Sta da radim?Da uzimam hekler i da upadam tamo ili da se jos strpim?
Pozovi tehničku službu, a ako ni to ne uspe, požali se na njihovom forumu, konkretno sekcija "Problemi u radu"
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 3:50   #72
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
nikola87 kaže:
Imas forum SBB-a pa idi tamo da vidis o cemu se radi.Tamo su tekstovi kao da se sprema neka revolucija ili rat.Toliko nezadovoljnih korisnika da je to strasno.Stvarno moraju vise da vode racuna o svojim korisnicima.Ja imam SBB vec 2 godine i nikada nisam imao problema(hvala Bogu).
Jesli li siguran da je do nih,mozda ti ne valja signal koji ide do modema.Mada me ne bi cudilo ad je do njih kako se odnose prema korisnicima.
U potpunosti tačno. Eh Monopol...


Citat:
vladale kaže:
Pozovi tehničku službu, a ako ni to ne uspe, požali se na njihovom forumu, konkretno sekcija "Problemi u radu"
lepo ti je čovek rekao, samo nemoj da se čudiš ako na odgovor budeš čekao "duže vreme"
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 10:30   #73
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
PAIN kaže:
Uveo sam kablovski pre mesec dana, jedini provajder za neki brzi net od DAIL UPa je SBB pa ajde kad se mora kod njih.Za sada moram reci da mi iskustvo nije nimalo prijatno.Prvo pobacali mi kablove na sve strane a nisu lepo izbusili zidove.Evo sad vec 3 dana nemam net pa sam na budjavom DailUpu.Prvo na svakih 2-3 dana me malo zezalo.A nekad da ne gresim dusu zna i da ide(isao nekad download i po 60-70)ali u cetvrtak konacno zaboo(skidao nesto kad vidim ono skida na oko 4-7).Kakav bezobrazluk, ajde sto je toliko ali sad ni neradi.Zovem njih oni kazu stizu danas i tako svaki dan.Koga da zovem(mozda njihovo glavno predstavnistvo)?

Moram da napomenem da ovo nije prvi put da se iskljucuje ali nikad nije bilo duze od 12h.Sad vec traje mozda 2-3 dana.Sta da radim?Da uzimam hekler i da upadam tamo ili da se jos strpim?
Jedino sto mozes da uradis (i da upali) je sledece: da ih narednih 2-3 dana zoves minimum 2 puta dnevno i da OBAVEZNO postavis topic na njihovom forumu. Tek tada ce obratiti paznju na tvoj problem. Srecno!
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 11:55   #74
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Zovem i oni mi svaki put govore da zovem na neki drugo fon a na taj broj se uopste niko ne javlja.Never mind.....

btw: el ste provalili da najvise tema na SBB forumu ima bas u Kvarovima za Internet.

Poslednja ispravka: Iris (12.2.2007 u 13:37) Razlog: gospodin bi hekler...
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 13:08   #75
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
PAIN kaže:
Zovem i oni mi svaki put govore da zovem na neki drugo fon a na taj broj se uopste niko ne javlja.Never mind.....

btw: el ste provalili da najvise tema na SBB forumu ima bas u Kvarovima za Internet.
Da!

Poslednja ispravka: Iris (12.2.2007 u 13:37)
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 15:27   #76
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
PAIN kaže:
Zovem i oni mi svaki put govore da zovem na neki drugo fon a na taj broj se uopste niko ne javlja.Never mind.....

btw: el ste provalili da najvise tema na SBB forumu ima bas u Kvarovima za Internet.
Da, imaju taj obicaj
Da kucnem u drvo, meni se konekcija nije prekinula vec mesec dana
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 18:45   #77
marko[ns]
Član
 
Član od: 2.10.2006.
Lokacija: novi sad
Poruke: 270
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 23 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

vec pola godine koristim sbb i samo jednom sam imao problem kad sam uplatio net ukljucili su me tek 3. dan
marko[ns] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2007, 23:02   #78
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

SBB je konacno smanjio cene ... i to drasticno. E sada je ADSL ostao bez jedinog aduta...

http://www.sbb.co.yu/internet/flatrate.php

Poslednja ispravka: SuperG (28.2.2007 u 23:33)
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2007, 23:27   #79
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Mozda u Beogradu. A i onako sam na Kopernikusu.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 11:13   #80
pyost
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Vancouver, BC
Poruke: 475
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 95 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Ooo, za pohvalu! Sada mogu za istu sumu novca da koristim 256/128
pyost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com